search
Підписатися

logo

На відпочинок до Польщі? Список пам’яток, які потрібно відвідати!

19 Липня, 2019, 08:38 6

Якщо говорити про відпочинок в Європі, то більшість мандрівників одразу уявляє собі прославлені курорти Іспанії та Італії, сонячні пляжі Болгарії або античні пам’ятки Греції. А як щодо цікавого відпочинку в Європі, але ближче? Адже практично всі наземні туристичні маршрути проходять через Польщу, але тільки ось справа в тому, що багато туристів проїжджають через цю країну транзитом, зупиняючись, в кращому випадку, на день у Варшаві. Або в іншому великому місті з аеропортом, в який прилітає їх літак. А що можна побачити за кілька годин? Правильно, зовсім небагато.

Але насправді в Польщі дуже велика кількість цікавих пам’яток – як природних, так і рукотворних, і побачити їх однозначно варто. Стародавні королівські замки і чарівні міста старої Європи, унікальні печери і пам’ятки, шикарні гірські і навіть морські курорти. А ще в Польщі проводяться всілякі заходи, цікаві для туристів – ярмарки, фестивалі і навіть карнавали. Так, щоб побачити всі визначні пам’ятки цієї дивовижної країни, не те що одного вікенду – цілого тижня буде мало!

Та й розповідати про те, що подивитися в Польщі, теж можна дуже довго. Тому сьогодні туристична редакція Блогу Comfy познайомить тебе з десятьма польськими пам’ятками – незвичайними, красивими і цікавими. Розповідаємо, що подивитися і де побувати, щоб відпочинок у Польщі був яскравим і незабутнім!

А ще заглянь сюди: 15 додатків в твоєму смартфоні, які стануть в нагоді у відпустці

Мальборкський замок

Старовинний замок Марієнбург, він же Мальборкський замок, розташований в невеликому, але мальовничому однойменному містечку Мальборк, має дуже багате подіями минуле. Його будівництво було розпочато ще в XIII столітті, коли замок був закладений Тевтонським орденом, пізніше перенесли сюди з Венеції головну резиденцію свого магістра. За століття існування Мальборкський замок встиг побувати і штаб-квартирою тевтонського братства, і резиденцією польських королів, і навіть казармами для наполеонівських військ. А під час Другої світової війни його використовували як нацистський орденський замок.

Не дивно, що з такою бурхливою історією Мальборкський замок кілька разів повністю руйнувався, але згодом реконструювався. Наймасштабніші руйнування відбулися якраз під час Другої світової війни – останні відновлювальні роботи в цьому архітектурному комплексі були завершені лише кілька років тому, і то, деякі замкові будівлі так і не були повністю відновлені. Зате сьогодні цей величний бастіон знову знайшов якщо не первозданний, то дуже близький до нього вид. Це одна з найбільш вражаючих визначних пам’яток Поморського воєводства, і якщо ти фанатієшь від старовинних замків, палаців і фортець, встиг побувати у всіх найцікавіших замкових комплексах України, то обов’язково внеси в свою туристичну програму і цю польську перлину. Тут дійсно дуже красиво.

Соляна шахта у Величці

Згідно з давньою легендою, соляні шахти у Величці були відкриті завдяки Святій Кінгі, одній з польських королев. Як придане її батько, угорський король Бела IV, дав за Кінгою соляну шахту в Мармарошах. Якщо вірити переказам, то юна принцеса, їдучи з Угорщини, кинула в неї свій обручальний перстень, а коли королівська процесія в’їхала на польські землі, і під час однієї із зупинок слуги за наказом своєї юної пані спробували вирити колодязь, то виявили пласт солі з тим самим королівським кільцем. Легенда незвичайна, але соляна шахта біля Велички так чи інакше існує з XIII століття, перетворившись в гігантський багатоярусний комплекс.

Соляна шахта у Величці внесена в список об’єктів всесвітньої спадщини ЮНЕСКО у 1978 році, і тепер ці підземні соляні лабіринти щорічно відвідує понад мільйон туристів. Цікаво, що туристичні маршрути в шахті охоплюють не більше 3% від загальної довжини всіх ходів усередині цього соляного підземелля. І тут є, на що подивитися. Безліч статуй і фігур, майстерно вирізаних з соляних глиб, прикрашені різьбленням арочні коридори, великі зали і навіть підземний костьол – справжній лабіринт із солі з соляним же інтер’єром. Сюрреалістично і дуже красиво.

Вавельський замок

Вавельський замок – це ще один прекрасний архітектурний комплекс з багатою історією. Цей старовинний польський замок, розташований в історичній частині Кракова на пагорбі Вавель, почали будувати приблизно в XI столітті, але протягом наступних століть він багато разів добудовувався, перебудовувався і навіть повністю відновлювався після руйнувань від вогню і ворожих військ. Королівський замок на Вавелі має для поляків важливе історичне значення – протягом багатьох століть саме тут коронувалися польські монархи, і тут же вони знаходили свій останній притулок після смерті.

Зараз загальна площа Вавельського замку становить понад 7000 квадратних метрів, на його території проходять як регулярні, так і тимчасові виставки предметів старовини і об’єктів мистецтва. Тут можна побачити і рідкісні картини епохи Ренесансу, і старовинна зброя, і особисті колекції раритетів і коштовностей, що колись належали особам королівської крові. А ще, як свідчить одна з древніх польські легенд, під Вавельським пагорбом в далекому минулому жив справжній вогнедишачий дракон. На набережній Кракова, до речі, навіть є пам’ятник тому самому вогнедишному Вавельському Цмоку 🙂

Зал сторіччя у Вроцлаві

Пам’ятки в Польщі дуже різноманітні, і серед них є не тільки старовинні об’єкти, але і цілком сучасні. Наприклад, виставковий комплекс Зал сторіччя, побудований у Вроцлаві на початку XX століття. Цей об’єкт, до речі, також включено до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО разом з архітектурними ансамблями, добудованими на прилеглих до цього виставкового комплексу територіях пізніше.

Зазирни і сюди: Техніка, корисна в дорозі

Зал сторіччя був побудований в ранньомодерністичному стилі і став справжнім архітектурним проривом в свої роки. Творці цього комплексу і по стилю, і по технологічним прийомам створили справжній шедевр того часу. Висота залу становила 42 метри, діаметр куполу – 67 метрів, максимальна внутрішня ширина залу – 95 метрів, а загальна корисна площа – близько 14 тисяч квадратних метрів. Для того часу ця будівля була дійсно неймовірною. А в наступні десятиліття на прилеглій до Hala Stulecia території з’явилися і нові об’єкти – зоопарк, 106-метровий шпиль, Чотирикупольний павільйон і пергола. Також на території Щитницького парку, що оточує Зал, є дуже гарні Японські сади.

Ця пам’ятка цікава і сама по собі, і як місце проведення різних заходів – в Залі століття регулярно проходять виставки, ярмарки, музичні концерти і навіть спортивні змагання. Так що заглянути сюди однозначно варто.

Біловезький національний парк

Ну а якщо твоя душа просить відпочинку від урбаністичних пейзажів, рекомендуємо провести хоча б пів дня в Біловезькому національному парку. Тут ти побачиш природу в її первозданному вигляді – дику, чисту і прекрасну. Це місце унікальне у багатьох відношеннях. По-перше, це найстаріший національний парк на території Польщі. По-друге, в цьому біосферному заповіднику вільно живуть близько 12000 видів різних звірів і птахів, а ще тут збереглися унікальні популяції як фауни, так і флори. По-третє, тут є зубри. І їх багато. Дуже. На землях Біловезького національного парку мешкає найбільша популяція вільного європейського зубра в світі – на територіях близько 275 га облаштовано три резервати для розведення і збереження популяції цих тварин, причому туристам дозволяють бачити лише дуже малу частину стад, що тут живуть.

Це цікаво: Лайфхак для мандрівників. 8 порад, як подорожувати дешевше

Замок Чоха в Лесні

Справжня перлина Нижньосілезького воєводства. Цей старовинний замок був побудований у XIII столітті як прикордонна фортеця між територіями Сілезії і Лузатіі. І що тут сказати? Він дійсно виглядає як справжнісінька фортеця зі старих казок. Цей невеликий, акуратний і дуже мальовничий замок за свою насичену подіями історію побачив багато чого. Він належав чеському королю і розбійникам, в ньому жили принци, радники і вельможі, його продавали, завойовували, дарували, руйнували і перебудовували багато разів. Ну а після того, як поруч з цим форпостом виявили золоту жилу, до замку Чоха була прикута особлива увага, і кількість охочих прибрати такий скарб до рук виросло в багато разів.

А ще тут, за легендами, живуть примари. Та не одна якась нещасна заблукала душа, а ціла юрба. Тут тобі і втоплена в замковому колодязі невірна пані, і замурований в стіні біля каміна немовля-бастард, і ціла похоронна процесія, яка загинула в замковому рові через обрушення моста. Привиди на будь-який смак і колір, коротше кажучи 🙂

Батарея Блюхера Устка

Як ми вже згадували, в Польщі є хороші морські курорти. І мальовниче містечко Устка якраз є одним з них. Тому, якщо ти хочеш поєднати морський відпочинок в Польщі з відвідуванням визначних пам’яток, то рекомендуємо відправитися на Балтійське узбережжя, щоб насолодитися релаксом на золотих піщаних пляжах Устки і побувати в унікальних підземних бункерах.

Бункери оборонної батареї Блюхера знаходяться у західній частині Устки, біля берегової лінії. Якраз недалеко від одного з пляжів цього курортного містечка – тихого західного узбережжя. В кінці тридцятих років нацисти розробили проект створення стратегічного морського порту і почали підготовку прибережної зони, але після початку війни і захоплення Гданська потреба в цьому дорогому морському об’єкті відпала. Так на березі Устки і залишилися напівзасипані піском бункери і військові укріплення, які в останні роки перетворилися на справжній туристичний атракціон.

Усередині бункерів є цікаві експозиції, проводяться екскурсії, покази старих хронік і тематичних фільмів в 3D. Тут навіть діють спеціальні симулятори бомбардувань і газових атак. Звучить дивно і трохи моторошно, але туристам подобається. Крім того, біля батареї Блюхера є й інші тематичні розваги, наприклад, можна пограти в пейнтбол і потренуватися в стрільбі з лука на спеціальних полігонах. А влітку тут проводяться тематичні ярмарки з сувенірами і атракціонами. Всі бажаючі, до речі, в такі дні можуть постріляти зі зброї часів Другої світової війни.

Фестиваль слов’ян і вікінгів

А ось фанатам барвистих історичних фестивалів, реконструкцій та уявлень в кращих традиціях середньовіччя варто заглянути на Фестиваль слов’ян і вікінгів. У Польщі цей захід проводиться щорічно в місті Волін. У 2019 XXV Фестиваль слов’ян і вікінгів буде проходити з 2 по 4 серпня, так що ще є шанс встигнути на нього. Чому його варто відвідати? Тому, що там дуже круто!

Цей фест – один з найбільших заходів такого типу у всій Європі. Тут ти зможеш побачити реконструйовані будівлі та укріплення давніх людей, познайомитися з побутом і військовою справою тих епох. Учасники фестивалю одягнені в максимально реалістично виконаний одяг, екіпіровку і прикраси – всі речі відповідають тим, якими користувалися люди, які жили на цих землях ще до появи Польщі як такої. А ще тут можна спробувати різні страви, приготовані за оригінальною рецептурою тих часів, і випробувати свої сили в старовинних забавах і битвах. Кульмінація фестивалю – це масштабна історична постановка за участю кількох сотень воїнів-акторів. Битви, музика, змагання, смачне частування, всілякі розваги і уявлення. Що ще треба для щастя? 😉

А ще для щастя потрібен шопінг 😉 Літні розпродажі в Європі

Церква миру в Свидниці

Ну а в Свидниці можна відвідати дуже незвичайний релігійний комплекс – протестантську Церкву Миру. Ця величезна церква, побудована в 1648 році за угодами Вестфальського миру після Тридцятирічної війни, була зведена з дерева по фахверковій технології – без використання каменю, металу і навіть цвяхів. І, не дивлячись на крихкість і недовговічність такого матеріалу, збереглася вона до наших днів у чудовому стані.

Церква Святої Трійці зовні виглядає дуже незвично – білі стіни з чорними розчерками дерев’яних балок, нетипова форма будівлі, відсутність дзвіниць і інших атрибутів, традиційних для християнських релігійних споруд. Зате внутрішнє оздоблення Церкви Миру просто вражає. Розкіш барокових церковних інтер’єрів, абсолютно нетипова для протестантів, виглядає дійсно багато.

Корисні поради для туристів: Що можна брати в літак?

Стіни, галереї, ложі прикрашені складним різьбленням, покриті розписами і позолотою. Практично скрізь є великі і маленькі статуї, гербові щити і барельєфи. Особливо цікаві побудовані на щедрі пожертви прихожан амвон і вівтар – завдяки багатоярусним конструкціям, складним скульптурним групам релігійної тематики, позолоченим балюстрадам з написами і посланнями вони виглядають просто неймовірно.

Освенцим-Біркенау

А ще тим, хто планує подорож по Польщі, обов’язково варто заглянути в ще одне відоме місце цієї країни – в музейні комплекси, що діють на території колишніх концентраційних таборів Освенцим-Біркенау. Не потрібно нікому розповідати про те, що це за місце – про нього знають у всьому світі. Тут обірвалося величезна кількість життів, а долі багатьох тисяч людей були зламані в стінах цих концтаборів. Гірка пам’ять, просочена людським болем. Але відвідати ці місця все ж варто – щоб побачити, зрозуміти і назавжди зберегти пам’ять про те, що тут відбувалося в ті страшні роки.

Хочеш більше цікавих статей про пам’ятки України та інших країн? Тоді обов’язково підпишись на наш Telegram-канал і зазирай сюди частіше – тут ти завжди знайдеш багато свіжих ідей для своїх подорожей!

83789 0 cookie-check На відпочинок до Польщі? Список пам’яток, які потрібно відвідати!

Читайте також:

Динамічна новинка цього тижня: багатокористувацький шутер Killsquad
Динамічна новинка цього тижня: багатокористувацький шутер Killsquad
18 Липня, 2019, 10:05 791 11
16 липня геймерам відкрили ранній доступ до шутеру Killsquad – нової футуристичної іграшки в жанрі APRG, і багато геймерів вже встигли потестити цей, розрахований на...
Смотреть результаты
ТОП-5 рецептів холодної кави
ТОП-5 рецептів холодної кави
Каву ми любимо. Причому підбадьорюємось нею в будь-який час року. Влітку найчастіше – холодною. Вона є у всіх кав’ярнях міста. Пропонуємо поекспериментувати самим. Давайте наситимо...
Смотреть результаты
Половина літа пролетіла як один день. Як полюбити ЛИПЕНЬ і стати щасливішими
Половина літа пролетіла як один день. Як полюбити ЛИПЕНЬ і стати щасливішими
Отже, згадуємо, чим цей місяць хороший. Думаємо, як його урізноманітнити, наситити враженнями, емоціями і смаками. І рецепти будуть: найпростіші, що дарують новий гастрономічний досвід і...
Смотреть результаты