search
Підписатися

logo

Кращі новинки з презентації WWDC 2019

04 Червня, 2019, 07:21 7

Щорічна міжнародна конференція розробників WWDC є однією з небагатьох, але дуже важливих для Apple подій, коли компанія представляє свої останні розробки. І ще одне її відкриття, у 2019 році, відбулося вчора, в Сан-Хосе, Каліфорнія. Традиційно в цей період Apple представляє всі новітні напрацювання в області операційних систем – це iOS, macOS, tvOS, watchOS і деякі інші програмні рішення. Але тільки програмними розробками Apple не обмежилася і показала майбутній комп’ютер Mac Pro і монітор Pro Display HDR. І, про все по порядку.

Дивіться відеоверсію презентації: APPLE WWDC 2019 за 10 хвилин: MacPro, iPadOS, iOS 13 …

Зміст:

  • tvOS 13
  • watchOS 6
  • iOS 13
  • macOS15 Catalina
  • iPadOS
  • Mac Pro і Pro Display HDR

tvOS 13

новинки с презентации WWDC 2019 2

Навесні цього року у Apple стався серйозний поворот в сфері послуг, що надаються. Зокрема, було представлено безліч платних сервісів, каналів і навіть свій власний онлайн-кінотеатр. Кожен проект зроблений на дуже якісному рівні, із залученням світових знаменитостей як для акторського складу, так і режисерського. У компанії роблять велику ставку на ці мультимедійні продукти, тому як це суттєво підвищує їх популярність і, чого гріха таїти, доходи.

новинки с презентации WWDC 2019 2

І, якщо раніше на презентаціях звучали заяви, що Apple виробляє найкращі програмні і апаратні продукти, то тепер до цього списку додалися сервіси. У Купертіно пишаються тим, що вони роблять, і світові рейтинги підтверджують, що роблять вони все правильно. Однак, для роботи всіх нових сервісів необхідна  оновлена ​​версія прошивки, яку і представили вчора – tvOS 13.

новинки с презентации WWDC 2019 2b

Крім безлічі дрібних нововведень варто відзначити появу підтримки бездротових ігрових контролерів найзнаменитіших консолей – Microsoft Xbox One S і Sony PlayStation DualShock 4. Їх повна працездатність буде можлива тільки з моменту запуску спеціальної платформи для ігор, під назвою Arcade, який не за горами. Додатковим бонусом стане можливість створювати облікові записи для кожного члена сім’ї на телевізійній приставці Apple TV, щоб зберігати переваги, які будуть враховуватися при доборі та пошуку контенту.

watchOS 6

новинки с презентации WWDC 2019 3

Один з найпопулярніших годинників в світі – це Apple Watch. Не тільки серед механічних, електронних або смарт-годинників – взагалі з усіх видів. Apple Watch стали найкращим носимим смарт-пристроєм, трекером активності, персональним асистентом, щодо здорового способу життя і просто приладом, який показує час. Тож не дивно, що велика кількість функцій вимагала глобальних змін в концепції Apple Watch, яка не змінювалася з моменту випуску першої моделі.

новинки с презентации WWDC 2019 3a

Так, в новій операційній системі watchOS ми побачимо нові циферблати (куди без них) і самостійні можливості годинника, як окремого пристрою. Адже в повноцінній функціональності Apple Watch присутня eSIM-карта, що дозволяє дзвонити без допомоги телефону, підключатися до інтернету, датчик GPS, своя пам’ять для музики. І для повноцінної роботи годинника не вистачало лише можливості без залучення iPhone встановлювати додатки. І ця можливість була додана – Apple Watch обзавівся своїм власним App Store.

новинки с презентации WWDC 2019 3b

Впроваджено безліч нововведень і можливостей, які підвищують рівень комфорту і охорони здоров’я, у всіх її проявах. Годинник буде в змозі вимірювати рівень навколишнього шуму, щоб повідомити вам наскільки небезпечно тривале перебування в даній локації для ваших вух. Безліч програм стали працювати незалежно від iPhone, зробивши годинник самостійним пристроєм, а такі додатки як диктофон і розумний калькулятор дозволили зовсім на час відмовлятися від iPhone. Звичайно ж, окрему увагу приділено здоров’ю і всьому що пов’язано з його підтримкою на належному рівні – Apple як ніхто інший стурбований цим питанням і приділений цьому час відбився на додатках і функціях нової watchOS.

iOS 13

новинки с презентации WWDC 2019 4

Найдовше очікуване і велике програмне оновлення, яке випускається компанією в цьому році. І почати слід з того, що, як і очікувалося, Apple-таки представить темну тему для iPhone. І це буде не просто затемнена місцями картинка – дизайн повністю перероблений і адаптований для використання з OLED-екранами. Нагадаємо, що серед особливостей цієї технології – відсутність необхідності підсвічувати невикористовувані пікселі – світіння виникає тільки там, де це потрібно. Це означає, що темна тема – прямий шлях до економії заряду акумулятора і збільшення ресурсу роботи самого екрану.

новинки с презентации WWDC 2019 4a

Окрему увагу приділено швидкодії смартфонів. І, хоча, ніякі з сучасних пристроїв не відрізняються будь-яким пригальмовуванням, в Apple оптимізували нову операційну систему для більш злагодженої і швидкої роботи, що дуже похвально. Збільшена швидкість розпізнавання Face ID на 30%, швидкість завантаження і запуску додатків збільшена на 50%, що взагалі викликає подив. У клавіатурі власної розробки Apple запропонувала функцію свайпа, яка дозволяє швидко набирати текст, не відриваючи пальця від екрану і тепер ви можете створювати унікальні кастомізовані «свої» анімоджі, які будуть зберігатися як пакет смайлів і він буде доступний навіть іншим пристроям з iOS.

новинки с презентации WWDC 2019 4b

Значний внесок зробили в поліпшення додатку Карти, але, на жаль, поки це актуально тільки для США. Кожен вбудований популярний додаток зазнав якісних змін, які торкнулися як зовнішнього вигляду, так і функціональних можливостей.

новинки с презентации WWDC 2019 4с

Особливу увагу в Apple приділили конфіденційності власника, що дуже виграшно виглядає на тлі багатьох інших найбільших виробників. І, поки всі інші медіагіганти і компанії збирають максимум інформації про вас, якщо ви використовуєте їх аккаунт, то в Apple дозволяють вам вибрати що ви хочете передати про себе і скоротити цей список до мінімуму.

новинки с презентации WWDC 2019 4d

Ще одне поліпшення торкнулося камери і можливостей постобробки фото і відео матеріалу. Всім власникам стане доступним ручне управління численними параметрами зйомки, як фото, так і відео – чутливість, баланс білого, контраст, яскравість і тому подібні. А після цього ви зможете якісно відредагувати знятий матеріал, аж до перевороту відео прямо на вашому iPhone. Зручніше стане користуватися галереєю, «руку» до якої докладе штучний інтелект і дозволить приховувати частину інформації, на підставі певних критеріїв.

Порівняння можливостей камери iPhone: ПОРІВНЯННЯ КАМЕР: Huawei P30 Pro, Samsung Galaxy S10 + і Apple iPhone Xs Max

новинки с презентации WWDC 2019 4e

Також нова iOS отримає можливість доступу до підключених носіїв інформації – карт пам’яті або флеш-накопичувачів, за допомогою додатка Files. І, як ви вже мабуть знаєте, в Apple зупинили поновлення для iPhone 6 і більш молодших моделей, а це означає що нову версію отримають лише пристрої, починаючи з iPhone 6s і новіші.

Для меломанів: Любителям музики – Apple оновили iPod touch

macOS 10.15 Catalina

новинки с презентации WWDC 2019 5

Не забуті власники комп’ютерів і ноутбуків Mac. Для них представлена ​​нова версія macOS. Її ключовими особливостями будуть розширена підтримка роботи з iPad, декількох додатків з iOS, а також наступник iTunes, від якого в Apple відмовляються. Тепер же за музичний контент буде відповідати Apple Music, за телевізійний – Apple TV, за стрімінг Podcasts. Додано голосове управління пристроями на macOS, підтримка Apple Pencil, яка буде проектуватися з iPad і повноцінна робота з відповідними додатками для фото- та відеомонтажу.

новинки с презентации WWDC 2019 5a

Всі власники в разі необхідності можуть скористатися можливостями «знайти мій пристрій», що дозволяє показувати його місце розташування або стерти / заблокувати, як це реалізовано на iPhone. А iPad тепер можна буде використовувати як монітор, коли це буде зручно – і про це докладніше далі.

iPadOS

новинки с презентации WWDC 2019 6

Так, ми не помилилися – це нова операційна система для iPad, яка змінить iOS. Вона покликана стерти межу між мобільними пристроями і комп’ютером, представивши універсальні можливості, якими і наділені iPad. За рахунок сенсорного екрану можливості iPad, особливо старших моделей, на багато перевершують MacBook і дозволяють виконувати ті ж завдання, але зручніше. Нова операційна систем дозволить зробити роботу з планшетом ще комфортніше, з поліпшеною багатозадачністю і оновленим домашнім екраном.

Останні оновлення самих iPad: Оновлені iPad від Apple – що нового?

новинки с презентации WWDC 2019 6a

Знову ж, важливим моментом є той факт, що це розроблена «з нуля» операційна система, підлаштована під потреби користувача, а не просто змінила назву і зовнішній вигляд стара iOS. Тепер взаємозв’язок iPad з будь-якими комп’ютерами на macOS стане тісніше, переплітаючись по ряду функцій, зберігши при цьому повну підтримку роботи з пристроями на iOS.

Mac Pro і Pro Display HDR

новинки с презентации WWDC 2019 7

Ось вже справжній подарунок для професійних користувачів. Новітній, довгоочікуваний і неповторний комп’ютер Mac Pro, з унікальним дизайном і можливостями, а також 32-дюймовий 6K-монітор. Це комплект, який гідний поваги, він зможе впоратися з будь-якими завданнями, і під «будь-якими» мається на увазі дуже широке значення цього слова. І після погляду на його можливості, а особливо вартість, навіть найпотужніші MacBook Pro і iPad Pro здаються не такими вже крутими і дорогими.

новинки с презентации WWDC 2019 7a

Нинішній Mac Pro хороший всім – красивий, незвичайний, але він вже застарів. З моменту його останньої модифікації у 2013 році пройшло 6 років, а це неприпустимо багато для комп’ютера професійного рівня і з більшістю актуальних завдань він вже не здатний впоратися, в силу стрімкого розвитку технологій. Логічно було б випускати нові модифікації, але в Apple зробили   розумніше – вони оснастили новий Mac Pro модульною системою, яка дозволить майбутнім власникам просто оновлювати необхідний компонент на більш потужний і продуктивний, збільшувати обсяг оперативної і вбудованої пам’яті.

новинки с презентации WWDC 2019 7b

Крім цього – новий Mac Pro це зразок дизайнерського мистецтва. Як ви пам’ятаєте Apple починала з виробництва саме комп’ютерів, а, отже, ця сфера для них дуже особиста. Сказати, що новий Mac Pro красивий – це взагалі не описати його. Він чудовий, навіть на зображенні і відео, які представлені на сайті Apple. Незвичайна будова корпусу, хром, алюміній, велика кількість кріплень, і до дрібниць відпрацьовані елементи створюють надзвичайне враження. Це особливе почуття властиве тільки продуктам Apple, і його ні з чим не переплутати.

новинки с презентации WWDC 2019 7c

Таке ж приємне відчуття викликає і новий монітор, який ще більше ніж Mac Pro вимагав поновлення. Це 32-дюймова IPS-матриця, з роздільною здатністю  6016х3384 пікселів і співвідношенням сторін 16: 9. Вона здатна відображати глибину кольору до 10 біт на канал, що означає передачу понад один мільярд відтінків, і повноцінно охоплювати колірний простір P3. Також, її кути огляду феноменальні – 178 градусів в горизонтальній і вертикальній площинах, за рахунок технології повної ламінації екрану.

новинки с презентации WWDC 2019 7d

Як бачите, монітор вийшов під стать, як то кажуть, першокласному Mac Pro і дозволить створити неперевершений комплект, для істинного цінителя бренду і справжнього професіонала. За скромними попередніми підрахунками, з 1,536 Тб оперативної пам’яті (12 планок по 128 Гб з підтримкою ECC), двома дисками SSD по 2 Тб, приблизно схожого 28-ядерного процесора Intel Xeon, який заявлений в характеристиках на сайті Apple і двома відеокартами класу NVIDIA Quatro RTX 6000 (так як ціна на Radeon Pro Vega II ще невідома) вартість зашкалить за 40 тисяч доларів. І це лише за скромними підрахунками звичайних роздрібних вартостей сторонніх виробників (не Apple). Так що Mac Pro буде унікальним не тільки зовні, але і взагалі, як пристрій, тому що купити його зможе, мабуть, далеко не кожен.

Що ж стосується презентації в цілому, то Apple приємно здивувала кожного, хто має хоч якесь відношення до її продуктів. Будь у вас iPhone 6s або Apple Watch, або може тільки iPad – ви вже будете причетні до цього майбутнього і інтригуючого нового світу Apple, який скоро стане доступний кожному власнику цих пристроїв.

Любите техніку Apple? Підписуйтесь на Telegram-канал Comfy – тут є багато цікавих новин про останні новинки в світі техніки !;)

80444 0 cookie-check Кращі новинки з презентації WWDC 2019

Читайте також:

Як обрати фітнес-браслет, що допоможе Вам завжди бути у формі
Як обрати фітнес-браслет, що допоможе Вам завжди бути у формі
26 Травня, 2019, 07:47 1751 10
Життя не стоїть на місці, а технології тим паче. І те, що колись здавалось фантастичним, зараз абсолютно повсякденні речі. Багато хто з нас в дитинстві...
Смотреть результаты
Huawei P30 Lite вже в Україні. Перші враження
Huawei P30 Lite вже в Україні. Перші враження
Сьогодні компанія Huawei офіційно представила в Україні свіженький смартфон – P30 Lite. І треба сказати, у Huawei, одного з найпомітніших виробників смартфонів, в цьому році...
Смотреть результаты
Смартфон зсередини: Камера. Частина 1 – матриця, об’єктив
Смартфон зсередини: Камера. Частина 1 - матриця, об'єктив
Сьогодні ми будемо розбиратися в тому, як зроблені і з чого складаються камери. І не якісь там особливі, а найпопулярніші – камери смартфона. У кожного...
Смотреть результаты