search
Підписатися

logo

Як працює духова шафа, її найкорисніші програми

13 Квітня, 2021, 09:28 0

Духова шафа є своєрідним правонаступником тієї самої печі, яка здавна була розташована в будинках наших бабусь і дідусів. Напевно, саме тому ставлення до духовки у кожного з нас дещо особливе. І хоча сьогодні сучасна духова шафа не є джерелом тепла, як було у випадку з піччю, тим не менш, вона все ще залишається джерелом смачних пирогів, випічок та інших делікатесів.

Корисна інформація: Як вибрати духову шафу

Уявити сучасну кухню без духовки вкрай складно, а вони бувають абсолютно різними. Відповідно, щоб успішно готувати різні страви в ній, необхідно розуміти, як влаштована духова шафа, який принцип її роботи і які режими виявляються найбільш корисними й ефективними.

На перший погляд, духова шафа може здатися вельми простим пристроєм, але насправді …

Які бувають духові шафи?

Духові шафи досить різноманітні і мова йде зовсім не про колір і дизайн, хоча цієї сторони питання також можна було б торкнутися. Для початку варто згадати про те, що духовка може бути газовою або електричною. Безумовно, найбільш сучасний і затребуваний варіант – це електрична духова шафа, адже вона має достатню кількість переваг. Електрична духовка точніше підтримує задану температуру, краще пропікає продукти, вона безпечніша.

духовка внутри

Також духові шафи відрізняються типом установки. Так, наприклад, духовка може бути залежною і розташовуватися в плиті, яка представляє собою єдину конструкцію, що складається з варильної поверхні і духовки. Управління такою духовкою здійснюється на єдиній панелі управління.

Заслуговує на увагу: Vestfrost BOV67BE– бюджетна, але функціональна вбудована духовка

Духова шафа також може бути вбудовуваною. В такому випадку вона працює незалежно від варильної поверхні і монтується в меблевий гарнітур, в результаті чого, нам видно лише фронтальну частину духовки. Такий тип сьогодні найбільш популярний зважаючи на свій широкий функціонал і можливість повністю інтегрувати духову шафу в кухонний інтер’єр.

духовка в колонне

Найбільш простий тип духовок – настільні, але вони бувають тільки електричними. Вони мають відносно невеликий обсяг і, як правило, встановлюються на стіл або стільницю.

Наступна важлива відмінність духових шаф одна від одної, полягає в їх габаритах. З огляду на деякі технічні параметри, духові шафи можуть відрізнятися габаритами корпусу, що дуже часто безпосередньо впливає на їх обсяг – один з основних параметрів, який вимірюється в літрах.

Як влаштована духова шафа?

Перш за все давайте розберемося як влаштована електрична духова шафа, адже саме такий тип найбільш поширений сьогодні. Зовнішній вигляд може бути найрізноманітнішим, виконаний в різних варіаціях кольору, але основні  елементи практично завжди однакові. Так, наприклад, панель управління найчастіше виконується у вигляді двох поворотних ручок, розташованих зліва і справа. Одна ручка відповідає за установку температурного режиму, а друга – за установку програми приготування.

духовка электролюкс

Між двома ручками розташований таймер (в окремих випадках його немає). Він може бути механічним у вигляді такої ж ручки або електронним, виконаним у вигляді дисплея і кнопок. Окремі моделі можуть мати нестандартну панель управління зовсім без ручок, виконану у вигляді великого електронного дисплея, дуже часто сенсорного.

Популярна модель: Gorenje BO727E10X– електрична духова шафа з механічним таймером

Якщо відкрити дверцята духової шафи і заглянути всередину, то картина буде приблизно однакова для переважної кількості різних моделей. Нижня частина буде абсолютно гладкою, але під днищем розташований ТЕН, який буде сильно нагрівати цю частину духовки. Зверху буде чітко проглядатися гриль, це додатковий нагрівальний елемент з високою потужністю.

 

духовка в гарнитуре

На задній частині внутрішнього корпусу розташовується вентилятор – це конвекція. Вона призначена для того, щоб розганяти гаряче повітря і рівномірно розподіляти по всій камері. У деяких випадках конвектор також оснащується ТЕНом, але невисокої потужності.

Внутрішнє оснащення газових духових шаф не так різноманітно. У них завжди є газовий пальник внизу, але далеко не завжди є гриль. Гриль в газовій духовці, до слова, також може бути, як газовим, так і електричним. Конвекція в газовому варіанті духовки зустрічається ще рідше, ніж гриль.

Як встановлюється і підключається духова шафа?

Установка духовки може здатися досить простим заходом, однак, даний захід вимагає не тільки чітко відпрацьованих навичок, а й розуміння електрики. Відповідно, якщо останнього у вас немає, краще звернутися за допомогою до фахівця.

Духовка установленная на кухне

Розглядаючи сучасну вбудовану електричну духову шафу, розуміємо, що найчастіше в її комплектації вже передбачено все, що буде потрібно для монтажу і підключення. Так, попередньо необхідно підготувати шафку під монтаж духовки відповідних розмірів і точку підключення до електромережі – розетку.

Популярний бренд: Bosch HBF 534EB0Q– духовка преміум-класу

Для монтажу вбудованої шафи досить просто встановити її на підготовлене місце і прикрутити до шафки саморізами. Кріпильні отвори для цього розташовані відразу за дверима з боків. Після цього підключаємо духовку до розетки, якщо в ній передбачена вилка. Якщо ж в комплекті поставляється лише трижильний кабель, вилку необхідно підключити самостійно.

У випадку з газовою духовкою, установка виглядає більш складним процесом. І справа тут зовсім не в підвищеній складності монтажу, а в тому, що крім фахівця з газової компанії, підключати до газу прилад ніхто не може. Необхідно заповнити заявку на виїзд і чекати приїзду фахівця. Як показує практика, приїжджають такі фахівці далеко не завжди в призначений час.

 Як працює духова шафа?

Сучасна електрична духова шафа має три основні елементи, які забезпечують її повний функціонал. Полягають вони в двох нагрівальних елементах – нижньому і верхньому (гриль), а також вентилятор на задній стінці – конвектор. Включити можна як відразу всі три елементи, так і конкретно один з них, також можна комбінувати лише два елементи, наприклад, включити гриль і низ, але конвекція при цьому не працює, можна включити гриль і конвектор, але низ не працює тощо.

булочки в духовке

У деяких моделях духових шаф передбачений додатковий четвертий елемент – це нагрівач, який розташований збоку духовки. Управління всіма елементами, звичайно ж, відбувається на панелі пристрою. Саме тут за допомогою ручки вибору програм можна вибрати ті нагрівачі і конвектор, які повинні будуть працювати при приготуванні улюбленої страви.

Популярний бренд:  Hansa BOEIS69407 – функціональна духовка, одна з кращих у співвідношенні вартості та якості

Температурний режим також необхідно буде вибрати з доступних можливостей вашої моделі духовки. Більшість моделей передбачає нагрів до 280 ° С, окремі моделі можуть встановлювати до 500 ° С. Стежити за роботою духової шафи і не прогавити момент відключення допоможе таймер – механічний або електронний. Нерідко таймер має можливість відключити духовку, як тільки зворотний відлік закінчується. В інших випадках він видасть сигнал, що повідомляє нас про те, що духовку пора вимкнути.

До слова, перевертати продукт в процесі приготування необхідності не виникає. Справа в тому, що духовка оснащена нагрівальними елементами з усіх боків, а конвектор допомагає гарячому повітрю рівномірно розподілитися по всіх куточках камери духовки.

Найкорисніші режими в духовій шафі

Яким би простим приладом не здавалася духовка, насправді в ній може ховатися досить серйозний функціонал з великою різноманітністю режимів. В такому випадку необхідно детально ознайомитися з усім набором програм і вибрати для себе найбільш цікаві та корисні. Ми, в свою чергу, розповімо вам про найбільш важливі і незвичайні функції, які можуть зустрічатися в різних моделях.

Режими роботи духової шафи, про які слід знати:

Подвійний гриль + конвекція – якщо ви любите м’ясо, приготоване під грилем і зі скоринкою, обов’язково знайдіть такий режим на вашій духовці. За допомогою подвійного гриля і обдування вентилятором, продукт моментально покривається скоринкою, а всеі соки залишаються всередині.

Пароварка – в окремих моделях передбачений спеціальний резервуар, в який набирається вода, а в певний момент приготування вона нагріванням перетворюється на пару і подається в камеру. Продукти, приготовані на пару, зберігають більше вітамінів, на них не утворюється скоринка.

Вертел – приготування на вертелі підійде для любителів готувати за один раз великі шматки м’яса, риби. Продукт фіксується на спеціальному шампурі і встановлюється в привід, розташований в духовці. Повільно обертаючись, продукт рівномірно пропікається, набуваючи унікального смаку.

Розморожування – завдяки такій функції більше не потрібно довго чекати, поки продукт розморозиться природним шляхом. Просто закладаємо його в духовку і в залежності від ваги продукту, очікуємо якийсь час.

Нижній нагрів – такий тип приготування більше характерний для газових духовок, але якщо ми ведемо мову про більш сучасну електричну, то нижній нагрів обов’язково доповнюється верхнім нагрівачем або конвекцією.

НВЧ – часом духова шафа не тільки пече і запікає, а й виконує роль мікрохвильовій печі.

Що в підсумку?

Сучасна духова шафа  еволюціонувала, і мова зовсім не про ті старовинні печі, про які ми згадували на початку матеріалу. Навіть якщо порівняти їх з тими пристроями, які були звичними для нас на наших кухнях пару десятиліть назад, сучасні моделі стали більш функціональними і прогресивнішими.

Духовка под столешницей

Що й казати, духовка може виконувати свої прямі обов’язки, а також допоможе нам у приготуванні м’яса під грилем або на вертелі, здатна швидко розморозити продукт і навіть може поєднувати в собі функцію мікрохвильової печі.

Крім іншого, духова шафа стала більш автономною, адже завдяки вбудованому таймеру, можна більше не переживати, що продукт зіпсується або згорить, духовка вимкнеться якраз вчасно.

# Побутова техніка

114255 0 cookie-check Як працює духова шафа, її найкорисніші програми

Читайте також:

Які ігри для PlayStation 5 вийдуть у 2021 році
Які ігри для PlayStation 5 вийдуть у 2021 році
06 Квітня, 2021, 01:35 1201
У що можна пограти на консолі PlayStation 5 у 2021 році? Анонсований раніше список ігор, котрі розробники обіцяли адаптувати під PS5, бачили все, але ж душа...
Смотреть результаты
Для ігор, сну і обіймашок: ТОП м’яких іграшок
Для ігор, сну і обіймашок: ТОП м'яких іграшок
Діти обожнюють м’які іграшки. Це безпрограшний варіант подарунка для них. Придумали дещо цікаве і для батьків – практичні м’які іграшки. Наприклад, ті, в яких можна...
Смотреть результаты
Як працює посудомийна машина, її найкорисніші програми
Як працює посудомийна машина, її найкорисніші програми
Як було б добре, не мити посуд зовсім! Упевнений, кожен з вас хоча б раз замислювався над цією можливістю. А й справді, миття посуду має...
Смотреть результаты