27/06/18,

19:00

Ірина Палько на COMFY Tea: п'ять секретів успішного виступу

В гостях у COMFY – Ірина Палько, творець проекту «Мотиваційні сніданки», тренер з ораторського мистецтва, риторики та презентацій. Ірина розповіла на зустрічі про те, як зробити свою промову блискучою і підкорити будь-яку аудиторію.

Кожен з нас стикався з необхідністю публічного виступу. Хтось легко справляється з хвилюванням, комусь же потрібно докласти зусилля, щоб гідно почати і закінчити свою промову.

Головний секрет, як стверджує Ірина, в підготовці. Перед виступом потренуйтеся, проговоріть свою промову вголос, послухайте себе зі сторони. Попросіть когось із близьких послухати ваш спіч і ви самі почуєте, де потрібно скоротити інформацію, де змінити інтонацію або по-іншому розставити акценти.

Справитися з хвилюванням допоможе рух: перед виступом швидко пройдіться по кімнаті або коридору, а на початку презентації переміщайтеся, жестикулюйте і рухайтеся. Саме так адреналін, який з’явився в крові в зв’язку з сильними переживаннями, швидше витрачається. Ви відразу відчуєте, що вам стало легше і спокійніше.

Будь-який виступ складається з:

мови тіла – 55%;

голосу, інтонації – 38%;

інформації – 7%.

П’ять секретів успішного виступу:

  1. Пряма спина. Пам’ятайте, що зараз ви – господар становища. Рівна постава відразу покаже оточуючим, що ви впевнені в собі.
  2. Зоровий контакт. Погляд в очі сприяє довірі: співрозмовник побачить, що ви чесні і відкриті.
  3. Паузи. Не бійтеся пауз: вони дозволяють зібратися з думками, дочекатися реакції аудиторії, внести інтригу.
  4. Дайте собі право на помилку: якщо ви забули слово, щось трапилося з презентацією або відбулося інше непорозуміння, пам’ятайте, що це всього одна помилка. За виступ їх можна зробити п’ять. Практика показує, що оратори, які дозволяють собі зробити п’ять помилок, допускають лише дві-три з них.
  5. Пам’ятайте, що останнє враження так само важливо, як і перше.

Зустріч була наповнена не тільки теорією, а й практикою. Час пролетів дуже швидко. Дякуємо Ірині за візит, будемо раді знову бачити в гостях!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.

Підпишіться!

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: