search
Підписатися

logo

ТОП-10 головних фішок Android P (9.0) Developers Preview 2

11 Травня, 2018, 09:48 8

Конференція для розробників Google I / O в цьому році змогла здивувати. У тому числі і рядом нових фішок та особливостей роботи публічної бета-версії Android P. Кажуть, ті настільки гарні, що тепер для нас, користувачів Android, час розділиться на два періоди: «до виходу ОС» і «після нього».

А що? Обіцяють, що Android P буде не гірше особистого секретаря. Гаджет на Android зможе відстежувати, як ви його використовуєте. І через деякий час почне розуміти, скажімо, якщо ви включили гарнітуру, то напевно хочете дослухати пісню улюбленого виконавця. Ще й запитає, чи не хотіли б ви придбати квитки на його концерт, що очікується увашому місті. Або попередить: «Якщо ви зараз поїдете додому, звичайний маршрут займе всього 15 хвилин, а якщо через півгодини – 25 хвилин».

 

Очевидно, що головні тренди технологій – машинне навчання і штучний інтелект. І Google відмінно попрацювала в цьому напрямку. Давайте розбиратися, що цікавого в оновленні – в Android P (9.0) Developers Preview 2.

Підписуйся на наш Telegram-канал

Управління жестами

Android P-новая навигация на основе жестов

Google в Android P змінила взаємодію зі смартфоном. І повідомлення за допомогою жестів – дуже важливе нововведення.

Android P-обновленная навигационная панель

Оновлена ​​панель навігації в Android P не стала сюрпризом. Про неї в Мережі давно пишуть. Вона складається з двох елементів управління: що отримала підтримку жестів кнопки «Додому» і кнопки «Назад», що з’являється тільки тоді, коли вона потрібна

З колишніх елементів є віртуальна кнопка «Додому» і «Назад», а ось інше управління – жестове. Принцип роботи нагадує той, що в ювілейному iPhone X Apple. Однак є істотні відмінності. наприклад:

– натискання на «Додому» повертає на головний екран

– довге натискання викликає Google Assistant

– повний свайп вгору – перелік додатків

– полусвайп вгору – багатозадачність, пошуковий рядок і запропоновані додатки

– слайд вправо – скролінг за останніми додатків.

Нове меню і екран багатозадачності

Нове меню додатків від Google отримало назву App Drawer (ящик з програмами). Додатки відображаються в алфавітному порядку і сортуються (профіль використання: на роботі чи вдома).

Android P-Overview

Новий екран багатозадачності – Overview (Огляд) – має рядок пошуку і список програм, запропонованих системою.

Android P-скриншот

Він складається на основі даних про поведінку користувача. Машинне навчання пішло Android P на користь: система передбачає (принаймні, намагається), які програми користувач захоче відкрити наступними. Відзначимо той факт, що вікна додатків на екрані багатозадачності залишаються інтерактивними.

Нова панель сповіщень

З закругленими куточками і круглими кнопками швидких налаштувань, які при довгому натисненні відправлятимуть користувача в основне меню налаштувань.

Android P-новая панель оповещений

Крім того, месенджери зможуть відображати не тільки текст окремих повідомлень, а й частину листування. І його тут же можна буде продовжити (без відкриття додатка).

Також додатки отримають функцію автоматичної відповіді прямо з панелі сповіщень.

Android P-новая панель оповещений фото

Команда з Google обіцяють додати машинне навчання при роботі з оповіщеннями. І система зможе стежити за тим, які повідомлення ви ігноруєте і не відкриваєте, відключаючи їх через деякий час.

Панель управління і «Цифрове благополуччя»

P’шка – один з перших апдейтів, який піклується про те, щоб ви менше користувалися смартфоном. Це так звана концепція здорового використання і «цифрового благополуччя».

Android P-контроль использования устройства

Повідомляється, що система отримає інструмент для трекінгу часу. І ми зможемо налаштувати ліміт для кожного додатку. Наприклад: 30 хвилин в день на Instagram і YouTube. Коли час пройде, обрана іконка забарвиться в монохромне забарвлення і додаток зупиниться. Іншими словами, система перестане його відкривати, а користувач побачить повідомлення про перевищення ліміту. «Паузу», звичайно, можна буде зняти, але для цього доведеться поритися в налаштуваннях.

Відомості про користування гаджетом будуть згруповані в новій панелі:

 • скільки ви отримали повідомлень
 • скільки хвилин витратили з пристроєм
 • деталі використання кожної програми і круговий графік

Папка «Фотографії», фото Android P-особливості роботи

Google додала і таку функцію, як Wind down.

Android P-контроль использования устройства

Розробники з Google вважають, що чорно-білий екран заколисує. У новій осі з’явиться режим Wind down, що наполегливо нагадує про відхід до сну

Це своєрідне наполегливе нагадування про відхід до сну (висипайтеся, щоб ранок був добрим). А дозволить стежити за смартфоном дитини додаток Family Link.

Приложение-Family Link

Лайфхак від Comfy для батьків:

Все про дітей в новій рубриці BabeTime (відео)

Як привчити дитину до читання. BabyTime (відео)

Новий режим «Не турбувати»

Android P-не беспокоить

Коли прийде час закінчувати день, смартфон перейде в режим «Не турбувати», його екран стане чорно-білим. І режим «Не турбувати» в Android P теж змінився. У ньому повідомлення не будуть з’являтися. Взагалі і ніде. А єдиним способом «достукатися» стане дзвінок від абонента з числа обраних контактів.

Не беспокоить-фото

В Android P по-новому викликається режим «Не турбувати»: потрібно перевернути смартфон, що лежить вгору екраном. І цей природний спосіб заглушити пристрій тепер дійсно дозволить не відволікатися. А якщо оповіщення від певних контактів все ж потрібні, їх, ці контакти, потрібно попередньо відзначити як важливі

Зміна регулювання гучності

В Android P клавіші регулювання гучності прив’язані до медіа, а звук сповіщень можна змінювати тільки в налаштуваннях. Під час використання кнопок гучності на екрані відображається кнопка, яка переводить апарат в беззвучний режим.

Actions і Slices

Більшою мірою інформація для розробників, але виграємо від цього ми, користувачі. Google в Android P дозволить розробникам краще інтегрувати програми з інтерфейсом осі і пошуком. Опції назвали Actions (Дії) і Slices (Скибочки).

Адаптивные приложения-Google

Actions допоможуть користувачам швидко запускати з меню певні функції додатків. Саму програму відкривати при цьому не доведеться. Аналогічні можливості – тільки у пошуку – надають і Slices.

Нова утиліта для зняття скріншотів

Тепер при створенні скріншотів можна буде малювати по ним. В Android P з’явиться така можливість. Зауважимо, що опцією хизуються багато сторонніх виробників Android-смартфонів, проте в чистому інтерфейсі осі її досі не було. Вже є.

Крім того, обіцяють ще один спосіб робити скріншоти, коли традиційне поєднання «регулювання гучності вниз + клавіша живлення» не працює. Затиснули кнопку живлення і в меню вибрали іконку створення скріншота – готово.

Оптимізація витрат акумуляторної батареї

Google має намір поліпшити автономність смартфонів на Android P за допомогою машинного навчання. Розробка називається Adaptive Battery (Адаптивний акумулятор). І вона дозволяє системі визначати пріоритети додатків, в залежності від того, як часто їх відкриває користувач.

Android P-адаптивная батарея

Багато змін Android P несуть благородну мету – спрощення роботи з системою. Допомагає в цьому штучний інтелект. Деякі функції P’шкі мають приставку «адаптивний». Наприклад – адаптивна батарея. Так, система сама визначає, які програми використовуються рідко, а які – часто, правильно розставляючи пріоритети їх фонової активності. І це повинно позитивно відбитися на автономності смартфонів. Очікують її приріст мінімум в 30%

Так, якщо додаток рідко використовується, через певний час він буде закриватися. І смартфон у фоні буде втрачати менше ресурсів. У той же час програми, які використовуються частіше, в фоновій роботі матимуть пріоритет. Інженери впевнені, що така система зможе поліпшити автономність гаджетів мінімум на 30%.

Крім того, машинне навчання в новій ОС допоможе зрозуміти, як користувач в залежності від свого оточення змінює яскравість дисплея, що дозволить системі робити це самостійно.

Нове адаптивне управління яскравістю екрану має зробити використання гаджета більш комфортним і знизити його енергоспоживання. Штучний інтелект автоматично відрегулює яскравість екрану, ґрунтуючись на спостереженнях про те, як і коли це робить користувач

Новий Material Design

Google в цьому році освіжила концепт Material Design новою інтерпретацією Material Theming. Розробникам запропонували ще більше шаблонів оформлення.

Material makes it possible

Підтримувані смартфони

Android P-поддерживаемые смартфоны

Android P (9.0) Developers Preview 2 вже доступна для скачування. Установка дистрибутива доступна власникам таких пристроїв:

 • Google Pixel
 • Google Pixel XL
 • Google Pixel 2
 • Google Pixel 2 XL
 • Xiaomi Mi Mix 2S OnePlus 6
 • Nokia 7 Plus
 • Sony Xperia XZ2
 • Oppo R15 Pro
 • Vivo X21
 • Vivo X21 UD
 • Essential Phone

Коли нова операційка буде готова до запуску, шкода, але Google ще не повідомляє. Можливо, вже цієї осені, якщо згадати досвід минулих років. Не виключено, що одночасно анонсують третє покоління Pixel.

Що стосується смартфонів, які першими отримають оновлення до Android P, крім Pixel, Pixel XL, Pixel 2 і Pixel 2 XL, ними можуть стати сумісні з бета-версією моделі.

Android P-система цифрового благополучия

На допомогу користувачу:

Кращі способи звільнити місце на Android-смартфоні

ТОП-5 пристроїв на системі Android

ТОП-5 смартфонів на Android

ТОП-5 смартфонів на Android з Піднебесної

15 змін і поліпшень Android 8 Oreo

51979 0 cookie-check ТОП-10 головних фішок Android P (9.0) Developers Preview 2

Читайте також:

Огляд новинок кондиціонерів 2018 року
Огляд новинок кондиціонерів 2018 року
10 Травня, 2018, 06:19 841 9
Потроху зима відступає і, хоч ночами ще спостерігаються значні зниження температури, в денний час на вулиці вже можна зустріти людей у футболках. І хоча ми...
Смотреть результаты
Як включити динамічне блокування уWindows 10, і навіщо воно потрібне – Блог Comfy!
Як включити динамічне блокування уWindows 10, і навіщо воно потрібне - Блог Comfy!
Microsoft регулярно представляє нам оновлення своєї популярної операційної системи для комп’ютерів Windows 10, щоб зробити її більш зручною. Найімовірніше, про популярність Windows говорити не варто,...
Смотреть результаты
Модельний ряд ноутбуків Acer
Модельний ряд ноутбуків Acer
1246946Вибираючи новий ноутбук, ми нерідко орієнтуємося на улюблені бренди. Одним з найпопулярніших таких брендів є Acer. Звичайно, може і не зовсім правильно в першу чергу...
Смотреть результаты