search
Підписатися

logo

Ера розумних автомобілів, Ілон Маск і польоти в космос

05 Березня, 2018, 04:24 9

Розвиток технологій не стоїть на місці і те що ми раніше спостерігали на екранах під час перегляду фантастичних фільмів можна побачити визирнувши у вікно. І мова йде вже не тільки про «розумні» телевізори, чайники, розетки і будинки в цілому, а про автоматизовані машини з штучним інтелектом і туристичні польоти в космос від живого «Тоні Старка» на ім’я Ілон Маск.

Два слова про «розумні» автомобілі

У наш час автомобілі є потужними обчислювальними платформами. Ця тенденція зростає з введенням автоматичних функцій безпеки та безпілотних машин. Все більш широко використовуються камери і програмне забезпечення з використанням штучного інтелекту, який допомагає аналізувати стан машини в режимі реального часу.

В майбутньому камери можуть використовуватись і по-іншому. Наприклад, Tesla та інші автовиробники запропонували, замість бічних дзеркал використовувати низькопрофільні камери. В поєднанні з внутрішнім монітором це додало б зручності водію та аеродинамічності автомобілю.

Tesla та інші

Так само для запобігання зіткнень в машинах встановлюються системи зондування від Mobileye. Багато безпілотних машин, включаючи компанію Google, покладаються на радари. Виключенням типового використання радару для автономних транспортних засобів є NVIDIA DAVE2, який по суті навчав себе правилам дорожнього руху за допомогою нейронної мережі, використовуючи лише дані камер з реальних машин.

Штучний інтелект від Tesla

Вражає те, що він може нормально їздити по самих різних дорогах після кількох місяців навчання, використовуючи тільки камери.

Штучний інтелект від Tesla

Власник корпорації Tesla і SpaceX Ілон Маск заявив, що його компанія Tesla розробляє власні чіпи з штучним інтелектом для своїх безпілотних автомобілів.

Штучний інтелект від Tesla

Максимум через півроку автомобіль Tesla зможе пересікти США за допомогою штучного інтелекту. Експеримент повинен пройти без будь-яких втручань людей. Подібний експеримент в компанії повинні були провести ще в 2017 році, але за словами Ілона Маска автомобіль був ще не повністю готовий. Підготовку вдасться завершити в зазначені строки. Американський підприємець впевнений, що автомобіль зможе пересуватися без допомоги людини. Ілон Маск вірить в можливість створення універсальних і безпечних технологій управління автомобілем з штучним інтелектом, хоча раніше глава Tesla заявляв, що людство в небезпеці у зв’язку з швидким розвитком та створення роботів і штучного інтелекту.

Компанія Armormax представила куленепробивний варіант седана Tesla Model S P100D, який назвали найшвидшим броньованим автомобілем у світі.

Tesla Model S P100D

Виробник стверджує, що кузов машини підсилили особливим волокном, що витримує постріл з великокаліберної гвинтівки. Для бронювання даху, дверей, стійок і дна машини використали ламіноване синтетичне волокно і термічно оброблений балістичний сплав. Стандартне скло електрокара замінене на багатошарове оргскло з полікарбонатним ламінуванням. У компанії особливо підкреслюють, що не використали для бронювання загальноприйняті сталеві листи.

В оснащення машини також входить посилена підвіска, безпечні шини RunFlat, захищені елементи силової установки. При цьому маса доопрацьованого автомобіля збільшилась всього на 250 кілограмів більше стандартного (2289 кг). Tesla Model S P100D оснащується двома електромоторами, сумарна віддача яких становить 773 к.с. і 967 Нм обертального моменту. До 100 кілометрів на годину електрокар розганяється за 2,6 секунди. Максимальна швидкість – 250 км/год.

Технології інтелектуального автомобіля від Daihatsu

Величезна увага в сучасному автомобілебудуванні приділена питанню забезпечення максимальної безпеки при водінні автотранспорту. Японський концерн Daihatsu прийняв на себе зобов’язання розробляти і постійно удосконалювати технології, які роблять їхні автомобілі такими ж безпечними, як і комфортабельними. Розроблені Daihatsu автомобільні інтелектуальні системи гарантують комфортне і безпечне водіння цими невеликими автомобілями.

22

Лазерний радар

Система забезпечує постійний контроль за транспортом, що попереду і допомагає водієві утримувати автомобіль на безпечній дистанції. Діє система в діапазонах швидкостей від 45 до 100 км/год. При зменшенні швидкості автомобіля, що рухається попереду система круїз-контролю включає плавне автоматичне гальмування. У випадку, якщо цього не досить для дотримання безпечної дистанції, система попереджає водія про можливий ризик зіткнення.

Blind Corner Monitor (спостереження за “мертвими зонами”)

Система використовує камеру, встановлену спереду автомобіля, для спостереження за “мертвими зонами” з метою швидкого виявлення автомобілів, що наближаються зліва і справа.

Система безпеки «Pre-Crash» (предаварія)

За статистикою найбільш частим ДТП є удар в задню частину кузова рухомого спереду автомобіля. Система безпеки Pre-Crash ефективно захищає від цього типу аварії. При скороченні безпечної дистанції між автомобілями, система попереджає водія про можливий ризик зіткнення. Якщо водій зреагував і почав гальмування, системою забезпечується додаткове гальмування на допомогу водієві Якщо з певних причин водій не натиснув педаль гальма, система починає гальмування автоматично, додатково відбувається натягування ременів безпеки для зменшення травматизму водія і пасажирів

Система попередження про вихід за межі смуги руху (LDW)

Ця система реєструє результат переміщень автомобіля на дорозі і видає попереджуючий сигнал водієві, коли автомобіль починає виїжджати з відповідної смуги руху. Це допомагає водієві вчасно зреагувати і підкорегувати напрямок руху автомобіля. Додатково до системи попередження про вихід за межі смуги руху Daihatsu розробила технологію з фіксування смуги, виходячи з аналізу рульових маніпуляцій.

Системи обміну інформацією між автомобілями

Система повинна дозволити автомобілям обмінюватися інформацією між собою. Бортові комп’ютери автомобілів а одній мережі повинні постійно обмінюватися інформацією і у разі ризику ДТП брати керування на себе. Помітивши за допомогою радара зіткнення прямо по курсу, автомобіль повинен зв’язатися з рештою автомобілів позаду, щоб вони також скинули швидкість. Ця система буде найбільш ефективна на перехрестях і дорогах з обмеженим оглядом.

Автомобіль зі штучним інтелектом від Toyota

Компанія Toyota також має «розумний» концепт під назвою Concept-i. Машина має незвичайний дизайн, розробкою якого займалася студія Calty Design Research Toyota.

4

Авто оснащується системою штучного інтелекту Yui. Технологія взаємодіє з водієм, при цьому постійно вдосконалюється і підлаштовується під автовласника. Наприклад, машина здатна запам’ятовувати маршрути, заздалегідь оплачувати місце на парковці або вибирати більш зручний варіант під’їзду. Крім цього система може стежити за станом здоров’я власника і його настроєм.

У машині відсутня приладова панель, вся необхідна інформація проектується на лобовому склі. Concept-i може самостійно змінювати підсвічування салону, в залежності від настрою і переваг автовласника. Штучний інтелект Yui, який отримала машина, здатен вивчити характер свого власника, після чого давати йому поради та підказки, а також вести бесіду. За допомогою спеціальних панелей машина здатна передавати короткі повідомлення іншим учасникам руху. Так автомобіль може попередити інших автомобілістів про стан доріг, небезпечних ділянках трас або аваріях.

Концепт-кар оснащений бортовим комп’ютером, що має безліч датчиків, а також камер. Вони вивчатимуть як водія, так і пасажирів і вибудовуватимуть модель поведінки Yui з ними.

Система автономного водіння може бути активована в будь-який момент. У разі якщо управління Concept-i бере на себе водій, Yui включить функцію підказок.

Коротко про SpaseX Ілона Маска і приватні польоти в космос

SpaceX була заснована в червні 2002 року на той момент акціонером відомої платіжної системи PayPal Ілона Маском.

24 березня 2006 відбувся перший для компанії запуск ракети-носія Falcon 1, що завершився аварією.

66

У серпні 2006 компанія стала одним з переможців у конкурсі програми NАSА Commercial Orbital Transportation Services (COTS) і отримала сумарне фінансування в розмірі близько 396 млн доларів, для розробки і демонстрації ракети-носія Falcon 9 і корабля Dragon. Контракт з COTS був розбитий на 40 етапів, кожен з яких оплачувався окремо. Його виконання тривало до 2012 року.

28 вересня 2008 року відбувся перший успішний запуск ракети-носія Falcon 1 і доставка корисного вантажу на орбіту.

22 грудня 2008 року, між SpaceX і NАSА підписаний контракт в рамках програми Commercial Resupply Services (CRS) з поставками провізії і обладнання на Міжнародну космічну станцію на суму 1,6 млрд доларів. До початкових 12 запланованих місій пізніше були додані ще 3.

4 червня 2010 року виконано дебютний запуск ракети-носія Falcon 9, на орбіту був запущений макет корабля Dragon. А 8 грудня 2010 на орбіту вперше запущено сам космічний корабель Dragon. 25 травня 2012 корабель Dragon був вперше пристикований до модуля МКС Гармонія.

МКС Гармонія.

У 2011 році SpaceX починає участь в пілотованої програмі NАSА Commercial Crew Program. В рамках цієї програми SpaceX укладає контракт на розробку пілотованого корабля на 75 млн. дол. 16 вересня 2014 року NASA анонсувала підписання контракту з компанією SpaceX в рамках програми Commercial Crew Program по доставці астронавтів на МКС за допомогою пілотованого корабля Dragon V2. Сума контракту склала 2,6 млрд доларів.

28 червня 2015 року сталась аварія під час запуску ракети-носія Falcon 9 з кораблем Dragon на борту в рамках місії постачання МКС SpaceX CRS-7. Ракета-носій вибухнула в повітрі через 2 хвилини 19 секунд після старту.

14 січня 2016 року NASA вибрала компанію SpaceX одним з трьох переможців конкурсу по другій фазі програми постачання МКС Commercial Resupply Services 2 (CRS2), з 6 гарантованими місіями для корабля Dragon і можливістю продовження контракту при необхідності.

27 квітня 2016 року компанія отримала свій перший EELV – контракт з ВПС США за програмою виведення в космос найбільш важливих супутників для забезпечення державної безпеки та на запуск навігаційного супутника GPS 3-2. Сума контракту склала 82,7 млн дол. Запуск ракети-носія Falcon 9 очікується в 2018 році.

МКС Гармонія.

6 лютого 2018 року SpaceX провела перший запуск надважкої ракети-носія Falcon Heavy. Вона відправила корисне навантаження – автомобіль Tesla Roadster – на витягнуту навколосонячну орбіту, де перетинаються траєкторії руху Землі і Марса. Центральний блок ракети не зміг приземлитися на морську платформу і розбився.

В цьому році SpaceX збирається організувати космічний тур для двох туристів. Вони мать облетіти навколо супутника нашої планети і вже дали аванс за подорож. Туристи відправляться в космос з тієї ж стартового платформи, яку використовували для запуску кораблів «Аполлон».

Уже в травні цього року планується перша пілотована місія SpaceX до МКС. Як ракету-носій буде використаний Falcon 9.

А у 2024 році планується доставка першої людини на Марс.

За підсумками 2017 року на частку SpaceX припадає 20 відсотків світових запусків космічних ракет. На частку Державного космічного агентства України за той же період припадає один відсоток (один пуск середньої ракети «Зеніт»). Станом на 2 березня SpaceX встигла провести чотири пуски, зайнявши 18 відсотків відповідного світового ринку. Серед них – перший за останні 30 років старт надважкої ракети Falcon Heavy.

Як бачимо, майбутнє твориться вже сьогодні. І ми з вами так чи інакше є частиною цього.

48454 0 cookie-check Ера розумних автомобілів, Ілон Маск і польоти в космос

Читайте також:

Десерт «Павлова» – це торт-безе зі свіжими фруктами
Десерт «Павлова» – це торт-безе зі свіжими фруктами
22 Лютого, 2018, 10:39 1954
Всім привіт! Нещодавно натрапила в інтернеті на цікавий десерт – «Анна Павлова», чудовий вид цього тістечка не залишив мене байдужою та я вирішила дізнатися про...
Смотреть результаты
Що можна приготувати з мексиканської тортильї
Що можна приготувати з мексиканської тортильї
Тортилья. Простий коржик, який підкорить ваш шлунок своєю універсальністю та смаковими якостями – головне трохи фантазії. Цей нехитрий, на перший погляд, коржик служить основою багатьох...
Смотреть результаты
Масляна без шкоди для фігури: ТОП-5 рецептів дієтичних млинців – Блог Comfy!
Масляна без шкоди для фігури: ТОП-5 рецептів дієтичних млинців - Блог Comfy!
Хто з нас не любить Масляну. Це ну дуже смачний тиждень: час, коли хочеться собі дозволити млинець, ще млинець і ще … Так, стрес для...
Смотреть результаты