search
Підписатися

logo

Прибираємо запах тютюну: кращі очищувачі повітря для курців

11 Лютого, 2020, 09:58 0

Про те, наскільки паління шкідливе для здоров’я як самого курця, так і тих, хто його оточує, можна розповідати нескінченно, але поки людина сама не захоче кинути палити, всі ці страшилки, на жаль, не діють. Тому, коли в будинку є курець (фанати Left 4 Dead, мовчимо), проблема ретельного очищення повітря стоїть дуже гостро. Особливо коли в цьому ж будинку живуть вагітні жінки, маленькі діти, люди похилого віку зі слабким здоров’ям або ж ті, хто страждає нападами алергії або астми, адже якість повітря для здоров’я і гарного самопочуття таких людей дуже важлива.

А допомогти очистити повітря в будинку від тютюнового диму і шкідливих речовин, що містяться в ньому, може чудовий побутовий гаджет – очищувач повітря зі спеціальними фільтрами. Такий прилад не займе багато місця, але користі від нього дійсно буде багато, оскільки ці пристрої буквально миють саме повітря в приміщенні, ефективно видаляючи з нього всі небажані домішки, пил, алергени і неприємні запахи.

Але для того, щоб очисник повітря добре справлявся саме з усуненням тютюнового диму, технічні характеристики моделі повинні відповідати певним вимогам – як потужністю, так і технологією фільтрації повітря.

А ще загляньте сюди: Скажемо НІ алергії! Який очищувач повітря краще вибрати для алергіка?

Чистый воздух для ребенка

Отже, ви хочете дізнатися, як вибрати хороший очищувач повітря від тютюнового диму? Сьогодні Блог Comfy поділиться з вами декількома корисними порадами, які однозначно стануть в нагоді тим, хто хоче позбутися від запаху тютюну в будинку. Якими повинні бути фільтри в очищувачі для усунення запаху сигарет, які функції і режими роботи корисні для такого завдання, та й на що в цілому варто звертати увагу при виборі подібного пристрою? Розповідаємо все, що потрібно знати для вдалої покупки очищувача повітря!

Очиститель

Фільтри в очищувачі повітря – вугільні, гібридні або HEPA

При виборі очищувача повітря для усунення запаху тютюну обов’язково потрібно звертати увагу на параметри встановлених в гаджеті фільтрів. Побутова техніка для очищення повітря може бути оснащена різними фільтраційними системами, що відрізняються одна від одної за властивостями, ефективності і вартості, тому наявність фільтрів правильного типу тут дуже важливо. Опція іонізації повітря теж буде не зайвою – завдяки іонам пристрій буде швидше справлятися зі своїми завданнями.

Чистый воздух

Оптимальний варіант для усунення тютюнового диму – це комбінація вугільного фільтра і фільтра HEPA, оскільки таке поєднання забезпечить дуже ретельне очищення повітря. Пристрої, оснащені і вугільним фільтром, і фільтром HEPA, відмінно справляються з видаленням як мікроскопічних часток пилу, бруду, вовни тварин, так і летючих органічних сполук, потенційних алергенів і неприємних запахів.

Також, крім HEPA і вугільних, в очисники повітря зазвичай завжди встановлюється і простий фільтр грубої очистки, призначений для уловлювання великих частинок забруднень, що витають у повітрі. На цьому фільтрі попереднього очищення осідає основна частина бруду, що витає в повітрі, і він  потрібен, в першу чергу, для зменшення зносу інших фільтраційних систем приладу і, відповідно, продовження їх терміну служби.

Замена фильтров в очистителе воздуха

Зверніть увагу: Повністю прибрати запах тютюнового диму з приміщення дуже складно, навіть за умови регулярних провітрювань і очищення повітря хорошим очищувачем з гібридною системою фільтрації. Так відбувається тому, що речовини, які містяться в сигаретному димі, швидко в’їдаються в меблі, домашній текстиль, підлогові і настінні покриття, і витягнути їх звідти дуже складно. Ароматизація повітря, що «ховає» запахи, при цьому теж не стане панацеєю – освіжувачі лише тимчасово забивають тютюн, заміщаючи один запах іншим. Та й не факт, що подібну альтернативу оцінять алергіки, оскільки від подібних важких ароматів легко можна заробити алергічний напад.

Подивіться наш відеоогляд: Очисник повітря – навіщо він потрібен і як вибрати?

Фільтри HEPA в очисниках повітря

Моделі очищувачів повітря, обладнані фільтрами HEPA, ефективно видаляють з нього дрібні частки пилу, рослинного пилку, більшість алергенів і, в тому числі, тютюновий дим. Такі пристрої передбачають системи ультратонкої фільтрації, якісно очищають повітря за рахунок багаторазової прогонки повітряних мас через свої фільтраційні системи. Висока ефективність в боротьбі з неприємними запахами, алергенами і потенційно небезпечними для алергіків речовинами, що містяться в повітрі – це незаперечна перевага таких систем.

Очиститель воздуха с HEPA фильтром

Але є і деякі мінуси, а саме досить висока ступінь зносу HEPA-фільтрів. Через інтенсивне використання фільтри швидко витрачають свій ресурс, тому їх потрібно міняти з періодичністю від півроку до півтора року – залежить від моделі пристрою, характеристик встановлених в ньому фільтрів і вихідної якості повітря. У деяких випадках, наприклад, якщо поруч з будинком знаходяться виробничі потужності заводу або ж жвава траса, то заміна фільтра HEPA може знадобитися набагато раніше, ніж зазначено в інструкції по експлуатації приладу. Деякі різновиди фільтрів HEPA можна очищати самостійно, промиваючи під проточною водою.

Вугільні фільтри в очисниках повітря

Ще один цікавий різновид фільтрів в очисниках повітря – це вугільний тип. Вугільні фільтри теж дуже навіть непогано справляються з уловлюванням частинок тютюнового диму, паралельно знищуючи і інші сторонні аромати. Наприклад, очищувачі повітря з вугільними фільтрами ефективні проти токсинів, кухонних запахів, а також прибирають специфічний запашок від домашніх вихованців, їх кормів і наповнювачів для лотків.

Очистка воздуха от аллергенов

Але враховуйте, що вугільний фільтр не буде вловлювати алергени, шкідливі мікроорганізми і інші подібні «радощі». Так що очисники, оснащені тільки дуетом вугільного фільтра і фільтра грубої очистки, будуть освіжати повітря, але не зможуть вичистити його до повністю безпечного для людей з алергією рівня. У список мінусів також можна віднести і частоту заміни, адже міняти вугільні фільтри потрібно часто – набагато частіше, ніж HEPA. Зазвичай термін служби вугільного фільтра складає близько 3-6 місяців, але якщо в приміщенні, палять не зрідка, а регулярно, або ж просто дуже низька початкова якість повітря, то проживе вугільний фільтр в таких умовах набагато менше, і заміна може знадобитися вже через пару тижнів , якщо не через кілька днів.

Система работы фильтров в очистителе

Також рекомендуємо: Побутова техніка для дому – маленькі, непомітні помічники, що створюють домашній затишок

Очищувачі повітря з функцією іонізації

Ще один цікавий спосіб очищення повітря в приміщенні – це іонізація. Пристрої, оснащені іонізаторами, забезпечують додаткову ступінь фільтрації завдяки високоефективній іонній технології, здатній вловлювати навіть найдрібніші – менше 0,01 мікрона розміром – частинки домішок в повітрі. Добре допомагає іонізація і в боротьбі з алергенами, що витають в повітрі.

Очиститель воздуха в доме

Як працює функція іонізації в очищувачі повітря? Пристрій виділяє в навколишнє середовище негативно заряджені іони, які притягуються до часток пилу, рослинного пилку, алергенів і мікроорганізмів, а потім тягнуть їх у напрямку до розташованих поблизу поверхонь з плюсовим зарядом, наприклад, до стін, підлоги, меблів. Цей процес дозволяє ефективно видаляти небажані домішки з повітря. Але приміщення, в якому працює очищувач з функцією іонізації, вимагає регулярного вологого прибирання всіх поверхонь, оскільки вони швидко накопичують пристойну кількість пилу і всієї тієї гидоти, що в звичайному стані вільно дрейфує в повітрі.

Зверніть увагу: Сам по собі іонізатор неефективний в боротьбі з летючими органічними сполуками, тому він може бути лише допоміжним інструментом в очищенні повітря, що доповнює роботу HEPA і вугільного фільтра. Крім того, надлишок іонів в повітрі людям з бронхіальною астмою може навіть ускладнити, а не полегшити дихання, так що користуватися цією опцією бажано без фанатизму, залишаючи приміщення на час роботи приладу.

Очиститель с ионизацией

Корисні властивості і функції очищувачів повітря

Ще при покупці очищувача повітря звертати увагу варто не тільки на тип фільтрів, але і на інші характеристики пристрою. Адже для того, щоб прилад справлявся не тільки з базовим очищенням повітря, але і з усуненням тютюнового запаху, він повинен володіти достатньою потужністю, передбачати ряд додаткових функцій для більшої ефективності та комфорту людей, що проживають в будинку, де буде використовуватися такий гаджет. Ми зібрали список найважливіших параметрів очисників повітря, на які слід звертати увагу при покупці:

  • Потужність – чим вище потужність очищувача повітря, тим швидше і ефективніше він буде працювати.
  • Площа що обслуговується – визначає діапазон квадратури приміщення, на яку потужності і ресурсів очищувача буде вистачати для ефективної фільтрації повітря. Тут правило просте: краще більше, ніж менше. Тобто можна купити очищувач повітря з більшою площею обслуговування, ніж вам потрібно, але ось пристрої, в ТТХ яких вказана менша квадратура, брати не варто – девайс просто не зможе справлятися зі своїми завданнями. Особливо це важливо, коли потрібно прибирати тютюновий дим, оскільки навіть при наявності хороших, правильних фільтрів слабкий гаджет буде марним. До речі, для приміщень, розділених перегородками, дверима і арочними прорізами, можна використовувати один прилад з відповідною або більшою площею обслуговування – він впорається, але вам доведеться все ж час від часу переміщати очищувач з однієї зони будинку в іншу, щоб повітря у всіх кімнатах очищалося рівномірно.
  • Продуктивність – показник, що визначає, який обсяг повітря прилад може профільтрувати за годину. Бажано, щоб за 60 хвилин гаджет встигав прогнати крізь свої фільтри весь об’єм повітря в приміщенні не менше 2-х, а краще навіть 3-х разів.
  • Рівень шуму – чим тихіше працює очищувач повітря, тим менше дискомфорту він доставить. Особливо це актуально при використанні в дитячих кімнатах і спальнях. Також перед покупкою звертайте увагу на наявність опції «нічний режим» – це дійсно корисна фішка.
  • Функція зволоження повітря – зустрічається не у всіх моделях очищувачів, але опція теж-таки корисна. Особливо вона актуальна під час опалювального сезону, коли через занадто гарячі батареї повітря в будинку стає дуже сухим.
  • Можливість регулювання потужності – система управління очищувачем повітря повинна була зручною і дозволяти гнучко регулювати його роботу в залежності від параметрів якості повітря, що відстежується вбудованими в прилад датчиками.
  • Блокування від дітей – корисна опція для молодих батьків і власників занадто допитливих вихованців. Це важливо, оскільки такий прилад протягом довгого часу залишається включеним без нагляду користувача. А функція блокування і убезпечить занадто цікавих мешканців вашого будинку, і допоможе зберегти працездатність гаджета.
  • Можливість віддаленого управління – деякі моделі очищувачів повітря підтримують управління через пов’язаний смартфон. Це дуже зручно, коли потрібно активувати гаджет для очищення повітря, поки нікого немає вдома, наприклад, щоб повітря в квартирі очистилося до моменту вашого повернення з роботи.
  • Експлуатаційні витрати – ще до покупки варто заздалегідь уточнити, як змінюються вбудовані в прилад фільтри. Можна їх замінити самостійно або ж буде потрібно виклик фахівця з сервісного центру, де продаються змінні картриджі і скільки вони коштують – важливо, щоб планове обслуговування очищувача повітря було простим і фінансово доступним.
  • Очистка и увлажнение воздуха

Корисна стаття від Блогу Comfy: Готуємося до спекотних днів. Правила вибору кондиціонера

Яку модель очищувача повітря купити

Вибір очищувачів повітря в Україні досить великий – можна купити хороші моделі з лінійок різних торгових марок. Але якщо говорити саме про очисники повітря для ефективного усунення тютюнового диму, то тут варто придивитися до модельного ряду брендів Phlilips, Sharp, Beurer, Delonghi та Boneco – вони випускають дуже круті гаджети, які легко справляються з усуненням різних домішок з повітря, в тому числі і продуктів горіння тютюну. Особливо рекомендуємо звернути увагу на ось ці три цікаві моделі очищувачів повітря:

Очищувач повітря Sharp KCD50EUW – надійний і дуже ефективний гаджет. Це підлогова модель, оснащена високоякісним HEPA-фільтром, функцією зволоження повітря і запатентованою технологією генерування іонів Plasmacluster. Гаджет тихо працює і дуже зручний у використанні – в ньому є нічний режим і таймер, встановлені точні датчики вологості, температури і якості повітря, є можливість гнучкого налаштування. Площа що обслуговується – 38 кв.м.

Очищувач повітря Philips AeraSense AC2887 / 10 – тиха підлогова модель, відмінно справляється з уловлюванням потенційно небезпечних речовин, пилових частинок і алергенів, що витають в повітрі, а також добре усуває сигаретний дим. Користувачеві доступні три різних за спрямованістю очищення повітря режими роботи гаджета, а також тихий нічний режим, є таймер. Очищувач вловлює з повітря навіть найдрібніші частинки забруднень (до 20 нм), усуває газові домішки, летючі органічні сполуки, бактерії; ефективний проти неприємних запахів. Площа що обслуговується – 79 кв.м.

Очищувач повітря Delonghi AC75 – компактна модель з високою ефективністю роботи. Цей гаджет легко впорається з очищенням повітря в невеликій квартирі, усуне всі шкідливі домішки і неприємні запахи. Панель управління дуже проста і зручна, є таймер для програмування часу вимкнення гаджета. У роботі пристрій тихий, тому він відмінно підійде для використання хоч у спальні, хоч у дитячій кімнаті. Площа що обслуговується – 25 кв.м.

Хочете більше корисних статей про те, як вибрати надійну побутову техніку? Тоді збережіть в закладки свого браузера Блог Comfy, і ви зможете знайти тут відповіді на будь-які свої питання про параметри і функціональність потрібних вам гаджетів. Ми розповідаємо все, що може вам стати в нагоді під час пошуку ідеальної техніки для дому! 😊

А ще обов’язково заходите в наш Telegram-канал Якось Так – тут теж є, що почитати цікавенького. Підписуйтесь, і вас чекає багато хорошого настрою і приємних сюрпризів від Comfy! 😉

98208 0 cookie-check Прибираємо запах тютюну: кращі очищувачі повітря для курців

Читайте також:

Як вивести пляму з одягу? 10 порад
Як вивести пляму з одягу? 10 порад
11 Лютого, 2020, 12:07 9796
Пляма на одязі підступний ворог, який з’являється в найнесподіваніший момент, застаючи зненацька. Від нього складно позбутися, якщо не вжити тактичних дій відразу. Саме прикро, коли...
Смотреть результаты
Кава: користь і шкода для організму? Міфи і факти
Кава: користь і шкода для організму? Міфи і факти
Кава – одна з найпопулярніших напоїв у світі. Найчастіше цього напою, мабуть, п’ють хіба що звичайну воду. Для мільйонів людей чашка кави вранці – це...
Смотреть результаты
Як доглядати за замшевим взуттям? 5 рекомендацій
Як доглядати за замшевим взуттям? 5 рекомендацій
Замшеве взуття люблять за елегантний зовнішній вигляд, красиву фактуру, легкість і комфорт. Але для того щоб насолоджуватися усіма перевагами замші, потрібно вміти доглядати за цим...
Смотреть результаты