search
Підписатися

logo

Порівняння смартфонів з найкращими камерами: Galaxy S7, iPhone 6S Plus, Nexus 6P та Lumia 950

31 Травня, 2017, 12:19 9

Програмне забезпечення та інтерфейс камери

В останні кілька років компанія Samsung оснащує свої смартфони найкращими камерами, та змусила нервувати навіть такого гіганта, як Apple. Однак гідні камерофони є й серед інших виробників. У цій статті ми порівняли камери в таких популярних моделях, як Huawei Nexus 6P, Microsoft Lumia 950, Apple iPhone 6s Plus і Samsung Galaxy S7. Який з чотирьох смартфонів має найякісніший сенсор? Давайте дізнаємось!

Чому саме ці моделі?

Для цього огляду ми обрали чотири найбільш відомих смартфона на різних платформах, які оснащені найкращими, на даний момент, камерами. Першим пристроєм, що претендує на звання «смартфон з найкращою камерою» є iPhone 6S Plus. Апарат оснащений тим же об’єктивом і матрицею, що і його попередник, iPhone 6S, але з поліпшеною світлосилою та оптичною стабілізацією.

Серед смартфонів під управлінням операційної системи Android є величезна кількість гідних моделей, але ми віддали перевагу смартфону Huawei Nexus 6P. Він має точно такі ж матрицю й об’єктив, що і у LG Nexus 5X, однак, завдяки більш потужному процесору і вдосконаленій системі стабілізації, показує трохи кращі результати.

Мабуть, найпопулярнішим смартфоном на ринку на даний момент є Samsung Galaxy S7. Звичайно ж, ми не могли не включити його в наш список для порівняння. Апарат має широку діафрагму, а завдяки поліпшеному сенсорові дозволяє робити досить непогані знімки в темряві.

Сравнение камер в Galaxy S7, iPhone 6S, Nexus 6P и Lumia 950 - почему эти модели

Четвертим смартфоном, який претендує на перемогу в нашому тесті, є Microsoft Lumia 950. Якщо згадати історію лінійки Lumia, більшість її моделей були оснащені дуже якісними камерами, і даний смартфон обіцяє успадкувати цю перевагу. Microsoft Lumia 950 укомплектований 20-мегапіксельною камерою з об’єктивом ƒ / 1.9, OIS і окремою клавішею на корпусі смартфона, чим інші кандидати похизуватися, на жаль, не можуть. (Однак, Samsung Galaxy S7 дозволяє зробити це подвійним натисканням кнопки Home).

Як ми проводили випробування

Ми тестували камери смартфонів протягом декількох днів, і побували в найрізноманітніших місцях. Відзначимо, що, не дивлячись на наявність всіляких налаштувань ручного управління, камери всіх смартфонів під час тестування працювали в автоматичному режимі, зі стандартними настройками, і при цьому кожне фото було зроблено вручну. Єдине, що ми змінили в отриманих фотографіях – це зменшили їх роздільну здатність перед завантаженням до інтернету.

Програмні і апаратні засоби всіх чотирьох смартфонів надають можливість ручного налаштування для створення нестиснутих RAW-зображень, які ідеально підходять для подальшого редагування на комп’ютері. Але більшість людей взагалі не робить фото в цьому форматі, та й «вага» таких фотографій зашкалює, тому ми обмежились стандартним форматом JPEG.

Сравнение камер в Galaxy S7, iPhone 6S, Nexus 6P и Lumia 950 - как мы тестировали смартфоны

Крім цього, ми вважаємо, що якщо ви – та сама людина, яка любить поколупатися з настройками балансу білого, ISO та швидкості затвора, ви напевно вже і так знаєте, який смартфон вам більше підійде. Цілком можливо, що вам необхідний навіть не смартфон, а професійна камера зі змінними об’єктивами.

Не дивлячись на те, що багато людей і досі скептично ставляться до камер у смартфонах, за їх допомогою можна робити досить хороші знімки. Ми не є професійними фотографами, але, сподіваємось, що допоможемо вам зробити висновки, який з чотирьох смартфонів має найкращу камеру.

Технічні характеристики камер

Перед тим, як почати аналізувати фотографії, давайте розглянемо технічні характеристики смартфонів Huawei Nexus 6P, Apple iPhone 6s Plus, Microsoft Lumia 950 і Samsung Galaxy S7.

Сравнение камер в Galaxy S7, iPhone 6S, Nexus 6P и Lumia 950 - технические характеристики камер

Що ж означають всі ці цифри?

Мегапікселі представляють собою сукупність пікселів, що перетворюються з сенсора. В 1 мегапікселі міститься 1 мільйон пікселів. Наприклад, смартфон Lumia 950 оснащений 20-мегапіксельною камерою, це означає, що зображення в ній формують 20 мільйонів пікселів. Чим цей показник більший, тим більш детальним виходить зображення. Фото у невеликій роздільній здатності можуть досить непогано виглядати на вашому смартфоні або комп’ютері, але, в разі, якщо вам потрібно надрукувати їх на плакатному полотні, якість картинки значно погіршиться. Далі ми докладно розглянемо 12-мегапіксельні матриці і покажемо, як виглядають 8 × 12- і 24 × 36-дюймові зображення.

Роздільна здатність фотографії – це кількість пікселів по вертикалі та горизонталі.

Співвідношення сторін – це абстрактна оцінка роздільної здатності зображення. Якщо сказати по-іншому – це уявлення про те, наскільки воно вийде «широким». Більшість сучасних моніторів, ноутбуків та смартфонів оснащені дисплеями із співвідношенням сторін 16:9, тобто з шириною в 16 і висотою 9 одиниць. Раніше було популярним співвідношення 4:3, яке використовувалося ще за часів старих плівкових фотографій. Багато сучасних пристроїв надають користувачам право вибору налаштувань екрану на їх розсуд.

Розмір матриці являє собою фізичний розмір датчика. Важливо розуміти, що велика кількість мегапікселів ще не означає великого розміру матриці, так як вони не обов’язково повинні займати багато місця. З чотирьох смартфонів найбільший розмір матриці у Nexus 6P, тоді як найменший – у iPhone 6S Plus, проте всі вони близькі до 0,1 дюйма.

Сравнение камер в Galaxy S7, iPhone 6S, Nexus 6P и Lumia 950 - технические характеристики (2)

Розмір пікселя відповідає за розмір матриці і число мегапікселів та відображає фактичний розмір окремих світлочутливих пікселів на сенсорній пластині. Одиницею вимірювання пікселів є мікрометри, і мільйон таких пікселів будуть займати меншу площу, ніж ваш мізинець. Чим більшу величину має кожен окремий піксель, тим більше світла він зможе поглинати і, таким чином, тим якіснішим зображення вийде в результаті.

Діафрагма – це отвір, через який світло потрапляє на матрицю. Її розмір також виражається дробом (f від 1) і, чим більше це значення, тим ширше розкривається діафрагма, і, відповідно, тим більша кількість світла може через неї проникати.

Фокусна відстань – цей параметр дістався нам з часів старих плівкових фотокамер, в яких вимірювалась відстань від об’єктива до плівки. Якщо говорити простими словами, це показник того, наскільки буде розтягнутою ваша фотографія. Від фокусної відстані безпосередньо залежить поле зору. Уявіть собі трубу: чим довшою вона буде, тим меншу кількість об’єктів через неї можна буде побачити.

Фотографії

Прийшов час порівняти фотографії. Всі зображення представлені у наступному порядку: iPhone 6S Plus, Nexus 6P, Lumia 950, Galaxy S7

В приміщенні

iPhone 6S Plus:

В помещении - iPhone 6S Plus

Huawei Nexus 6P:

В помещении - Huawei Nexus 6P

Microsoft Lumia 950:

В помещении - Microsoft Lumia 950

Samsung Galaxy S7:

В помещении - Samsung Galaxy S7

iPhone 6S Plus:

В помещении 2 - iPhone 6S Plus

Huawei Nexus 6P:

В помещении 2 - Huawei Nexus 6P

Microsoft Lumia 950:

В помещении 2 - Microsoft Lumia 950Samsung Galaxy S7:

В помещении 2 - Samsung Galaxy S7

iPhone 6S Plus:

В помещении 3 - iPhone 6S Plus

Huawei Nexus 6P:

В помещении 3 - Huawei Nexus 6P

Microsoft Lumia 950:

В помещении 3 - Microsoft Lumia 950

Samsung Galaxy S7:

В помещении 3 - Samsung Galaxy S7

iPhone 6S Plus:

В помещении 4 - iPhone 6S Plus

Huawei Nexus 6P:

В помещении 4 - Huawei Nexus 6P

Microsoft Lumia 950:

В помещении 4 - Microsoft Lumia 950

Samsung Galaxy S7:

В помещении 4 - Samsung Galaxy S7

 

iPhone 6S Plus:

В помещении 5 - iPhone 6S Plus

Huawei Nexus 6P:

В помещении 5 - Huawei Nexus 6P

Microsoft Lumia 950:В помещении 5 - Microsoft Lumia 950

Samsung Galaxy S7:

В помещении 5 - Samsung Galaxy S7

Кожен смартфон у приміщенні показав відмінний рівень якості фотографій. У більшості випадків більш насичені фотографії виходили у Samsung Galaxy S7, однак, коли справа дійшла до балансу чорного, себе проявив смартфон Lumia 950 з функцією HDR «Rich Capture». iPhone 6S Plus робив темніші знімки, при цьому Lumia 950 просто стирала всі відтінки сірого і чорного, залишаючи замість них лише світлі тони.

На вулиці

iPhone 6S Plus:

Днем - iPhone 6S Plus

Huawei Nexus 6P:

Днем - Huawei Nexus 6P

Microsoft Lumia 950:

Днем - Microsoft Lumia 950

Samsung Galaxy S7:

Днем - Samsung Galaxy S7

iPhone 6S Plus:

Днем 2 - iPhone 6S Plus

Huawei Nexus 6P:

Днем 2 - Huawei Nexus 6P

Microsoft Lumia 950:

Днем 2 - Microsoft Lumia 950

Samsung Galaxy S7:

Днем 2 - Samsung Galaxy S7

iPhone 6S Plus:

Днем 3 - iPhone 6S Plus

Huawei Nexus 6P:

Днем 3 - Huawei Nexus 6P

Microsoft Lumia 950:

Днем 3 - Microsoft Lumia 950

Samsung Galaxy S7:

Днем 3 - Samsung Galaxy S7

 

iPhone 6S Plus:Днем 4 - iPhone 6S Plus

Huawei Nexus 6P:

Днем 4 - Huawei Nexus 6P

Microsoft Lumia 950:

Днем 4 - Microsoft Lumia 950

Samsung Galaxy S7:

Днем 4 - Samsung Galaxy S7

iPhone 6S Plus:

Панорама - iPhone 6S Plus

Huawei Nexus 6P:

Панорама - Huawei Nexus 6P

 

Samsung Galaxy S7:

Панорама - Samsung Galaxy S7

Коли справа дійшла фотографій на вулиці, почалося найцікавіше. Смартфон Huawei Nexus 6P в деяких випадках боровся з яскравістю, в деяких – видавав перетримані знімки, а іноді – і зовсім тьмяні. iPhone 6S Plus, Lumia 950 і Galaxy S7, в цілому, показали чудову здатність зйомки при яскравому і трохи затемненому освітленні, хоча у Galaxy S7 спостерігалася тенденція створювати більш яскраві фото. Незважаючи на те, що iPhone робив технічно більш точні фотографії, стверджувати, що він перевершує Samsung за якістю важко.

На жаль, режим панорами відразу відсіяв Lumia 950, так як ми домовилися не використовувати ручні настройки, а цей смартфон не підтримує даний режим за замовчуванням. Galaxy S7 і iPhone дозволяють створювати панораму в невпинному режимі, тоді як в Nexus необхідно по черзі позначити певні сегменти в просторі. При хорошому освітленні всі смартфони в цьому режимі показали відмінні результати, однак при погіршенні умов, Nexus трохи випередив конкурентів: фотографії виходили збалансованішими, чіткішими та більш насиченим.

На фотографіях, створених за допомогою iPhone 6S Plus та Microsoft Lumia 950 в сутінках, можна побачити деякі пожовтіння, в той час як Galaxy і Nexus 6P компенсували подібні речі додаванням синіх тонів. Якщо говорити про фотографії міста або пейзажу, в цьому немає нічого страшного, але якщо таким чином будуть компенсовані фото з обличчями людей, вони будуть виглядати не дуже живими.

Вночі

iPhone 6S Plus:

Ночью - Samsung Galaxy S7

Huawei Nexus 6P:

Ночью - Huawei Nexus 6P

Microsoft Lumia 950:

Ночью - Microsoft Lumia 950

Samsung Galaxy S7:

Ночью - Samsung Galaxy S7

iPhone 6S Plus:

Ночью 2 - iPhone 6S PlusHuawei Nexus 6P:

Ночью 2 - Huawei Nexus 6P

Microsoft Lumia 950:Ночью 2 - Microsoft Lumia 950Samsung Galaxy S7:

Ночью 2 - Samsung Galaxy S7

iPhone 6S Plus:

Ночная панорама - iPhone 6S Plus

Huawei Nexus 6P:Ночная панорама - Huawei Nexus 6P

Samsung Galaxy S7:Ночная панорама - Samsung Galaxy S7

Якщо говорити про фотографії, що створені в темний час доби, тут перевагу здобули смартфони iPhone 6S Plus та Samsung Galaxy S7. Завдяки своїй матриці смартфони відмінно впоралися з фотографіями та досить точно відображали дрібні деталі.

Смартфон Huawei Nexus 6P постійно намагався відкинути яскраві плями та боровся з перенасиченістю світла. Якщо говорити про відтворення деталей у темряві, краще за всіх відчував себе смартфон Lumia 950: свою роль в цьому зіграла матриця, оптична стабілізація, широка діафрагма та розмір пікселів. Якщо придивитися до вертикальних ліній перил мосту, можна побачити, що, у порівнянні з іншими моделями, вони виглядають дуже деталізовано.

Найбільше протистояння очікувало смартфони в режимі панорами у темряві (на жаль, результати знову без Microsoft Lumia 950). iPhone 6S Plus зобразив дуже тьмяні фото, загубивши всі можливі деталі, тоді як Nexus 6P показав кардинально протилежний результат – його панорами були чіткими та навіть занадто яскравими, а деталі виявилися завуальованими. Samsung Galaxy S7 показав щось середнє між «нексусом» і «айфоном». В кінцевому результаті, жоден зі смартфонів не зміг представити панораму, яка хоч трохи б була близькою до тієї, що відкривалася неозброєному оку.

При штучному освітленні

iPhone 6S Plus:

При искусственном освещении - iPhone 6S Plus

 

Huawei Nexus 6P:

При искусственном освещении - Huawei Nexus 6P

 

Microsoft Lumia 950:

При искусственном освещении - Microsoft Lumia 950

Samsung Galaxy S7:

При искусственном освещении - Samsung Galaxy S7

iPhone 6S Plus:При искусственном освещении 2 - iPhone 6S PlusHuawei Nexus 6P:

При искусственном освещении 2 - Huawei Nexus 6P

Microsoft Lumia 950:

При искусственном освещении 2 - Microsoft Lumia 950

Samsung Galaxy S7:

При искусственном освещении 2 - Samsung Galaxy S7

Спочатку ми думали назвати цю категорію «Їжа», але у підсумку цей тест допоміг порівняти роботу камер смартфонів в умовах штучного освітлення. Сендвіч з шинкою на грилі зі спаржею і перцем, що представлений на фото, був висвітлений переважно непрямим сонячним світлом з вікна та червоним світлом неонових ламп.

Наші очі здатні адаптуватися до такого складного висвітлення, та ми як і раніше будемо бачити жовтий перець, зелену спаржу і червону шинку. Але камери поки що не настільки досконалі. З чотирьох смартфонів найближче до реальності був, мабуть, iPhone 6S Plus, проте, потрібно сказати, що Lumia непогано зберегла деталі і різкість по краях об’єктів, і, якби не підвели кольори – її фото були б найкращими.

Камера Galaxy S7 відмінно впоралася з фотографіями пива, зробленими в умовах тьмяного освітлення. Зображення, що отримані за допомогою Galaxy S7, відрізняються чудовою яскравістю і насиченістю кольорів, а чіткість фото настільки висока, що можна розгледіти окремі бульбашки вуглекислого газу. У інших смартфонів фото пива вийшло не дуже добре.

Макрозйомка

iPhone 6S Plus:

Макросъемка - iPhone 6S Plus

Huawei Nexus 6P:

Макросъемка - Huawei Nexus 6P

Microsoft Lumia 950:

Макросъемка - Microsoft Lumia 950

Samsung Galaxy S7:

Макросъемка - Samsung Galaxy S7

З макрозйомкою всі смартфони в цілому впоралися, але мінімальні відстані фокусування кожної з камер були напрочуд індивідуальними. Найближче дозволив сфотографувати монету смартфон Lumia 950, далі розташувалися iPhone 6S Plus і Samsung Galaxy S7. Не найкращі результати в цьому тесті показав смартфон Nexus 6P.

За якістю фотографії серед усіх моделей відзначився смартфон Galaxy S7. Апарат показав порівняно непогану різкість, тоді як з іншими смартфонами ситуація виявилася складнішою. За їх допомогою було досить важко отримати чіткі фотографії, незважаючи на те, що фокусування давало непогану видимість.

Селфі

iPhone 6S Plus:

Селфи - iPhone 6S Plus

Huawei Nexus 6P:

Селфи - Huawei Nexus 6P

Microsoft Lumia 950:

Селфи - Microsoft Lumia 950

Samsung Galaxy S7:

Селфи - Samsung Galaxy S7

iPhone 6S Plus:

Селфи 2 - iPhone 6S Plus

Huawei Nexus 6P:

Селфи 2 - Huawei Nexus 6P

Microsoft Lumia 950:

Селфи 2 - Microsoft Lumia 950

Samsung Galaxy S7:

Селфи 2 - Samsung Galaxy S7

iPhone 6S Plus:

Селфи 3 - iPhone 6S Plus

Huawei Nexus 6P:

Селфи 3 - Huawei Nexus 6P

Microsoft Lumia 950:

Селфи 3 - Microsoft Lumia 950

Samsung Galaxy S7:

Селфи 3 - Samsung Galaxy S7

Роздільна здатність фронтальних камер практично у всіх смартфонів становить 5 Мп, за винятком Nexus 6P, який оснащений 8-мегапіксельним модулем. Однак, зважаючи на те, що всі ці камери мають невеликий об’єктив і розмір матриці, ці цифри не мають практично жодного значення.

При хорошому освітленні, аналогічно основним камерам, фото, що зроблені за допомогою камер для селфі, порадували своєю якістю. Але варто було трохи ускладнити завдання, і ситуація кардинально змінилася. iPhone 6S Plus виявився єдиним смартфоном, який зміг зосередитись на обличчі, не залежно від освітлення. Але і тут не обійшлось без ложки дьогтю: його маленька матриця та діафрагма зробили фото в темряві зовсім тьмяним. Проте, навіть не дивлячись на все це, особа на фотографіях, зроблених iPhone 6S Plus, виглядала краще, ніж на фото, що зроблені іншими пристроями.

Samsung Galaxy S7 не справлявся з деталізацією. Там, де iPhone 6S Plus, Lumia 950 і Nexus 6P показували хорошу деталізацію шкіри, Samsung з якихось причин постійно використовував згладжування (при цьому режим «beauty mode» було відключено). Проте, фотографії з Galaxy S7 і iPhone 6s Plus показали непогану збалансованість між об’єктом і фоном.

Зйомка в темному середовищі ще більше ускладнила завдання фронтальним камерам. Сенсори Lumia 950 і Galaxy S7 довго не могли сфокусуватися, а iPhone 6S Plus намагався боротися з тьмяним світлом, але розпізнавав обличчя майже відразу. Кращим смартфоном в цьому раунді став Nexus 6P: крім того, що 8-мегапіксельна камера дає більшу деталізацію, у смартфона не виникло взагалі жодних проблем з фокусом, результатом чого стало відмінне, якісне селфі.

Відео

Для багатьох користувачів якість відеозйомки не менш важлива, ніж якість фотографій. З кожним роком виробники покращують цей параметр, і сьогодні він знаходиться на дуже гідному рівні. У цьому розділі ми розглянемо основні аспекти оцінки якості відеозйомки: витримку, яскравість, стабілізацію і звук.

Смартфони iPhone 6S Plus і Galaxy S7 показали дуже схожі результати за якістю відеозйомки, однак Nexus 6P значно відставав від конкурентів. Найбільш широкоформатним опинився відеозапис у Lumia 950: співвідношення сторін на відео було навіть більшим, ніж при стандартному 4:3 в випадку фото.

Якщо розглядати кольорову насиченість, iPhone 6S Plus і Lumia 950 були більш схильними до теплих тонів, тоді як Galaxy S7 знімав переважно в холодних кольорах з блакитним відтінком. Варто додати, що як і в режимі фото, iPhone 6S Plus досить непогано знімав при хорошому освітленні, проте в темряві його відеозапис темніший і менш насичений. А ось Lumia 950 навпаки, традиційно, збільшує насиченість кольорів у темряві.

Сравнение камер в Galaxy S7, iPhone 6S, Nexus 6P и Lumia 950 - камера

Однією з необхідних умов якісної зйомки є стабілізація зображення. У Nexus 6P використовується система електронної стабілізації, через що в більшості випадків він знімав відео зі “смиканням”. Будь-який рух камерою на цьому смартфоні викликав помітне коливання картинки, причому коливаннями супроводжувалась навіть зйомка рухомих об’єктів. Таким чином, можна зробити висновок, що Nexus 6P є досить непоганим смартфоном для любителів фотографії, однак з точки зору якості відеозапису сильно відстає від конкурентів.

Не менш важливим параметром при відеозйомці є також якість звуку. У приміщенні звук на iPhone 6S Plus і Galaxy S7 був максимально наближеним до природного, однак на вулиці якість аудіозапису на iPhone помітно погіршився, та смартфон реагував на кожен сторонній шум.

«Фішкою» Lumia 950 є наявність чотирьох мікрофонів, але не дивлячись на це, його звук виявився напрочуд плоским та невиразним. Samsung Galaxy S7, аналогічно iPhone 6S Plus, виявився досить чутливим до сторонніх шумів, в результаті чого можна зробити висновок, що з точки зору обробки шуму вітру смартфони Nexus і Lumia показали себе набагато краще, ніж iPhone і Galaxy.

Програмне забезпечення і інтерфейс камери

iPhone 6S Plus:

Сравнение камер в Galaxy S7, iPhone 6S, Nexus 6P и Lumia 950 - Интерфейс камеры iPhone 6S Plus

Huawei Nexus 6P:

Сравнение камер в Galaxy S7, iPhone 6S, Nexus 6P и Lumia 950 - Интерфейс камеры Huawei Nexus 6P

 

Microsoft Lumia 950:

Сравнение камер в Galaxy S7, iPhone 6S, Nexus 6P и Lumia 950 - Интерфейс камеры Microsoft Lumia 950

Samsung Galaxy S7:

Сравнение камер в Galaxy S7, iPhone 6S, Nexus 6P и Lumia 950 - Интерфейс камеры Samsung Galaxy S7

Кожен з протестованих нами смартфонів має зручний та інтуїтивно зрозумілий інтерфейс програми камери. Камери кожної з представлених моделей за замовчуванням оснащені матрицею із співвідношенням сторін 4:3, що залишає на екрані смартфонів достатньо простору для необхідних елементів управління і налаштувань.

На наш погляд, найбільш зручним є інтерфейс камери iPhone, де всі необхідні настройки сховані у спеціальному меню. Елементи управління розташовані в різних боках екрану – з одного боку перемикачі спалаху, фронтальної камери і HDR, а з іншого – велика кругла кнопка для зйомки, кнопка галереї, а також різні фільтри. Перемикання між різними режимами відеозйомки здійснюється за допомогою спеціальних іконок на краю екрану, які, якщо необхідно, можна приховати. Ця функція дуже зручна, але іноді бувають випадки, коли у користувачів можуть виникнути труднощі з перемиканням: наприклад, для переходу в режим сповільненої зйомки, доводиться робити по п’ять натискань.

На Nexus 6P додаток камери виглядає ще простішим. Всі основні елементи розташовані з одного боку: кнопка перемикання камер, велика кнопка для фото та кнопка для завантаження зображень на Google Фото, а також таймер, HDR і ввімкнення/вимкнення спалаху. Перемикання між фото і відео здійснюється за допомогою простого свайпа по екрану. Більш просунуті режими, такі як панорама, а також загальні налаштування, заховані в додатковому меню, яке викликається за допомогою кнопки в лівому верхньому куті дисплея.

Сравнение камер в Galaxy S7, iPhone 6S, Nexus 6P и Lumia 950 - программное обеспечение и интерфейс

В інтерфейсі камери Microsoft Lumia 950 кнопки галереї та фото знаходяться по різні боки, а додаткові кнопки для управління – зверху екрану. Доступ до таких можливостей як спалах, фільтри і HDR / Rich Capture відкривається через спеціальне меню біля кнопки затвора. У додатку камери Lumia 950 все зручно і просто, завдяки чому фото і відео легко зможе зробити навіть дитина.

Програмне забезпечення камери на Galaxy S7 оснащене великою кількістю інструментів, які доступні прямо на головній панелі. Коли бачиш інтерфейс камери «сімки» вперше, він здається трохи складним, але насправді все не так страшно. Уздовж правого краю розташовані такі елементи як: галерея, відеозапис (Samsung Galaxy S7 єдиний смартфон у нашому списку з подібною кнопкою), перемикач камери, фото, зміна режиму. Уздовж лівого краю, під шестерінкою, розташовані наступні елементи: розмір зображення, зміна співвідношення сторін, флеш-перемикач, таймер, фільтри, HDR, а також кнопка «>».

При натисканні пункту Mode, з’являються більше 10 режимів камери. Деякі з цих режимів можна віднести до професійних: баланс білого, контроль витримки, настройка ISO, фокусу, панорама і навіть стрім. Інші можливості, такі, як відео-колаж і селективний фокус, мають, на наш погляд, вельми сумнівну цінність. Камера Samsung має дуже серйозні можливості. Моментально запустити камеру Ви можете, двічі натиснувши на кнопку «Home» (в Nexus теж є подібна функція, але вона не дуже зручна, так як камера там викликається подвійним натисканням на кнопку живлення), що вигідно виділяє Samsung Galaxy S7 серед конкурентів.

Сравнение камер в Galaxy S7, iPhone 6S, Nexus 6P и Lumia 950 - программное обеспечение и интерфейс (2)

Смартфон Microsoft Lumia 950 виявився єдиним представником з окремою кнопкою для камери. Ця відмінна риса Windows 10 Mobile дозволяє запустити камеру пристрою за допомогою всього одного натискання. Варто враховувати, що ця кнопка налаштована таким чином, щоб звести до мінімуму вірогідність випадкових натискань, тому для того, щоб камера включилася, слід докласти невелике зусилля. Кнопка в Microsoft Lumia 950 працює так само, як в більшості фотокамер: щоб сфокусуватися, при запущеній камері потрібно натиснути кнопку наполовину, а щоб зробити фото необхідно натиснути її до кінця. На наш погляд, ця функція реалізована дуже зручно.

Що стосується iPhone 6S Plus, він не може похвалитися можливістю швидкого виклику камери. Швидко дістатися камери в цьому смартфоні можна двома способами: запустити її прямо з екрану блокування або ж обрати відповідну програму в центрі управління. Ми впевнені, що в майбутньому можливість швидкого запуску камери з’явиться і на iPhone, це лише питання часу, але поки що смартфон за цим параметром програє конкурентам.

Висновок

Ну що, настав час підвести підсумки і з’ясувати, який з чотирьох протестованих смартфонів оснащений найкращою камерою. Через те, що кожна з камер має як сильні, так і слабкі сторони, однозначно визначити переможця буде нелегко, але ми спробуємо. Відзначимо, що всі висновки мають лише суб’єктивну оцінку.

Якщо головною в камері смартфона для вас є правильна передача кольору, ми рекомендуємо зупинитися на iPhone 6S Plus і Microsoft Lumia 950. Тим, хто часто робить фото в темний час доби, напевно сподобається камера iPhone і Samsung Galaxy S7. Якщо ви плануєте знімати не тільки фото, але й якісне відео, можете сміливо обирати будь-який смартфон, крім Nexus 6P, так як у ньому немає оптичної стабілізації, у зв’язку з чим відео виходить «смиканим». Смартфон Lumia 950 виділяється серед конкурентів простим та інтуїтивно зрозумілим інтерфейсом, завдяки чому якісну фотографію зможе зробити навіть дитина. Якщо ви часто дістаєте смартфон з кишені, щоб зробити раптові фотографії, вам точно сподобається запуск камери в Galaxy S7 за допомогою подвійного натискання на кнопку «Нome».

Новые флагманы Samsung Galaxy S7-защита от воды

Довгий час лідером за якістю камер у смартфонах була компанія Apple, однак сьогодні вона отримала дуже яскравого та просунутого конкурента в особі Samsung. Цього року південнокорейська компанія вирішила не гнатися за мегапікселями та перейшла до поліпшення інших характеристик камер у своїх флагманів. Наприклад, Galaxy S6 оснащений 16-мегапіксельною камерою, а Galaxy S7 – всього лише 12-мегапіксельною, але завдяки гарній матриці та програмному забезпеченню «сімка» значно його перевершує.

Як ви вже зрозуміли, на наш погляд, лідером в сьогоднішній гонці став смартфон Samsung Galaxy S7. Звичайно, це наша суб’єктивна думка, але на його користь говорять факти. У більшості випадків ця модель робить відмінні фотографії і відео, а якщо у неї і є недоліки, у інших смартфонів, на наш погляд, їх набагато більше.

Якщо на ваш погляд, звання «смартфон з найкращою камерою» гідний будь-який інший апарат, діліться своїми думками у коментарях.

35180 0 cookie-check Порівняння смартфонів з найкращими камерами: Galaxy S7, iPhone 6S Plus, Nexus 6P та Lumia 950

Читайте також:

Огляд відмінно збалансованого смартфона Huawei Y6 Pro
Огляд відмінно збалансованого смартфона Huawei Y6 Pro
31 Травня, 2017, 10:48 803 5
Цікаво, а як би виглядав світ без смартфонів бюджетного \ среднебюджетного сегментів? Смартфон  став би предметом обожнювання і жадання мільйонів людей, і був би доступний...
Смотреть результаты
Огляд пральної машини Samsung WW8500 AddWash
Огляд пральної машини Samsung WW8500 AddWash
Прекрасним доповненням до немаленького модельного ряду пральних машин від Samsung стає пральна машина ww8500 AddWash. Неординарним вихід цієї моделі у продаж робить одна, здавалося б...
Смотреть результаты
Огляд смартфонів Samsung серии А 2017
Огляд смартфонів Samsung серии А 2017
Одним з найочікуваніших смартфонів корейського виробника Samsung є серія середнього цінового сегмента, а саме моделі А3, А5 і А7. Початок нового року ознаменується зовсім не...
Смотреть результаты