search
Підписатися

logo

One UI від Samsung. Огляд нової оболонки для смартфонів

08 Лютого, 2019, 11:02 9

Ще зовсім недавно ходили наполегливі чутки про те, що компанія Samsung, одна з лідерів сучасного ринку смартфонів, вирішила зовсім відмовитися від використання платформи Android в своїх девайсах, і перейти на власну операційну систему. Проходила навіть інформація, нібито роботи над нею вже ведуться і ось-ось в мобільному світі вдарить грім! Найбільш ймовірним здавалося, що нову операційну систему від Samsung назвуть по аналогії з системою для ТВ – Tizen. Але чутки так і залишилися чутками, а зараз ми вже точно знаємо, що ніякого Tizen для смартфонів не буде. Справа в тому, що на початку поточного року гаджети Samsung почали оновлюватися до нового Android 9 Pie, а разом з ним отримують нову оболонку One UI.

One UI от Samsung. Обзор новой оболочки для смартфонов - два смартфона с One UI

Розробники компанії виконали величезну роботу при створенні нового продукту, але створювали One UI вони не самостійно, а разом з компанією Google. Це вселяє ще більшу впевненість в тому, що нова оболонка буде максимально працездатною і оптимізованою, порівняно з тими, які були до неї. При виході будь-якого нового програмного продукту, чи це просто оновлення або щось кардинально нове, нам стає цікаво, а що ж буде оновлено, виявиться це корисним для нас або зміни зовсім незначні? Насправді це досить суперечливе питання, адже що важливо для одного, може виявитися марним для іншого. І все-таки, давайте розберемося, що ж в One UI стало інакше у порівнні з Samsung Experience і TouchWiz.

Зміни в інтерфейсі

Дизайн екрану блокування. Дана зміна нового функціонального навантаження не несе. Пробуджуючи смартфон, ми бачимо перед собою екран блокування, який в One UI виявляється дещо іншим. Він став більш акуратним, а інформація на ньому, у вигляді поточного часу і дати, кілька компактніше. Всі основні елементи залишилися на місці, хоч і виглядають інакше.

One UI от Samsung. Обзор новой оболочки для смартфонов - смартфон в руке

Автоматичне пробудження. Раніше, щоб активувати свій смартфон ( «розбудити» його), нам потрібно було дістати пристрій з кишені або сумочки, розмістити в полі свого зору, натиснути на кнопку включення смартфона або кнопку «Додому», після чого розблокувати. Насправді зовсім нескладний захід, але після поновлення все стає ще простіше. One UI додає можливість смартфону прокидатися від режиму очікування самостійно під час того, поки ми піднімаємо його вгору.

Всі іконки в одному стилі. Розробники попрацювали і над оформленням головного меню і меню програм. Іконки додатків, які встановлені на смартфоні, зовні стали акуратніше і стилізовані під один дизайн. Таким чином, загальний зовнішній вигляд One UI справляє враження єдиної системи із загальним дизайном, це стосується навіть сторонніх програм. Іконки зовні тепер значно легше і збільшилися в розмірах.

One UI от Samsung. Обзор новой оболочки для смартфонов - диспетчер приложений one ui

Диспетчер додатків інший. Заходячи в диспетчер додатків на оновленому One UI, бачимо, що він має зовсім інший вигляд, ніж це було раніше. До цього мініатюри з програмами, які використовувалися, розташовувалися внахлест одна на одну в хронологічному порядку їх використання. Зараз же вони так само розташовані в хронології, але не внахлест, а вертикальною чергою, яку можна прокручувати і бачити кожну мініатюру повноцінно.

Блокування іконок на екрані. One UI надає своїм користувачам нову можливість, заблокувати розташування іконок на робочому столі. Активувавши цю можливість, перенести іконку з місця на місце або зовсім видалити її не вдасться. Це виявляється корисним в тому випадку, якщо ви даєте свій смартфон іншій людині, а тим більше дитині. До цього блокування іконок було доступне лише в сторонніх лаунчерах.

управление жестами

Управління жестами. Сучасні розробники намагаються зробити дисплеї своїх смартфонів більшими і звільнити їх від зайвих непотрібних елементів. Постаралися це зробити і в One UI. Торкнулося це прагнення щодо нижньої панелі управління, яку тепер можна видалити і управляти роботою девайса жестами. Нова панель не містить сенсорних клавіш «Додому», «Повернення» і «Диспетчер додатків», замість цього ми можемо провести пальцем знизу вгору в тих же місцях, де були ці клавіші і отримаємо той же результат, що і раніше. При цьому ніякої панелі внизу немає, крім трьох трохи помітних вертикальних смужок.

Зміни в налаштуваннях і управлінні

Закладки перенесені вниз. Управління смартфоном з One UI стає більш комфортним завдяки тому, що навіть з величезним 6-дюймовим дисплеєм ми зможемо впоратися всього однією рукою. Можливо це стало завдяки тому, що основні закладки в управлінні смартфоном перенесені зверху вниз. Наприклад, коли ми вирішуємо комусь зателефонувати і заходимо в «дзвонилку», то раніше ми бачили закладки «Контакти», «Набір» і «Останні» у верхній частині екрану. Зараз же вони виявляються внизу, завдяки чому доступ до них простіше. Подібний принцип застосований і в інших елементах, наприклад в галереї або в повідомленнях.

Нічний режим. У темний час доби далеко не завжди комфортно довго дивитися на яскравий дисплей. Тим більше, коли ми говоримо про смартфони Samsung з Super Amoled екранами, адже вони своєю яскравістю перевершують переважну більшість інших девайсів. Для цього випадку в налаштуваннях One UI передбачений спеціальний «Нічний режим», який забарвлює все виконання інтерфейсу програм в чорний колір. Крім того, що подібне рішення не створює навантаження на наші очі, відбувається і помітна економія ресурсу батареї.

Шторка налаштувань і нові іконки. Нова шторка видозмінилася, а нововведення стосувалися не просто більш приємного зовнішнього вигляду, вони так само відносяться до більш комфортного управління однією рукою. Коли ми опускаємо шторку в One UI, то бачимо, що її елементи дещо змістилися вниз і більше не розташовуються уверхній частині екрану. Це зроблено для того, щоб ми могли однією рукою тримати пристрій і цією ж рукою діставати до потрібних іконок. Розташування іконок, їх порядок і наявність в шторці можна легко налаштувати. Додали нові іконки, наприклад, «Дитячий режим» і «Точка доступу».

One UI от Samsung. Обзор новой оболочки для смартфонов - смартфон со стилусом

Подвійний профіль в додатках. Якщо ви є власником смартфона, то напевно користуєтеся соціальними мережами і мессенджерами. Іноді трапляється так, що нам необхідно користуватися декількома акаунтами в одному пристрої в одному і тому ж мессенджері, наприклад, Viber або WhatsApp. Один аккаунт може бути з особистими контактами, а другий з робочими. Раніше ми мали заходити спочатку в один акаунт і виходити з нього, щоб зайти в інший. З One UI цього робити більше не потрібно, адже без сторонніх програм ми можемо користуватися відразу двома різними профілями з дуже простою процедурою переходу між ними.

Телефон став іншим

Сортування дзвінків. Раніше, коли ми заходили в меню телефону для того, щоб перевірити, хто нам телефонував або зробити дзвінок, то не відразу можна було розібратися, дивимося ми на вхідний чи активний дзвінок. В переробленому дизайні One UI в «дзвонилці» все стало більш систематизовано. Тепер ми можемо окремо подивитися на вхідні дзвінки та окремо на вихідні. Для цього нам потрібно буде зайти до відповідних закладок.

One UI от Samsung. Обзор новой оболочки для смартфонов - интерфейс One UI

Журнал викликів більше. Вхідні та вихідні дзвінки на деякий час зберігаються в пам’яті нашого смартфона. Як надовго залежить від того, як часто ми здійснюємо дзвінки або телефонують нам. Після того, коли накопичиться достатньо великий обсяг дзвінків, найстаріші починають автоматично видалятися з пам’яті. Раніше обсяг таких викликів не міг перевищувати 500, але після поновлення до One UI нам буде доступно в чотири рази більша кількість – 2000.

Оповіщення і повідомлення

Зручніше відповідати на повідомлення. Коли нам надходить вхідне повідомлення, ми відразу дізнаємося про це за допомогою сигналу нашого смартфона. Далі ми можемо побачити його в панелі повідомлень і прочитати, не заходячи в саму програму повідомлень або месенджер. Але щоб відповісти на нього, перейти в програму необхідно. Оновлення до One UI привнесло нову можливість, а саме швидко відповісти на вхідне текстове повідомлення безпосередньо з панелі сповіщень. Це економить наш час і ресурси системи в цілому.

One UI от Samsung. Обзор новой оболочки для смартфонов - уведомления в One UI

Можна відключити повідомлення від додатків. Крім повідомлень від наших друзів, знайомих, колег, родичів і всіх інших, на наш смартфон можуть надходити повідомлення різного роду і характеру від додатків. Це може бути повідомлення про якісь оновлення або зміни в його роботі. Якщо ця інформація виявляється для нас марною і ми більше не хочемо її отримувати, то One UI надає нам можливість відключити повідомлення конкретної категорії для того чи іншого додатка.

Always on Display

Нові стилі годинників. Дуже часто, щоб дізнатися поточний час, а іноді навіть і точну дату, ми користуємося своїм смартфоном. Щоб ми мали можливість економити заряд акумулятора смартфона і не включати його постійно для отримання цієї інформації, деякі моделі смартфонів Samsung отримали технологію AOD (Always on Display), коли поточний Час буде відображатися на екрані в темних монохромних кольорах. В оновленій оболонці One UI ми зможемо застосовувати кілька більшу кількість стилів для цієї функції, що, безумовно, має сподобатися.

One UI от Samsung. Обзор новой оболочки для смартфонов - always on display

Рівень заряду батареї. Крім поточної дати і часу, інформація на екрані в режимі Always on Display доповнюється рівнем заряду батареї. Раніше він був обмежений або шкалою з приблизним рівнем, або ж вказівкою відсотка заряд. Після поновлення до One UI у нас з’являється можливість дізнаватися точніші дані щодо зарядки, наприклад, точний час до того, коли ж наш смартфон буде остаточно заряджений.

DeX

One UI от Samsung. Обзор новой оболочки для смартфонов - DeX

Док-станція більше не потрібна. Смартфони-флагмани від компанії Samsung мають відмінну можливістю синхронізації з монітором або телевізором. Під час такої синхронізації наш смартфон перетворюється на справжнісінький комп’ютер, а операційна система на ньому адаптується під новий формат екрану і ми отримуємо зображення, подібно до того, коли користуємося найпростішим десктопом. Раніше для цієї маніпуляції нам необхідна була спеціальна станція DeX, вона була своєрідним посередником між смартфоном і монітором (або телевізором). Після поновлення, яке послідувало з One UI, док-станція більше не потрібна, а DeX з додаткового пристрою перетворилося в технологію. Відтепер нам досить підключити смартфон до монітора або телевізора, наприклад, через HDMI, і все буде працювати.

Оновлення для фотографій

В галерею доданий редактор. Після того як фотознімок вже зроблений, іноді необхідно його підправити або кардинально змінити. Щоб зробити цей захід, раніше потрібно було переносити знімок в програму редагування і займатися копіткою процедурою. One UI дозволяє нам проводити основні операції по редагуванню безпосередньо в Галереї. Це дуже зручно, адже нам не потрібно встановлювати додаткові програми.

One UI от Samsung. Обзор новой оболочки для смартфонов - девушка со смартфоном

Оптимізація сцени. Нова оболонка зі своїми оновленнями і коригуваннями торкнулася і фотокамери. Завдяки програмному доопрацюванню розробників компанії Samsung (можливо, і Google, адже робота велася спільна), камера смартфона зможе більш якісно змінювати налаштування камери і підлаштовуватися під те, що ми фотографуємо. Таким чином, в наші гаджети все глибше і глибше проникають технології штучного інтелекту.

Зміни в управлінні файлами

One UI от Samsung. Обзор новой оболочки для смартфонов - оформление one UI

Аналіз сховища файлів. Одним з найбільш важливих параметрів сучасного смартфона є його локальна пам’ять, яка в окремих моделях може досягати 64 Гб або навіть 128 Гб, а то і більше. З кожним роком і з кожним новим поколінням гаджетів цей показник неухильно зростає. Пов’язано це з тим, що і наші вимоги до обсягу пам’яті так само зростають. Дуже часто трапляється так, що наш девайс видає несподіване повідомлення про те, що пам’ять на пристрої, на жаль, вичерпана. У новій оболонці One UI менеджер файлів отримує відмінний інструмент, який дозволяє нам наочно спостерігати за тим, наскільки заповнена пам’ять смартфона і скільки вільного простору ще залишилося.

Підведемо підсумок

Нова оболонка One UI працює на платформі Android 9 Pie. Смартфони Samsung почали отримувати оновлення лише недавно, а черговість моделей, які піддадуться оновленню до Android 9, розписана аж до серпня 2019 року. Але ось остаточно не відомо, чи отримають абсолютно всі моделі смартфонів нову оболонку One UI чи ні. На даний момент вже можна оновити до Android Pie з One UI смартфони Samsung Galaxy S9 і S9 +, а також  Galaxy Note 9. Дуже скоро будуть оновлені Samsung Galaxy S8 і S8 + спільно з Note 8. Найімовірніше One UI в цих девайсах буде доступний. А після них очікується оновлення для серії смартфонів «А» і «J».

One UI от Samsung. Обзор новой оболочки для смартфонов - разница в оболочках

Що ж можна сказати про саму оболонку One UI, аналогів якої до цих пір не було? Зміни, які відбулися, виявляються в своїй більшості позитивними. Смартфон, навіть з великим дисплеєм, стає набагато зручнішим і  більш маневреним, він отримує більше можливостей. Оптимізація програмного забезпечення виходить на новий рівень, а нові режими допомагають спростити використання девайса, а іноді навіть збільшити його автономність.

69552 0 cookie-check One UI від Samsung. Огляд нової оболонки для смартфонів

Читайте також:

Коханому чоловікові – що подарувати на 14 лютого? Ідеї ​​подарунків для нього при бюджеті до 1000 гривень!
Коханому чоловікові - що подарувати на 14 лютого? Ідеї ​​подарунків для нього при бюджеті до 1000 гривень!
06 Лютого, 2019, 10:17 977 8
Отже, до 14 лютого залишилося не так вже й багато часу, тому саме час активніше замислюватися про подарунки для коханого чоловіка. Що подарувати йому на...
Смотреть результаты
Топ ігор на андроїд
Топ ігор на андроїд
Так хочеться скачати цікаву гру на Андроїд і залипнути, не копаючись нескінченно в Google Play в пошуках чого-небудь отакого. Можна зробити вибір, подивившись барвистий рекламний...
Смотреть результаты
Як вибрати бензопилу – секрети вдалої покупки
Як вибрати бензопилу - секрети вдалої покупки
Бензопила – незамінний помічник на присадибній ділянці. Вам потрібно обпиляти зайві гілки дерев або заготовити дрова до зимових холодів? Можливо, ви шукаєте надійний інструмент для...
Смотреть результаты