search
Підписатися

logo

Що робити, якщо ноутбук не включається?

07 Серпня, 2018, 05:44 8

Незважаючи на величезну кількість різноманітних гаджетів, які оточують нас щодня, дуже важливим для нас, як і раніше є ноутбук.

Зміст:

Ноутбук не включається – чорний екран

Проблеми з BIOS

Проблеми з операційною системою

Шумлять вентилятори, але не працює екран ноутбука

Включається, показує заставку або щось пише і висить

Постійно перезавантажується або вимикається

Пише що неможливо запуститися з завантажувального пристрою

Поради та рекомендації

Практично кожен з нас має ноутбук, а якщо його немає, то, швидше за все, у вас вдома є звичайний десктоп. Сьогодні ми вирішили розібрати досить поширену проблему, яка може викликати паніку у багатьох з нас. Ця проблема полягає в тому, що в один прекрасний момент, ми вирішуємо включити наш ноутбук, а він відмовляється запускатися. Можливих варіантів може бути безліч, але ось найпоширеніші з них.

  • Ми включаємо наш ноутбук, але він не подає ніяких ознак життя, індикатори спалахують, екран залишається чорним, кулери та інші компоненти не включаються.
  • Трапляється і таке, що ми натискаємо кнопку включення, індикатори спалахують, але нічого не відбувається. Операційна система не завантажується, компоненти, включаючи вентилятори охолодження, так само мовчать.
  • Може бути і так, що після включення, індикатори загорілися і навіть кулери почали свою роботу, але операційна система так і не завантажується.

Давайте розберемо найбільш поширені способи вирішення даної проблеми.

Підписуйся на наш Telegram-канал

Ноутбук не включається – чорний екран

Что делать, если ноутбук не включается - ноутбук не включается

Причиною даної проблеми в комп’ютері може бути безліч факторів. Тому, перш ніж перейти до вирішення проблеми, потрібно чітко визначитися в тому яка ж причина того, що наш ноутбук не включається. Якщо екран не включається, і навіть не загоряються ніякі індикатори, то причина може виявитися навіть банальніше, ніж можна було припустити. Можливо ваш ноутбук робочий, а всього-на-всього вийшла з ладу розетка. В такому випадку спробуємо перепідключити ноутбук до іншої розетки. Якщо після цього проблема залишається невирішеною, то причиною невключення ноутбука так само може виявитися пошкоджений кабель живлення. У такому випадку рішення проблеми – купівля нового кабелю, або віддаємо його в ремонт для відновлення.

Что делать, если ноутбук не включается - нажимаем на кнопку включения

Причиною чорного екрану може бути також  і пошкодження дисплея ноутбука. Наприклад, матриця дисплея, з якихось причин, може бути пошкодженою і не реагувати на включення. Але якщо проблема дійсно в цьому, то всі інші параметри обов’язково повинні функціонувати – індикатори включення загоряться, а вентилятори почнуть охолоджувати систему. Щоб переконатися, в тому, що причини саме в дисплеї ноутбука, після запуску комп’ютера, ми можемо просто підключити ноутбук до будь-якого монітора або телевізора, за допомогою кабелю HDMI, VGA або DVI. Якщо картинка з’явиться, тоді 100% неполадка в дисплеї.

Проблеми з BIOS

Допитливість людини дуже велика. Навіть якщо ноутбук стабільно працює і виконує свої основні функції, з часом нам стає дуже цікаво, а що ж приховано в налаштуваннях нашого пристрою. Якщо торкатися ноутбука, то «свята святих» налаштувань будь-якого комп’ютера прихована в його BIOS. У тому випадку, якщо ви не знаєте що таке BIOS і для чого він призначений, то краще пропустити даний пункт і ніколи не змінювати налаштування в ньому. А якщо, все-таки сталося так, що ви зайшли в BIOS, щось там змінили і після цього ноутбук не включається і пише якісь повідомлення при запуску, то рішення одне – найкраще скинути налаштування BIOS до заводських.

Что делать, если ноутбук не включается - параметры настройки ноутбука

Для того щоб зробити скидання апаратних налаштувань свого ноутбука, необхідно повернутися в BIOS (спосіб для деяких виробників індивідуальний), після чого знайти в ньому опцію «Load Setup Default» і натиснути Enter. Далі натискаємо F10 і знову Enter. Ноутбук перезавантажиться і поверне налаштування BIOS до первинних. Якщо причина того, що ноутбук не включався була в BIOS, то дані заходи вирішать проблему і ви знову зможете користуватися своїм ПК.

Проблеми з операційною системою

Не варто забувати,  якщо не включається екран ноутбука, то проблема може бути зовсім не в апаратних проблемах, а в програмних. Найчастіше проблема може виникати в операційній системі, якщо ви її ну вже дуже «запустили». Варто розуміти, що ноутбук вимагає догляду і профілактичних заходів, рівно, так само, як і більшість решти техніки в нашому домі. Якщо ми будемо все правильно робити і дбайливо ставитися не тільки до самого ноутбука, але і до програмного забезпечення на ньому, то він буде служити нам довго і без збоїв.

Что делать, если ноутбук не включается - ноутбук с операционной системой

Але от якщо ми все пустимо на самоплив, то одного разу, наш ноутбук може не включитися. Якщо, ноутбук не включається, але горить індикатор включення, а проблема в BIOS не виявилася, то, найімовірніше, загадка криється саме в операційній системі. Такою ж причиною може бути виправдано те, що ноутбук довго включається. Залежно від операційної системи, нам необхідно буде або відновлювати її з завантажувального диска, або можна відкотити до заводських налаштувань.

Шумлять вентилятори, але не працює екран ноутбука

У тому випадку, якщо ми запускаємо свій комп’ютер, вентилятори шумлять, всі ознаки включення ПК відбуваються, аж до світлових індикаторів включення, але не включається екран ноутбука, то причин, знову ж таки, може бути кілька. Першою причиною непрацюючого екрану може виявитися програмна проблема, наприклад, BIOS або несправності операційної системи. Варіанти вирішення даної проблеми ми вже розглянули, але, разом з програмними неполадками, можуть виникати і поломки компонентів ноутбука. В такому випадку, ноутбук повністю запускається, але ніякої індикації роботи пристрою на екрані ми не побачимо.

Что делать, если ноутбук не включается - кулер ноутбука

Причинами цього може виявитися несправна матриця дисплея, яка не працює. Дану проблему ми розглянули трохи вище і без звернення до сервісного центру для ремонту нам не обійтися. Іншою проблемою може виявитися несправна відеокарта. Якщо зображення не виводиться на екран пристрою, то повинна бути якась причина, а в ноутбуках і десктопах, в такому випадку, найбільш поширеною причиною є несправність відеосистеми. А в особливо важких випадках, неможливість включення дисплея в ноутбуці під час завантаження викликають пошкодження материнської плати.

Включається, показує заставку або щось пише і висить

Згадайте, що відбувається, коли ми включаємо свій ноутбук? Перше, що ми можемо згадати, крім фірмової заставки Windows, це заставка від виробника. Перед включенням ми бачимо заставку з логотипом від розробників, на яку, часом, не звертаємо уваги. Але іноді може статися так, що ми надовго запам’ятовуємо той бренд, який розробив і продав нам наш ноутбук. Трапляється це тоді, коли при включенні наш пристрій просто зависає на цьому самому логотипі і відмовляється завантажуватися далі.

Что делать, если ноутбук не включается - ноутбук виснет на заставке

При цьому багато хто з нас можуть чітко розуміти, що навіть для того, щоб увійти в BIOS для зміни або відновлення налаштувань, необхідно дочекатися завантаження даного логотипу. Але в чому може бути проблема, якщо ноутбук зависає на етапі завантаження даної заставки і висне? В такому випадку найімовірніше ваш жорсткий диск пошкоджений і не може зробити завантаження встановленої на нього системи. В такому випадку краще всього або замінити жорсткий диск, або звернутися в сервісний центр для його відновлення.

Постійно перезавантажується або вимикається

Якщо у нас виникають проблеми будь-якого характеру з нашим комп’ютером, будь то ноутбук або десктоп, то дуже важливо розібратися в її характері. Ми розглянули варіанти, коли наш ноутбук або взагалі не включається, або подає якісь ознаки життя, але при цьому дисплей не реагує на включення. Але що робити, якщо ми запускаємо свій ноутбук, він включається і зовні все в порядку, але через деякий час він або перезавантажується, або і зовсім вимикається!

Что делать, если ноутбук не включается - перезагрузка windows 10

У цьому випадку, найбільш вірогідною проблемою може служити неправильне охолодження системи або процесора, а то і відеосистеми. Але, не дивлячись на те, що з першого погляду дана проблема виглядає, як апаратна, вона може бути викликана і програмним збоєм.

Пише, що неможливо запуститися з завантажувального пристрою

Що робити, якщо ноутбук не включається і пише, що неможливо запуститися з завантажувального пристрою? Одночасно це може виявитися незначною проблемою або ж головним болем для нас. Якщо наш ноутбук завантажується з жорсткого диска, де встановлена ​​операційна система, а у відповідь ми отримуємо подібне повідомлення, то, швидше за все, наш жорсткий диск не справний.

Что делать, если ноутбук не включается - синий экран смерти

Але якщо ми вже попорпалися в налаштуваннях BIOS, то ми могли змінити в ньому джерело завантаження, таким чином, наш комп’ютер може завантажуватися з того джерела, яке відсутнє на ПК. В такому випадку, може виникнути проблема із завантаженням. Якщо ми намагаємося запустити ноутбук з флешки або перевстановити систему з USB, але з’являється повідомлення про неможливість такої операції, і, швидше за все, флешка несправна або USB-порт в комп’ютері пошкоджено.

Поради та рекомендації

Варто повністю усвідомлювати,  якщо ваш ноутбук відмовляється включатися, то це не є індивідуальна проблема. Найімовірніше, причину несправності ви легко зможете встановити самостійно, якщо уважно ознайомилися з усіма матеріалами, які ми сьогодні вам надали. Але от якщо торкатися питання усунення виявлених неполадок, то в даному випадку виникає величезне питання, адже можливість самостійного ремонту багато в чому залежить від ваших навичок.

Что делать, если ноутбук не включается - ремонт ноутбука

Головна рекомендація в тому випадку, якщо ваш ноутбук відмовляється включатися зовсім або починає працювати нестабільно – не потрібно панікувати. Для початку, якщо ви не можете вирішити проблему самостійно, зверніться до відповідного сервісного центру, де фахівці зможуть грамотно визначити джерело всіх бід і позбавити вас від нього. Перед цим, зробите всі найпростіші маніпуляції, про які ми розповіли вам сьогодні, і якщо нічого з цього не допомогло, то звертаємося до сертифікованих фахівців!

Підписуйся на наш Telegram-канал

56184 0 cookie-check Що робити, якщо ноутбук не включається?

Читайте також:

Які типи пилососів для будинку існують на сьогодні і в чому їх відмінності
Які типи пилососів для будинку існують на сьогодні і в чому їх відмінності
05 Серпня, 2018, 09:32 2038 10
Пил, бруд і сміття – це шкідливо, неестетично і, взагалі, дратує. Такому неподобству в наших квартирах не місце. Тому сьогодні поговоримо про пилососи і визначимося...
Смотреть результаты
Можливий Meizu 16 засвітився на фото
Можливий Meizu 16 засвітився на фото
Зміст: Характеристика нової моделі Meizu Опис нової моделі Meizu Переваги і недоліки Чи існують аналоги Очікувана вартість Дата виходу Бренд Meizu відомий нам вже дуже...
Смотреть результаты
В iPhone 2019 року з’явиться потрійна камера
В iPhone 2019 року з'явиться потрійна камера
Однією з найбільш значущих подій у світі мобільних технологій стає поява нового iPhone. Зміст: Особливість бренду Apple Особливість моделі, аналоги Характеристики, кольору Дата виходу Вартість...
Смотреть результаты