search
Підписатися

logo

Як повісити монітор на стіну? Поради по способам установки монітора

01 Жовтня, 2018, 07:00 10

Зміст:

 1. Монітор на стіні в інтер’єрі квартири: спальня, вітальня, кухня
 2. Як повісити монітор на різні типи стін. Поради по установці
 3. Як можна самостійно повісити монітор, у якого немає спеціальних кріплень
 4. Правила і порядок установки монітора

Подписывайтесь на наш Telegram-канал

 Монітор на стіні в інтер’єрі квартири: спальня, вітальня, кухня

Купівля нового монітора є хорошим приводом переглянути концепцію організації робочого простору. З урахуванням того, що більшість сучасних моніторів підтримують монтаж на настільний кронштейн або стіну за стандартом VESA, варто подумати про те, щоб придбай відповідне кріплення, заощадивши при цьому місце на столі, якого завжди бракує. Крім очевидної переваги, видалення монітора зі столу допомагає використовувати наявні можливості і правильно розподілити простір приміщення, зміщуючи акценти на стіну. Особливо зручні настінні кріплення моніторів, що дозволяють їх повертати і переміщати по всіх осях, слідуючи за користувачем.  Крім практичної користі, настінне кріплення монітора може нести естетичне задоволення, наповнюючи інтер’єр особливою магією.

wall-kron-for-monitor (настінне кріплення монітору)

Ось як виглядає навісний монітор в домашній обстановці

i-home (настінний монітор в домашній обстановці)

у вітальні

i-gostinnaya (настінний монітор у вітальні)

на кухні

i-kitchen (настінний монітор на кухні)

у спальні

i-bedroom (настінний монітор у спальні)

в кабінеті

i-officce (настінний монітор в кабінеті)

Погодьтеся, що такі інтер’єрні рішення виглядають дуже привабливо і незвично.

 Як повісити монітор на різні типи стін. Поради по установці

Перед тим, як повісити монітор на кронштейн, слід чітко визначитися зі способом кріплення останнього до стіни.  Різний матеріал стін диктує і різні способи кріплення до них моніторів. Найбільш надійним буде кріплення пристрою на цегляну або бетонну стіну.  На неї можна безпечно монтувати важкий монітор з панеллю великої діагоналі.  Про порядок робіт при такому монтажі монітора ми розповімо трохи пізніше.

Дерев’яна стіна теж є непоганою основою для міцного кріплення монітора в вертикальному положенні. А популярний сьогодні в оздоблювальних роботах гіпсокартон, викличе певні труднощі. Це досить тонкий і неміцний матеріал, який не витримає навантаження від монітора без додаткових заходів.  Як кріпити пристрій на такий ненадійний матеріал?  Можна зміцнити стіну декількома шарами гіпсокартону, що додасть їй міцність, достатню для навісу монітора.  Крім того, можна підсилити гіпсокартон профільним каркасом. В цьому випадку доведеться, спроста, в місці монтажу переробляти стіну.  Фактично, ця робота зводиться до того, що ви створюєте невелику нішу в стіні, в яку вписуєте згодом монітор, як в рамку.

Ще один спосіб кріплення навантаження на гіпсокартон – закладка за нього дерев’яних брусків для надання більшої жорсткості. Не забувайте також про використання перемичок з профілю, на які кріпиться гіпсокартонний лист.

 Як можна самостійно повісити монітор, у якого немає спеціальних кріплень

Багато власників девайсів, обділених конструкцією для підвіски, все одно намагаються знайти спосіб, як повісити монітор на стіну без кріплення.  Якщо у вас пристрій, що не має спеціальних кріплень, але є велике бажання повісити монітор на стіну – не біда.

VESA-Adapter (адаптер VESA для монітіров не підтримуючих цей стандарт)

Можна використовувати адаптер VESA для монітора.  Він прикріплюється до кріпильної пластини будь-якого кронштейна ВЕСА, а сам монітор, який не має отворів для кріплення, охоплюється чотирма лапами-зажимами по периметру.  Великим плюсом даних адаптерів є універсальність і сумісність з багатьма моніторами і кріпленнями різних розмірів.

Яким ще способом можна повісити монітор без кріплення VESA?  Ми щойно, описували метод кріплення монітора в ніші гіпсокартонної стіни.  Це хоч і трудомістко, але є гідним варіантом вирішення завдання як повісити монітор на стіну без кронштейна

French-cleat (столярне кріплення монітору до стіни методом French cleat)

Є ще один цікавий спосіб жорсткого кріплення монітора на стіну.  Тут, правда, доведеться трохи столярувати. Якщо самі не зможете, то віднесіть замовлення в майстерню.  Потрібно взяти міцний брус дерева і розпиляти його циркулярною пилкою вздовж під кутом, щоб вийшов скіс.  Одна з частин бруса кріпиться до задньої частини монітора, а друга – до стіни.  При навісі монітора обидві частини бруса міцно прилягають один одному по площині скоса, утворюючи своєрідний замок.  Такий спосіб настінного кріплення називається «французький клит» (French cleat).  Він прийшов до нас із заходу, де його використовують майстри-меблярі для навішування шаф, дзеркал, поличок і пр. Як бачите, у такого способу кріплення є один недолік – це варіант з жорсткою фіксацією екрану, який ніяк не можна буде змістити, повернути, або  нахилити.  Тому перед навішуванням, точно розрахуйте висоту кріплення монітора.

 Правила та порядок установки монітора

Незалежно від типу обраного кріплення, слід уточнити, що відстань між отворами на кріпильної пластині відповідає відстані отворів на задній стінці монітора.  Щоб не було різнобою в цьому питанні, консорціумом VESA був розроблений спеціальний стандарт FDMI, який визначив фізичні інтерфейси установки всієї електроніки з плоским екраном, а також настінні засоби кріплення для них.  Він уніфікував розміри і відстань між кріпильними отворами для настінного монтажу моніторів і телевізорів.  При цьому, чим більше відстань між чотирма точками кріплення монітора і кронштейна, тим більше допустима діагональ і маса пристрою, яку можна використовувати разом з кріпленням.  За назвою ініціаторів стандарту його так і називають – VESA.

В даний час всі провідні виробники моніторів прагнуть впроваджувати даний стандарт в нових моделях.  А лідерами в цьому є компанії Dell, Samsung і LG., що зовсім нікого не дивує. Так сьогодні все нові монітори Самсунг випускаються з підтримкою ВЕСА.

VESA-Standart (стандарт кріплень VESA)

Здебільшого, сучасні монітори c популярною діагоналлю 23 – 24 дюйма, завдяки своїй невеликій масі, сумісні зі стандартами VESA 75×75 і VESA100, про що повинно бути зазначено в керівництві користувача.  Ці номінали припускають використання невеликих майданчиків кріплення, сумісних з компактними і недорогими кронштейнами, здатними витримати їх вагу.  Підбір кронштейна для настінного кріплення потрібно робити виходячи з маси монітора і його специфікації по кріпильному стандарту.  Виробників кронштейнів досить багато.  Непогано заздалегідь дізнатися про репутацію компанії-виробника і наскільки її продукція відповідає вашим очікуванням якості.  Не в останню чергу у виборі кронштейна для монітора гратимуть роль рамки бюджету, необхідна функціональність кріпильного пристрою і її  конструктивний тип.  В рамках стандарту ВЕСА ви можете вибрати один з 3-х існуючих видів кріплень:

 • фіксований
 • похилий
 • похило-поворотний

Фіксований тип кронштейна слід вибирати, коли монітор буде повертатися, нахилятися і повертатися. В цьому випадку необхідно відразу визначитися, на якій висоті потрібно встановити монітор.  Зазвичай з фіксованим типом кронштейна його треба розташовувати на рівні очей.

VESA-fix (фіксований кронштейн)

Похиле пристосування, що дозволяє проводити регулювання нахилу монітора під кутом 100 – 200, призначене для монтажу пристрою вище рівня очей.

VESA-slanted (похилий кронштейн)

А похило-поворотні кронштейни мають усю повноту можливих регулювань, але мають високу ціну.

VESA-swivel (похило-поворотний кронштейн)

Існують моделі з одним, двома і навіть трьома шарнірами, що нагадують виробничого робота-маніпулятора.  Особливою схожістю таких моделей кронштейнів вони зобов’язані вбудованій газовій пружині (газліфту), що ховається в елегантному футуристичному корпусі.

Gazlift (багатошарнірний кронштейн з газліфтом)

Для конференц-залів, навчальних аудиторій і лекторіїв можуть використовуватися спеціальні стельові кріплення, зручні для інсталяції моніторів великої діагоналі.  Вони не захаращують простір, не заважають проходу великих мас людей, а також дозволяють без перешкод транслювати зображення слухачам, що розмістилися в найдальших рядах.

Ceiling-Mount (стельовий кронштейн для монітора)

Найпростішим способом звільнити площину столу від монітора буде варіант з використанням недорогого настільного кронштейна.  Це найбільш ходовий і недорогий тип кронштейнів, який закріплюється на столі за допомогою затиску-струбцини.

 kron-for-monitor (настільний кронштейн для монітору)

А далі залишається прикріпити фланець кріплення пластини до монітора, закріпивши його гвинтами.  Такий спосіб кріплення хороший тим, що не вимагає особливих навичок монтажу, свердління стіни і спеціального інструменту.  Крім того, маючи нижню точку опори, ми отримуємо досить стійку конструкцію.  При цьому, є варіанти жорстких кріплень, що дають моніторам високу ступінь свободи в плані регулювання. Їх можна відрегулювати по висоті, повертати і нахиляти.

Останнім часом багато хто воліє працювати за двома моніторами.  Тому розробники кріплень врахували побажання користувачів і випускають парні кронштейни для 2-х моніторів.

2-monitors (кронштейн для 2-х моніторів)

Роботи з монтажу монітора на стіну передбачає наступний порядок дій:

 • вибір типу кронштейна
 • підготовка інструменту
 • уточнення і перевірка монтажних розмірів
 • розмітка місця монтажу
 • свердління стіни і установка дюбелів
 • кріплення підстави кронштейна до стіни
 • з’єднання кріпильної пластини з монітором
 • прихована прокладка кабелю
 • підключення та перевірка роботи монітора

Для установки монітора з VESA ; на стіну вам знадобляться електродриль або перфоратор, рівень, рулетка, олівець, молоток, викрутка, а також  дюбеля і саморізи.  Якщо ви маєте певні навички поводження з інструментом всі роботи можна зробити своїми руками, не залучаючи фахівців.  Не забудьте подумати про те, куди заховати сполучні кабелі, щоб вони не заважали і не псували інтер’єр.  Можна приховати їх в самій стіні, для чого доведеться робити штроби. Можна акуратно приховати їх під плінтусом або в кабельному каналі.  Непоганим, але більш витратним варіантом, буде розміщення кабелю у вбудованих меблях. Загалом, тут є над чим подумати, підключивши весь свій нерозтрачений креатив.

Раз вже ми згадали меблі, неможливо обійти стороною новомодний спосіб розміщення монітора, так і всього комп’ютерного господарства на підвісній полиці або підвісному столі.  Це однозначно полегшить прибирання і порадує господинь.

Floating-desk-top (комп'ютерна поличка)

wall-PC-table (настінний комп'ютерний стіл)

А особливим способом організації робочого місця за комп’ютером можна вважати готові робочі станції, які використовуються на виробництвах і в установах.  Але це вже інша казка …

all PC on the wall (готове рішення – робоче місце за комп'ютером)

60188 0 cookie-check Як повісити монітор на стіну? Поради по способам установки монітора

Читайте також:

Рейтинг кращих телевізорів для ігрових приставок
Рейтинг кращих телевізорів для ігрових приставок
30 Вересня, 2018, 09:53 1287 10
Кожен геймер знає, що стати володарем останньої PS4 Pro або приставки Іксбокс – це зробити лише півсправи на шляху до захопливої гри.  Важлива задача –...
Смотреть результаты
Samsung чи LG – чесне порівняння ТОП холодильників популярних брендів
Samsung чи LG – чесне порівняння ТОП холодильників популярних брендів
Вибір крупної побутової техніки – важка задача, адже у випадку помилки покупець втрачає велику суму грошей. Холодильники відносяться як раз до таких важливих покупок, які...
Смотреть результаты
Як вибрати ІЧ обігрівач? Тонкощі і нюанси підбору найкращої моделі
Як вибрати ІЧ обігрівач? Тонкощі і нюанси підбору найкращої моделі
Зміст: Інфрачервоний обігрівач – основні типи та їх особливості Безпека ІЧ обігрівача – від чого вона залежить Рейтинг ТОП 10 інфрачервоних обігрівачів Поради по установці...
Смотреть результаты