search
Підписатися

logo

Втрачені моменти, приховані деталі і відсилання: що ви могли пропустити в 5 серії Game of Thrones?

20 Травня, 2019, 10:51 10

Ну що ж, від подій, що розгорнулися в передостанній серії «Гри престолів» ми вже трохи відійшли, так що можна видихнути, заспокоїтися і приступити до більш детального розбору польотів. Так, в цьому епізоді дійсно є, що розбирати.

У нашій попередній статті ми розповіли про події 5 серії і навіть пройшлися зі збільшувальним склом по деяким з підкинутих шоураннерами загадок і відсилань, але згадали далеко не всі. А там їх дійсно багато. Автори серіалу в цьому епізоді навіть трохи перемудрили, напхавши величезну кількість настільки тонких відсилань до різних подій і навколофілософскіх експозицій, що глядачі їх просто не роздивилися. А те, що знайшли, виявилося лише малою частиною всіх захованих  великодніх«крашанок».

То ж сьогодні ми поговоримо про те, що глядачі не помітили в п’ятій серії восьмого сезону. Про цікаві відсилання і закільцьовані сцени. Про приховані деталі, що додають, більш глибокий смисл тому, що відбувається на екрані. Про подвійні експозиції, де обидва плани розповідають свою частину історії. Про натяки на подальший розвиток сюжету і пояснення до минулих подій. Ти готовий заглянути в скриньку з подвійним дном, приготовану нам творцями Game of Thrones? 😉

Фаер-шоу на драконе

Зміни в заставці

Всі знають про особливу фішку «Гри престолів» – про мінливу ​​для кожної серії заставку з механічною картою відомого світу, і ні для кого цей мікро-спойлер перед кожною серією не є секретом. Але справа в тому, що швидкість, з якою розгортається макет Королівств, досить висока, а сама по собі картинка не така вже й світла, то ж багато деталей, що натякають на те, що ми побачимо далі, глядачі частенько не помічають. У п’ятій серії ГП такою зміною стали «скорпіони» – баллісти Квіберна, що розкриваються на стінах і вежах Королівської Гавані. Вони миготять в кадрі буквально кілька секунд, так що помітили і розглянули їх не всі.

Листи Варіса

На самому початку епізоду ми побачили, як Варіс пише листи для воронячої пошти. Уважні глядачі розглянули шматочок тексту, в якому Майстер над шептунами розповідає адресату таємницю походження Джона Сноу, підкреслюючи, що Дейнеріс не єдина спадкоємиця Залізного Трону, і прав у Джона, він же Ейгон, чи не більше, ніж у біловолосої дочки Божевільного Короля.

Текст письма Вариса

Ще більш уважні засікли, що він писав аналогічні послання і вранці, коли до нього приходила Марта, і ввечері, перед прибуттям по його душу варти. А ось найуважніші фанати розглянули ще один цікавий момент. Вранці на столі Варіс лежала ціла стопка таких листів, а ввечері він спалив одне-єдине послання, яке писав у той момент. Тобто решта листів з великою ймовірністю він встиг протягом дня відправити особисто або передати комусь із довірених людей. Тобто практично зі стовідсотковою ймовірністю таємниця більше не є таємницею, і зацікавлені особи вже знають, хто є хто.

Але ми помітили ще один цікавий момент – відсилання до подій минулих сезонів. Текст листів Павука багато в чому повторює те, що писав в першому сезоні Нед Старк. Тоді в своєму посланні він розповідав Станнісу Баратеону правду про походження дітей Серсеї і сподівався, що більш гідний законний претендент зійде на престол. І так само, як і того разу, героя-викривача зраджує його наближений, який не зумів раніше відмовити правдолюба від ризикованих дій. Того разу це був Мізинець, цього – Тіріон Ланністер, правиця Дейнеріс.

Зброя євнухів

У першому, знову-таки, сезоні, коли Нед Старк розмовляв з мейстером Піцелем і розпитував того про смерть Джона Аррена, останнього правиці Баратеонів, той сказав одну цікаву фразу: «отрута – це зброя  боягузів, жінок і євнухів». І ось тепер нам досить товсто натякнули на реальну тему розмови між Варісом і Мартою – маленькою кухонною служницею. Очевидно, що Варіс вирішив не ризикувати і не став чекати, поки Дейнеріс накоїть бід, і спробував вивести її з гри.

Варис и Марта

Тільки ось «спробувати ще раз за вечерею» у них вже не вийшло – Варіс закінчився раніше години Ікс, а перелякана дівчинка після загибелі господаря явно не стане робити нових спроб почастувати королеву чимось смачненьким. Марту, до речі, нам показали вже не в перший раз – під час Битви за Вінтерфелл вона ховалася від нежиті в крипті разом з Варісом.

Це цікаво: Де помилилися захисники Вінтерфелла в другій серії? Розбираємо цікаву нестиковку

Кришталева чесність Дейнеріс

Смерть Варіса, звичайно, стала для всіх ударом і відкрила фанатам біловолосої розумниці-красуні трохи несподівану сторону її характеру. Але ця смерть була чесною. Так, саме так. Тут варто згадати другий епізод сьомого сезону, а саме сцену, в якій Дейнеріс обіцяє Варісу, що спалить його заживо, якщо він її зрадить. Що Дені, власне, і зробила, коли з’ясувалося, що Варіс почав плести свою павутину вже по її душу.

Але чесність королеви все ж трохи вибіркова. У тій же розмові вона озвучила дві умови – про спалювання Варіса в разі зради (право для себе) і про борг Павука повідомити їй про те, що вона робить неправильно по відношенню до народу в разі, якщо це станеться (право для Варіса). Тільки ось того, що вона прислухається до його поради і змінить невірне рішення, повелителька драконів не обіцяла. То ж все сталося саме так, як вона і озвучила: Павук повідомив Дейнеріс, що вона прийняла невірне рішення і збирається зробити помилку, і вона його вислухала, але нічого не зробила, а потім чесно і сумлінно спалила свого радника за зраду. Той самий випадок, коли перед підписанням договору потрібно шукати в ньому дрібний шрифт 🙂

Місце страти Варіса

Зі смертю Варіса пов’язаний ще один маленький, але цікавий момент. Свідомо чи випадково, але Дейнеріс влаштувала імпровізований суд і кару на тому самому місці, де Міссандея разом зі Станнісом Баратеоном раніше влаштовувала масові вогненні жертвопринесення і страти. Гарне місце, коротше кажучи, перевірене і рекомендоване ліцензованими жрицями Владики Світу.

Зазирни сюди: Розбираємо другу серію Game of Thrones. Санса і Теона – чому так емоційно?

Смерть Вариса

Крок в пащу дракона

Ще одна крута, але непомічена багатьма сцена – це момент, коли Тіріон, намилувавшись на Варіса, який захоплено розмовляє на березі з Джоном, йде закладати старого доброго друга своїй чарівній королеві. Замок на Драконовому Камені дуже давно належить роду Таргаріенів, так що тематична стилізація інтер’єру не дивна. Але ось цей чудовий барельєф на стіні, що зображає звірячу пащу дракона, виглядає особливо ефектно.

І ще ефектніше виглядає момент, коли Тіріон наче крокує в пащу цього дракона, проходячи повз стіни. По суті, саме це він і зробив – сам пішов до дракона в зуби. Та ще й величезну кількість інших людей, як показали подальші події, з собою притягнув.

Тирион входит в пасть дракона

Ця деталь малопомітна під час перегляду серії, але якщо все ж звернути на неї увагу, то стає зрозуміло – це «ж-ж-ж» явно неспроста. Кожен фанат «Престолів» в курсі, що в серіалі немає випадкових деталей. Ну, крім стаканчиків від кави. І то не факт, що за ці «випадково забуті стаканчики» HBO не отримали хороший гешефт від якихось компаній з кавовим бізнесом. Ми, звичайно, ні на що не натякаємо, але ось про давно існуючу практику покупного миготіння певних товарів і назв брендів в кінематографі знають всі. А крім як випадково такі штучки в серіал про середньовіччя впихнути не вийде. То ж так, випадково потрапили стаканчики. Ой, яка халепа!

Всі дороги ведуть в Пентос

Коли Тіріон приходить звільнити Джеймі, щоб той відправився в Королівську Гавань і врятував Серсею, між братами відбувається цікава розмова. Джеймі признається, що у нього не вистачило мізків, щоб відстебнути свій унікальний протез, тому його засікли і зловили люди Дейнеріс, після чого цитує слова сестри про його дурості. І дійсно, в сьомому епізоді минулого сезону Серсея сказала: «Я завжди знала, що ти найдурніший з Ланністерів», коли Джеймі повідомив їй, що через дану їм клятву він поодинці поїде допомагати жителям півночі.

Далі йдуть підряд відразу дві закольцьовки сюжету. Перша: Тіріон звільняє приреченого Джеймі, як багато серій назад той звільнив його самого. Друга. У другому сезоні «Гри престолів» Шая намагалася умовити Тіріона відправитися з нею в Пентос, щоб втекти від убивць. У четвертому вже Тіріон намагається послати в це вільне місто саму Шаю. А тепер, у восьмому, він просить Джеймі відвезти туди вагітну сестру.

Таргариены в Пентосе

Дзеркальне повторення битви Бастардів

Коли армія Дені атакує те, що залишилося від Золотих мечів після фаєр-шоу у виконанні Дрогона, Гаррі Стрікленд виявляється приблизно в тому ж положенні, що і Джон Сноу під час Битви Бастардів. Та ж сцена, ті ж ракурси, той самий розклад, що і два сезони тому. Різниця є лише в двох моментах. По-перше, якщо Джон готувався відчайдушно битися до останнього, щоб не показати ворогу спину, то Гаррі повів себе менш мужньо, але більш адекватно – спробував зробити ноги. А по-друге, якщо у Сноу була невелика армія рятівного підкріплення, то в разі Стрікленда такого дива не сталося, і результат виявився зрозумілим.

Гарри Стрикленд

Спостережний пункт Серсеї

Як і два сезони тому, Серсея стоїть на терасі з колонами. Тоді вона стояла тут, спостерігаючи за своїм тріумфом – знищенням септи Бейлора,  вщент забитої її ворогами. Цього разу королева теж стоїть тут же, хіба що без свого незмінного келиха вина, тільки ось вогненна феєрія, яка розгортається в місті, спрямована вже проти неї і її влади. Знову масове побоїще за примхою «божевільної королеви», тільки вже іншої – не з Ланністерів, а з Таргаріенів.

До речі про зміну ролей між Ланністерами і Таргаріенами. Останнього короля свого часу переконали відкрити врота міста перед військом Ланністерів, і все закінчилося пограбуванням столиці і крахом правління драконівських королів. Зараз же ситуація багато в чому повторилася, тільки в ролі захисників виступив Будинок Ланністерів, а в ролі загарбників – війська Таргаріенів. І те, що Серсея з упевненістю заявляє про незламність Червоного замку, який раніше ніхто не брав, є брехнею – її батько свого часу чудово захопив цю фортецю.

Серсея что-то понимает

Рятівна лекція Пса

Ще одне цікаве повторення подій відбувається під час діалогу Пса і Ар’ї, коли Сандор намагається достукатися до молодшої дівчинки Старків, яка рветься в ім’я помсти померти слідом за Серсеєю – Ар’я настільки палко бажає прикопати зловредну королеву, що не особливо замислюється про  руйнацію замку прямо на їх голови і дракона за його стінами. І сцена між Псом і Сансою, коли Кліган під час битви на Чорноводній вмовляє Пташку кинути все і бігти разом з ним, практично повторюється. Тільки ось цього разу спасенна бесіда справила потрібний ефект, і Кліган-молодший зміг-таки достукатися до своєї співрозмовниці. Місія врятувати одну з дочок Неда Старка, включивши їй мозок, з другої спроби, але все ж виконана.

Пес разговаривает с Сансой

Клинки, очі і пірофобія

У битві між братами Кліганами нам показали відразу три відсилання до попередніх подій. По-перше, Гора повторив свій коронний номер з видавлюванням очей – той самий, який він застосував до принца Дорна. Пес вирвався, то ж закінчити розпочате і ефектно добити противника Григор цього разу не зміг. По-друге, Пес використовував ідею Ар’ї з утикання клинка в око і витиканням його з потилиці – саме так, як дівчинка обіцяла свого часу Псові його вбити. Не вбила, але на одному з Кліганів цей прийом все ж був, виходить, випробуваний. По-третє, страх вогню, який переслідував молодшого Клігана з дитинства, виявився переможеним – його просто переважила ненависть до чудовиська-брата. Не найкращий засіб для лікування дитячих страхів, але спрацювало.

Прием Арьи

Три секунди Аарона Роджерса

Ось цей момент розпізнали зовсім небагато глядачів, оскільки далеко не всі фанати «Гри престолів» знають, хто такий Аарон Роджерс. Але він там був 🙂 Аарон – це професійний спортсмен, який грає в американський футбол у клубі Green Bay Packers, і цей крутий мужик отримав маленьку, але яскраву роль у п’ятій серії фінального сезону свого улюбленого серіалу. Яскраву у всіх сенсах слова – Дрогон спалив його, що показали нам крупним планом. Всього три секунди на екрані, але зате як ефектно він їх відіграв! 😉

Три секунды Аарона Роджерса

Дикий вогонь в Королівській Гавані

В один з моментів Королівська Гавань крім оранжево-червоного вогню розквітає зеленим. Дикий вогонь впізнали всі – раніше нам показували його ефект і під час Битви біля Чорноводної, і при великому бумі в септі Бейлора. Тільки от цікаво, звідки він взявся зараз?

Є два варіанти подій. Перший стосується Серсеї – вона могла забрати у алхіміків накопичені запаси дикого вогню і наказати закласти їх в деяких будівлях міста на випадок прориву армії Дейнеріс – щоб прорідити її військо. Другий варіант відсилає нас до набагато більш ранішніх подій, а саме до Ейріса II Божевільного, який якраз і хотів влаштувати велике зелене багаття на місці столиці. Він наказав розмістити схованки з диким вогнем під всією Королівською Гаванню, розташувавши їх в кожному стратегічно важливому спорудженні та місцях скупчення людей. Після смерті божевільного короля частина цих схованок була знайдена і розпотрошена, але чимала кількість запасів зеленого сюрпризу так і залишилася лежати на своїх місцях – в підвалах і катакомбах.

Дикий огонь в городе

Тому цілком можливо, що в передостанній серії серіалу нам відкрили таємницю втрачених запасів короля Ейріса II. Ну що ж. Він хотів спалити столицю, і столиця була спалена. Хоч не ним, але його милою доброї донькою. Яблучко від яблуні. Або тут, скоріше, дракон від дракона? ..

Дощі в Кастамері і зустріч Джеймі з Серсеєю

Розмова, остання між братом і сестрою, сталася в маленькому внутрішньому дворику Червоного замку, підлога якого прикрашена мальованою картою Вестероса. Так що сцена возз’єднання Джеймі і Серсеї теж вийшла з деякою закільцьованістю – зустрілися незадовго до своєї смерті вони в тому ж самому місці, де і розлучилися.

Знаменитий саундтрек з «Гри престолів», композиція The Rains of Castamere, яка супроводжувала події Червоного весілля, звучить в цьому епізоді двічі. У перший раз ми чуємо цю музику в момент, коли Серсея розуміє, що її місто, її замок і її влада руйнуються, і єдине, що їй залишається – спробувати втекти.

В останні миті життя близнюків Ланністерів ця мелодія звучить вдруге, переплітаючись з композицією Light of the Seven, яка супроводжувала сцени з вибухом септи Бейлора і зачисткою прихильників «горобців», організовані Серсеєю у фінальному епізоді шостого сезону. «Дощі в Кастамері», колишній гімн жорстокої  могутності Ланістерів, і «Світло сімох», що звучали в момент тріумфу Серсеї над своїми ворогами, цього разу стали прощальною колисковою двом найяскравішим і відчайдушним левенятам Будинку Ланністерів.

Сценарій від Отця Жахів: Стівен Кінг запропонував свій фінал «Ігри престолів»

Джейме и Серсея во дворике

Смерть в руках коханої жінки і валонкар

І ще пара цікавих моментів в продовження розбору сцени смерті Ланністерів. У п’ятому сезоні Бронн в одній з розмов з Джеймі запитав, як той хотів би померти. Джеймі відповів, що найкращою смертю для нього була б смерть в обіймах коханої жінки. Що ж, доля почула його бажання і виконала. Він дійсно помер, обіймаючи свою улюблену сестру. Не дарма кажуть, що доля підступна. Ну а Серсеї свого часу наворожили, що в момент смерті руки валонкара (молодшого брата) зімкнуться на її шиї. Вони і зімкнулися, тільки не для задухи, а обіймаючи.

І тут не можна пройти повз статистики, що стосується Ланністерів. Тіріон – просто рекордсмен по винищенню своїх родичів. Його народження стало причиною смерті його матері, а батька він убив власноруч, застреливши з арбалета. Брата відправив до сестри, і в результаті вони обидва загинули при обваленні Червоного замку. Якщо врахувати, що Серсея прибила тільки двох Ланністерів – Ківана і Ланселя, то поки що Тіріон веде. 4: 2 на користь Тіріона.

Сніг в тронному залі

В самому кінці епізоду, коли Ар’я вже прийшла до тями, ми бачимо попіл, який виглядає, як сніг. Величезні пластівці сірого попелу, що обсипаються на  напівзруйновані вулиці і спалені останки людей, дійсно чимось схожі на великі волохаті сніжинки. А де ми бачили снігопад в Королівській Гавані? Правильно, в тому самому видінні Дейнеріс. У попередній нашій статті ми вже згадували про нього, але зараз розповімо про цей момент трохи більше і додамо пару цікавих деталей.

Отже, зруйнований тронний зал Червоного замку, лапатий сніг, що опускається на підлогу, і порожній Залізний Трон. Порожнеча, розруха і самотня Дейнеріс з факелом. Найлогічніший розклад: у тому видінні в Будинку безсмертних Дені побачила не сніг, а попіл спаленого нею міста. Тронний зал порожній, оскільки вона знищила всіх, розчищаючи собі дорогу до жорсткого, але такого заповітного кріселка.

Ще один варіант тлумачення її видінь вже більш цікавий – сніг в ньому дійсно є снігом, точніше, Джоном Сноу, іменованим Королем Півночі. В такому випадку виходить, що Дейнеріс, діставшись-таки до Залізного Трону, не змогла його торкнутися, оскільки їй це зробити завадив Джон Сноу. У такому варіанті її відхід від трону в намет до загиблих раніше чоловіка і дитини має вже зовсім інші причини.

Трохи теорій: Коли Джон прокинувся: розбираємося, чому ми даремно забули про воскресіння Короля Півночі

Раптовий білий кінь

Ну, про цю сцену ми розповіли вже  багато. Теорій про те, що таке цей білий кінь і звідки він взявся посеред зруйнованого міста, насправді багато. Варіантів розшифровок появи цього білого рояля коня багато. Він може бути символічним образом Ар’ї-переможниці, яка виживає і з тріумфом їде на білому коні, щоб, імовірно, творити далі правосуддя над Дейнеріс. Може бути містичним або божественним явищем – відродженою або втіленою сутністю.

Може бути конем Гаррі Стрікленда, який вижив якимсь дивним чином. А може натякати, що насправді Ар’я в цій криваво-вогненній бійні померла, і кінь, такий же зранений і, ймовірно, такий же мертвий, забрав дівчинку від місця загибелі. І хоча в тізері до 6 серії Game of Thrones Арья з’являється в кадрі – начебто жива і ціла, але хто їх, Безликих, розбере? 🙂 Розгадка появи білого коня, ймовірно, буде в шостій серії, так що чекати залишилося не так вже й довго.

Святкуємо День матері!

А ось цей момент теж засікли не всі. П’ята серія в оригінальній озвучці вийшла в День матері. Це свято у нас поки що не дуже поширене, та й дивилися серію ми на день пізніше, тому багато хто і не побачили зв’язку.  Але Серсея, майбутня мати, загинула в цьому епізоді. А ось луската і крилата дитина Дейнеріс для своєї двоногої матусі влаштувала великий, красивий і дуже оригінальний феєрверк. Що тут сказати? Подарунок Матері драконів явно припав до смаку.

І ще цікаво, що серія, в якій Тіріон вбиває свого батька, вийшла теж в свято. Тільки не в День матері, а в День батька, відповідно. Милий, милий добрий гумор шоураннерів серіалу 🙂

День матери

Ми постаралися знайти всі втрачені моменти 5 серії Game of Thrones і пояснити їх. Цілком ймовірно, звичайно, що якісь з захованих в серії відсилань і задумів ми все ж пропустили. Зате у тебе буде відмінна можливість взяти участь в цьому полюванні на пасхалки. Якщо ти знайшов якусь цікаву деталь, про яку ми не розповіли в статті, то напиши про це в коментарях. Зберемо цих покемонів разом! 🙂

Хочеш дізнатися більше про останні епізоди свого улюбленого серіалу? Заглядай частіше в Telegram-канал Comfy, і ти не пропустиш жодної цікавої деталі!

78799 0 cookie-check Втрачені моменти, приховані деталі і відсилання: що ви могли пропустити в 5 серії Game of Thrones?

Читайте також:

Як зробити тісто для вареників
Як зробити тісто для вареників
20 Травня, 2019, 07:03 11831 9
Вареники – споконвічно українське блюдо. Їх смак знаком нам з дитинства. Вареники з ситною начинкою – картоплею або грибами – повноцінна друга страва. В якості...
Смотреть результаты
Як готувати восьминога – покрокові рецепти
Як готувати восьминога - покрокові рецепти
Восьминіг – найвідоміший представник молюска. Він дуже корисний. Даний морепродукт містить багато білка і корисних речовин. Він вважається делікатесом, який подають тільки в вишуканих ресторанах....
Смотреть результаты
Список серіалів, які варто подивитися
Список серіалів, які варто подивитися
Більшість сучасних людей проводять дозвілля за переглядом фільмів і телешоу, розтягнутих на кілька сезонів. Є серіали, які потрібно подивитися всім. Автор блогу Comfy склав власну...
Смотреть результаты