19/06/18,

18:41

Ольга Полякова на COMFY Tea: «Фемінізм - це повага до себе і оточуючих»

Ольга Полякова називає себе ліберальною феміністкою. Співзасновниця і натхненниця громадського руху «Gender Stream» побувала на COMFY Tea. Традиційна для COMFY зустріч з цікавою людиною була наповнена новими фактами і відкриттями. Публікуємо яскраві цитати виступу.

В законі України про рекламу відсутнє чітке визначення поняття «сексизм в рекламі», але є пояснення, що недобросовісна реклама – та, яка вводить в оману споживачів. Часто в рекламі та ЗМІ зображують жінок в ситуаціях, які принижують людську гідність або навіть демонструють насильницькі дії.

Що таке сексизм? Це дискримінація і прояв зневажливого ставлення до жінок. В результаті репрезентації жінок як привабливих речей вони перестають сприйматися як особистості з власними бажаннями і повагою.

У нашому суспільстві досі діють стереотипи про владно-залежні стосунки чоловіка і жінки. Чоловік – «мачо» і годувальник, а жінка – домогосподарка.

Постраждалими від домашнього насильства можуть бути як жінки, так і чоловіки і діти. Домашнє насильство включає в себе фізичне, психологічне, економічне або сексуальне насильство одного члена сім’ї по відношенню до інших.

У Національну поліцію протягом 9 місяців 2017 року надійшло 83 964 заяви за статтею «Сімейна сварка». А це 23-29 заяв на добу. Експерти з міжнародних організацій повідомляють, що офіційна статистика в Україні – лише 10% від реальної ситуації

У нашому суспільстві прийнято вважати, що сімейна сварка – справа особиста. Втрутимося ми і допоможемо жертві піти від насильника? Або станемо звинувачувати в тому, що «сам винен (а)»? Іноді ми і самі підтримуємо культуру насильства і стаємо невід’ємною її частиною.

Я не вірю, що існує закон, покарання або ліки, після яких люди перестали б підтримувати насильство. Але я вірю, що все починається з кожного з вас. Насильство – це вибір і йому можна протистояти.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.

Підпишіться!

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: