search
Підписатися

logo

Намерзає холодильник? – Причини та поради щодо самостійного ремонту

02 Жовтня, 2018, 03:58 8

Зміст:

 1. У холодильнику швидко намерзає лід – механіка і причини явища
 2. Огляд основних проблем та поради щодо їх усунення
 3. Що робити, якщо намерзає:

Підписуйтесь на наш Telegram-канал

У холодильнику швидко намерзає лід – механіка і причини явища

Ekspluat (добрий холодильник – залог здоров'я сім'ї)

Ви рік тому купили новий холодильник і не можете на нього нарадуватися. Місця на всі продукти вистачає, морозилка забита замороженими заготовками на зиму, а холодильний відсік – домашніми заготовками і різною смакотою. І ось, в один прекрасний день, відкривши дверцята домашнього годувальника, ви виявляєте всередині полій на стінках і іній в морозилці. Якщо відповісти коротко на питання, чому в холодильнику намерзає лід, то це ймовірна поломка одного з його приладів, або просто неправильна експлуатація. Для того, щоб уникати подібного в майбутньому, давайте розберемося з конструкцією холодильного агрегату і можливими причинами, що викликають відмови в його роботі.

Holod-side-by-side (сучасний холодильник Side-by-side)

Холодильник є складним електромеханічним пристроєм, призначеним для підтримки низькотемпературного режиму в теплоізольованих камерах – холодильної та морозильної. Незважаючи на те, що існує безліч типів холодильних пристроїв, які працюють по-різному, більшість побутових холодильників є агрегатами компресійного типу. Ось як спрощено виглядає приблизна компоновка основних частин побутового холодильника:

Refigirator (спрощена будова компресорного холодильника)

 1. Випарник
 2. Конденсатор
 3. Фільтр-осушувач
 4. Капіляр і теплообмінник
 5. Компресор

Принцип роботи компресорного холодильника полягає в наступному. Компресор відкачує з випарника холодоагент, який відібрав тепло від внутрішніх стінок випарної камери. Фреон, що знаходиться в газоподібному стані, і стискається компресором, що нагнітає його в конденсатор. Там він віддає відібране тепло в зовнішнє середовище і, остигаючи, під дією конденсації, перетворюється в рідину, яка надходить в капіляр і далі знову до випарника.

В кожному холодильнику є дві камери – низькотемпературна і холодильна. У залежносты від кількості камер, він може бути оснащений 1-м або 2-мя компресорами.  Двохкомпресорні холодильники мають роздільні незалежні камери і двоє дверцят.  Такі агрегати називаються двокамерними. У них кожен компресор працює з однією з камер охолодження, завдяки чому навантаження на них менше і вони служать довше.  Втім, чимало є двокамерних моделей з одним компресором. Крім окремо стоячих пристроїв, у продажу можна знайти і вбудовані холодильники, які призначені для розміщення в меблевих нішах.

Vstroenniy (убудований холодильник в інтер'єрі кухні)

А тепер залишилося з’ясувати, чому в холодильнику швидко намерзає лід, і як цього можна уникнути в подальшому. Треба сказати, що проблеми ці стосуються не тільки звичайні моделі холодильників з крапельної системою відтавання, а й агрегати з просунутою технологією No Frost, які не вимагають частого та регулярного розморожування. Адже в таких холодильниках відбувається автоматичне відтавання без утворювання «інею» за рахунок примусової вентиляції внутрішніх камер пристрою. Чому ж лід все-таки намерзає в холодильниках Ноу Фрост?

Основними причинами обмерзання всередині холодильника можуть бути:

 • Відмова датчика розморожування.  Виявляється в утворенні на задній стінці шару снігу і намерзлого льоду.  Розморожування або не відбувається зовсім, або цей процес протікає неправильно.
 • Високе навантаження охолодження. Заповнення холодильної та морозильної камери надмірною кількістю продуктів, а також розміщення в ньому гарячої їжі.
 • Знос ущільнювача дверцят.  Про це говорить утворення криги на бічних стінках.
 • Пошкодження або засмічення капілярної трубки випарника.  Додати нічого.
 • Вихід з ладу ТЕНу системи автоматичного відтавання. Характерна причина утворення льоду в камерах холодильників з No Frost.
 • Витік холодоагенту (фреону).  Причин витіку багато, але вірніше за все це неакуратне розморожування.
 • Поломка компресора.  Якщо він не вимикається, можливо, відбувається витік холодоагенту, температура всередині холодильника стає вище, внаслідок чого конденсат може утворити на внутрішніх поверхнях приладу товстий шар льоду і снігову «шубу».
 • Відключення електроенергії.  Якщо світло відключене на тривалий час, то потепління в холодильнику викликає утворення вологи, яка при відновленні електропостачання може перетворитися в полій.

 Огляд основних проблем та поради щодо їх усунення

Якщо в холодильнику намерзає лід, то перш ніж хапатися за голову і бити в набат, перевірте, в якому становищі знаходиться ручка терморегулятора. Може ви зопалу встановили її на повний максимум або в режим суперзаморожування. Якщо це підтвердиться, то поверніть регулятор у положення відповідне мінімальної або середньої температурі заморозки. Поспостерігайте пару днів, як холодильник буде працювати і чи триває генерація надлишкового холоду. Якщо положення регулятора на мінімумі, але холодильник все одно «холодить душу», то це безумовно свідчить про наявність технічних проблем. Як правило, вони вимагають залучення майстра з сервісної служби, тому що не піддаються ремонту в домашніх умовах.

Remont-na-domu (ремонт холодильника вдома у вашій присутності)

У кращому випадку, якщо пощастить, то майстер усуне поломку відразу у вашій присутності. Але, найчастіше, холодильник доведеться везти в майстерню. Втім, є певні несправності, усунути які буде вам під силу.  Це ж стосується і елементарних правил експлуатації, яких рекомендують дотримуватися виробники холодильної техніки.

Те, що неможливо виправити самостійно в домашніх умовах:

 • витік фреону – необхідне спеціальне обладнання і навички, при цьому можлива дозаправка фреоном у будинку за участю в сервісного майстра, який повинен, перш за все, знайти і усунути тріщину, через яку випарувався холодоагент

Freon-zapravka (заправка холодильника фреоном)

 • несправність випарника – можливий ремонт або заміна новим
 • несправність термостата, повітряного термодатчика, ТЕНа або електромагнітного клапана – потрібен ремонт або заміна новим
 • несправність компресора – ремонт або заміна. Доречно зазначити, що компресор чи не найдорожчий елемент механіки холодильника, а його ремонт або заміна можуть обійтися в суму, еквівалентну вартості третини, або навіть, половини холодильника. Що робити в цьому випадку – вирішувати вам. Іноді простіше – купити новий холодильник

Kompressor (компресор холодильника)

 • засмічення фреонової магістралі – вимагає продувки під тиском в умовах майстерні

Те, що можна зробити своїми силами в домашніх умовах:

 • знайти правильне місце для установки холодильника – далеко від радіаторів опалення, кухонної плити і прямих сонячних променів
 • не відкривати холодильник без зайвої потреби і не залишати надовго відкритими дверцята
 • регулярно розморожувати і мити холодильник з ручною системою розморожування
 • регулювання дверцят для щільного закривання холодильника
 • знос ущільнення дверцят – може викликати нещільне закривання і проникнення теплого повітря, а як наслідок, намерзання в камері холодильника

Uplotnitel  (ущільнювач дверцят холодильника)

Що робити, якщо намерзає:

Морозилка

Frost-in-Freezer (намерзає морозилка холодильника)

Деякі покупці холодильників Самсунг скаржаться на те, що через намерзлу кригу в морозилці доводиться займатися частим розморожуванням. Чому в холодильнику намерзає лід в морозилці, а особливо в холодильнику з No Frost, та ще такого відомого виробника? Такого бути не повинно і все говорить про несправності агрегату. Зі статистики ремонтів відомо, що основною причиною утворення льоду в морозильному відсіку холодильників Samsung найчастіше є перемерзання дренажної трубки.

Для безвідмовної роботи морозильної камери, найкраще обзавестися холодильником з 2-ма компресорами.  Вони разом з окремими випарниками утворюють дві автономні системи циркуляції, які значно підвищують надійність генерацію холоду в морозильній камері.

Сам холодильник всередині

Основні причини, що викликають намерзання льоду в холодильній камері:

 • Частковий витік фреону. У нормальному агрегатному стані фреон є газом, який може випаровуватися через мікротріщини, що утворюються в герметичній системі обороту холодоагенту. Це призводить до того, що мотор-компресор, якому не вистачає фреону для роботи з двома камерами холодильника, в змозі підтримувати потрібну температуру тільки в морозильній камері.
 • Вихід з ладу терморегулятора. Найчастіше супроводжується безперервною роботою компресора, якому несправний прилад «повідомляє» невірні дані про температуру в холодильній шафі.

Termoreg (терморегулятор холодильника)

 • Несправність електромагнітного клапана. У моделях з одним компресором функцію розподілу його поперемінного доступу до морозильної і холодильної камер виконує електромагнітний клапан, який часом може заклинити. У цьому випадку мова про те, що компресор охолоджує тільки холодильну ємність агрегату, залишаючи морозилку без холоду.  Часто таке спостерігається у холодильників Арістон.

Elmagn-klapan (електромагнітний клапан холодильника)

 • Перевантаженість холодильної камери продуктами.  Кожна одиниця і обсяг продуктів харчування, які поміщаються для зберігання в холодильник, вимагають від нього роботу по їх охолодженню. Якщо продуктів занадто багато, то для компресора їх охолодження є великим навантаженням, з яким він намагається впоратися без виключення і на межі можливостей.
 • Промерзання ізоляції.  Порушення герметизації ізолюючого шару корпусу може привести до намерзання льоду в холодильнику.  Усунення несправності вимагає певних навичок

Задня або бокова стінка холодильника

FeQezfdb (промерзання задньої стінки холодильника)

Дехто з покупців стикаються з обмерзанням задньої стінки холодильників марок «Атлант» і «Індезіт».  Втім, вони в цьому не самотні.  Доводилося зустрічати і дорогі моделі LG, які теж були в цьому плані небезгрішні.  Мабуть справ тут не стільки в виробниках, скільки в законах фізики, які ніхто поки не скасовував.

Намерзання снігу і льоду на задній стінці холодильника може бути викликано наступними причинами:

 • Поломка датчика відтавання.  Питань немає – потрібно міняти.
 • Витік холодоагенту. Призводить до невпинної роботі компресора. Потрібно знайти місце витоку і заправити холодоагент.
 • Компресор – несправність або неправильна робота.
 • Засмічення капіляра циркуляції холодоагенту.  Продувка «сопла» в майстерні.
 • Проблеми з дверцятами. Нещільно закриті дверцята, що впускають тепло всередину, змушують компресор докладати додаткові зусилля для охолодження продуктів.
 • Неправильна експлуатація. Розміщення на полицях теплих продуктів і надмірне завантаження внутрішньої ємності холодильника.

Якщо ви будете дбайливо поводитися з холодильником, дотримуватися рекомендацій фахівців і всіх правил експлуатації, то йому не стане загрозою раптовий прихід «льодовикового періоду».

Ledn-Period ("льодовиковий період "холодильника - чому він намерзає?)

60543 2 cookie-check Намерзає холодильник? – Причини та поради щодо самостійного ремонту

Читайте також:

Як роздати Wi-Fi з ноутбука – прості поради по налаштуванню
Як роздати Wi-Fi з ноутбука - прості поради по налаштуванню
02 Жовтня, 2018, 02:01 2761 9
Зміст: Способи перетворення ноутбука в точку доступу для інших пристроїв Інструкція по налаштуванню роздачі Wi-Fi через: стандартні засоби ОС спеціальні програми – ТОП 3 кращих...
Смотреть результаты
Вибираємо водонагрівач, який прослужить довго. Типи нагрівального елементу
Вибираємо водонагрівач, який прослужить довго. Типи нагрівального елементу
Кожна людина після важкого робочого дня або після активно проведеного уікенду хоче розслабитися в теплій ванній або елементарно прийняти душ. В наші дні здійснити таку...
Смотреть результаты
Як налаштувати монітор, щоб не боліли очі?
Як налаштувати монітор, щоб не боліли очі?
Зміст: Від чого болять очі від сидіння за монітором?  – Найпоширеніші причини Поради щодо вибору монітора щадного зір.  ТОП 5 кращих моделей Правила коректної установки...
Смотреть результаты