search
Підписатися

logo

Що краще для ігр🎮: потужний процесор або відеокарта? Порівняння ігрових ноутбуків

12 Квітня, 2019, 10:25 12

https://www.youtube.com/watch?v=DrtuSwmaS30

Зміст:

  1. Огляд Acer Core I7-7700HQ GTX 1050 TI
  2. Огляд Lenovo Core I5-7300HQ GTX 1050 TI
  3. Огляд Asus Core I5-7300HQ GTX 1060 TI
  4. Порівняння моделей
  5. Які можна зробити висновки?

Огляд Acer Aspire VX 15 VX5-591G-744L

Це «молодший брат» ігрової серії Acer Predator, який дещо з неї почерпнув. На загальному фоні його виділяє найпотужніший процесор з трьох змагаються – Сore i7-7700 HQ. Відеокарта теж не підкачала – GeForce GTX 1050 Ti з пам’яттю на 4 гігабайти. Бентежить, хіба що, відсутність SSD в нашій версії, але на ігровий продуктивності це майже не позначається.

За зовнішнім виглядом ноутбук, мабуть, найцікавіший. Адже він голосніше за всіх заявляє, що відноситься до воістину геймерським моделям. Сувору і привабливу обробку поверхні доповнюють агресивні рубані грані корпусу, нагадуючи про ігрове походження. До речі, забігаючи наперед, скажемо, що яскрава система охолодження – не просто бутафорія. Вона дісталася від лінійки Predator і повністю відпрацьовує свій зовнішній вигляд, тому що в однакових умовах видає менше шуму, ніж дві інші моделі.

 Ноутбук Acer Aspire VX 15

Огляд Asus FX502VM

Це більш бюджетна версія лінійки Asus ROG. В ноутбук встановлений процесор слабший попереднього – I5-7300HQ з частотою 3.2 ГГц. Зате є відмінна компенсація у вигляді більш потужної відеокарти GeForce GTX 1060. Крім того, в наявності SSD-вінчестер, який робить роботу системи і додатків спритніше.

Що стосується зовнішнього вигляду, в цьому плані модель можна назвати «молодшою ​​сестрою» фірмової лінійки ROG. Зовнішність більш строга, а однойменного логотипу на кришці годі й шукати. Ігрова спрямованість добре проглядається тільки при погляді на підсвічування клавіатури, хоча для когось це стане перевагою. До сильних сторін можна віднести також більш тонкий корпус (якщо порівнювати з Acer). Але всім відомо, що чим тісніше комплектуючим, тим важче системі охолодження – під високим навантаженням шумить вона вище середнього.

 Asus FX502VM

Огляд Lenovo IdeaPad Y520-15IKBN

Це наймолодший представник серії Lenovo Legion. Він оснащений тим же процесором, що попередник, тільки з меншою частотою (3.1 ГГц). Відеокарта теж знайома – GeForce GTX 1050 Ti з 4-ма Гб пам’яті. Зовні цей ноутбук є чимось середнім між двома розглянутими. У ньому є і строгі риси, і геймерські мотиви. Основним, звичайно ж, є, система охолодження. Видно, що їй розробники приділили особливу увагу, та й свою роботу вона виконує добре.

Lenovo IdeaPad Y520-15IKBN

Порівняння моделей

В результаті у нас є дві однакові відеокарти. На їх прикладі дізнаємося, наскільки поліпшить ігровий процес більш потужний процесор. Також є два рівних процесора. Ці зв’язки дозволять дізнатися – який приріст частоти кадрів можна отримати при переході з 1050 Ti на 1060.

А тепер прийшов час подивитися, як же три розглянуті моделі ведуть себе в 6-ти вимогливих іграх. Перша у списку – Вattlefield 1. В налаштуваннях вимикаємо обмеження частоти кадрів, вибираємо шаблон графіки Високо. Перше, що кидається в очі, це разюча перевага ноутбука від Asus. Дякувати за таку високу частоту кадрів слід відеокарту GeForce GTX 1060. А ось Acer такого гандикапу не дає. Він забезпечує на 5-7 fps більше, ніж I5, але в найважчі моменти і це перевага нівелюється.

У грі Вattlefield 1

Для бенчмарка Deus Ex: Mankind Divided був обраний шаблон з Високими настройками. Вже очікувано, він позначає перевагу GeForce GTX 1060 Ti над 1050 в районі 35 відсотків. Куди цікавіше, що модель з процесором i7 показує змінний успіх. Десь частота кадрів на пару fps вище, десь така ж, але буває навіть нижче.

 У грі Deus Ex: Mankind Divided

У ГТА5 обрано такі кастомниє настройки. i7 знову не вказує постійної переваги – воно то є, то зовсім пропадає. Чого не можна сказати про GTX 1060. Як бачимо, процесора i5 цілком вистачає, щоб помітно випереджати суперників.

 У грі ГТА5

У Rise of the Tomb Raider був обраний високий присед. Уже змальована тенденція не змінюється. По ходу тесту всі ноутбуки видавали незначні тимчасові просідання fps, тому в результатах бенчмарка краще орієнтуватися на середній і максимальний показник.

У грі Rise of the Tomb Raider

Живий геймплей Watch Dogs 2 з високими настройками, мабуть, не припав до душі ноутбука Acer з процесором i7. В основному, він показував меншу частоту кадрів, ніж Lenovo з i5. Благо, що в одній з заскріптованних сцен такі просідання частоти кадрів не повторилися. Lenovo і Acer йдуть пліч-о-пліч, в той час як Asus разом з GTX 1060 виявляється знову попереду.

 У грі Watch Dogs 2

Які можна зробити висновки?

По-перше, для відеокарти GeForce GTX 1050 Ti цілком вистачає можливостей процесора Сore i5-7300HQ. Якщо додати до неї щось потужніше, наприклад, i7-7700 HQ, то не у всіх іграх можна буде побачити помітний приріст продуктивності. Краще орієнтуватися на більш спритну відеокарту, що успішно підтвердила модель від Asus своєї GTX 1060 Ti. Правда, і коштує вона дорожче.

У будь-якому випадку, все три ноутбука відмінно впоралися з представленими іграми при високих навантаженнях. Якщо в кожному з проектів приділити ще по п’ять хвилин часу на підбір налаштувань, то можна буде отримати стабільні 60 fps з хорошою картинкою на всіх розглянутих моделях. До того ж, в цих лінійках є більш потужні ноутбуки – для тих, хто не любить вибирати і налаштовувати.

На цьому всьому. Сподіваємося, що порівняння популярних моделей допоможе у виборі ігрового ноутбука, який буде доставляти справжнє задоволення і не розчарує. Підписуйтесь на канал  і не проходьте мимо інших наших порад. Підписуйтесь на наш Telegram – канал

36106 0 cookie-check Що краще для ігр🎮: потужний процесор або відеокарта? Порівняння ігрових ноутбуків

Читайте також: