Вибираємо надійні вуха. Блог Comfy розповідає, на що звертати увагу при покупці ігрової гарнітури!

24 Липня, 2019, 09:57 12

Будь-який кіберспортсмен знає, наскільки важливий хороший звук під час гри. Причому бездоганним повинна бути не тільки якість відтворення звуків з гри і прог-говорилок, але і передача голосу гравця. І особливо це важливо під час командної гри. Якщо аудіогарнітура не справляється з точною передачею звуку, не зберігає об’ємність і деталізацію звучання, то користувач часто виявляється дезорієнтованим в ігровому просторі, через що падає його ефективність як бойової одиниці, а в деяких ситуаціях такий кіберспортсмен може навіть стати баластом, що серйозно заважає своїм союзникам.

Не менш важлива в такому режимі гри і якість передачі голосу. Якщо замість чітких лаконічних команд твої союзники постійно чують хрипи, скрегіт і нескінченне відлуння, то ніякого задоволення від гри ніхто з вашої пачки не отримає – тільки нерви і злість по відношенню до такого баганутого союзника.

Але крім очевидних питань до якості звуку при виборі геймерской гарнітури потрібно враховувати й інші моменти – доступні способи підключення до комп’ютера, наявність і функціональність спеціального програмного забезпечення, ергономіку, форму, вагу гаджета і його розміри. Список вимог до хорошої ігрової гарнітури насправді не такий уже й маленький, і всі пункти в ньому дійсно важливі для кіберспортсменів. Так що сьогодні в Блозі Comfy ми розповімо все, що потрібно знати про геймерські навушники. Продовжуємо серію статей про гаджети для кіберспорту!

Девушка геймер

Зазирни в наші попередні публікації, щоб дізнатися більше про ігрові мишки і клавіатури:

  • Геймерська клавіатура – як влаштована і чим відрізняється від звичайної
  • Чим відрізняється геймерска миша від звичайної? Найважливіші характеристики ігрових мишок!

Якість звуку в ігрових гарнітурах

Перший параметр, на який потрібно звертати увагу при виборі гарнітури для ігор – це, як ми вже згадали, якість звуку. Хороші геймерскі навушники заточені не під музику і фільми, а саме під ігрове звукове середовище. Так, навіть найдорожчі гарнітури для кіберспорту не завжди можуть задовольнити високі вимоги досвідчених меломанів. Цей парадокс пояснюється тим, що геймерам абсолютно не важливі тонкі відтінки і гармонійні переходи музичних акордів – в грі зовсім інші пріоритети і вимоги до звукового середовища. Тому геймерські навушники в першу чергу заточені під максимально реалістичне відтворення звуків віртуального світу.

Дізнайся більше про ігрові гаджети: Як вибрати навушники для геймера? Корисні поради і хороші моделі

Razer игровые наушники

Правильно підібрана і налаштована гарнітура фактично створює ефект занурення у віртуальну реальність в поєднанні з ідеальним слухом. Геймер чує найменші шерехи, звук кроків, дихання, перезарядки зброї з того боку, з якого вони лунають щодо положення його ігрового персонажа у віртуальному просторі. Це дозволяє миттєво визначати місце розташування союзників або противників, оцінювати відстань до них просто по слуху. Погодься, такий гаджет вмілому гравцю дає незаперечну перевагу в бою.

  • Трон, гідний героя: Яке комп’ютерне крісло вибрати для геймера? Корисні поради і кращі моделі

Ну а що стосується передачі голосу в ігровій гарнітурі, то тут теж є свої фішки. Якщо ти граєш в офлайні або соло, то властивості мікрофона тобі будуть не особливо важливі. Але таких геймерів не так вже й багато, адже командний режим в більшості ігор відкриває перед користувачами набагато цікавіші можливості. Хороше рішення для геймерських навушників – це односпрямований мікрофон з опцією шумозаглушення. Такий пристрій буде захоплювати тільки голос свого власника, а навколишні його звуки залишаться для його однопартійців за кадром.

Наушники для киберспорта

Особливості конструкції ігрових гарнітур

Ігрові сесії рідко тривають короткий час – більшість геймерів проводить в грі не менше кількох годин поспіль, і це для кіберспорту ще зовсім трохи. У такому режимі використання дуже важлива ергономіка ігрової гарнітури, і цей момент потрібно підбирати індивідуально. Форма і вага навушників повинні бути анатомічно правильно підібрані, щоб не навантажувати шию і не передавлювати вушні раковини, інакше дискомфорт і хворобливі відчуття будуть з’являтися при кожному використанні невідповідної гарнітури. На що слід звертати увагу при покупці:

  • Вага навушників – гарнітура повинна бути досить легкою.
  • Конструкція оголовья – щоб вага пристрою розподілялася рівномірно, не доставляючи дискомфорту, під дужкою оголовья зазвичай передбачений своєрідний амортизатор. Це може бути еластична стрічка, як, наприклад, в моделі HyperX Cloud Revolver Gun Metal. Другий, теж зручний варіант – опуклий валик з м’яким наповнювачем, розташований на нижній частині оголовья. Якщо тобі більш звичні і зручні навушники з таким м’яким прошарком, придивися до гарнітури Logitech G430 Surround Sound або іншим моделям з подібною конструкцією.
  • Можливість регулювання – розсувні кріплення над чашками навушників дозволять налаштувати під себе розмір дуги оголовья і відрегулювати щільність прилягання до скроневої зони.
  • Розташування і кріплення мікрофона – цей елемент ігрової гарнітури повинен бути прикріплений до корпусу гаджета під правильним кутом і не зачіпати обличчя користувача. Зручно, коли конструкція дозволяє змінювати положення мікрофона ;, повертаючи або згинаючи його. У деяких моделях геймерських гарнітур цей елемент взагалі знімний.
  • Регулювання навушників і мікрофону – практично всі моделі ігрових гарнітур передбачають на корпусі фізичний елемент управління гучністю навушників. Це може бути кнопка, коліщатко або повзунок. У деяких моделях таким же чином можна управляти і мікрофоном – регулювати його чутливість або навіть вмикати-вимикати. Залежно від конструкції гаджета, блок управління гарнітурою може розташовуватися на знімній частині USB-дроту.

Зазирни і сюди: Ігрові монітори для професійних геймерів – найкрутіші моделі

Наушники с регулировкой оголовья

Геймер, який хоча б один вечір просидів в незручних навушниках, відмінно знає, який дискомфорт може доставити неправильно підібрана аудіогарнітура, так що при покупці нового гаджета обов’язково звертай увагу на ці параметри – дуже важливо вибрати пристрій з оптимальною саме для тебе конструкцією. Пам’ятай, що всі люди різні, і те, що виявилося зручним для однієї людини, може не підійти іншій. Тому не варто орієнтуватися тільки на відгуки та враження інших користувачів – перед покупкою обов’язково примір вподобану модель ігрової гарнітури, щоб перевірити, чи буде вона зручна саме тобі.

Затестить наушники

Comfy рекомендує: Розумні навушники HyperX Cloud Orbit S – просунута гарнітура для геймерів і не тільки

Програмне забезпечення та підключення гарнітури

Сучасні ігрові гарнітури можуть передбачати різні варіанти інтерфейсу підключення. Це можуть бути стандартні штекери 3.5, USB-порт або їх комбінація. При підключенні через USB геймерска гарнітура зазвичай відкриває користувачу гнучкі можливості налаштування через меню спеціального програмного забезпечення. У такій проге можна регулювати еквалайзер, управляти якістю відтворення і передачі голосу, налаштовувати візуальні світлові ефекти та інші опції. Часто зустрічаються навушники, у яких на змінному USB-кабелі передбачений окремий блок з панеллю керування гарнітурою.

Разные модели наушников

Зверни увагу: У деяких моделях ігрових гарнітур USB не передбачає додаткових налаштувань і ліцензованого ПЗ – він відповідає тільки за активацію вбудованого підсвічування гаджета.

До речі про кабель. Для кіберспортсменів варто вибирати гарнітуру з довгим дротом – це забезпечує комфорт і необхідну свободу рухів в процесі гри. Особливо важлива велика довжина проводу в разі, коли системний блок ПК розташований у віддаленні від комп’ютерного столу, а також при відсутності портів для підключення таких пристроїв на передній панелі корпусу системника. Провід повинен бути довжиною близько двох, а краще навіть трьох метрів.

Поради не тільки для геймерів: Які бездротові навушники вибрати для комп’ютера? Дотримуємося балансу між комфортом і якістю звуку!

Не менш важлива і міцність кабелю. Дроти  хороших геймерських гарнітур завжди передбачають якісну міцну оплетку – це додатковий захист дроту від механічних пошкоджень. Але якщо, звичайно, кілька разів смачно проїхатися по шнурах коліщатками комп’ютерного крісла, то вони можуть і не пережити подібних пригод, а от від заломів, перетирання і інших подібних неприємностей щільне обплетення все ж рятує.

Корисна порада: Гарнітури зі знімними проводами – це дуже зручна штука. Якщо кабель або штекер виявиться пошкодженим, його можна замінити, не купуючи нові навушники.

Гарнитура компьютерная A4tech G501 Bloody

Дизайн і візуальні ефекти

Геймерські гаджети традиційно мають досить специфічний дизайн – особлива форма корпусу, яскраві принти, вставки і декоративні деталі, незвичайне підсвічування і інші елементи оформлення покликані, з точки зору виробників всієї цієї техніки, створювати особливу атмосферу і налаштовувати кіберспортсмена на бойовий лад. Але в реальності не завжди такі рішення зручні. Деякі дизайнерські задумки, хоч і виглядають оригінально, при повсякденному використанні просто заважають або виявляються дратівливими для власника.

Рекомендуємо почитати: Тащимо катку! Як вибрати правильний геймерський ноутбук?

Игровые наушники

Наприклад, занадто яскраве підсвічування на чашах навушників або кінчику мікрофона може відображатися в поверхні монітора і серйозно заважати під час гри. А виступаючі дрібні деталі просто відмінно чіпляються за одяг і волосся, відламуються і губляться. Тому, щоб вибрати гарну ігрову гарнітуру, варто заздалегідь продумати і ці моменти – навіть найзручніші навушники можуть мати такий ось невеликий, але неприємний дизайнерський «сюрприз», який серйозно зіпсує враження від використання гаджета і забезпечить не найприємніші відчуття під час гри. Тому перед покупкою обов’язково потрібно оглянути гаджет на предмет гострих випираючих елементів, які можуть дряпатися або чіплятися при використанні пристрою. І обов’язково уточни, чи є можливість регулювання яскравості підсвічування або взагалі його повного відключення.

Слідуй цим простим порадам, і нова ігрова гарнітура стане надійним помічником в твоїх кібервійнах. Вдалих покупок і славних перемог, боєць! 😉

Стаття допомогла тобі визначитися з вибором геймерскої гарнітури? А в нашому Telegram-каналі є ще багато цікавих публікацій з кіберспорту, геймерських гаджетів і різноманітної техніки. Підписуйся на нас, і на тебе чекає багато цікавих постів і корисних статей. Свіженькі ідеї і круті лайфхаки на всі випадки життя! 😉

84319 0 cookie-check Вибираємо надійні вуха. Блог Comfy розповідає, на що звертати увагу при покупці ігрової гарнітури!

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.

1 коментар

за хронологією
за рейтингом спочатку нові за хронологією

Читайте також:

Геймерська клавіатура - як влаштована і чим відрізняється від звичайної
23 Липня, 2019, 08:12 1104 10
Клавіатури для геймерів дуже відрізняються від звичайних моделей, призначених для офісного і домашнього використання. Визначити, що перед тобою саме ігрова клава, зазвичай можна навіть візуально...
Смотреть результаты
Чим відрізняється геймерська миша від звичайної? Найважливіші характеристики ігрових мишок!
Сьогодні вибір комп’ютерних маніпуляторів, вони ж комп’ютерні миші, дуже великий. Великий настільки, що легко може привести в замішання непідготовленого користувача – у продажу є просто...
Смотреть результаты
Як вибрати каструлі на кухню? Корисні поради для успішного оновлення свого кухонного арсеналу!
Кожна господиня знає, як важливо мати хороший посуд на кухні – все, що використовується і для приготування їжі, і для сервіровки, обов’язково має бути високої...
Смотреть результаты