search
Підписатися

logo

Як налаштувати монітор, щоб не боліли очі?

01 Жовтня, 2018, 11:23 7

Зміст:

  1. Від чого болять очі від сидіння за монітором?  – Найпоширеніші причини
  2. Поради щодо вибору монітора щадного зір.  ТОП 5 кращих моделей
  3. Правила коректної установки монітора і роботи з ним

Подписывайтесь на наш Telegram-канал

 Від чого болять очі від сидіння за монітором?  – Найпоширеніші причини

Monitor-reflection-in-eyes (очі того, що сидить за монітором найбільш схильні до проблем)

Сучасна людина є заручником технічного прогресу і змушена проводити багато часу за комп’ютером, який став  і робочим місцем, і джерелом світових новин, і мультимедіа центром, і системою для ігор. Зараз важко назвати сферу діяльності, де не були б задіяні ПК. Ми проводимо за комп’ютером цілий день і повертаємося до нього, приходячи додому.  Це велике навантаження для всього організму, але особливо для органів зору.

Eyes-Hurt (чому болять очі від сидіння за монітором?

Часто доводиться чути від користувачів, які проводять багато часу за монітором комп’ютера, що у них починають боліти очі, мутніє картинка, немов в очі насипали пісок, і починає боліти голова. Це може бути пов’язано як з безграмотним налаштуванням монітора, так і з невдалим вибором моделі екранного девайса. Налаштувати монітору для комфортної роботи під силу кожному.  І в цій статті ми розповімо як це слід робити.

Основними факторами, які впливають на загальну втому і виникнення білю в очах, може бути наступне:

  • невірна настройка яскравості і контрастності
  • мерехтіння підсвічування екрану
  • роздільна здатність екрану
  • частота оновлення екрану
  • відстань від очей до монітора
  • неправильне освітлення і відблиски
  • відсутність перерв у роботі

Після покупки дуже важливо налаштувати екран монітора комп’ютера, щоб виключити дискомфорт в роботі і супроводжуючу його втому.  При цьому потрібно знати, як правильно налаштувати монітор комп’ютера, щоб не боліли очі

Починати слід з установки параметрів яскравості і контрастності.  Знайте, що занадто яскравий і контрастний екран буде швидко стомлювати очі. Регулювання цих параметрів можна зробити, увійшовши в налаштування монітора і вибравши оптимальні значення дослідним шляхом.  Можна також скористатися опцією автоматичного налаштування. Як зайти в налаштування? У кожного монітора є фізичні кнопки на корпусі, керуючі меню, автоматичним налаштуванням, яскравістю і контрастністю. Для установки кольорів монітора, можна вибрати колірний профіль через панель управління ПК. І не бійтеся експериментувати, адже завжди є можливість виконати скидання налаштувань.

Calibr (калібрування монітора)

Не зайвим також буде виконати калібрування зображення і тест монітора. Для цього можна використовувати спеціальні програми. Наприклад, відома програма перевірки моніторів Nokia Monitor Test, дозволяє оцінити можливості і характеристики монітора, а також виявити биті пікселі.

Nokia-Monitor-Test (програма тестування характеристик монітора Nokia-Monitor-Test)

Найважче на зір впливає мерехтіння екрану, яке залежить від технологічних особливостей виробництва моніторів.  У багатьох сучасних моніторах застосовується процес управління потужністю методом широтно-імпульсної модуляції (ШІМ), який разом з плюсами, має побічні ефекти. Вони проявляються в тому, що при зниженні яскравості істотно збільшується мерехтіння екрану монітора.  Щоб знизити вплив ШІМ на мерехтіння доводиться мимоволі підвищувати яскравість.  В останні роки в деяких моніторах впроваджується технологія Flicker-free від Viewsonic, яка покликана знизити вплив мерехтіння екрану.  Але, все ж, найкращим варіантом буде початкова покупка монітора, де не використовується ШІМ.

Screen-Resolution (установка роздільної здатності екрану)

Не забувайте визначитися з роздільною здатністю екрану.  Дехто намагається змінити дефолтну роздільну здатність, для того щоб була можливість запустити певні програми та ігри.  Це допустимо на короткий час, А потім потрібно повернутися на рідну роздільну здатність, яка буде оптимально впливати на чіткість і якість картинки, надмірно не напружуючи очі.

Refresh-Rate (установка частоти оновлення екрану)

Щоб не боліли очі налаштувати монітор потрібно таким чином, щоб в ньому була максимально можлива частота оновлення екрану. Для сучасних побутових ЖК моніторів вона становить 60Гц, а ігрові моделі можуть забезпечувати 144Гц і навіть 200Гц.

Glare (відблиски монітора при неправильному висвітленні)

В разі неправильного встановлення монітора і помилковому виборі освітлення можуть спостерігатися відблиски на екрані, які погіршують картинку і стомлюють очі.

 Поради щодо вибору монітора щадного зір.  ТОП 5 кращих моделей

Вибираючи монітор, який буде делікатний по відношенню до вашого зору, враховуйте всю суму технологій, які в ньому закладені.  Адже тут не можна буде нічого змінити ніякими налаштуваннями.

Велике значення при виборі монітора також має його призначення. Монітори для роботи з текстом, для фотографа, для роботи в графічному редакторі, для відеомонтажу, для ігор, для AutoCAD – це все абсолютно різні пристрої.

Для тих, хто працює з високоякісним зображенням, важлива точна передача кольору, тому тут головною буде матриця, яка дасть соковиту картинку з природними кольорами – це тільки IPS, PLA або VA.

А для домашнього кінотеатру важливі хороші кути огляду, які не спотворюють зображення при погляді на екран збоку, та дозволяють всієї родині вміститися за одним екраном і насолодитися переглядом фільму.

Монітору для ігор потрібні такі характеристики, які зроблять динамічну картинку плавної і чіткою.  На це впливає час реакції монітора, пов’язане з типом матриці (краще TN), а також підтримка технологій синхронізації G-Sync і FreeSync.

А тепер ми підійшли до вибору оптимальної моделі безпечного монітора , який стане втіхою і захисником для очей. У нашому рейтингу ми розбираємо 5-ку кращих моніторів, які оберігають наш зір.

Dell U2415

Dell U2415  (монітор Dell U2415)

Монітор високого класу, який відмінно підійде в якості повсякденного девайса для універсальних завдань.  24 дюймова IPS матриця з часом відгуку 8мс володіє широкими кутами огляду по горизонталі і вертикалі – 1780/1780 і ​​роздільною здатністю 1920×1080.  Модель Dell U2415 має приємний дизайн, матове покриття екрану і відмінне заводське калібрування кольору. Виробник обмежився лише двома роз’ємами для підключення відеокарти – DisplayPort і HDMI, що може бути проблемою для сполучення зі старими моделями.

Philips 241P6EPJEB

Philips 241P6EPJEB  (монітор Philips 241P6EPJEB)

Монітор оснащений екраном 23,8 дюймів на основі IPS матриці Full HD з кутами огляду 1780/1780 і ​​часом відгуку 5мс. Модель отримала фірмову підставку SmartErgoBase, що робить монітор дуже стійким. Крім того, вона дозволяє його повертати по горизонтальній і вертикальної осі, а також виконувати регулювання по висоті і повертати в портретний режим.  Пристрій має функцію придушення мерехтіння Flicker-free, хаб USB – 4xUSB 3.0, вбудовану стереофонічну аудіосистему – 2×2 Вт і повний набір роз’ємів для відео – VGA, DVI, HDMI, MHL, DisplayPort.

Samsung S24D590PL

Samsung S24D590PL  (монітор Samsung S24D590PL)

Матовий екран діагоналлю 23,6 дюйма, виконаний на основі PLS матриці, має роздільну здатність 1920×1080 Full HD і час відгуку 5мс.  Екран ні в чому не поступається аналогічним екранів, виготовленим на матриці IPS.  Тонкі глянцеві рамки, що обрамляють екран, надають моделі стильний і вишуканий вигляд. У моніторі Самсунг S24D590PL реалізована додаткова функція Samsung Magic Upscale, що дозволяє поліпшити різкість зображення.

Acer SA240Ybid

Acer SA240Ybid  (монітор Acer SA240Ybid)

Модель з 23,8 дюймової IPS панеллю в Full HD.  Матовий екран з часом відгуку 4мс забезпечує відмінну передачу кольору і широкі кути огляду.  На борту є слабенька акустика 2х1Вт і три інтерфейсних роз’єма – DVI, HDMI, VGA. Особливий інтерес в даній моделі представляє технологія налаштування екрану AcerVisionCare, що забезпечує зниження навантаження на очі.

BenQ EW2775ZH

BenQ EW2775ZH (монітор BenQ EW2775ZH)

27-дюймова модель з панеллю AMVA вінчає наш рейтинг. Як представник серії EW, даний монітор буде затребуваний усіма, хто шукає гарне пристрій, здатний знизити негативний вплив на очі. Тут працює система управління підсвічуванням Flicker-Free, що зводить нанівець мерехтіння, а також технологія Low Blue Light Plus, що нівелює шкідливий вплив синього кольору спектра. Монітор також оснащений автоматичною системою регулювання яскравості і має безліч попередніх налаштувань.  Єдиним мінусом даної моделі є завеликі пікселі, характерні для всіх 27 дюймових моніторів з роздільною здатністю Full HD.

Якщо ви, скориставшись даними рейтингом кращих екранних девайсів для зору, зробили покупку, але все одно болять очі, слід налаштувати монітор, послідовно виконавши всі наші рекомендації.

 Правила коректної установки монітора і роботи з ним

Перед тим, як налаштувати ЖК монітор, щоб не боліли очі, потрібно знайти йому правильне місце.  Не ставте його біля вікна, куди проникає яскраве сонячне світло.  Крім того, що від цього можуть бути відблиски на екрані, це суб’єктивно зменшить яскравість і контрастність зображення.  Намагайтеся розташовуватися подалі від прямих променів світла.  Точно так же не можна сидіти за монітором в непроглядній темряві – це шкідливо для очей.  Вночі має бути включено якесь мінімальне освітлення – настільна лампа або дрібна LED-лампочка.

Після того, як місце вибрано і ваше судно «встало на рейд», потрудіться над ергономікою майбутнього робочого місця. Слід налаштувати монітор по висоті і встановити оптимальний кут нахилу так, щоб екран знаходився на рівні очей.  На жаль, виробники комп’ютерної меблів не дуже допомагають з організацією правильного робочого місця. Часто доводилося бачити безглузді конструкції, де полка, відведена під монітор, не відповідає елементарним критеріям зручності.  Зате на комп’ютерному столі є безліч всяких поличок і шафок.  І от дивишся, часом, як людина мучиться, закидаючи голову до болю в шиї, щоб поглянути в монітор, і просто диву даєшся.

Якщо в моніторі і відеокарті є роз’єми HDMI, то підключайте їх до цього інтерфейсу, який забезпечує найкращу якість зображення.  Слідкуйте за відстанню від очей до екрана.  Для найпопулярніших діагоналей моніторів від 22 до 24 дюймів оптимальним вважається відстань від 50 до 70см (відстань витягнутої руки).

Якщо ви маєте намір підключити другий монітор, який розширить можливості багатозадачності і збільшить продуктивність, потрібно буде зробити відповідні налаштування в біосе, що встановлюють який з девайсів буде системним. Для цього існує спеціальна вкладка Multiple Monitor Support, актуальна для підключення і налаштування 2 моніторів.  Слід враховувати, що з отриманням 2-х екранів виведення зображень, ваше поле зору буде розширено і це може піти на користь очам. А тим, хто вже награвся з «парою гнідих”, не гіршим варіантом буде їх заміна одним широкоформатним колегою з дозволом Ultra HD.

Працюючи за комп’ютером, завжди намагайтеся робити перерви кожні 2-3 години.  Встаньте, відійдіть від комп’ютеру, потягніться від душі до кісткового хрускоту, розімніться, посувайтеся.  Постарайтеся перевести погляд у далечінь, щоб розвантажити очі від постійного фокусування на близьких об’єктах монітора.

Eye-In-Monitor (сидячи за монітором, навчитеся берегти очі)

Налаштувати монітор на комп’ютері – зовсім не складно.  Для цього не потрібно бути семи п’ядей у ​​чолі.  Просто багато хто лінується це робити або просто не знають як.  І якщо з першим вам допоможуть тренінги розвитку особистості, то з другим Блог Comfy вже дав вам потрібний вектор.

60406 0 cookie-check Як налаштувати монітор, щоб не боліли очі?

Читайте також:

Огляд чоловічих бритв на акумуляторі. Ідеальний вибір для поїздок і відряджень
Огляд чоловічих бритв на акумуляторі. Ідеальний вибір для поїздок і відряджень
01 Жовтня, 2018, 10:29 991 9
Становлення чоловіка відбувається в три етапи: молодик з пушком під носом, який вважає, що ці три волосини роблять з нього брутала в очах слабкої статі...
Смотреть результаты
SAMSUNG, LG або SONY – плюси та мінуси ТОП моделей телевізорів “монстрів” ринку
SAMSUNG, LG або SONY - плюси та мінуси ТОП моделей телевізорів "монстрів" ринку
Як правило, телевізор – це та річ, яку купують всерйоз і надовго. Тому краще грунтовно підійти до придбання цього девайса, детально вивчити всі варіанти й...
Смотреть результаты
Телевізор для кухні – рейтинг кращих моделей та поради щодо вибору
Телевізор для кухні - рейтинг кращих моделей та поради щодо вибору
Кухня – особливе місце в домі. Саме тут вся родина збирається після робочого дня, саме тут відбуваються найдушевніші розмови, тут ми проводимо мало не третину...
Смотреть результаты