search
Підписатися

logo

Вибираємо надійні вуха. Блог Comfy розповідає, на що звертати увагу при покупці ігрової гарнітури!

24 Липня, 2019, 09:57 12

Будь-який кіберспортсмен знає, наскільки важливий хороший звук під час гри. Причому бездоганним повинна бути не тільки якість відтворення звуків з гри і прог-говорилок, але і передача голосу гравця. І особливо це важливо під час командної гри. Якщо аудіогарнітура не справляється з точною передачею звуку, не зберігає об’ємність і деталізацію звучання, то користувач часто виявляється дезорієнтованим в ігровому просторі, через що падає його ефективність як бойової одиниці, а в деяких ситуаціях такий кіберспортсмен може навіть стати баластом, що серйозно заважає своїм союзникам.

Не менш важлива в такому режимі гри і якість передачі голосу. Якщо замість чітких лаконічних команд твої союзники постійно чують хрипи, скрегіт і нескінченне відлуння, то ніякого задоволення від гри ніхто з вашої пачки не отримає – тільки нерви і злість по відношенню до такого баганутого союзника.

Але крім очевидних питань до якості звуку при виборі геймерской гарнітури потрібно враховувати й інші моменти – доступні способи підключення до комп’ютера, наявність і функціональність спеціального програмного забезпечення, ергономіку, форму, вагу гаджета і його розміри. Список вимог до хорошої ігрової гарнітури насправді не такий уже й маленький, і всі пункти в ньому дійсно важливі для кіберспортсменів. Так що сьогодні в Блозі Comfy ми розповімо все, що потрібно знати про геймерські навушники. Продовжуємо серію статей про гаджети для кіберспорту!

Девушка геймер

Зазирни в наші попередні публікації, щоб дізнатися більше про ігрові мишки і клавіатури:

  • Геймерська клавіатура – як влаштована і чим відрізняється від звичайної
  • Чим відрізняється геймерска миша від звичайної? Найважливіші характеристики ігрових мишок!

Якість звуку в ігрових гарнітурах

Перший параметр, на який потрібно звертати увагу при виборі гарнітури для ігор – це, як ми вже згадали, якість звуку. Хороші геймерскі навушники заточені не під музику і фільми, а саме під ігрове звукове середовище. Так, навіть найдорожчі гарнітури для кіберспорту не завжди можуть задовольнити високі вимоги досвідчених меломанів. Цей парадокс пояснюється тим, що геймерам абсолютно не важливі тонкі відтінки і гармонійні переходи музичних акордів – в грі зовсім інші пріоритети і вимоги до звукового середовища. Тому геймерські навушники в першу чергу заточені під максимально реалістичне відтворення звуків віртуального світу.

Дізнайся більше про ігрові гаджети: Як вибрати навушники для геймера? Корисні поради і хороші моделі

Razer игровые наушники

Правильно підібрана і налаштована гарнітура фактично створює ефект занурення у віртуальну реальність в поєднанні з ідеальним слухом. Геймер чує найменші шерехи, звук кроків, дихання, перезарядки зброї з того боку, з якого вони лунають щодо положення його ігрового персонажа у віртуальному просторі. Це дозволяє миттєво визначати місце розташування союзників або противників, оцінювати відстань до них просто по слуху. Погодься, такий гаджет вмілому гравцю дає незаперечну перевагу в бою.

  • Трон, гідний героя: Яке комп’ютерне крісло вибрати для геймера? Корисні поради і кращі моделі

Ну а що стосується передачі голосу в ігровій гарнітурі, то тут теж є свої фішки. Якщо ти граєш в офлайні або соло, то властивості мікрофона тобі будуть не особливо важливі. Але таких геймерів не так вже й багато, адже командний режим в більшості ігор відкриває перед користувачами набагато цікавіші можливості. Хороше рішення для геймерських навушників – це односпрямований мікрофон з опцією шумозаглушення. Такий пристрій буде захоплювати тільки голос свого власника, а навколишні його звуки залишаться для його однопартійців за кадром.

Наушники для киберспорта

Особливості конструкції ігрових гарнітур

Ігрові сесії рідко тривають короткий час – більшість геймерів проводить в грі не менше кількох годин поспіль, і це для кіберспорту ще зовсім трохи. У такому режимі використання дуже важлива ергономіка ігрової гарнітури, і цей момент потрібно підбирати індивідуально. Форма і вага навушників повинні бути анатомічно правильно підібрані, щоб не навантажувати шию і не передавлювати вушні раковини, інакше дискомфорт і хворобливі відчуття будуть з’являтися при кожному використанні невідповідної гарнітури. На що слід звертати увагу при покупці:

  • Вага навушників – гарнітура повинна бути досить легкою.
  • Конструкція оголовья – щоб вага пристрою розподілялася рівномірно, не доставляючи дискомфорту, під дужкою оголовья зазвичай передбачений своєрідний амортизатор. Це може бути еластична стрічка, як, наприклад, в моделі HyperX Cloud Revolver Gun Metal. Другий, теж зручний варіант – опуклий валик з м’яким наповнювачем, розташований на нижній частині оголовья. Якщо тобі більш звичні і зручні навушники з таким м’яким прошарком, придивися до гарнітури Logitech G430 Surround Sound або іншим моделям з подібною конструкцією.
  • Можливість регулювання – розсувні кріплення над чашками навушників дозволять налаштувати під себе розмір дуги оголовья і відрегулювати щільність прилягання до скроневої зони.
  • Розташування і кріплення мікрофона – цей елемент ігрової гарнітури повинен бути прикріплений до корпусу гаджета під правильним кутом і не зачіпати обличчя користувача. Зручно, коли конструкція дозволяє змінювати положення мікрофона ;, повертаючи або згинаючи його. У деяких моделях геймерських гарнітур цей елемент взагалі знімний.
  • Регулювання навушників і мікрофону – практично всі моделі ігрових гарнітур передбачають на корпусі фізичний елемент управління гучністю навушників. Це може бути кнопка, коліщатко або повзунок. У деяких моделях таким же чином можна управляти і мікрофоном – регулювати його чутливість або навіть вмикати-вимикати. Залежно від конструкції гаджета, блок управління гарнітурою може розташовуватися на знімній частині USB-дроту.

Зазирни і сюди: Ігрові монітори для професійних геймерів – найкрутіші моделі

Наушники с регулировкой оголовья

Геймер, який хоча б один вечір просидів в незручних навушниках, відмінно знає, який дискомфорт може доставити неправильно підібрана аудіогарнітура, так що при покупці нового гаджета обов’язково звертай увагу на ці параметри – дуже важливо вибрати пристрій з оптимальною саме для тебе конструкцією. Пам’ятай, що всі люди різні, і те, що виявилося зручним для однієї людини, може не підійти іншій. Тому не варто орієнтуватися тільки на відгуки та враження інших користувачів – перед покупкою обов’язково примір вподобану модель ігрової гарнітури, щоб перевірити, чи буде вона зручна саме тобі.

Затестить наушники

Comfy рекомендує: Розумні навушники HyperX Cloud Orbit S – просунута гарнітура для геймерів і не тільки

Програмне забезпечення та підключення гарнітури

Сучасні ігрові гарнітури можуть передбачати різні варіанти інтерфейсу підключення. Це можуть бути стандартні штекери 3.5, USB-порт або їх комбінація. При підключенні через USB геймерска гарнітура зазвичай відкриває користувачу гнучкі можливості налаштування через меню спеціального програмного забезпечення. У такій проге можна регулювати еквалайзер, управляти якістю відтворення і передачі голосу, налаштовувати візуальні світлові ефекти та інші опції. Часто зустрічаються навушники, у яких на змінному USB-кабелі передбачений окремий блок з панеллю керування гарнітурою.

Разные модели наушников

Зверни увагу: У деяких моделях ігрових гарнітур USB не передбачає додаткових налаштувань і ліцензованого ПЗ – він відповідає тільки за активацію вбудованого підсвічування гаджета.

До речі про кабель. Для кіберспортсменів варто вибирати гарнітуру з довгим дротом – це забезпечує комфорт і необхідну свободу рухів в процесі гри. Особливо важлива велика довжина проводу в разі, коли системний блок ПК розташований у віддаленні від комп’ютерного столу, а також при відсутності портів для підключення таких пристроїв на передній панелі корпусу системника. Провід повинен бути довжиною близько двох, а краще навіть трьох метрів.

Поради не тільки для геймерів: Які бездротові навушники вибрати для комп’ютера? Дотримуємося балансу між комфортом і якістю звуку!

Не менш важлива і міцність кабелю. Дроти  хороших геймерських гарнітур завжди передбачають якісну міцну оплетку – це додатковий захист дроту від механічних пошкоджень. Але якщо, звичайно, кілька разів смачно проїхатися по шнурах коліщатками комп’ютерного крісла, то вони можуть і не пережити подібних пригод, а от від заломів, перетирання і інших подібних неприємностей щільне обплетення все ж рятує.

Корисна порада: Гарнітури зі знімними проводами – це дуже зручна штука. Якщо кабель або штекер виявиться пошкодженим, його можна замінити, не купуючи нові навушники.

Гарнитура компьютерная A4tech G501 Bloody

Дизайн і візуальні ефекти

Геймерські гаджети традиційно мають досить специфічний дизайн – особлива форма корпусу, яскраві принти, вставки і декоративні деталі, незвичайне підсвічування і інші елементи оформлення покликані, з точки зору виробників всієї цієї техніки, створювати особливу атмосферу і налаштовувати кіберспортсмена на бойовий лад. Але в реальності не завжди такі рішення зручні. Деякі дизайнерські задумки, хоч і виглядають оригінально, при повсякденному використанні просто заважають або виявляються дратівливими для власника.

Рекомендуємо почитати: Тащимо катку! Як вибрати правильний геймерський ноутбук?

Игровые наушники

Наприклад, занадто яскраве підсвічування на чашах навушників або кінчику мікрофона може відображатися в поверхні монітора і серйозно заважати під час гри. А виступаючі дрібні деталі просто відмінно чіпляються за одяг і волосся, відламуються і губляться. Тому, щоб вибрати гарну ігрову гарнітуру, варто заздалегідь продумати і ці моменти – навіть найзручніші навушники можуть мати такий ось невеликий, але неприємний дизайнерський «сюрприз», який серйозно зіпсує враження від використання гаджета і забезпечить не найприємніші відчуття під час гри. Тому перед покупкою обов’язково потрібно оглянути гаджет на предмет гострих випираючих елементів, які можуть дряпатися або чіплятися при використанні пристрою. І обов’язково уточни, чи є можливість регулювання яскравості підсвічування або взагалі його повного відключення.

Слідуй цим простим порадам, і нова ігрова гарнітура стане надійним помічником в твоїх кібервійнах. Вдалих покупок і славних перемог, боєць! 😉

Стаття допомогла тобі визначитися з вибором геймерскої гарнітури? А в нашому Telegram-каналі є ще багато цікавих публікацій з кіберспорту, геймерських гаджетів і різноманітної техніки. Підписуйся на нас, і на тебе чекає багато цікавих постів і корисних статей. Свіженькі ідеї і круті лайфхаки на всі випадки життя! 😉

84319 0 cookie-check Вибираємо надійні вуха. Блог Comfy розповідає, на що звертати увагу при покупці ігрової гарнітури!

Читайте також:

Геймерська клавіатура – як влаштована і чим відрізняється від звичайної
Геймерська клавіатура - як влаштована і чим відрізняється від звичайної
23 Липня, 2019, 08:12 1585 10
Клавіатури для геймерів дуже відрізняються від звичайних моделей, призначених для офісного і домашнього використання. Визначити, що перед тобою саме ігрова клава, зазвичай можна навіть візуально...
Смотреть результаты
Чим відрізняється геймерська миша від звичайної? Найважливіші характеристики ігрових мишок!
Чим відрізняється геймерська миша від звичайної? Найважливіші характеристики ігрових мишок!
Сьогодні вибір комп’ютерних маніпуляторів, вони ж комп’ютерні миші, дуже великий. Великий настільки, що легко може привести в замішання непідготовленого користувача – у продажу є просто...
Смотреть результаты
Як вибрати каструлі на кухню? Корисні поради для успішного оновлення свого кухонного арсеналу!
Як вибрати каструлі на кухню? Корисні поради для успішного оновлення свого кухонного арсеналу!
Кожна господиня знає, як важливо мати хороший посуд на кухні – все, що використовується і для приготування їжі, і для сервіровки, обов’язково має бути високої...
Смотреть результаты