search
Підписатися

logo

Огляд найтоншого і легкого 12-дюймового ноутбука Apple MacBook (2016)

01 Червня, 2017, 10:27 7

 

Через рік після випуску ультратонкого і легкого 12-дюймового MacBook компанія Apple вирішила оновити цю модель. Apple MacBook (2016) є першим ноутбуком компанії, який виконаний в кольорі «рожеве золото». Серед удосконалень 12-дюймового MacBook (2016) можна виділити більш швидкий процесор і флеш-пам’ять, покращену графіку, а також збільшений час автономної роботи.

Apple MacBook

Цей ноутбук лише трохи важчий, ніж iPad, але при цьому він в кілька разів функціональніший. У цьому огляді ми докладніше познайомимо вас з 12-дюймовим MacBook (2016) і постараємося розібратися, наскільки сильно нова «начинка» вплинула на його швидкодію.

 

 Комплект поставки

Новий MacBook поставляється в дуже компактній білій упаковці, в якій крім самого ноутбука знаходиться конверт з документацією, зарядний пристрій і USB Type-C кабель.
Обзор 12-дюймового MacBook (2016) - комплект поставки (2)

Для зарядки MacBook використовується  такий самий зарядний пристрій, як і в минулому році. Він  має такі характеристики: 29 Вт, 5,2 В 2,4 А.

MacBook является USB Type-C

В цілому, комплект поставки ноутбука можна назвати традиційним, але нам здається, що було б добре, якби виробник поклав у коробку перехідник на стандартний USB, бо єдиним роз’ємом в MacBook є USB Type-C.

Дизайн

Обзор 12-дюймового MacBook (2016) - дизайн

Коли Ви візьмете в руки новий 12-дюймовий MacBook, перше, що вас дуже здивує, буде його вага. Ноутбук дуже компактний і зовні досить сильно нагадує MacBook Air. За такими параметрами, як довжина і ширина корпуса, MacBook можна порівняти з 11-дюймовою моделлю Air, причому його довжина навіть трохи менша.

Що стосується товщини корпусу, у MacBook Air товщина біля петель дорівнювала 1,7 см, тоді як новий MacBook в цьому ж місці має товщину всього 1,31 см. Завдяки своїй компактності MacBook виглядає набагато витонченіше і «повітряніше», ніж MacBook Air, хоча і не має в своїй назві слова «Air».

Обзор 12-дюймового MacBook (2016) - в сравнении с MacBook Air (1)

 

Ви, напевно, здивуєтеся, але MacBook є першим 12-дюймовим ноутбуком, який важить менше 1 кг. Точна вага новинки становить всього 920 грамів!

Ось так виглядає ноутбук в порівнянні з 13-дюймовим MacBook Air і MacBook Pro:

Папка «Фото», Обзор 12-дюймового MacBook (2016) - в сравнении (1)

Мабуть, єдиним візуальним критерієм, за яким можна відрізнити новинку від моделі 2015 року є колір Rose Gold, добре відомий багатьом за останніми iPhone і iPad.

Обзор 12-дюймового MacBook (2016) - дизайн (2)

Нам здається, що ноутбук в цьому кольорі виглядає навіть цікавіше, ніж смартфони і планшети. Корпус MacBook має золотистий відтінок, а рожевість в ньому досить помірна.

Відкривши ноутбук, Ви здивуєтеся дуже тонким рамкам навколо його екрану. Саме завдяки цьому виробникові вдалося досягти таких мінімальних розмірів MacBook.

Обзор 12-дюймового MacBook (2016) - дизайн (3)

Мабуть, найбільш розрекламованою інновацією в дизайні нового MacBook є новий механізм ходу клавіш «метелик». Дійсно, перше, що скидається в очі – це дуже низька, майже не піднімається над рівнем металевої основи, клавіатура.

Обзор 12-дюймового MacBook (2016) - клавиатура

Варто відзначити, що площа клавіш у нового MacBook навіть трохи більша, ніж у MacBook Air. Кожна клавіша має прямокутну форму, а не квадратну, як в інших ноутбуках Apple, завдяки чому працювати з клавіатурою на 12-дюймовому MacBook набагато зручніше.

У перший час від клавіатури ноутбука складається досить незвичайне відчуття. Головна причина цього полягає в тому, що клавіші в ній не «гуляють» туди-сюди, як в більшості ноутбуків. Ходу при натисканні клавіш майже немає, однак зрозуміти, що натискання відбулося, дозволяє клацання.

Як і в інших ноутбуках Apple преміум-класу, клавіатура MacBook оснащена підсвічуванням, завдяки чому з ноутбуком легко можна працювати навіть у повній темряві. Над клавіатурою розташований досить великий динамік, який видає досить гучний, якісний і чіткий звук.

Обзор 12-дюймового MacBook (2016) - левая грань

На лівій стороні ноутбука розташований один-єдиний роз’єм USB Type-C. Як багато хто вже знає, це нове покоління USB-порту, що підтримує передачу даних за стандартом USB 3.1. цей порт має дуже компактний симетричний роз’єм, завдяки чому кабель можна вставляти будь-якою стороною.

Порт USB Type-C дозволяє не тільки заряджати ноутбук, але і виводити зображення на зовнішній екран, а також підключати знімні накопичувачі та будь-які периферійні пристрої. Звичайно, для цього потрібні спеціальні перехідники.

Обзор 12-дюймового MacBook (2016) - правая грань

На правій грані ноутбука можна побачити роз’єм 3,5 мм, а також два отвори вбудованих мікрофонів. Можливо, це багатьох здивує, але більше ніяких роз’ємів в ноутбуці немає.

Як і більшість інших ноутбуків Apple, новий MacBook виконаний з цілісного шматка алюмінію. Крім популярного останнім часом кольору рожеве золото (Rose Gold), і традиційного сріблястого забарвлення, ноутбук також доступний в темно-сірому (Space Gray) і золотистому (Gold) кольорах.

Обзор 12-дюймового MacBook (2016) - цвета

Тачпад з Технолония Force Touch

Мабуть, однією з найбільш цікавих технологій, впроваджених в останні кілька років в ноутбуки Apple, стала технологія Force Touch. Новий MacBook не став винятком, адже його тачпад також вміє розпізнавати силу натискання.

Обзор 12-дюймового MacBook (2016) - тачпад

За словосполученням Force Touch ховаються два компоненти тачпада: датчики посилення і привід Taptic Engine. Завдяки цьому інженерам Apple вдалося зробити тачпад ноутбука нерухомим і більш надійним, а також дати користувачам нові можливості при збереженні попереднього досвіду використання.

Привід Taptic Engine представляє собою електромагніт, який розміщений в глибині тачпада. Датчики посилення передають йому інформацію про натискання, а користувач у відповідь відчуває тактичну віддачу, яка практично не відрізняється від кліка рухомої частини тачпада в ноутбуках попередніх поколінь

Обзор 12-дюймового MacBook (2016) - тачпад (2)

Тачпад в новому MacBook вміє розпізнавати не тільки сам факт натискання, але також і ступінь, з якою користувач на нього тисне. Завдяки цьому його функціональність значно збільшилася, а час, який користувач витрачає на взаємодію з ноутбуком, зменшився.

Екран

У 12-дюймовому MacBook встановлений дуже якісний екран з роздільною здатністю 2304 × 1440 пікселів. Дисплей має досить високу максимальну яскравість і має дуже хороші антивідблискові властивості, тому ноутбук можна без проблем використовувати навіть при яскравому сонячному світлі. Режим автоматичного підстроювання яскравості в MacBook також працює досить адекватно. До основних переваг дисплею можна віднести відмінну рівномірність чорного поля, відсутність мерехтіння екрану, дуже великі кути огляду, і відмінний колірний баланс.

Обзор 12-дюймового MacBook (2016) - экран (1)

На зображенні нижче можна побачити, наскільки сильно відрізняється розмір пікселів в 12-дюймовому MacBook від 13-дюймового MacBook Air.

Обзор 12-дюймового MacBook (2016) - экран (2)

Екран нового MacBook захищений скляною, стійкою до подряпин, пластиною, що має олеофобне (жировідштовхуюче) покриття. Судячи з яскравості відображених об’єктів, дисплей ноутбука має хороші противідблискаві властивості, і в цьому плані значно перевершує більшість планшетів. Для наочності покажемо фотографію, на якій зображені екрани нового MacBook і Google Nexus 7.

Обзор 12-дюймового MacBook (2016) - экран (3)

У ноутбуці використовується матриця типу IPS. Мікрофотографії демонструють типову для IPS структуру субпикселів

Обзор 12-дюймового MacBook (2016) - экран (4)

Як ми вже говорили, дисплей в 12-дюймовому MacBook має дуже хороші кути огляду, завдяки чому навіть при великих відхиленнях погляду від екрану кольори і відтінки не інвертуються. Для порівняння наведемо фотографії, на яких зображені екрани MacBook і Nexus..

Обзор 12-дюймового MacBook (2016) - экран (5)

Камера

Через надтонкий корпус, виробник був змушений встановити в новий MacBook дуже просту камеру з максимальною роздільною здатністю 640х480 пікселів.

Обзор 12-дюймового MacBook (2016) - камера

Здавалося б, це ноутбук, і навряд чи хтось буде робити за допомогою його камери селфі, але на жаль така низька роздільна здтність стосується і відеодзвінків.

Операційна система

ового MacBook (2016) - операционная система - главная

Новий 12-дюймовий MacBook працює під управлінням операційної системи OS X 10.11 El Capitan. До швидкості роботи зауважень немає. Переміщення та анімація гладкі, відео відтворюється без ривків. Веб-сторінки завантажуються і відкриваються досить швидко, причому навіть ті, в яких дуже багато анімації і різних зображень.

Обзор 12-дюймового MacBook (2016) - операционная система

Якщо говорити про саму операційну систему, її фінальна версія вийшла в кінці 2015 року. Перше, що кидається в очі при включенні ноутбука – новий шрифт San Francisco. Якщо до нового MacBook у вас були інші ноутбуки Apple, з попередньою версією OS X, Ви відразу помітите різницю.

Обзор 12-дюймового MacBook (2016) - операционная система (2)

Обзор 12-дюймового MacBook (2016) - операционная система (3)

У новій версії операційної системи з’явилося ще дуже багато змін, проте найважливішим з них став новий мультівіконний режим.

Обзор 12-дюймового MacBook (2016) - операционная система (4)

За допомогою даної функції користувачі зможуть швидко розділити область екрану між двома запущеними додатками. Для цього необхідно вибрати один з додатків, і на кілька секунд затиснути зелену кнопку в верхньому лівому кутку вікна, після чого перенести додаток в праву або ліву частину робочого стола. В іншій половині екрану будуть розміщені мініатюри всіх запущених додатків, клікнувши по одній з яких, користувач зможе відкрити потрібну програму в другій частині екрана.

Продуктивність, пам’ять, комунікаційні можливості

Існує два варіанти нового 12-дюймового Apple MacBook, які відрізняються потужністю процесора і обсягом SSD-накопичувача. Молодша модель оснащена процесором Intel Core m3-6Y30 і SSD ємністю 256 ГБ, а за продуктивність старшої моделі відповідає процесор Intel Core m5-6Y54 і SSD ємністю 512 ГБ. Ми тестуємо молодшу модель ноутбука Apple MacBook (2016).

Ось інформація про ноутбук в операційній системі OS X:

 

Обзор 12-дюймового MacBook (2016) - производительность, память (1)

Обзор 12-дюймового MacBook (2016) - производительность, память (2)

Основою ноутбука є двоядерний процесор серії Intel Core m3-6Y30 (Skylake), який має базову тактову частоту 900 МГц. Варто відзначити, що в разі збільшення TDP частота може скласти 1,1 ГГц, а в режимі Turbo Boost – підвищуватися до 2,2 ГГц. Розмір кешу L3 в процесорі становить 4 МБ, а розрахункова максимальна потужність – 4,5 Вт. У чіпсет інтегровано графічне ядро Intel HD Graphics 515 з базовою тактовою частотою 300 МГц, яка в режимі Turbo Boost може підвищуватися до 850 МГц.

12-дюймовий MacBook (2016) оснащений 8 ГБ оперативної пам’яті LPDDR3. Це – максимально можливий обсяг пам’яті, і збільшити його не можна. З огляду на те, що оперативна пам’ять в новому MacBook працює на більш високій частоті, ніж раніше – 1866 МГц замість 1600 МГц, на наш погляд, такого її обсягу буде більш ніж достатньо навіть для найвимогливіших  завдань.

Комунікаційні можливості ноутбука визначаються наявністю безпровідного дводіапазонного (2,4 і 5 ГГц) Wi-Fi, який відповідає специфікаціям IEEE 802.11a / b / g / n / ac, а також Bluetooth 4.0.

У синтетичних тестах ноутбук показав дуже високий рівень продуктивності.

Geekbench 3:

Обзор 12-дюймового MacBook (2016) - тест Geekbench 3 (2)

Обзор 12-дюймового MacBook (2016) - тест Geekbench 3 (1)

Як можна побачити, в одноядерному режимі по продуктивності процесора новий MacBook трохи програє своєму попереднику, проте в багатоядерному режимі видно невеликий виграш. Окремо хочеться відзначити пропускну здатність пам’яті, яка виросла більш ніж в півтора рази.

Результати продуктивності 3D-графіки в бенчмарку GFX Benchmark 3

Обзор 12-дюймового MacBook (2016) - тест GFX Benchmark 3 (1)

-Варто відзначити, що в MacBook (2016) присутнє збільшення продуктивності в іграх, однак воно  дуже незначне.

Ми вирішили перевірити продуктивність нового MacBook на практиці, встановивши з App Store гру Deus Ex: Human Revolution. Максимально доступна роздільна здатність в настройках гри було 1280 × 800, інші параметри ми виставили на максимум.

Гра запустилася, але іноді трохи пригальмовувала, з чого можна зробити висновок, що для 3D-ігор MacBook 2016 роки не дуже підходить.

Що стосується збільшення швидкості флеш-пам’яті – ми вважаємо цю перевагу досить сумнівниою, оскільки нам складно уявити собі сценарій, при якому різниця в швидкості її роботи буде дійсно відчутна. Якщо, наприклад, спробувати скопіювати велику кількість файлів з зовнішнього накопичувача, швидкість швидше буде обмежуватися самим інтерфейсом USB 3.1, ніж вбудованою флеш-пам’яттю. У той же час, при обробці великої кількості файлів на самому ноутбуці головну роль буде грати продуктивність процесора, графічної системи, або оперативної пам’яті.

Акумулятор

Не дивлячись на те, що дизайн, і відповідно, розмір корпусу MacBook (2016) в порівнянні з торішньою моделлю не змінився, компанії Apple вдалося збільшити ємність його акумулятора з 5260 мАг до 5477 мАг. Не можна сказати, що різниця в показниках величезна, але в парі з оновленим процесором це може дати досить хороший приріст тривалості автономної роботи.

Для тесту ми використовували фільм в дозволі Full HD. Як плеєр використовувався QuickTime. Відео відтворювалося зацикленно, починаючи зі 100% і до моменту виключення ноутбука. Wi-Fi при цьому не відключався, а яскравість дисплея була встановлена на рівні 100 кд / м².

Обзор 12-дюймового MacBook (2016) - аккумулятор

Як бачимо, час автономної роботи в новому MacBook нехай і не дуже сильно, але збільшився. До заявлених Apple 11 годин відтворення відео ноутбук не дотягнув, хоча можливо, результат автономності був би вищим, якби ми вимкнули Wi-Fi.

Час, який необхідний для повної зарядки акумулятора за допомогою комплектного зарядного пристрою становить 1 годину 50 хвилин.

Висновок

Обзор 12-дюймового MacBook (2016) - заключение

З одного боку, 12-дюймовий MacBook (2016) вийшов досить цікавим. Він оснащений відмінним екраном, потужним процесором, швидкою пам’яттю, але його головною «фішкою» стала компактність і невелика вага. У разі ж, якщо Ви вже купили «торішній» MacBook і подумує про оновлення заради підвищення продуктивності, з цим можна особливо не морочитися, так як різниця в продуктивності торішньої моделі і моделі 2016 року не дуже істотна.

Не дивлячись на це, додатковим аргументом на користь новинки може стати новий колір «рожеве золото», і, схоже, компанія Apple робить основну ставку саме на нього.

35774 0 cookie-check Огляд найтоншого і легкого 12-дюймового ноутбука Apple MacBook (2016)

Читайте також:

Історія успіху. Компанія Samsung
Історія успіху. Компанія Samsung
31 Травня, 2017, 03:56 3667 9
На сьогодні Samsung Group є одним з найбільших промислових концернів у світі. Головний слоган компанії Samsung звучить так: «Imagine the Possibilities» – «Уяви можливості». З...
Смотреть результаты
СІМ ДЮЙМІВ І ТРИ КОЗИРА. ОГЛЯД ПЛАНШЕТА Samsung Galaxy Tab A 7.0 (2016)  ФОТО
СІМ ДЮЙМІВ І ТРИ КОЗИРА. ОГЛЯД ПЛАНШЕТА Samsung Galaxy Tab A 7.0 (2016) ФОТО
В минулому місяці компанія Samsung здивувала своїх шанувальників «непомітною» презентацією своєї планшетної новинки –  Samsung Galaxy Tab A 7.0 (2016 ).Схоже вона вирішила не витрачати...
Смотреть результаты
Порівняння смартфонів з найкращими камерами: Galaxy S7, iPhone 6S Plus, Nexus 6P та Lumia 950
Порівняння смартфонів з найкращими камерами: Galaxy S7, iPhone 6S Plus, Nexus 6P та Lumia 950
Програмне забезпечення та інтерфейс камери В останні кілька років компанія Samsung оснащує свої смартфони найкращими камерами, та змусила нервувати навіть такого гіганта, як Apple. Однак...
Смотреть результаты