search
Підписатися

logo

Вибираємо водонагрівач, який прослужить довго. Типи нагрівального елементу

02 Жовтня, 2018, 08:25 6

Кожна людина після важкого робочого дня або після активно проведеного уікенду хоче розслабитися в теплій ванній або елементарно прийняти душ. В наші дні здійснити таку маленьку мрію досить просто, адже сьогодні є можливість встановити водонагрівач. Завдяки старанням цього приладу у вашому домі завжди буде гаряча вода.

Водонагреватель в ванной комнате

Зміст

 1. Бойлер чи водонагрівач. У чому особливості роботи
 2. Мокрий vs сухий ТЕН. Плюси і мінуси кожного типу
 3. ТОП-5 моделей кожного типу
 4. Поради по установці і експлуатації водонагрівача

Також рекомендуємо:

Що важливо врахувати при виборі бойлера

Гаряча вода в радість не тільки взимку – правила вибору водонагрівача

Як вибрати водонагрівач

Побутова техніка для дому – маленькі, непомітні помічники, що створюють домашній затишок

Бойлер чи водонагрівач. У чому особливості роботи

У даній статті ми розглянемо два різновиди водонагрівачів, які користуються найбільшим попитом на сучасному ринку: проточний і накопичувальний (він же бойлер). До безперечних переваг першого варіанту відносяться такі особливості:

 1. Підігрів води в проточному типі відбувається під час її проходження через водонагрівач. Таким чином, вам не доведеться чекати, коли її температура стане оптимальною
 2. З огляду на те, що конструкцією пристрою не передбачений бак для води, він відрізняється компактністю. Даний нагрівач можна запросто встановити у ванній кімнаті з обмеженим простором
 3. Простота в обслуговуванні – безперечна перевага моделей проточного типу. У водонагрівачі відсутні елементи, на яких може накопичуватися накип і вапно через воду поганої якості.

Отже, якщо ви читаєте цей огляд, напевно задається питанням: «Водонагрівач проточний, як вибрати?» Проточні пристосування підрозділяються на напірні і безнапірні моделі.

З напірним водонагрівачем можуть використовуватися різні види змішувачів. Потужність їх нагрівального елементу досить висока – до 36 кВт, так що ці прилади рекомендується підключати до мережі 380 В. Установку агрегату у водонапірну мережу необхідно здійснювати до змішувача. Такі моделі, в основному, призначені для багатоточкових водорозборів (для мийки в кухні, умивальника і душової кабіни). Існують прилади, що вбудовуються в меблі, і пристрої для прихованого розташування.

Безнапірні апарати працюють на одну точку, монтуються тільки після змішувача і йдуть в комплекті з краном і душем. Робота деяких моделей можлива лише при наявності «індивідуального» триходового змішувача, передбаченого комплектацією. Потужність цих пристроїв становить 8 кВт. Найчастіше використовуються в кабінах для літнього душа, офісах тощо.

Безнапорный проточный водонагреватель

Що стосується бойлерів, то даний вид побутової техніки також не обділений позитивними характеристиками:

 1. Для експлуатації пристрою досить невеликої потужності електромережі
 2. Такий водонагрівач споживає відносно небагато енергії
 3. Пристосування підтримує встановлену температуру води
 4. У вас завжди буде резерв гарячої води.

Оскільки накопичувальний водонагрівач оснащений ємністю для води, то, само собою зрозуміло, що він буде займати більше місця, ніж прилад проточного типу. Тому перше, про що варто подбати напередодні придбання – це відвести місце для розміщення пристосування. Бувають агрегати для горизонтального і вертикального розташування, а також універсальні моделі, які встановлюються і першим, і другим способом.

Розмістивши пристрій горизонтально, можна вбити двох зайців: заощадити корисний простір в приміщенні і знизити витрати електроенергії. Якщо підвісити бойлер під стелею в горизонтальному положенні, то його присутність у ванній кімнаті не доставить мешканцям ніяких незручностей. Такий тип розміщення особливо практичний для санвузлів з невеликою площею. Економія електрики в разі горизонтальної установки можлива з певними моделями. Справа в тому, що деякі прилади в такому положенні підігрівають воду значно швидше, тому їх використання буде вигідним і в фінансовому плані.

Водонагрівач – це вигідно. Огляд економічних моделей, з якими ви не розоритеся на рахунках

Залежно від цілей, для яких ви маєте намір використовувати накопичувальний нагрівач, необхідно раціонально підбирати літраж. Для кухні підійдуть прилади від 15 до 30 літрів, на кран для миття рук буде досить встановити 10-15-літровий пристрій. Для того, щоб одна людина могла комфортно прийняти душ, вистачить 30-50 л, а для сім’ї з декількох чоловік – 80-100 л.

Чи безпечні водонагрівачі: все про види покриття

Мокрий vs сухий тен. Плюси і мінуси кожного типу

Також не менш важливо до покупки водонагрівача вирішити: сухий ТЕН або мокрий буде ефективніше в конкретній ситуації. З мокрим (з мідним) ТЕНом вода вступає в безпосередній контакт, тому цей елемент і рідина мають практично однакову температуру. Дана деталь є мідною трубкою, яка має своєрідну вигнуту конфігурацію. Таким ТЕНом обладнані бюджетні моделі нагрівачів, але, незважаючи на це, при коректній експлуатації і систематичному техобслуговуванні прилад здатний прослужити набагато довше, ніж моделі з сухим елементом. Серед недоліків слід відзначити труднощі, які можуть виникнути під час заміни деталі при її поломці. Для даної мети доведеться повністю спустошити бак. Нижче увазі читачів представлено фото бойлера з мокрим ТЕНом в розрізі.

Водонагреватель в разрезе

Сухий ТЕН, принцип роботи якого практично не відрізняється від мокрого нагрівального елементу, названий так тому, що не контактує з водою. Він поміщений в спеціальну колбу з металу, що служить для його захисту від корозії. Сухий ТЕН, перевага якого полягає в простоті заміни в разі його виходу з ладу, є і більш компактним, ніж мокрі аналоги. Деякі пристрої оснащують одночасно двома нагрівальними елементами, що дозволяє набагато швидше підігрівати воду. Однак використання бойлера з сухим ТЕНом має і негативні сторони. З огляду на свої конструктивні особливості, такі ТЕНи нерідко ламаються, тому і міняти їх необхідно частіше. Але виробники активно працюють над вирішенням цієї проблеми, і в останні роки нагрівальні елементи відрізняються більшою надійністю.

ТОП-5 моделей кожного типу

Щоб зрозуміти, який тип нагрівального елементу буде для вас оптимальним сухий ТЕН або відкритий (мокрий), потрібно порівняти їх основні характеристики. Візьмемо для порівняння моделі Ariston SG1 80 V з мокрим ТЕНом і Gorenje GBF-80 / UA з сухим. Ці бойлери накопичувального типу мають однаковий обсяг резервуара для води (80 л), проте агрегату виробництва компанії Арістон для первинного нагріву свого вмісту знадобиться 2 год. 37 хв, а в другому випадку має пройти 3 год. 10 хв. Обидва варіанти оснащені запобіжним клапаном, який служить для захисту від надлишкового тиску. До всього іншого, в приладі Gorenje передбачений захист від замерзання.

Наступні моделі, обрані для порівняння в рубриці «Мокрий і сухий ТЕН – що краще?», Водонагрівачі Atlantic Opro Classic VM 80 N4 (1200W) з відкритим типом нагрівального елементу і Ariston PRO ECO 80 V 1,8K DRY HE з ТЕНом в захисній колбі . Мають однаковий обсяг (80 літрів), але прилад Ariston обладнаний двома нагрівальними елементами, відповідно і підігрів води з таким пристроєм буде відбуватися швидше (2 год. 27 хв). До того ж даний агрегат передбачає наявність запобіжного клапана і має захист від замерзання і перегріву. Бойлер Атлантик завдяки механічному індикатору дозволяє стежити за температурою рідини.

Водонагреватель в кухне

Далі візьмемо на розгляд моделі Regent NTS 50V 1,5K – водонагрівач з мокрим ТЕНом і Термекс ERD 80 V – бойлер з сухим елементом. Перший апарат вміщує в себе 50 л води, тому нагрівається до 75 градусів за 1 годину 50 хвилин. Дітище компанії Термекс об’ємом 80 л здатне підігріти рідину за 3 години 35 хвилин до температури 65 градусів. Обидва варіанти оснащені аналоговим дисплеєм, виконані зі сталі і обладнані клапаном для захисту від надлишкового тиску. Пристрій Regent має захист від замерзання.

Наступними кандидатами для порівняння були обрані бойлери Roda Aqua INOX 10 VM з відкритим нагрівальним елементом і Bosch ES 035-5 1200W BO H1X-EDWVB, що належить до водонагрівачів з сухим ТЕНом. Виробник Bosch передбачив можливість установки приладу як у вертикальному, так і в горизонтальному положенні. Пристосування нагріває воду до 70 градусів С за 1 годину 27 хвилин. Є запобіжний клапан і захист від перегріву. Агрегат Roda Aqua встановлюється тільки вертикально, обсяг моделі становить 10 л, які прогріваються до 75градусов за якихось 20 хвилин. Серед додаткових опцій варто відзначити запобігання перегріву і захисне відключення в разі порушення електричної ізоляції.

Останньою парою в даному огляді будуть водонагрівачі Garanterm (ATT) ER 50V з мокрим ТЕНом і Gorenje CBF-50 / UA з сухим нагрівальним елементом. Обидві моделі об’ємом 50 л. Представник торговельної марки Gorenje має на озброєнні два ТЕНи. Передбачено аналоговий дисплей. На пристрої Garanterm – запобіжний клапан, а його сьогоднішній візаві володіє захистом від замерзання.

Поради по установці і експлуатації водонагрівача

Перша порада буде виглядати так: якщо вас мучать сумніви з приводу того, що ви зможете самостійно впоратися з монтажем водонагрівача, настійно рекомендуємо вдатися до послуг професіоналів.

Установка бойлера

Тим же, хто впевнений у своїх силах, слід ретельно ознайомитися з алгоритмом установки. А в цій статті буде вказано кілька базових положень. Підключення бойлера – ніби перше побачення: в тому сенсі, що схибити ніяк не можна, адже далі нічого не вийде. Повна безпека під час використання бойлера гарантована тільки при облаштуванні ефективного заземлення. Розетка для апарату повинна розташовуватися в недоступному для вологи місці. Обов’язково потрібно переконатися в тому, що електрична мережа в квартирі відповідає параметрам, зазначеним у інструкції. Також не варто забувати про регулярне обслуговування в ході експлуатації. Це допоможе істотно продовжити пристрою життя.

Правила надійної установки бойлера

Правила зливу води з бойлера

Таким чином, водонагрівач – той побутовий прилад, до вибору якого необхідно поставитися вкрай відповідально. Після знайомства з матеріалом читач зможе розібратися з деякими нюансами: вибрати сухий ТЕН або мокрий ТЕН, відмінності яких грають ключову роль, зрозуміти, який тип установки підійде йому найкращим чином. Перед покупкою також слід вивчити рейтинги, прочитати відгуки і подивитися огляди вподобаних моделей. Все це дозволить скласти вам чітке уявлення про дану категорію побутової техніки.

На закінчення бажаємо всім вдалого вибору і позитивного користувацького досвіду.

Також рекомендуємо:

Водонагрівачі, які не псують інтер’єр: найпривабливіші моделі

В опалювальний сезон з гарячою водою: водонагрівачі з великими і середніми обсягами

60421 0 cookie-check Вибираємо водонагрівач, який прослужить довго. Типи нагрівального елементу

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.

Читайте також:

Як налаштувати монітор, щоб не боліли очі?
Як налаштувати монітор, щоб не боліли очі?
01 Жовтня, 2018, 11:23 1811 7
Зміст: Від чого болять очі від сидіння за монітором?  – Найпоширеніші причини Поради щодо вибору монітора щадного зір.  ТОП 5 кращих моделей Правила коректної установки...
Смотреть результаты
Огляд чоловічих бритв на акумуляторі. Ідеальний вибір для поїздок і відряджень
Огляд чоловічих бритв на акумуляторі. Ідеальний вибір для поїздок і відряджень
Становлення чоловіка відбувається в три етапи: молодик з пушком під носом, який вважає, що ці три волосини роблять з нього брутала в очах слабкої статі...
Смотреть результаты
SAMSUNG, LG або SONY – плюси та мінуси ТОП моделей телевізорів “монстрів” ринку
SAMSUNG, LG або SONY - плюси та мінуси ТОП моделей телевізорів "монстрів" ринку
Як правило, телевізор – це та річ, яку купують всерйоз і надовго. Тому краще грунтовно підійти до придбання цього девайса, детально вивчити всі варіанти й...
Смотреть результаты