search
Підписатися

logo

Як обрати смартфон

24 Травня, 2017, 02:18 9

У наш час вибір смартфона може стати досить складним завданням. Якщо звернути увагу на ринок мобільних телефонів в 2015-2016 році, можна побачити, що смартфони становлять понад 90%, і з кожним роком їхня доля зростає.

Вибираючи з безлічі операційних систем, різних розмірів екрану і великої кількості конкуруючих виробників, дуже легко заплутатися.

Як же не помилитися, обираючи новий смартфон, і на що звертати увагу в першу чергу? Про це ви дізнаєтесь з нашої статті.

 

Перше, що потрібно зробити, обираючи смартфон – уявити, які ви будете ставити перед ним задачі. Просто задайте собі запитання: «навіщо мені смартфон?» і дайте на нього відповідь.

Как выбрать смартфон

Для одного кращий смартфон – це суперсучасний гаджет, що дозволяє запускати всі існуючі ігри та виконувати абсолютно будь-які завдання, а для іншого – просто компаньйон, за допомогою якого можна слухати музику, дивитися відео і спілкуватися в соціальних мережах.

Якщо у вас вже є смартфон, проаналізуйте, чим він вас не влаштовує. Наприклад, вам потрібен гаджет з гарною камерою або з новою операційною системою, так як старий смартфон не підтримує програми, що необхідні вам для роботи. Визначивши свої потреби, ви можете значно звузити коло вибору.

Обираємо клас смартфона

Існує дуже багато різних типів смартфонів: захищені, іміджеві, музичні, жіночі, камерофони, і інші, але будь-який з них можна умовно віднести до одного з трьох класів:

Бюджетні смартфони

 

бюджетный смартфон

До бюджетного класу відносяться пристрої, які, як правило, поєднують у собі недорогий пластиковий корпус, просту апаратну «начинку» та камеру з невисокою роздільною здатністю. Такі смартфони здатні виконувати безліч різних завдань, однак «важкі» програми і серйозні 3D-ігри вони не потягнуть.

Смартфони середнього класу

Средний смартфон

 

Смартфони середнього класу – це гаджети для таких повсякденних завдань, як серфінг в інтернеті, перегляд відео, ігри, і так далі. У порівнянні з бюджетними моделями, смартфони середнього класу мають кращу камеру, більший екран і більш потужну апаратну частину. До середнього класу належить велика частина всіх смартфонів, так як він є найбільш затребуваним.

Смартфони високого класу

премиум-смартфон-1

До даного класу відносяться моделі з потужним процесором, великим об’ємом оперативної пам’яті, якісною камерою і екраном з дуже високою роздільною здатністю. Як правило, корпус смартфонів цього класу виконаний з високоякісних матеріалів, таких, як скло і метал. Вартість таких смартфонів набагато вища за середню, проте вони пропонують користувачам максимум можливостей.

Обираємо операційну систему

windows ios android

Головним критерієм при виборі будь-якого смартфона є його операційна система, тому перш ніж купувати будь-який пристрій, визначиться, яка з платформ вам підійде найкраще.

На сьогоднішній день найпопулярнішими і найбільш використовуваними є такі операційні системи для смартфонів: Android, iOS і Windows.

Android

Как выбрать смартфон - Android 6.0

Операційна система Android є найпопулярнішою платформою для смартфонів. Зайшовши в будь-якої магазин в пошуках смартфона, більшість пристроїв, які ви побачите, будуть працювати саме під керуванням цієї операційної системи.

Головний плюс ОС Android – величезний вибір серед виробників і моделей пристроїв. Другим позитивним моментом є надзвичайна багатогранність програмної підтримки. Відкривши магазин Google Play, ви знайдете більше мільйона додатків, більшість з яких поширюються безкоштовно. Іншою перевагою ОС Android є технологія «plug-and-play». Щоб перенести файли зі смартфона на комп’ютер і навпаки, вам потрібно просто підключити гаджет за допомогою USB-кабелю, або використовуючи бездротове з’єднання. При цьому вам не потрібно буде встановлювати ніяких додаткових програм.

Операційна система Android постійно розвивається і з кожною новою версією змінюється на краще. Наприклад, в її останній версії розробники значно оптимізували енергоспоживання, додали інтелектуальну функцію Google Now on Tap, що робить підказки, і поліпшили безпеку системи в цілому.

Подивитися асортимент смартфонів на Android.

iOS

iOS Apple

iOS – це операційна система, яка встановлюється тільки на пристрої компанії Apple, тому, якщо говорити про смартфони, під її управлінням працюють тільки iPhone. Як і у випадку з Android, в iOS є свій магазин додатків App store, і оскільки Apple ретельно перевіряє кожну програму, в магазині присутній тільки високоякісний цифровий контент. Сама операційна система відрізняється високою стабільністю і гарантує безперебійну роботу пристроїв. В останній версії операційної системи iOS розробники удосконалили голосового помічника Siri і поліпшили продуктивність, досягнувши тим самим ще більшої стабільності.

Головним мінусом операційної системи iOS є те, що для підключення «айфона» до комп’ютера необхідно використовувати програму iTunes або її аналоги. Працювати з файлової системою «айфона» безпосередньо, як у випадку з ОС Android, не можна.

Подивитися асортимент смартфонів на iOS.

Windows

Windows 10 mobile

Операційна система Windows, хоч і не є настільки популярною, як Android і iOS, встановлюється на досить велику кількість смартфонів.

Все, що ви звикли робити на комп’ютері, де встановлена операційна система Windows, ви легко виконаєте і на смартфоні під управлінням Windows. Остання версія цієї операційної системи відрізняється високою стабільністю і відмінною швидкістю роботи, особливо в плані графіки. Крім цього, можна виділити багатозадачність і відмінну роботу з пам’яттю.

До плюсів Windows варто віднести пакет Microsoft Office і навігаційний сервіс Here, який визнаний одним з кращих серед аналогів.

Подивитися асортимент смартфонів на Windows

Яка операційна система краща

Выбор ОС

Щоб відповісти на питання, яка операційна система краща: Android, iOS чи Windows, необхідно поглянути на ці платформи «зсередини», тобто оцінити технічні і функціональні сторони їх роботи.

 • Доступність

 

доступность

Смартфони Apple, що працюють під управлінням iOS, завжди були і залишаються найдорожчими, тому, якщо ви шукайте бюджетний смартфон, розглядайте пристрої з іншими операційними системами.

Більш доступними є смартфони на операційній системі Windows. На сьогоднішній день дана мобільна платформа використовується на пристроях різних брендів (Microsoft, Nokia, HTC, і так далі), що дає досить широкі можливості вибору смартфона.

ОС Android можна зустріти на смартфонах різних цінових сегментів, починаючи від самих бюджетних і закінчуючи топовими. Саме з цієї причини платформа Android і є найбільш поширеною мобільною операційною системою, яка значно обганяє iOS і Windows.

 • Інтерфейс

 

Сравнение смартфонніх ОС

З точки зору інтерфейсу, iOS і Android трохи схожі між собою, а Windows відрізняється від них «живими плитками». В цілому, з кожною новою версією всі три операційні системи стають ще більш привабливими і пристосованими під виконання різних завдань.

 • Додатки

Магазины приложений

 

Якщо порівнювати операційні системи за кількістю додатків в офіційних магазинах, в Android і iOS приблизно однакова їх кількість (понад мільйон додатків). Windows же в цьому порівнянні дуже сильно відстає.

Найбільш якісні ігри та програми першими виходять на iOS. Саме на цій платформі з’явилася більшість програм та ігор, які в подальшому стали хітами і почали з’являтися на інших мобільних платформах.

 • Автономність

батарея

 

Вважається, що найбільш збалансовану систему живлення мають мобільні пристрої Apple. Однак, смартфоном на якій операційній системі ви б не користувалися, в першу чергу, все залежить від режиму його експлуатації, а також від того, як часто ви включаєте енергозберігаючий режим, який є в більшості пристроїв на будь-який ОС.

 • Персоналізація

 

Персонализация

З точки зору можливостей персоналізації, однозначним переможцем можна назвати операційну систему Android. Безліч різноманітних оболонок, лаунчерів, віджетів та іншого софта дозволяють користувачам цієї платформи кардинально змінювати інтерфейс, налаштовуючи його на свій смак.

Що стосується iOS, на ній також можна встановити безліч віджетів, але багатьох користувачів бентежить необхідність прив’язки до центру повідомлень.

Операційна система Windows дозволяє змінювати кольорову гаму, домашній екран і розмір іконок, однак повністю змінити її вигляд, як в Android, не вийде.

Обираємо розмір смартфона

 

Размеры смартфона

Обираючи новий смартфон, добре подумайте, який розмір екрану вам потрібен.

В останні кілька років почав рости попит на смартфони з великим дисплеєм. На частину смартфонів з екранами 5 дюймів і більше, так званих фаблетів (з англійської phablet від PHone + tABLET – маркетинговий термін, який позначає клас мобільних пристроїв з сенсорним екраном діагоналлю від 5 до 7 дюймів), в даний час припадає близько однієї третини всіх смартфонів, що продаються.

Екран великого розміру робить більш комфортним перегляд фотографій, фільмів та ігор, однак таким пристроєм не дуже зручно користуватися однією рукою. Більшість фаблетів досить важкі і поміщаються далеко не в кожну кишеню. Проте, є люди, які готові миритися з великими розмірами смартфонів, особливо це актуально для тих, хто не бажає носити з собою планшет.

На які параметри смартфона варто звернути увагу

Кількість ядер процесора, обсяг оперативної пам’яті, кількість «мегапікселів» у камері – все це, звичайно, добре, але швидкість роботи смартфона і якість фотографій далеко не завжди безпосередньо залежить від цих характеристик. Далі ми розберемося, чому.

Екран

Дисплей смартфона є одним з найбільш важливих його елементів. При виборі смартфона звертайте увагу на такий важливий показник, як роздільна здатність екрана. Вона може бути найрізноманітнішою, і, зрозуміло, що чим вищий дозвіл, тим краще.

Для дисплея розміром 4 дюйма і більше роздільна здатність менша за 800х480 є неприйнятною, бо на ньому будуть видні пікселі, постраждає деталізація і різкість зображення. Крім цього, картинка на такому екрані буде ступінчастою і навіть трохи розмитою. Ви зможете уникнути всього цього, якщо будете звертати увагу на таку характеристику екрану смартфона, як PPI (щільність пікселів на дюйм). Мінімальним задовільним числом PPI є значення від 210 PPI і вище. В інших випадках, картинка навряд чи зможе вас порадувати. Якого б розміру смартфон ви не обирали, намагайтеся уникати пристроїв з екраном, що має роздільну здатність менше, ніж WVGA (800 × 480).

Якщо ви вибираєте великий смартфон або фаблет, бажано, щоб роздільна здатність його екрану була, як мінімум, HD (720p), а ще краще – Full HD (1080р) або вище.

Как выбрать смартфон - разрешение матриц

Перевірити якість і роздільну здатність екрана в будь-якому смартфоні можна, завантаживши будь-яку веб-сторінку. Таким чином, ви зможете зрозуміти, наскільки зернисте зображення, і чи не напружуються ваші очі при читанні тексту.

Не варто забувати і про тип дисплея (матрицю). Саме від нього безпосередньо залежить якість картинки, наявність на екрані світлових відображень, кут огляду та контрастність.

Існує 3 типи матриці:

Super Amoled – матриці, що найбільш часто встановлюються в смартфонах компанії Samsung. Цей тип дисплея має такі переваги, як насичені кольори і низьке енергоспоживання.

Amoled

IPS – найпопулярніші матриці в світі, які встановлюються на більш, ніж 70% Android-смартфонів. Такі екрани відрізняються хорошим кутом огляду та натуралістичними кольорами;

 

IPS матрица

Super LCD (або SLCD) – це тип екрану, аналогічний IPS за передачею кольору та кутами огляду, який використовується в основному компанією HTC. Найкраще уявлення про тип дисплея дасть його огляд з різних кутів та при різному освітленні. Якісні матриці дозволяють розглядати все те, що представлено на екрані під будь-яким кутом і завжди з насиченою картинкою.

 

iphone retina

Якщо при відхиленні кольори на екрані змінюються, а при яскравому сонячному світлі зображення сильно тьмяніє, значить в смартфоні використовується бюджетна матриця.

Також, якщо для вас важливий такий параметр, як «читабельність на сонці», зверніть увагу наявність покриття антиблиску і повітряного прошарку.

Процесор

Мобильные Процессоры_20160315_101435

Процесор смартфона є його «мозком», та саме від його швидкодії буде залежати, наскільки якісно і стабільно працюватимуть програми, ігри та інтерфейс пристрою в цілому.

В процесі вибору смартфона ви обов’язково почуєте з реклами або від своїх знайомих про чотириядерні і восьмиядерні процесори. Вважається, що чим більше ядер у процесора, тим краще, однак, насправді ця кількість не завжди свідчить про продуктивність смартфона.

Наприклад, деякі високопродуктивні процесори для смартфонів при кількості ядер не більше двох дозволяють легко працювати навіть з «важкими» додатками. В першу чергу, це відноситься до смартфонів Apple. Останнє покоління «айфонів» оснащене процесором А9, який має всього 2 ядра, але цього цілком достатньо для виконання будь-яких завдань. Вся справа в оптимізації.

Сучасні технології вже давно перейшли на новий рівень розвитку. Наприклад, компанія Samsung давно встановлює на свої моделі процесори з 8-ю ядрами. Якщо раніше виробники орієнтувалися тільки на збільшення частоти, та всі команди на смартфонах, а також інших пристроях виконувалися послідовно, зараз прийшов час паралелізації виконання команд. Головна причина цього полягає в тому, що частота процесора не може бути безмежною. Кожне ядро процесора несе з собою певне рішення, що дозволяє паралельно виконувати одразу кілька завдань. Найшвидші процесори для смартфонів в 2015-2016 роках здатні виконувати одночасно кілька мільйонів операцій. Це стало можливим саме завдяки присутності у процесорах декількох ядер.

Продуктивність процесора багато в чому залежить і від того, як з ним взаємодіє та чи інша операційна система.

Кілька найпродуктивніших процесорів для смартфонів:

Как выбрать смартфон - производительность процессоров

 

Qualcomm Snapdragon 820. Цим процесором оснащений цілий ряд сучасних флагманських смартфонів, серед яких Samsung Galaxy S7, Xiaomi Mi 5, Sony Xperia X і LG G5;

Apple A9. Випускається знаменитою компанією Apple. Має всього 2 ядра, але при роботі з iOS цього цілком достатньо;

Exynos 8890. Це восьміядерний процесор, який сьогодні встановлюється в останніх моделях смартфонів компанії Samsung.

Оперативна пам’ять

Оперативная память смартфона_20160315_102243

Об’єм оперативної пам’яті впливає на продуктивність смартфона так само сильно, як і те, який у ньому використовується процесор. Сучасні флагманські смартфони мають «на борту» від 2 до 4 Гб оперативної пам’яті, в той час як у смартфонах середнього класу встановлено від 1 до 2 Гб. Якщо ви хочете оперативно завантажувати програми та ігри, а також швидко перемикатися між ними, то чим більше оперативної пам’яті буде мати ваш смартфон, тим краще.

Та все це, в першу чергу, актуально для смартфонів на Android. Пристрої на iOS і Windows працюють трохи інакше. Наприклад, у морально застарілого iPhone 5 всього 1 Гб оперативної пам’яті, але по плавності інтерфейсу і швидкості роботи він може дати фору багатьом сучасним смартфонам на Android з 2 Гб «оперативки» і чотирьохядерними процесорами. В iPhone 6S також всього 2 Гб оперативної пам’яті, однак завдяки правильній оптимізації та відсутності додатків, що перезапускаються, смартфон працює швидше за більшість потужних, на перший погляд, конкурентів.

Вбудована пам’ять

Враховуючи те, що більшість користувачів зберігає на своєму смартфоні велику кількість інформації – від фотографій і відео до додатків та ігор, які займають багато місця, слід вибирати смартфон з якомога більшою вбудованою пам’яттю.

Найпростіший спосіб збільшення обсягу пам’яті – встановлення карти пам’яті, але смартфон має її підтримувати. Наприклад, в жодному з «айфонів» підтримки карти пам’яті немає, а в останньому Samsung Galaxy S7 32 Гб вбудованої пам’яті можна розширити за допомогою карти MicroSD.

 

Поддердака карт памяти Micro SD_20160315_102354

Не обов’язково зберігати всю інформацію на смартфоні, можна підключитися до комп’ютера та «скинути» на нього все найважливіше. Також не забувайте про хмарні сховищах. Наприклад, такі хмарні сервіси, як Google Drive або One Drive дозволяють в автоматичному режимі вивантажувати фотографії та відео, що були зняті камерою вашого смартфона, в закритий альбом в «хмарі», а якщо дозволити додаткам «зменшувати» знімки, сховище стане практично безлімітним.

Камера

Камера смартфона_20160315_102544

Якщо ви шукаєте смартфон з хорошою камерою, не надавайте занадто багато значення кількості мегапікселів, так як вона далеко не завжди забезпечує відмінну якість знімків. Набагато важливішим є розмір матриці (сенсора). Чим він більший, тим краще виходять фотографії.

Щоб камера смартфона робила по-справжньому якісні фото та відео, крім високої роздільної здатності та великого розміру матриці, бажано, щоб вона мала: оптичну стабілізацію, високий рівень ISO (світлочутливість) і якісну оптику. Пам’ятайте: камера, що має високу роздільну здатність та низькоякісний об’єктив, навряд чи зможе викликати у вас позитивні емоції.

Крім всього, що перераховано вище, важливим параметром також є діафрагма об’єктива (діаметр отвору, що пропускає світло до матриці камери). Діафрагма позначається величиною f, і чим менше ця величина, тим більше діаметр і тим більше світла пропускає об’єктив. Діафрагма – хороший показник якості зйомки при низькому освітленні.

Для зйомки в темний час доби використовується підсвічування. Дуже добре, якщо смартфон обладнаний двома світлодіодами з різними світловими температурами, так як це дозволяє позбутися ефекту червоних очей та неприродного кольору шкіри.

Lumia pure view carl zeiss

Обирайте смартфони, камери в яких обладнані BSI-сенсорами (заднім підсвічуванням) – це значно поліпшить якість фотографій, зроблених в умовах недостатнього освітлення.

Що стосується відеозапису, тут все просто: бажано, щоб камера смартфона підтримувала запис у Full HD а ще краще – в 4K, та мала оптичну стабілізацію, щоб картинка не тряслася.

iPhone camera

Як правило, за хорошу камеру потрібно платити більше. Якісні фотографії – результат поєднання потрібної кількості мегапікселів, гарного об’єктива та сенсорної технології, а також потужного процесора, що відповідає за швидкість обробки фотографій. Кращими, на сьогоднішній день, камерами обладнані такі топові смартфони, як: Samsung Galaxy S7, Galaxy S6, Note 5, LG G5, G4, Sony Xperia Z5, Xperia Z4, Lenovo Vibe Shot, Microsoft Lumia 950, Nokia Lumia 1020, Apple iPhone 6S та інші.

Бездротові інтерфейси

Наразі XXI століття, тому, обираючи новий смартфон, перевірте, які бездротові інтерфейси він підтримує. Бажано, щоб, крім 3G, пристрій підтримував передачу даних в мережах LTE (раптом ви поїдете у відпустку в країну, де ці мережі працюють).

Беспроводные интерфейсы_20160315_104022

 

Майже всі сучасні смартфони оснащені модулем Wi-Fi, однак тільки деякі з них підтримують протоколи 802.11 n/ac та, відповідно, підтримують високошвидкісне дводіапазонне з’єднання. Поцікавтеся наявністю в смартфоні модулів Bluetooth (краще, якщо буде встановлено модуль четвертого покоління), NFC, GPS.

Акумулятор

Одну з найважливіших ролей в процесі життєдіяльності смартфона відіграє його акумулятор.

 

Аккумулятор смартфона_20160315_104533

Закон простий – чим більш потужний та функціональний смартфон, тим більше енергії він споживає та тим швидше, відповідно, у ньому буде сідати батарея. Ємність акумуляторів вимірюється в мАг, і, якщо ви обираєте смартфон високого класу, з потужним процесором та якісним дисплеєм, цей параметр повинен бути максимально можливим.

На сьогоднішній день оптимальним значенням ємності акумулятора є 2500 мА і вище. Купивши смартфон зі знімним акумулятором, ви завжди зможете купити ще одну батарею і змінювати її, коли перша сяде. Однак, останнім часом більшість нових смартфонів виробляються в монолітному корпусі і має незнімний акумулятор, тому чим потужнішим він буде, тим краще.

Підтримка двох і більше SIM-карт

 

Dual Sim Smartphone

Дана характеристика дуже актуальна в нашій країні, зважаючи на те, що, найчастіше, дзвінки в межах мережі одного оператора не тарифікуються, а розмова між абонентами різних операторів стільникового зв’язку може влетіти в «копієчку».

Для того, щоб істотно заощадити і при цьому не обтяжувати себе зайвими девайсами, рекомендуємо звернути увагу на смартфони з підтримкою двох та більше сім-карт.

Подивитися асортимент смартфонів з підтримкою двох та більше SIM-карт.

Зверніть увагу на кількість радіомодулів в смартфоні, що оснащений більш ніж одним слотом для сім-карт. Наявність двох радіомодулів дозволить вам одночасно повноцінно використовувати обидві сімки. Тоді як у випадку, якщо радіомодуль всього один, лише одна сім-карта під час розмови буде активна. На другу, на жаль, ніхто в цей момент додзвонитися не зможе.

Смартфон якого виробника обрати

Розібратися з питанням, смартфон якого виробника обрати, не так уже й просто, адже сьогодні існує величезна кількість компаній, що пропонують відмінну якість збірки та приємні ціни.

Ми виділимо найбільш популярні бренди, які добре себе зарекомендували за останні кілька років:

– Apple

– Samsung

– LG

– Sony

– HTC

– Microsoft (В минулому – Nokia)

– Lenovo

Чи варто купувати китайський смартфон? Тут все залежить від того, що у вашому розумінні означає «китайський». Більшість найбагатших компаній світу розміщують виробництво в Китаї. У той же час, варто пам’ятати, що в Китаї чимало невеликих фабрик по виробництву підробок іменитих брендів.

Xiaomi Redmi

В цілому, зараз «китайські» смартфони нічим не гірші за «корейські» або «американські», якщо ми, звичайно, говоримо про відомі бренди. До таких належать ZTE, Huawei, Xiaomi, Meizu та інші. Відверті підробки краще обходити стороною, ви ж пам’ятаєте, де зазвичай лежить безкоштовний сир?

Бесплатный сыр

Смартфону якого виробника віддати перевагу – ваша особиста справа. Єдине, що ми можемо додати – обирайте те, що вам подобається!

Висновки

Ми сподіваємось, що кожен, хто прочитав цю статтю, тепер з легкістю зможе обрати смартфон своєї мрії, а якщо ви раптом заплуталися, ще раз нагадаємо.

Як обрати смартфон:

 1. Відповісти на запитання, для чого вам потрібен смартфон;
 2. Визначитися з класом смартфона;
 3. Визначитися з операційною системою (Android, iOS або Windows);
 4. Вирішити, який розмір смартфона для вас буде оптимальним;
 5. Вивчити технічні характеристики смартфонів, які вам сподобалися (якість екрану, потужність процесора, кількість вбудованої тв оперативної пам’яті, якість камери, ємність акумулятора і так далі);
 6. Обрати виробника, якому ви віддаєте перевагу;
 7. Привітати себе з покупкою!

Якщо говорити про дизайн та матеріали, з яких виготовлені смартфони, тут «на колір і смак товариш не всяк». Всі люди різні, і для декого, наприклад, iPhone 6S є «самою досконалістю», а для іншого – зовсім навпаки. Обираючи смартфон, просто покладайтеся на свій смак, адже хто, як не ви краще за нас знаєте, як виглядає смартфон вашої мрії.

На сайті Comfy.ua, ви можете ознайомитися з повним асортиментом та обрати смартфон, що вам підходить.

34827 0 cookie-check Як обрати смартфон

Читайте також:

Як у Windows 10 об’єднати декілька розділів жорсткого диска в один
Як у Windows 10 об’єднати декілька розділів жорсткого диска в один
24 Травня, 2017, 01:06 10098 10
Якщо на вашому комп’ютері встановлені декілька жорстких дисків, а вони до того ж ще й розбиті на декілька розділів, підчас на пошук будь-яких файлів на...
Смотреть результаты
CES 2017: Новинки побутової техніки
CES 2017: Новинки побутової техніки
Міжнародна виставка споживчої електроніки, саме так можна розшифрувати абревіатуру International CES, святкує 50-річний ювілей. Така значна подія у сфері електроніки та побутової техніки, як CES,...
Смотреть результаты
22 способи використання застарілого смартфона або планшета
22 способи використання застарілого смартфона або планшета
Ви придбали новий смартфон або планшет? Якщо ще ні – то цей момент рано чи пізно настане, і тоді вам стане в нагоді наш гайд...
Смотреть результаты