Намерзає холодильник? – Причини та поради щодо самостійного ремонту

02 Жовтня, 2018, 03:58 8

Зміст:

 1. У холодильнику швидко намерзає лід – механіка і причини явища
 2. Огляд основних проблем та поради щодо їх усунення
 3. Що робити, якщо намерзає:

Підписуйтесь на наш Telegram-канал

У холодильнику швидко намерзає лід – механіка і причини явища

Ekspluat (добрий холодильник – залог здоров'я сім'ї)

Ви рік тому купили новий холодильник і не можете на нього нарадуватися. Місця на всі продукти вистачає, морозилка забита замороженими заготовками на зиму, а холодильний відсік – домашніми заготовками і різною смакотою. І ось, в один прекрасний день, відкривши дверцята домашнього годувальника, ви виявляєте всередині полій на стінках і іній в морозилці. Якщо відповісти коротко на питання, чому в холодильнику намерзає лід, то це ймовірна поломка одного з його приладів, або просто неправильна експлуатація. Для того, щоб уникати подібного в майбутньому, давайте розберемося з конструкцією холодильного агрегату і можливими причинами, що викликають відмови в його роботі.

Holod-side-by-side (сучасний холодильник Side-by-side)

Холодильник Vestfrost CX263W

10999 грн

Купити

Холодильник Vestfrost CW286W

13699 грн

Купити

Холодильник Samsung RB37J5000SA/UA

19499 грн

Купити

Холодильник є складним електромеханічним пристроєм, призначеним для підтримки низькотемпературного режиму в теплоізольованих камерах – холодильної та морозильної. Незважаючи на те, що існує безліч типів холодильних пристроїв, які працюють по-різному, більшість побутових холодильників є агрегатами компресійного типу. Ось як спрощено виглядає приблизна компоновка основних частин побутового холодильника:

Refigirator (спрощена будова компресорного холодильника)

 1. Випарник
 2. Конденсатор
 3. Фільтр-осушувач
 4. Капіляр і теплообмінник
 5. Компресор

Принцип роботи компресорного холодильника полягає в наступному. Компресор відкачує з випарника холодоагент, який відібрав тепло від внутрішніх стінок випарної камери. Фреон, що знаходиться в газоподібному стані, і стискається компресором, що нагнітає його в конденсатор. Там він віддає відібране тепло в зовнішнє середовище і, остигаючи, під дією конденсації, перетворюється в рідину, яка надходить в капіляр і далі знову до випарника.

В кожному холодильнику є дві камери – низькотемпературна і холодильна. У залежносты від кількості камер, він може бути оснащений 1-м або 2-мя компресорами.  Двохкомпресорні холодильники мають роздільні незалежні камери і двоє дверцят.  Такі агрегати називаються двокамерними. У них кожен компресор працює з однією з камер охолодження, завдяки чому навантаження на них менше і вони служать довше.  Втім, чимало є двокамерних моделей з одним компресором. Крім окремо стоячих пристроїв, у продажу можна знайти і вбудовані холодильники, які призначені для розміщення в меблевих нішах.

Vstroenniy (убудований холодильник в інтер'єрі кухні)

А тепер залишилося з’ясувати, чому в холодильнику швидко намерзає лід, і як цього можна уникнути в подальшому. Треба сказати, що проблеми ці стосуються не тільки звичайні моделі холодильників з крапельної системою відтавання, а й агрегати з просунутою технологією No Frost, які не вимагають частого та регулярного розморожування. Адже в таких холодильниках відбувається автоматичне відтавання без утворювання «інею» за рахунок примусової вентиляції внутрішніх камер пристрою. Чому ж лід все-таки намерзає в холодильниках Ноу Фрост?

Основними причинами обмерзання всередині холодильника можуть бути:

 • Відмова датчика розморожування.  Виявляється в утворенні на задній стінці шару снігу і намерзлого льоду.  Розморожування або не відбувається зовсім, або цей процес протікає неправильно.
 • Високе навантаження охолодження. Заповнення холодильної та морозильної камери надмірною кількістю продуктів, а також розміщення в ньому гарячої їжі.
 • Знос ущільнювача дверцят.  Про це говорить утворення криги на бічних стінках.
 • Пошкодження або засмічення капілярної трубки випарника.  Додати нічого.
 • Вихід з ладу ТЕНу системи автоматичного відтавання. Характерна причина утворення льоду в камерах холодильників з No Frost.
 • Витік холодоагенту (фреону).  Причин витіку багато, але вірніше за все це неакуратне розморожування.
 • Поломка компресора.  Якщо він не вимикається, можливо, відбувається витік холодоагенту, температура всередині холодильника стає вище, внаслідок чого конденсат може утворити на внутрішніх поверхнях приладу товстий шар льоду і снігову «шубу».
 • Відключення електроенергії.  Якщо світло відключене на тривалий час, то потепління в холодильнику викликає утворення вологи, яка при відновленні електропостачання може перетворитися в полій.

 Огляд основних проблем та поради щодо їх усунення

Якщо в холодильнику намерзає лід, то перш ніж хапатися за голову і бити в набат, перевірте, в якому становищі знаходиться ручка терморегулятора. Може ви зопалу встановили її на повний максимум або в режим суперзаморожування. Якщо це підтвердиться, то поверніть регулятор у положення відповідне мінімальної або середньої температурі заморозки. Поспостерігайте пару днів, як холодильник буде працювати і чи триває генерація надлишкового холоду. Якщо положення регулятора на мінімумі, але холодильник все одно «холодить душу», то це безумовно свідчить про наявність технічних проблем. Як правило, вони вимагають залучення майстра з сервісної служби, тому що не піддаються ремонту в домашніх умовах.

Remont-na-domu (ремонт холодильника вдома у вашій присутності)

У кращому випадку, якщо пощастить, то майстер усуне поломку відразу у вашій присутності. Але, найчастіше, холодильник доведеться везти в майстерню. Втім, є певні несправності, усунути які буде вам під силу.  Це ж стосується і елементарних правил експлуатації, яких рекомендують дотримуватися виробники холодильної техніки.

Те, що неможливо виправити самостійно в домашніх умовах:

 • витік фреону – необхідне спеціальне обладнання і навички, при цьому можлива дозаправка фреоном у будинку за участю в сервісного майстра, який повинен, перш за все, знайти і усунути тріщину, через яку випарувався холодоагент

Freon-zapravka (заправка холодильника фреоном)

 • несправність випарника – можливий ремонт або заміна новим
 • несправність термостата, повітряного термодатчика, ТЕНа або електромагнітного клапана – потрібен ремонт або заміна новим
 • несправність компресора – ремонт або заміна. Доречно зазначити, що компресор чи не найдорожчий елемент механіки холодильника, а його ремонт або заміна можуть обійтися в суму, еквівалентну вартості третини, або навіть, половини холодильника. Що робити в цьому випадку – вирішувати вам. Іноді простіше – купити новий холодильник

Kompressor (компресор холодильника)

 • засмічення фреонової магістралі – вимагає продувки під тиском в умовах майстерні

Те, що можна зробити своїми силами в домашніх умовах:

 • знайти правильне місце для установки холодильника – далеко від радіаторів опалення, кухонної плити і прямих сонячних променів
 • не відкривати холодильник без зайвої потреби і не залишати надовго відкритими дверцята
 • регулярно розморожувати і мити холодильник з ручною системою розморожування
 • регулювання дверцят для щільного закривання холодильника
 • знос ущільнення дверцят – може викликати нещільне закривання і проникнення теплого повітря, а як наслідок, намерзання в камері холодильника

Uplotnitel  (ущільнювач дверцят холодильника)

Що робити, якщо намерзає:

Морозилка

Frost-in-Freezer (намерзає морозилка холодильника)

Деякі покупці холодильників Самсунг скаржаться на те, що через намерзлу кригу в морозилці доводиться займатися частим розморожуванням. Чому в холодильнику намерзає лід в морозилці, а особливо в холодильнику з No Frost, та ще такого відомого виробника? Такого бути не повинно і все говорить про несправності агрегату. Зі статистики ремонтів відомо, що основною причиною утворення льоду в морозильному відсіку холодильників Samsung найчастіше є перемерзання дренажної трубки.

Для безвідмовної роботи морозильної камери, найкраще обзавестися холодильником з 2-ма компресорами.  Вони разом з окремими випарниками утворюють дві автономні системи циркуляції, які значно підвищують надійність генерацію холоду в морозильній камері.

Сам холодильник всередині

Основні причини, що викликають намерзання льоду в холодильній камері:

 • Частковий витік фреону. У нормальному агрегатному стані фреон є газом, який може випаровуватися через мікротріщини, що утворюються в герметичній системі обороту холодоагенту. Це призводить до того, що мотор-компресор, якому не вистачає фреону для роботи з двома камерами холодильника, в змозі підтримувати потрібну температуру тільки в морозильній камері.
 • Вихід з ладу терморегулятора. Найчастіше супроводжується безперервною роботою компресора, якому несправний прилад «повідомляє» невірні дані про температуру в холодильній шафі.

Termoreg (терморегулятор холодильника)

 • Несправність електромагнітного клапана. У моделях з одним компресором функцію розподілу його поперемінного доступу до морозильної і холодильної камер виконує електромагнітний клапан, який часом може заклинити. У цьому випадку мова про те, що компресор охолоджує тільки холодильну ємність агрегату, залишаючи морозилку без холоду.  Часто таке спостерігається у холодильників Арістон.

Elmagn-klapan (електромагнітний клапан холодильника)

 • Перевантаженість холодильної камери продуктами.  Кожна одиниця і обсяг продуктів харчування, які поміщаються для зберігання в холодильник, вимагають від нього роботу по їх охолодженню. Якщо продуктів занадто багато, то для компресора їх охолодження є великим навантаженням, з яким він намагається впоратися без виключення і на межі можливостей.
 • Промерзання ізоляції.  Порушення герметизації ізолюючого шару корпусу може привести до намерзання льоду в холодильнику.  Усунення несправності вимагає певних навичок

Задня або бокова стінка холодильника

FeQezfdb (промерзання задньої стінки холодильника)

Дехто з покупців стикаються з обмерзанням задньої стінки холодильників марок «Атлант» і «Індезіт».  Втім, вони в цьому не самотні.  Доводилося зустрічати і дорогі моделі LG, які теж були в цьому плані небезгрішні.  Мабуть справ тут не стільки в виробниках, скільки в законах фізики, які ніхто поки не скасовував.

Намерзання снігу і льоду на задній стінці холодильника може бути викликано наступними причинами:

 • Поломка датчика відтавання.  Питань немає – потрібно міняти.
 • Витік холодоагенту. Призводить до невпинної роботі компресора. Потрібно знайти місце витоку і заправити холодоагент.
 • Компресор – несправність або неправильна робота.
 • Засмічення капіляра циркуляції холодоагенту.  Продувка «сопла» в майстерні.
 • Проблеми з дверцятами. Нещільно закриті дверцята, що впускають тепло всередину, змушують компресор докладати додаткові зусилля для охолодження продуктів.
 • Неправильна експлуатація. Розміщення на полицях теплих продуктів і надмірне завантаження внутрішньої ємності холодильника.

Якщо ви будете дбайливо поводитися з холодильником, дотримуватися рекомендацій фахівців і всіх правил експлуатації, то йому не стане загрозою раптовий прихід «льодовикового періоду».

Ledn-Period ("льодовиковий період "холодильника - чому він намерзає?)

60543 2 cookie-check Намерзає холодильник? – Причини та поради щодо самостійного ремонту

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.

Читайте також:

Як роздати Wi-Fi з ноутбука - прості поради по налаштуванню
02 Жовтня, 2018, 02:01 1962 9
Зміст: Способи перетворення ноутбука в точку доступу для інших пристроїв Інструкція по налаштуванню роздачі Wi-Fi через: стандартні засоби ОС спеціальні програми – ТОП 3 кращих...
Смотреть результаты
Вибираємо водонагрівач, який прослужить довго. Типи нагрівального елементу
Кожна людина після важкого робочого дня або після активно проведеного уікенду хоче розслабитися в теплій ванній або елементарно прийняти душ. В наші дні здійснити таку...
Смотреть результаты
Як налаштувати монітор, щоб не боліли очі?
Зміст: Від чого болять очі від сидіння за монітором?  – Найпоширеніші причини Поради щодо вибору монітора щадного зір.  ТОП 5 кращих моделей Правила коректної установки...
Смотреть результаты