search
Підписатися

logo

Як вибрати ІЧ обігрівач? Тонкощі і нюанси підбору найкращої моделі

30 Вересня, 2018, 04:13 9

Зміст:

  1. Інфрачервоний обігрівач – основні типи та їх особливості
  2. Безпека ІЧ обігрівача – від чого вона залежить
  3. Рейтинг ТОП 10 інфрачервоних обігрівачів
  4. Поради по установці і експлуатації

Підписуйтесь на наш Telegram-канал

 Інфрачервоний обігрівач – основні типи та їх особливості

З приходом осені і зниженням температури в будинках стає прохолодно, сиро і незатишно.  Опалювальний сезон в далекій перспективі, а вночі вже досить некомфортно. Пора подумати про те, як краще зігрітися.  Серед теплового обладнання, яким рясніє ринок, на ньому особливо виділяється велика група ефективних приладів, що працюють за принципом прямого обігріву. Це інфрачервоні обігрівачі, що стали поряд з конвекторами, масляними обігрівачами і тепловентиляторами головними «грілками», якими користуються в квартирі, на балконі, в гаражі, в лазні, на дачі, в теплиці.

Як і будь-який вид обігріву, інфрачервоний метод має свої позитивні і негативні сторони, висновки про яких ми зробимо, розібравшись досконально з конструкцією, принципом дії і технічними особливостями приладів, які використовують променисту енергію.

Інфрачервоні обігрівачі випромінюють тепло, близьке за спектром до сонячного проміння. Подібно до Сонця, інфрачервоні промені пристрою не гріють повітря, а нагрівають об’єкти і предмети, від яких тепло поширюється далі.  Тобто, передача тепла від обігрівача до об’єктів йде практично без втрат. Для обігріву приміщень великої площі це дуже важливо, а при опаленні приміщень малих розмірів, тепло в них буде поширюватися набагато швидше.

Конструктивно електричний ІЧ обігрівач являє собою пристрій, що має відкритий металевий корпус з кріпильними кронштейнами, в якому розміщений нагрівальний елемент. Внутрішня поверхня корпусу покрита відбивачем (рефлектором), що направляє тепловий потік. При нагріванні ТЕНа він починає випускати електромагнітні випромінювання з довжиною хвилі в діапазоні від 0,75 до 100 мкм, яке несе променисте тепло.  В рамках цього діапазону можна виділити 3 типи хвиль – короткі (0,75 – 2,5 мкм), середні (2,5 – 5,6мкм) і довгі (5,6 – 100 мкм). Інфрачервоні обігрівачі, здебільшого, сконструйовані на довгохвильове випромінювання, яке позитивно впливає на організм людини і ефективність обігріву.

Крім основної групи ІЧ обігрівачів, виробники випускають також прилади зі змішаним обігрівом. Так, наприклад, є сегмент опалювальних пристроїв, в яких використовується конвективно-інфрачервоний обігрів, що поєднує в собі переваги обох технологій.

Інфрачервоні обігрівачі можуть відрізнятися за такими критеріями:

 • за способом отримання енергії для нагріву – електричні, газові, дизельні
 • за місцем установки – підлогові, настінні (панельні), стельові, вуличні
 • за типом нагрівальних елементів – галогенові, карбонові, керамічні, трубчасті, мікатермічні
 • по мобільності – стаціонарні і переносні
 • за типом виконуваних завдань – основний, додатковий і локальний обігрів

Найбільшого поширення і популярності серед споживачів отримали електричні моделі обігрівачів. Вони особливо гарні і безпечні при використанні в житлових приміщеннях, де завжди є джерело електроживлення. У гаражах, на дачах і відкритих майданчиках часто можна зустріти моделі на газу, що відрізняються автономністю роботи.

Найзручнішими вважаються обігрівачі, які в силу конструкції та місця розташування охоплюють велику площу обігріву.  Їх не можна використовувати в приміщеннях з висотою стелі менш 2,5 м через можливий перегрів голови людини.  Невеликі підлогові і настінні обігрівачі часто застосовують в якості локального або мобільного джерела обігріву. А для обігріву відкритих майданчиків на пікніках і дачах ІЧ обігрівачі, які називають тепловими парасольками. Вони виконуються на високих стійках з встановленим нагорі випромінювачем, який прикривається від негоди конусним кожухом. Розрізняють газові і електричні моделі теплових парасольок.

Після того як ми з’ясували деталі і особливості даних пристроїв, можна дати оцінку їх позитивних і негативних сторін, за допомогою якої можна робити вибір кращого ІЧ обігрівача.

Переваги ІЧ обігрівачів:

 • простота установки і підключення
 • високий ККД
 • висока ефективність і економічність обігріву, яка випереджає інші типи опалювальних приладів
 • швидке нагрівання приміщення
 • не спалюють кисень у приміщенні
 • не пересушують повітря
 • безшумна робота
 • можливість установки і кріплення на різних площинах – на підлозі, на стіні, на стелі
 • можливість використання для обігріву локальної зони
 • можливість задавати необхідну температуру обігріву
 • можливість використання в приміщеннях з підвищеною вологістю – ванних кімнатах, теплицях
 • можливість застосування з будь-яким типом вентиляційної системи
 • стійкість до стрибків напруги
 • пожежна безпека
 • екологічність

Недоліки ІЧ обігрівачів:

 • низький рівень вбудованих засобів інтелектуального управління
 • великі експлуатаційні витрати, пов’язані з високою ціною на електроенергію
 • обмежена можливість використання в приміщеннях з низькою стелею
 • світіння нагрівального елементу, що викликає проблеми з засипанням вночі
 • можливість погіршення самопочуття при тривалому використанні

 Безпека ІЧ обігрівача – від чого вона залежить

На безпеку використання будь-якого ІЧ обігрівача впливає його конструкція, оснащення, а також належна експлуатація.  У конструкції обігрівачів безпеку забезпечує решітка, що прикриває гарячий тепловий елемент.  За перегрів в приладі відповідає термодатчик, що відслідковує задану температуру.  Він відключає пристрій при пороговому значенні температури. Важливим аспектом безпеки також є вбудований датчик перекидання, який  мають деякі підлогові моделі.

 Рейтинг ТОП 10 інфрачервоних обігрівачів

У нашому рейтингу інфрачервоних обігрівачів беруть участь кращі моделі, які, за відгуками фахівців та споживачів, є найефективнішими і надійними.

UFO T23EN-B Micatronic 2300

UFO T23EN-B Micatronic 2300 (ІЧ обігрівач UFO T23EN-B Micatronic 2300)

Кращий інфрачервоний обігрівач за функціональністю. Підлоговий ІЧ обігрівач з датчиком перекидання . Виконаний в елегантному корпусі, що становить з ніжкою-підставкою монолітну конструкцію. Пристойна потужність мікатермічного нагрівача 2,3 кВт дозволяє без проблем обігріти приміщення площею 24м2. Прилад отримав електронне управління потужністю, вбудований таймер і пульт дистанційного керування.

UFO Star 1800

UFO Star 1800 (ІЧ обігрівач UFO Star 1800)

Переможець в рейтингу ІЧ обігрівачів в номінації «Краща універсальна модель». Молодша модель популярної серії Star потужністю 1,8 кВт для обігріву приміщень площею 19м2. Водонепроникне виконання дозволяє використовувати пристрій у ванних кімнатах і для вуличного обігріву (8м2).  Обігрівач УФО Стар 1800 призначений для установки на стіни та підлогу.  У комплекті йде стійка з ніжками.

Ballu BIH-L-2.0

Ballu BIH-L-2.0 (ІЧ обігрівач Ballu BIH-L-2.0)

Настінно-стельова модель з потужністю інфрачервоного кварцового випромінювача 2кВт.  Прилад розрахований на обігрів приміщення площею до 20м2 ІЧ обігрівач Ballu ; BIH-L-2.0 оснащений вбудованим термостатом (захист від перегріву)  і механічним регулятором потужності.

Sinbo SFH-3396

Sinbo SFH-3396 (ІЧ обігрівач Sinbo SFH-3396)

Гріє миттєво!  За відчуттям тепло йде відразу після включення.  Цим прилад зобов’язаний потужному кварцовому нагрівального елементу 2,5 кВт, який служить для обігріву приміщення 25м2.  Можливість локального обігріву на відкритому майданчику – 15м2 Модель задумана, як для підлоги, але може кріпитися і на стіну.  Оди режим роботи тільки на повну потужність передбачає використання приладу в якості джерела основного обігріву.  Механічне регулювання температури, вбудований захист від перегріву.  В комплекті – стійка з ніжкою.

Timberk TCH A1N 1500

Timberk TCH A1N 1500 (ІЧ обігрівач Timberk TCH A1N 1500)

Стельова модель.  Мікатермічної нагрівальної панелі потужністю 1,5 кВт вистачає, щоб швидко прогріти площу приблизно 16м2.  Два режими роботи – на повну і половинну потужність.  Корпус має вологозахисне виконання.  Є функція захисту від перегріву, а також опціонна можливість докупити термостат і пульт дистанційного керування.

Ballu BIH-AP2-1.0

Ballu BIH-AP2-1.0 (ІЧ обігрівач Ballu BIH-AP2-1.0)

Модель призначена для кріплення на стелю. При невеликій потужності обігрівальної панелі 1кВт може опалювати приміщення площею 10м2.  Управління нагрівом – механічне.  Ніяких вишукувань, крім вбудованого термостата.

Polaris PMH 2095

Polaris PMH 2095 (ІЧ обігрівач Polaris PMH 2095)

Стильний підлоговий обігрівач на колесах, який намагається виглядати як масляний. Потужний мікатермічний  випромінювач тепла 2кВт дозволяє обігрівати приміщення площею 24м2.  Поєднує конвекційний і хвильовий обігрів. Датчик перекидання відключає прилад під час аварійній ситуації. Є вбудований термостат і 12-годинний таймер.

Electrolux EIH / AG2-2000E

Electrolux EIH / AG2-2000E (ІЧ обігрівач Electrolux EIH / AG2-2000E)

Даний обігрівач поєднує в собі інфрачервоний і конвекційний обігрів.  Максимальна площа обігріву – 20м2.  В обігрівачі встановлено пара мікатермічених нагрівальних елементів, що значно прискорюють прогрів приміщення. Є можливість роботи в двох режимах – на половинній і повної потужності (1кВт/2кВт).  Вбудований термостат, таймер, і регулятор температури дозволили реалізувати тут автоматичний режим управління, за який відповідає окремий електронний блок.  Допускається можливість підлогового і настінного (зі знятими ніжками) застосування.

Ballu BHH / M-09

Ballu BHH / M-09 (ІЧ обігрівач Ballu BHH / M-09)

Максимально ефективний пристрій, оснащений галогеновим нагрівачем і механічним регулятором потужності (2-х режимний обігрів – 0,45кВт/0,9кВт). Невелика потужність і компактні габарити дозволяють його використовувати для локального обігріву, а також в якості переносного опалювального приладу, який стане гарною підмогою при поїздці на дачу або в заміський будинок.  Недолік малюка складається в малій площі обігріву – 9м2.

Almac ІК11

Almac ІК11 (ІЧ обігрівач Almac ІК11)

Недорогий стельовий обігрівач, вироблений в Україні.  Відрізняється простотою і надійністю.  Має стильний і компактний дизайн.  Потужність 1кВт, здатність опалювати приміщення площею до 20м2. До недоліків слід віднести відсутність вбудованого термостата.

Поради по установці і експлуатації

Ми дамо деякі рекомендації по правильному встановленні та експлуатації хвильових ІЧ обігрівачів:

 • не розміщуйте пристрій поблизу інших електроприладів
 • витримуйте відстань до масивних предметів меблів не менше 0,5м
 • уникайте установки приладів на шляху руху людей або там де пристрій може бути пошкоджений механічно
 • не перебувайте в приміщенні з близько працюючим обігрівачем тривалий час
 • не використовуйте незаземлені розетки для підключення пристроїв
 • правильно визначайте місце установки приладу для зонального обігріву
 • не використовуйте прилади без вологозахисту корпусу в сирих приміщеннях

IR-Heater (ІЧ обігрівач в інтер'єрі )

Вибираючи для покупки обігрівальний прилад, орієнтуйтеся на кращі моделі інфрачервоних обігрівачів представлених в нашому рейтингу.

59950 0 cookie-check Як вибрати ІЧ обігрівач? Тонкощі і нюанси підбору найкращої моделі

Читайте також:

Рейтинг ігрових навушників – аксесуари для кращої гри в команді
Рейтинг ігрових навушників - аксесуари для кращої гри в команді
30 Вересня, 2018, 02:56 1021 11
Зміст: Ігрова гарнітура – особливості та ключові відмінності від звичайної Які характеристики важливі саме для ігор Геймерські навушники: ТОП 10 2018 Підписуйтесь на наш Telegram-канал...
Смотреть результаты
Ідеальний подарунок для дівчини. Кращі смартфони для прекрасної половини людства
Ідеальний подарунок для дівчини. Кращі смартфони для прекрасної половини людства
Купіть своїй коханій Apple iPhone XS Max. Ні серйозно. Хіба може щось порадувати дівчину більше, ніж остання модель від Яблука? Кращий смартфон для дівчат. Найбажаніший...
Смотреть результаты
Збій резервного копіювання Iphone – як розв’язати проблему?
Збій резервного копіювання Iphone – як розв’язати проблему?
Гаджети американської корпорації Apple по праву вважаються найнадійнішими у світі. Не дивлячись на це, навіть вони можуть давати збій. Аби радість від придбання смартфону не...
Смотреть результаты