search
Підписатися

logo

Як зробити красиве МАКРО-фото – Уроки мобільної фотографії

12 Квітня, 2019, 11:20 8

Зміст:

  1. Трохи про макрофотографії
  2. Як зробити гарний макрознімок: спосіб перший
  3. Другий спосіб
  4. Які ще є варіанти

Трохи про макрофотографії

Чим взагалі цікава макрофотографія? При будь-якій зйомці – людей, тварин, автомобілів, архітектури, симетрії і т.д. – результат залежить від двох речей. Самого фотографічного пристрою і вміння фотографа. Важливо розуміти, що практично все відображене люди бачать щодня. Тому їх потрібно зацікавити своїми роботами, які повинні бути, як мінімум, привабливими, а як максимум – надихаючими.

Що стосується макро, люди частіше за все не придивляються до дрібниць. І для них все буде в новинку. Це може бути фактура на одязі, крапельки, жучки. Цілий світ якихось дрібних об’єктів може потрапити в об’єктив. Отже, яким чином зробити гарний макрознімок? Є два основні методи і один такий собі лайфхак.

Як зробити гарний макрознімок: спосіб перший

Ніяких додаткових пристосувань не знадобиться. Просто беремо смартфон, наближаємо його максимально близько до об’єкта, який хочеться запам’ятати, і робимо знімок.

Як це відбувається

Тут важливо пам’ятати про декілька речей. По-перше, камера може перебудовувати фокус, і, якщо об’єкт занадто маленький, на ньому потрібно якось сфокусуватися. Тому краще зробити наступне.

Запускаємо камеру, фокусуємося, наприклад, на максимально близькій відстані на своїх пальцях. Тобто на тій відстані, на якому смартфон все ще може сфокусуватися, і фіксуємо цю фокусну відстань за допомогою ТЕПа по екрану. Обов’язково при цьому потрібно стежити за фоном. Якщо він пересвічений, можна трошки підправити експозицію. Після цього, вже з зафіксованим фокусною відстанню, наближаємо об’єктив до потрібного об’єкту, наприклад, жучка, і намагаємося його сфотографувати. Дивимося, коли він буде в різкості, тоді натискаємо на спуск затвора.

Якщо в смартфоні є про режим зйомки, це дуже зручно. Так як можна налаштувати окремо фокусну відстань, встановивши його на значення Макро. Тоді нічого перебудовувати додатково не потрібно буде, експозиція підлаштується автоматично.

Другий спосіб

З кількох точок зору він привабливіший. Беремо смартфон і купуємо до нього спеціальну макролінзу. Насправді, їх випущено вже дуже багато, продовжують з’являтися нові моделі. Тому не будемо акцентувати увагу на якомусь певному виробнику – вибір великий і відповідний варіант підібрати не складе труднощів. Можливо, це буде кейс, в який накручується лінза. Можливо – найпростіша конструкція. Головне, не потрапити на дешевий китайський об’єктив. У них оптика пластикова, і хорошого результату домогтися буде неможливо.

З такою лінзою з’явиться можливість наближатися до об’єктів набагато ближче і робити ефектні фотографії.

Результати використання макролінзи

Результати використання макролінзи

Результати використання макролінзи

Які ще є варіанти

А тепер маленький лайфхак. Можна використовувати макролінзи для того, щоб отримувати гарний ефект боке. Наприклад, щоб зробити круту обойму для свого смартфона.

Ще є один варіант, який буде актуальний для власників смартфонів з вологозахистом. Можна розмістити краплю на об’єктиві пристрої і таким чином постаратися зняти макро. Так, це не дуже зручно, не надто якісно. Але, тим не менш, вийде досягти цікавого ефекту. Не виключено, що даний спосіб взагалі стане чиїмось оригінальним стилем і надалі допоможе створювати незрівнянні фотографії.

На завершення хочеться сказати, що одних знань недостатньо для ідеального результату. Потрібно намагатися запам’ятовувати щось дійсно гарне або суперцікаве. Просто декому здається, ніби цей режим зйомки може творити чудеса. Однак його одного не вистачає, щоб створити шедевр, що привертає до себе пильну увагу.

Тому – включаємо фантазію, шукаємо гідні кадри і не забуваємо підписуватися на канал. Підписуйтесь на наш Telegram – канал, щоб не пропустити цікаві можливості.

45030 0 cookie-check Як зробити красиве МАКРО-фото – Уроки мобільної фотографії

Читайте також: