search
Підписатися

logo

Що робити при нудоті: 10 простих порад

21 Березня, 2024, 06:39 0

Нудотне відчуття – симптом, який буває у двох формах. Перший варіант – патологія, яка з’являється, коли у людини діагностовані певні хвороби. Інший – нудота функціональна, вона виникає під час стресу чи вагітності. В останньому разі не потребує лікування, а неприємності прибирають самотужки. Ці обставини виникли у зв’язку з поганим травленням, інфекціями та неприємними запахами. Як допомогти собі під час нудоти, експерти розповідають пацієнтам у нашому матеріалі.

Нудота і блювання причини

Нудота причини

Неприємний стан, за якого сильно нудить, не завжди підстава для звернення до медиків. Напади блювання виникають під час наступних факторів:

 1. Зниження концентрації глюкози у крові. Коли людина відмовляється від їжі протягом цілого дня, то з’являється клубок, який підступає до горла.
 2. Неврологічні патології. Вони виникають у разі порушення вестибулярного апарату, ушкоджень головного мозку.
 3. Серцево-судинні захворювання. До них належать гіпертонічний криз і гострий інфаркт міокарда.
 4. Інтоксикація. Явище є наслідком токсикозу вагітних та різних запалень.

Смартфон Apple iPhone 15 Pro Max 256Gb Natural Titanium

51999 грн

Купити

Смартфон Apple iPhone 15 Pro Max 256Gb Blue Titanium

51999 грн

Купити

Смартфон Apple iPhone 15 Pro Max 256Gb Black Titanium

51999 грн

Купити

Крім того, погіршення самопочуття виникає після приймання деяких лікарських препаратів чи стресової ситуації. Однак кожен повинен знати, що робити, якщо є сильне бажання поблювати. Це прості дії, які може виконати кожна людина без втручання лікарів.

Нудота: у чому причина і як від неї позбутися

Як зупинити блювання

Якщо ви не знаєте, що робити, якщо сильно нудить, і як полегшити неприємний стан, вам допоможуть кілька простих прийомів. Такі дієві поради, як зупинити блювання в будь-якої людини, виглядають наступним чином:

 1. Не лягати. У цьому положенні шлунковий сік підіймається стравоходом. Його дія посилює відчуття дискомфорту. Саме тому, фахівці не радять лягати відразу після харчування. Тобто на питання, що робити, якщо нудить від їжі, треба відповісти – не лягати після сніданку, обіду чи вечері.
 2. Свіже повітря. Варто відкрити вікно в оселі або вийти на свіже повітря. Особливо це корисно робити вагітним жінкам. Фахівці радять під час вагітності зранку пити воду та не наїдатися. Свіже повітря – головний фактор, який перешкоджає поганому стану.
 3. Правильне дихання. Це варто виконувати, якщо причиною блювання є стрес чи тривога. Потрібно глибоко вдихнути через ніс, затримавши дихання на три секунди та повільно видихнути. Прийом потрібно повторити кілька разів.
 4. Споживання великої кількості рідини. Воду слід пити дрібними ковтками протягом усього дня. Також рідина повинна мати кімнатну температуру. До води можна додати лимон або його сік. В разі, коли причина нудоти – закреп, така суміш стимулюватиме кишківник.
 5. Виключити з харчового раціону важку їжу. Фахівці радять для відновлення споживати клітковину, тобто банани, рис або яблучне пюре. Також слід не споживати продукти, які провокують нудоту.
 6. Відмовитись від газованих напоїв. Пиття може викликати здуття живота, а велика концентрація цукру може посилити неприємне відчуття. Відмова від цих продуктів повністю відповідає тому, що робити при нудоті.
 7. Холодний компрес. Висока температура також є причиною неприємних нападів. Пацієнтам доведеться прикласти холодний компрес на задній бік шиї.
 8. Уникнення неприємних запахів. Погано може стати, якщо людина відчуває різкі та сильні запахи. Аспект пояснюється тим, що органи нюху пов’язані з кишківником. Слід уникати запахів фарби, духів або диму.

Смартфон Apple iPhone 15 Pro Max 512Gb Natural Titanium

61999 грн

Купити

Смартфон Apple iPhone 15 Pro Max 512Gb Black Titanium

61999 грн

Купити

Смартфон Apple iPhone 15 Pro Max 512Gb Blue Titanium

61999 грн

Купити

Окрім того, вживання чаю з м’ятою та шматочка імбиру вгамовує напади блювання. Також слід приймати ліки, які допомагають приборкати блювотні позиви. Фахівці перерахували всі методи, як швидко позбутися нудоти. У разі, коли вони не принесли бажаного результату, то треба звернутись до лікарів, бо такий неприємний стан може бути зумовлений серйозними захворюваннями.

131573 0 cookie-check Що робити при нудоті: 10 простих порад

Читайте також:

В яких овочах шукати клітковину?
В яких овочах шукати клітковину?
21 Березня, 2024, 06:20 81
Клітковиною називають вуглеводи, що не перетравлюються організмом, а розщеплюються бактеріями у товстому кишківнику. Такі важливі елементи містяться в рослинах, додаються в їжу та напої. Є...
Смотреть результаты
Як розрізняти мед
Як розрізняти мед
Всім відомий цей смачний, солодкий продукт, який виробляється бджолами та подібними до них комахами. Однак про те, які бувають його види та як правильно вибрати...
Смотреть результаты
7 самих корисних горіхів
7 самих корисних горіхів
Горіхи – унікальний продукт, у складі якого необмежена кількість корисних речовин, мікроелементів. Їх називають плодами, що мають тверду шкаралупу та їстівне ядро. Продукцію можна вживати...
Смотреть результаты