search
Підписатися

logo

Історія успіху. Компанія Samsung

31 Травня, 2017, 03:56 9

На сьогодні Samsung Group є одним з найбільших промислових концернів у світі. Головний слоган компанії Samsung звучить так: «Imagine the Possibilities» – «Уяви можливості».

З маленької експортної фірми за майже 80 років свого існування Samsung перетворився на гіганта, що спеціалізується на сучасній електроніці, автомобілебудуванні, будівництві, хімічній промисловості, та багато іншого.

Сьогодні Samsung – це компанія-інноватор, продукція якої визнана в усьому світі, від країн Європи до США.

Давайте подивимось, як розвивалася компанія Samsung, як розширювала свою діяльність, та як їй вдавалося протидіяти новим викликам на шляху до Олімпу.

Сьогодні ми знаємо Samsung, як гігантську корпорацію зі світовим ім’ям, але її історія почалася в далеких 1930-х роках, коли підприємець Лі Бен Чхоль зайнявся виробництвом рисової муки і відкрив сільську крамницю. З огляду на те, що в цей час Корея була колонією Японії, відкрити приватне підприємство було дуже складно, але, незважаючи на це, в 1938 році підприємцем була заснована торгова фірма, яка включала в себе сорок чоловік штату. Крім цього, Лі Бен Чхоль налагодив перший незалежний канал для експорту цукру, сушеної риби і рису з Кореї до Китаю і Маньчжурії.

Торгова лавка в Тегу, 1938 рік:

Как развивалась компания Samsung с момента основания и до наших дней - торговая лавка, 1938 г.

Завдяки активному розвитку поставок харчових продуктів у Лі Бен Чхоль з’явилася можливість офіційно зареєструвати торгову марку Samsung Trading Company. Назва компанії мала іноземне походження, що вказувало на далекосяжні, амбітні плани корейського підприємця. У перекладі з корейської мови Samsung означає «три зірки». Саме вони і були зображені на першому логотипі компанії.

Как развивалась компания Samsung с момента основания и до наших дней - первый логотип

Можливо, число 3 якимось чином пов’язано з трьома синами засновника Samsung. Варто відзначити, що зараз назва Samsung сприймається, як синонім економічної могутності та міжнародного впливу Південної Кореї.

Не дивлячись на Другу Світову війну, позиції Samsung тільки зміцнилися. Висадившись на Корейському півострові, Армія США звільнила Південну Корею від японців. В цей час Лі Бен Чхоль побудував великий завод з виробництва пива і рисової горілки, які добре купували представники союзних військ. Здавалося, у Лі Бен Чхоль все виходило, і його справи пішли в гору, але в 1950 році на Корейському півострові спалахнула громадянська війна між проамериканським Півднем і комуністичною Північчю. У підсумку американські війська були змушені відступити, а основні склади компанії виявилися за лінією фронту. В результаті заводи Лі Бен Чхоль були розграбовані, бізнес – зруйнований, а будинок – спалений. Це були не найкращі часи для підприємця, але доля дала йому другий шанс.

Как развивалась компания Samsung с момента основания и до наших дней - Ли Бён Чхоль

Легка промисловість

У 1951 році Лі Бен Чхоль дістав зі схованки під своїм згорілим будинком вцілілі після пожежі гроші. Недовго думаючи, підприємець одразу ж вклав їх у нову справу: цукровий завод, текстильну фабрику і страхову компанію.

У 1954 році текстильна мануфактура Samsung Cheil Industries була перетворена у виробника синтетичних смол (ABS, PS), хімічних матеріалів і з’єднань для виготовлення напівпровідникових екранів. Крім цього, компанія займалася випуском таких модних корейських брендів одягу, як Galaxy, Bean Pole, LANSMERE і Rogatis.

Всього через кілька років, до кінця 1950-х років, Лі Бен Чхоль став одним з найбагатших і відомих бізнесменів в країні. Сталося це в тому числі завдяки дружнім зв’язкам з Президентом Південної Кореї Лі Син Маном.

Как развивалась компания Samsung с момента основания и до наших дней - Ли Сын Ман

Варто відзначити, що в 1960-х роках середній дохід жителів Кореї не перевищував 80 доларів на душу населення. Навіть у Сеулі, столиці Кореї, не подавалася безперервно електрика, не було централізованого водопостачання, електроенергія подавалася всього кілька годин на день.

На жаль, швидкий зліт компанії Samsung знову закінчився падінням: в Кореї стався військовий переворот, і Президент Лі Син Ман був повалений. Самого ж Лі Бен Чхоль посадили в тюрму, звинувативши його у хабарництві і зв’язках з поваленим президентом.

Відродження Samsung після Корейської війни

Без сумнівів, Лі Бен Чхоль був дуже наполегливою людиною, яка не звикла здаватися, та його наполегливість дала свої плоди.

Новим президентом Південної Кореї, генералом Пак Чон Хі, були розпочаті економічні та промислові реформи. Завдяки тісним відносинам з США, Південна Корея брала іноземні позики, розвивала сучасні технології і виробляла сировину, а отриманий прибуток знову пускала в оборот.

Корейські реформатори усвідомили, що основою стабільної економіки повинні були стати великі концерни, але на їх створення не можна було витрачати багато часу. Тоді Президент вирішив надати найвидатнішим бізнесменам Кореї урядові кредити і позики, та забезпечив їх компанії державними замовленнями. Завдяки деяким правовим та податковим послабленням маленькі підприємства отримали можливість вирости до великих конгломератів.

Таким чином були створені або наново поставлені на ноги 30 нових компаній-флагманів, які називали «чеболя». Серед них можна виділити таких гігантів, як Hyundai, Goldstar (LG), Daewoo і Samsung, главою якої знову став повернувся з ув’язнення Лі Бен Чхоль.

Как развивалась компания Samsung с момента основания и до наших дней - Ли Бён Чхоль (2)

За задумом реформаторів, кожен з великих чеболь мав відповідати за конкретний сектор економіки. Компанії Samsung дісталася електроніка, Daewoo – виробництво автомобілів, Hyundai – будівництво, а Goldstar зайнялася побутовою технікою.

Как развивалась компания Samsung с момента основания и до наших дней - чеболи

Samsung успішно почала освоювати нову галузь, а в 1960-х роках родина Лі Бен Чхоль зайнялася ще одним бізнесом, побудувавши найбільшу в Азії фабрику з виробництва добрив. Крім цього, сім’я підприємця заснувала газету Joong-Ang, почала будувати готелі, лікарні, університети і навіть кораблі, а також створила систему страхування громадян.

Реформування компанії

Після початку співпраці з США економіка Південної Кореї розвивалася стрімкими темпами (від 6 до 14% в рік). Не дивлячись на довгу кризу у відносинах з Японією, в 1965 році Південна Корея відновила з нею дипломатичні відносини. Чи Бен Чхоль зумів досягти з японським керівництвом домовленостей про технологічну підтримку радіоелектронної промисловості, яка тільки зароджувалася в Південній Кореї.

Результатом цієї співпраці стало створення в 1969 році спільно з японською фірмою Sanyo компанії Sanyo-Electronics (SEC), яка спеціалізувалася на виготовленні напівпровідників. Через кілька років Samsung поглинув цю компанію.

Как развивалась компания Samsung с момента основания и до наших дней - сотрудничество с Sanyo

У 1970 році була створена корпорація Samsung Electronics, яка стала у рекордні терміни лідером індустрії. У 1972 році корпорація випустила перші чорно-білі телевізори, які були тільки у 2% жителів Кореї.

Как развивалась компания Samsung с момента основания и до наших дней - первые телевизоры

У серпні 1973 року був відкритий головний офіс корпорації у місті Сувон, Південна Корея, а вже до грудня того ж року завершилося будівництво заводу з виробництва побутової техніки. У той самий час компанія почала співпрацювати з Korea Telecommunications Co., завдяки чому вдалося налагодити масовий випуск холодильників і пральних машин.

У вересні 1974 року був представлений перший кондиціонер повітря Samsung, а через два роки компанія почала випускати компресори власного виробництва.

У 1977 році експорт Samsung Electronics склав понад 100 млн. американських доларів. В цьому ж році компанія представила свій перший кольоровий телевізор. 1978 ознаменувався відкриттям першого представництва Samsung в США.

У 1979 році побачили світ перші побутові відеомагнітофони, проте близько половини їх собівартості доводилося віддавати японцям за використання їх розробок і дизайну.

В кінці 1970-х років Південну Корею охопила економічна криза, в результаті якої компанія Samsung Electronics почала приносити збитки.

Маркетинг і реклама
маркетинг и реклама

У 1973 році була створена маркетингова компанія Cheil, яка надає повний спектр послуг в області PR, зв’язків з громадськістю, взаємодії із засобами масової інформації, вивчення кон’юнктури ринку і маркетингових досліджень. Ця компанія є безумовним лідером в області реклами в Південній Кореї, і повністю забезпечує маркетинг концерну Samsung Group. Крім корпорації Samsung, послугами Cheil Communications також користуються такі відомі підприємства, як S-Oil, KTF, GM-Daewoo, Samyang Food і GlaxoSmithKline.

Індустрія розваг і відпочинку

Окрім усіх перерахованих вище галузей, концерн Samsung почав вкладати кошти в індустрію розваг і відпочинку:

– Парк розваг Samsung Everland;

– Мережа готелів і курортів The Shilla Hotels & Resorts.

Розташований в місті Йонїн (передмістя Сеула) курорт Everland є найбільшим розважальним комплексом в Південній Кореї.

Как развивалась компания Samsung с момента основания и до наших дней - Samsung Everland

The Shilla Hotels & Resorts – мережа п’ятизіркових готелів, які працюють в стратегічному альянсі з Taj Hotels Resorts and Palaces (Індія). Перший готель був відкритий в 1979 році. Багато туристичних агенцій відносять Shilla до десятки кращих готелів світу.

Как развивалась компания Samsung с момента основания и до наших дней - The Shilla Hotels

Розвиток компанії в період з 1980 по 2000 рік

До 1980-х років акції більшості, що входили до концерну Samsung, компаній були в обігу тільки на території Південної Кореї і не користувалися великим попитом з боку інвесторів. Причиною цього було традиційно азіатське управління по принципам конфуціанства: на чолі правління можна було побачити виключно представників родини Лі.

У наступні кілька років було введено ряд маркетингових змін, а також повністю перероблена місія компанії та змінений її символ. На перших логотипах компанії були зображені три червоні зірки, але керівництво Samsung вирішило, що вони не відповідають іміджу міжнародної корпорації, і прийняло рішення замінити його. Ці зміни тривали аж до 1990-х років.

Логотип Samsung Electronics (кінець 1980-х – 1992 г.):

Как развивалась компания Samsung с момента основания и до наших дней - логотип (1990)

У 1983 році компанія Samsung Electronics представила свій перший персональний комп’ютер SPC-1000.

Как развивалась компания Samsung с момента основания и до наших дней - Компьютер SPC-1000

В цьому ж році компанія представила мікросхему 64М DRAM з об’ємом пам’яті 64 Мбайт, а також програвач компакт-дисків.

У 1984 році компанія побудувала завод з виробництва аудіо- та відеообладнання в США, відкрила торгове представництво в Англії, а також запустила завод з виготовлення мікрохвильових печей.

1986 рік став для компанії щасливим. Samsung Electronics отримала від Корейської асоціації менеджменту звання «Краща компанія року».

У 1987 році компанію очолив молодший син Лі Бен Чхоль, Лі Кун Хі, що порушило всі східні традиції успадкування, згідно з якими більшу частину сімейного власності повинен успадковувати старший син.

Как развивалась компания Samsung с момента основания и до наших дней - Ли Кун Хи

Лі Кун Хі запропонував цілий спектр реформ, які передбачали повну реструктуризацію компанії, а також зміну основ управління: компанія повинна була повністю відповідати умовам закону про вільну торгівлю.

Всі ці перетворення сприятливо відобразились на фінансовому стані компанії, значно підвищивши доходи Samsung Electronics.

З 1988 по 1989 Samsung Electronics відкрила представництва у Франції, Малайзії і Таїланді, а до 1989 року зайняла 13 місце в світі з випуску напівпровідникових виробів.

З 1993 року у компанії змінилася емблема, при розробці якої не обійшлося без східної філософії. Як стверджують представники компанії, «еліптична форма логотипу символізує рух у світовому просторі, висловлюючи ідею оновлення та вдосконалення».

Как развивалась компания Samsung с момента основания и до наших дней - современная эмблема

 

Завдяки продуманому дизайну і масштабній рекламній кампанії, логотип Samsung став одним із найбільш упізнаваних у світі.

У 1994 році обсяг продажів досяг рекордних для того часу 5 млрд. доларів США, а вже в 1995 році перевищив 10 млрд.

У 1998 році найбільша частка ринку рідкокристалічних моніторів належала саме компанії Samsung Electronics.

У січні 1999 року журнал Forbes Global нагороджує компанію титулом, що присвоюється щорічно, «Краща компанія з виробництва побутової електроніки».

Спонсорська діяльність в спорті

Компанія Samsung приділяє дуже багато уваги розвитку спорту. Компанія заснувала бейсбольну команду Samsung Lions, футбольну команду Suwon Samsung Bluewings, баскетбольну команду Seoul Samsung Thunders, волейбольну команду Samsung Bluefangs, а також прогеймерскую команду по StarCraft Samsung Khan.

У 1988 році почалася участь Samsung в олімпійському русі, в рамках підтримки якого, компанія виступає постійним офіційним спонсором Олімпійських ігор.

Как развивалась компания Samsung с момента основания и до наших дней - партнер олимпийских игр

 

Автомобілебудування

У 1994 році було засновано підприємство Renault Samsung Motors, що займається автомобілебудуванням. Протягом 1995-1997 років велося будівництво заводу в Пусані і розроблялася перша модель компанії – седан SM5.

Как развивалась компания Samsung с момента основания и до наших дней - Samsung SM5

Однак, криза призвела до банкрутства компанії в 1998 році. У 2000 році у компанії з’явився новий власник – французька Renault. В альянсі з французькою компанією Samsung створила цілий ряд спільних моделей:

◦ Samsung QM5;

◦ Samsung SM3;

◦ Samsung SM5;

◦ Samsung SM7.

Електронна промисловість

Більше 70% продажів концерну Samsung припадає на електронну промисловість.

 

Как развивалась компания Samsung с момента основания и до наших дней - Электронная промышленность

Цей підрозділ включає в себе такі компанії:

◦ Samsung Electronics;

◦ Samsung SDI;

◦ Samsung SDS;

◦ Samsung Electro-Mechanics;

◦ Samsung Networks.

Підрозділи електронної промисловості займаються виробництвом оперативної пам’яті, жорстких дисків (HDD), телевізорів, моніторів, обладнання для IP-телефонії, мобільних телефонів, ноутбуків, МФУ, принтерів, побутової техніки, та іншим.

Хімічна промисловість

Структура підрозділу хімічної промисловості включає у себе п’ять підприємств:

◦ Samsung Petrochemicals;

◦ Samsung Total Petrochemicals;

◦ Samsung BP Chemicals.

◦ Samsung Fine Chemicals;

Как развивалась компания Samsung с момента основания и до наших дней - Химическая промышленность

Дана галузь приносить концерну близько $5 млрд на рік. Samsung Total Petrochemicals складається з 15 заводів, розташованих в Десані (Південна Корея), і виробляє таку продукцію, як:

◦ Поліетилен;

◦ Мономер стиролу;

◦ Поліпропілен;

◦ Параксилол;

◦ LPG, пальне.

Важка промисловість

Концерн Samsung зарекомендував себе і в області важкої промисловості, заснувавши такі підрозділи:

◦ Samsung Heavy Industries;

◦ Samsung Techwin.

Как развивалась компания Samsung с момента основания и до наших дней - Samsung Heavy Industries

Даний підрозділ приносить концерну близько 10% прибутку, оскільки працює в основному на внутрішні ринки Південної Кореї, США і Китаю. Основними сферами діяльності даного підрозділу є будівництво нафто-, і газопроводів, танкерів а також розробка нових видів озброєння.

Будівництво

Компанія концерну Samsung Engineering займається будівництвом.

Ця галузь приносить концерну Samsung близько $2 млрд на рік. Підрозділ будує офіси і заводи для Samsung Group по всьому світові, а також займається проектуванням різних будівель

Серед спроектованих Samsung Engineering споруд найбільш яскравими є:

◦ Будівля головного офісу Samsung Group в Сеулі,

Как развивалась компания Samsung с момента основания и до наших дней – головной офис

◦ Найвища будівля в світі – Бурдж-Халіфа в Об’єднаних Арабських Еміратах,

Бурдж-Халифа

◦ Вежі Петронас в столиці Малайзії Куала-Лумпурі,

Башни Петронас

◦ Тайбей 101 на Тайвані.

Как развивалась компания Samsung с момента основания и до наших дней – Тайбэй 101

Фінанси та кредит, страхування

Фінансовий сектор концерну включає у себе шість компаній:

– Samsung Life Insurance. (Компанія займається страхуванням, фінансовим консалтингом та кредитуванням);

– Samsung Fire & Marine Insurance (діяльністю компанії є майнове страхування);

– Кредитна організація Samsung Card;

– Інвестиційний банк Samsung Securities;

– Samsung Investment Trust Management (компанія займається управліннями капіталовкладень у Кореї);

– Інвестиційна компанія Samsung Venture Investment.

Фінансовий підрозділ приносить компанії близько $42 млрд на рік.

Samsung сьогодні

Сьогодні Samsung Electronics – це транснаціональна корпорація-інноватор. У 2015-2016 роках вона йде в ногу з часом і активно розвиває віртуальну реальність і намагається впроваджувати до свєї техніки найостанніші технології.

Как развивалась компания Samsung с момента основания и до наших дней – Samsung сегодня

Зараз офіси компанії знаходяться на території понад 60 країн світу. Samsung має виробничі підприємства в Португалії, Мексиці, Угорщині, Китаї і Таїланді, а південнокорейське місто Сувон, де розташована штаб-квартира компанії, вже давно носить неофіційну назву «Самсунг-Сіті».

Після випуску смартфонів-бестселерів Samsung Galaxy S7 і Galaxy S7 Edge прибуток компанії за період з січня по березень 2016 року склала 4,56 млрд доларів США, що на 13% більше, ніж роком раніше, а оборот склав близько $ 254 млрд доларів.

Висновок

Як бачимо, на шляху свого розвитку компанія Samsung Electronics пройшла крізь велику кількість труднощів, але її історія є прямим підтвердженням того, що підприємливість, ініціативність і віра у свою зірку здатні творити дива.

Крім своєї безпосередньої діяльності, в наш час корейський гігант докладає чималих зусиль для зміни і поліпшення світу, захищаючи навколишнє середовище, підтримуючи культуру і спорт, а також розвиваючи соціальні програми.

Сьогодні досить важко знайти сферу, у якій би не зустрічався бренд Samsung, і нам здається, що це тільки початок.

 

35221 0 cookie-check Історія успіху. Компанія Samsung

Читайте також:

СІМ ДЮЙМІВ І ТРИ КОЗИРА. ОГЛЯД ПЛАНШЕТА Samsung Galaxy Tab A 7.0 (2016)  ФОТО
СІМ ДЮЙМІВ І ТРИ КОЗИРА. ОГЛЯД ПЛАНШЕТА Samsung Galaxy Tab A 7.0 (2016) ФОТО
31 Травня, 2017, 01:26 1011 7
В минулому місяці компанія Samsung здивувала своїх шанувальників «непомітною» презентацією своєї планшетної новинки –  Samsung Galaxy Tab A 7.0 (2016 ).Схоже вона вирішила не витрачати...
Смотреть результаты
Порівняння смартфонів з найкращими камерами: Galaxy S7, iPhone 6S Plus, Nexus 6P та Lumia 950
Порівняння смартфонів з найкращими камерами: Galaxy S7, iPhone 6S Plus, Nexus 6P та Lumia 950
Програмне забезпечення та інтерфейс камери В останні кілька років компанія Samsung оснащує свої смартфони найкращими камерами, та змусила нервувати навіть такого гіганта, як Apple. Однак...
Смотреть результаты
Огляд відмінно збалансованого смартфона Huawei Y6 Pro
Огляд відмінно збалансованого смартфона Huawei Y6 Pro
Цікаво, а як би виглядав світ без смартфонів бюджетного \ среднебюджетного сегментів? Смартфон  став би предметом обожнювання і жадання мільйонів людей, і був би доступний...
Смотреть результаты