search
Підписатися

logo

Геймерська клавіатура – як влаштована і чим відрізняється від звичайної

23 Липня, 2019, 08:12 10

Клавіатури для геймерів дуже відрізняються від звичайних моделей, призначених для офісного і домашнього використання. Визначити, що перед тобою саме ігрова клава, зазвичай можна навіть візуально – як мінімум вона помітно відрізняється по дизайну з характерним підсвічуванням і особливою формою корпусу. Але не всі відмінності лежать на поверхні. Конструкція клавіатури для кіберспортсменів передбачає чимало особливостей, прихованих від очей користувача, але при цьому серйозно впливають на ігровий процес. І не тільки на нього.

Геймерская клава

Тому сьогодні Блог Comfy продовжить знайомити наших читачів з особливостями геймерських гаджетів. Ми розповімо все, що потрібно знати про ігрові клавіатури: їх основні характеристики і ключові відмінності від звичайних моделей, особливості конструкції і функціоналу. Розбираємося, чим ігрові клавіатури відрізняються від звичайних пристроїв для роботи за комп’ютером!

Відмінність перша: тип клавіатури

Комп’ютерні клавіатури можуть бути трьох типів: мембранні, механічні та змішані, тобто механічно-мембранні. Практично всі класичні клавіатури для звичайного домашнього і (або) офісного використання – це мембранний тип.

Мембранні клавіатури: Клавіатури-мембранки коштують недорого, вони тихі і зручні в роботі, тому рядовим користувачам відмінно підходять пристрої такого типу. Але і серед геймерських моделей також є чимала кількість ігрових мембранних клавіатур. Але оскільки ігрові сесії у кіберспортсменів довгі і інтенсивні, гаджети повинні мати дуже хороший запас міцності, так що виробники обладнують моделі, призначені для ігор, якісними, особливо міцними мембранами, здатними без втрат переносити досить екстремальні умови використання.

Зазирни сюди: Яскрава новинка – Alloy Core RGB, нова мембранна клавіатура від HyperX

Механічні клавіатури: А ось механічний тип зазвичай зустрічається тільки в геймерських клавіатурах середньої і вище цінової категорії – звичайних клав на механіці буквально одиниці, та й ціни на них істотно вище, ніж на хороші якісні мембранні пристрої. Але багато кіберспортсменів користуються виключно механічними ігровими клавіатурами, оскільки завдяки особливостям своєї конструкції механіка працює чіткіше і швидше, ніж мембранки.

Геймерский уголок

Звичайні користувачі в повсякденному використанні не відчують різниці в швидкості спрацювання клавіш після натискання, але ось геймер, якому під час напружених кібербаталій важлива кожна частка миті, різницю відчуває – вона невелика, але для нашої справи важлива кожна мілісекунда. Крім того, через особливості конструкції на ігрових механічних клавіатурах простіше і зручніше використовувати одночасно кілька клавіш – кожна кнопка в механіці обладнана окремим комутатором, так що при одночасному натисканні декількох кнопок спрацювання буде бездоганно чітким і синхронним.

Зверни увагу: На механічній клавіатурі зручно не тільки грати, але і працювати, тільки ось клавіші на таких моделях натискаються дуже вже голосно. Тому, якщо ти плануєш використовувати цей гаджет не тільки для ігор, але і для роботи, обов’язково враховуй таку специфічну гучність. Друкувати текст на механічній клаві – це дуже жорстоко по відношенню до оточуючих. Хоча, якщо ти фрілансер, і працюєш, тихо-мирно зачинившись у своїй кімнаті, то гуркіт від кінноти Апокаліпсису швидкого набору тексту на такій клавіатурі, швидше за все, нікому заважати не буде.

Скелетон с подсветкой

Комбіновані клавіатури: Ще один тип клавіатур – механічно-мембранні моделі – зустрічається дуже рідко. Така конструкція кнопок передбачена всього в декількох моделях геймерських клав, але багато користувачів вже встигли оцінити подібне рішення. Через особливості конструкції кнопки на клавах-гібридах натискаються з тихим, але характерним механічним клацанням, а саме натискання виходить таким же м’яким, як на мембранці. Багатьом зручна така комбінація.

Чому більшість геймерів вибирає саме механічні клавіатури? Натискання на клавіші такого пристрою виходять більш точними, вони чітко позначаються характерним відчутним клацанням при спрацюванні кнопки. Що це дає: під час гри користувач буквально відчуває кожне натискання, чітко відчуваючи момент спрацювання кнопки, завдяки чому «недонатискань» потрібних клавіш не відбувається, і управління своїм персонажем в грі стає набагато простішим і комфортним навіть під час напружених кібербаталій.

Все про бездротові клавіатури: Які у них плюси і мінуси, як вибирати і на що звертати увагу

Клавиатура Razer Huntsman Elite

Типи перемикачів в клавіатурах

На параметри механічних клавіатур багато в чому впливають і типи використовуваних в них перемикачів. У механічних клавіатурах різних брендів можуть використовуватися різні види перемикачів – Cherry MX (Blue, Brown, Red), Topre, Kailh, Razer. Їх конструкція має певні відмінності, що впливають на гучність ходу клавіш під час друку, тактильні відчуття при натисканні кнопок, швидкість і чіткість спрацьовування. Якщо ти хочеш вибрати гарну геймерську клавіатуру механічного типу, придивися до моделей, оснащених перемикачами Cherry MX Brown і Cherry MX Red – вони надійні, довговічні і дуже зручні в іграх.

Переключатели механика

Відмінність друга: кількість клавіш

Наступна важлива відмінність між геймерським і звичайними клавами – це кількість кнопок. Стандартом клавіатури для Windows можна назвати варіант зі 104 клавішами, що включає основний блок, комплект клавіш управління, функціональні кнопки і правий цифровий блок. Але є варіації як в більшу, так і в меншу сторону. Наприклад, досить часто зустрічаються клавіатури ноутбучного типу (на 86 клавіш), у яких повністю відсутній правий блок. А ось мультимедійні клави крім стандартних 104 кнопок можуть мати ще десяток, а то й два додаткових клавіш – для регулювання гучності звуку, управління відтворенням музики і відео, швидкого переходу до часто використовуваних опцій і програм.

Мультимедийная клавиатура

Зазирни сюди: Тащимо катку! Як вибрати правильний геймерський ноутбук?

Кількість кнопок у геймерських клавіатурах може бути стандартним, наприклад, як в більшості моделей «скелетон», а може бути збільшеним. Додаткові клавіші на ігрових гаджетах передбачені для управління мультимедіа, налаштуванням підсвічування і іншими потрібними опціями, але найзручніша фішка в ігрових клавіатурах – це можливість самостійного налаштування потрібних функцій, макросів і комбінацій клавіш через фірмове ПЗ. Якщо правильно розподілити потрібні в грі дії на гарячі клавіші, то грати буде набагато зручніше – замість дикого «піаніно» на клавіатурі можна буде натиснути всього пару кнопок, щоб персонаж виконав цілий ланцюжок дій. Моделі клавіатур з додатковими клавішами є в лінійці всіх брендів.

Корисна фішка: Багато моделей ігрових клавіатур укомплектовані набором змінних клавіш і спеціальним пінцетом для заміни кнопок. Наприклад, можна замінити стандартні W, A, S, D на такі, що відрізняються за кольором і фактурою ігрові кнопки. Відзначивши таким чином клавіші, найчастіше використовувані тобою в грі, ти будеш менше відволікатися від екрану монітора – потрібні кнопки будуть легко знаходитися не тільки бічним зором, а й навіть на дотик.

Замена кнопок

Відмінність третя: підсвічування

Серед звичайних моделей клавіатур, звичайно, можна знайти моделі з підсвічуванням, але у геймерських гаджетів цей функціонал набагато ширше, цікавіше і зручніше. Підсвічування в простій клаві часто обмежене кількома кольорами, а більш просунуті моделі можуть мати ще й кілька режимів інтенсивності світла.

Корисна стаття по темі: Чому пищить системний блок? Розшифровка сигналів ПК і поради щодо усунення несправностей

Клавиатура Corsair K95 RGB Platinum Cherry MX Brown

І якщо найпростіші, бюджетні моделі ігрових клав за своїм функціоналом не надто відрізняються від звичайних користувальницьких гаджетів, то ось геймерські клавіатури середньої і вище цінової категорії можуть запропонувати своєму власникові вже набагато більш широкий функціонал в плані підсвічування. Наприклад, на RGB-клавіатурі ти зможеш налаштувати абсолютно будь-який відтінок світла, задати спеціальні візуальні ефекти для різних ігор і дій, зонувати клавішний блок, виділивши певні кнопки різним підсвічуванням. З таким гаджетом не просто зручно грати в напівтемряві – правильне підсвічування стає незамінним помічником для кіберспортсмена!

Корисна порада: Вибирай клавіатури з підсвічуванням не тільки контурів кнопок, але й символів, нанесених на клавіші. Такий гаджет дозволить тобі з легкістю друкувати навіть у повній темряві, а ось до «глухих» кнопок, літери на яких розмічені фарбою, а не світлом, доведеться придивлятися, навіть якщо підсвічування простору між клавішами досить яскраве.

Удобная подсветка

Відмінність четверта: додаткові опції і порти

Ще одна відмінність геймерських клавіатур від звичайних – це наявність додаткового функціоналу. В ігрових клавіатурах часто зустрічаються цілі набори портів і роз’ємів для підключення додаткових гаджетів. Це дуже зручно, особливо якщо в корпусі системного блоку незручно розташовані гнізда для периферії. До ігрової клавіатури можна підключати гарнітуру, автономний мікрофон, флешки або інші потрібні геймеру гаджети – швидко, легко і дуже просто.

Дуже зручні у використанні вологостійкі клавіатури. Такі гаджети, звичайно, з великою ймовірністю не переживуть зовсім вже масштабний заплив, але ось невелика кількість рідини, пролитої на таку клавіатуру, шкоди їй не заподіє. Геймери багато часу проводять за комп’ютером, тому перекушування на своєму «бойовому посту» організовують постійно. Природно, що пригоди з розлитими напоями трапляються не так вже й рідко, так що опція захисту від пролитої рідини – річ справді корисна.

Ну а в найкрутіших клавіатурах для кіберспорту можуть зустрічатися зовсім вже несподівані примочки, наприклад, вбудований дисплей, на який може виводитися найрізноманітніша інформація – час, якісь статистичні дані про систему або навіть інформація з поточної гри. Незвично, але теж дуже зручно.

Клавиатура с дисплеем

Рекомендуємо почитати: Ігрові монітори для професійних геймерів – найкрутіші моделі

Відмінність п’ята: гнучкість налаштувань

Якщо прості комп’ютерні клавіатури практично не передбачають особливого розмаїття налаштувань, то ігрові моделі в цьому плані набагато більш доброзичливі до свого власника. Такі пристрої мають добре продуманий ергономічний дизайн, а матеріали як корпусу, так і внутрішньої електронної начинки більш високої якості, ніж у більшості пересічних моделей. Подібна різниця пояснюється тим, що геймери користуються своїми гаджетами більш інтенсивно – частіше, довше і агресивніше, ніж прості користувачі, тому параметри ігрової клавіатури адаптовані саме під такий хардкорний режим використання. Багато моделей, до речі, мають ще й знімну підставку для рук, а то й не одну – такі пластикові штучки допомагають зняти навантаження з зап’ясть при довгій роботі за комп’ютером.

Геймерский комплект

Обнови свої гаджети: Як вибрати навушники для геймера? Корисні поради і хороші моделі

Крім того, налаштувати подібну клаву так, щоб вона була максимально зручною для свого власника, можна не тільки для ігор, але і для повсякденного використання – гнучке підсвічування, можливість встановлювати на гарячі клавіші або комбінації клавіш потрібні функції і команди, кнопки для управління мультимедіа. Так що подібні гаджети зручні в будь-якому режимі використання, та й запас міцності у них дуже пристойний. Саме те, що потрібно кіберспортсменам!

84234 0 cookie-check Геймерська клавіатура – як влаштована і чим відрізняється від звичайної

Читайте також:

Чим відрізняється геймерська миша від звичайної? Найважливіші характеристики ігрових мишок!
Чим відрізняється геймерська миша від звичайної? Найважливіші характеристики ігрових мишок!
22 Липня, 2019, 10:42 1362 11
Сьогодні вибір комп’ютерних маніпуляторів, вони ж комп’ютерні миші, дуже великий. Великий настільки, що легко може привести в замішання непідготовленого користувача – у продажу є просто...
Смотреть результаты
Як вибрати каструлі на кухню? Корисні поради для успішного оновлення свого кухонного арсеналу!
Як вибрати каструлі на кухню? Корисні поради для успішного оновлення свого кухонного арсеналу!
Кожна господиня знає, як важливо мати хороший посуд на кухні – все, що використовується і для приготування їжі, і для сервіровки, обов’язково має бути високої...
Смотреть результаты
Топ-10 кращих смартфонів 2019 (липень)
Топ-10 кращих смартфонів 2019 (липень)
Щомісяця різні виробники і розробники смартфонів проводять презентації своїх новинок і розповідають нам про те, що це найкраще, що будь-коли було. Почасти це може виявитися...
Смотреть результаты