search
Підписатися

logo

Електронна книга або планшет – на чому зупинити вибір?

30 Грудня, 2018, 08:13 7

Планшет – це багатофункціональний електронний пристрій, який має великий вибір функцій. Він може використовуватися, як для приємного проведення часу за прослуховуванням музики, переглядом фільму або гри. Так і для роботи, коли необхідно встановити мобільне з’єднання, доступ до електронної пошти, бути постійно на зв’язку. Додатково планшет оснащений відео-, фото камерою, а також підтримує мобільний зв’язок. Здавалося б, які можуть бути сумніви вибору між планшетом і рідером для читання книг, але не дивлячись на свою багатофункціональність, він не придатний для комфортного і безпечного читання. Звичайно, ви можете завантажити додаток, який дає можливість налаштування екрану до максимально зручного режиму читання, але навіть в цьому випадку ваші очі почнуть боліти дуже швидко.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал

Зміст:

 1. Що таке електронна книга
 2. Планшет або електронна книга – порівняння
 3. Огляд електронних книг
 4. Функціонал електронних книг
 5. Додаткові функції букрідерів
 6. Електронна книга для школи

Планшет або електронна книга – порівняння

На чому ж зупинити вибір – на електронній книзі або планшеті? Для цього необхідно зробити порівняльний аналіз:

 1. Розмір екрану. Дисплеї у обох пристроїв виробляються різної діагоналі. В е-бук рідерах передбачені екрани від 5 до 7.8 дюймів. Тому якщо ви переживаєте за зручність читання через діагоналі, то різниці особливої ​​немає.
 2. Дисплей. Планшети оснащені рідкокристалічними екранами, для електронних книг виробляються спеціальні дисплеї, які ще називаються “електронний папір”. Зображення в таких дисплеях формується у відбитому світлі, як на звичайному паперовому аркуші, при цьому зображення виходить чітким – приблизно близько 100 dpi. Для читання дисплей у бук рідерів значно виграє. Очі не відчувають додаткового напруження. До того ж дисплей у електронних книг не затемнюється під час потрапляння прямих сонячних променів, що теж плюс для читання.

Електронна книга або планшет

 1. Функціонал. Планшети, як писалося вище, багатофункціональні, тому, якщо читання книг не ваше улюблене заняття, яке скрашує поїздки в громадському транспорті, в поїзді, то краще вибрати його. Електронні книги обмежені по функціональності, але є моделі, на яких передбачено перегляд відео форматів, але тоді батарея тримає менше часу, та й фільм за якістю зображення програє планшету.
 2. Формати. Планшети підтримують самі використовувані формати для відкриття текстового документа або книги, в той час як електронна книга підтримує до 25 форматів.
 3. Заряд. Планшети через їх багатофункціональність садять батарею дуже швидко в порівнянні з букрідерами, деякі моделі можуть працювати без підзарядки місяць. Відмінна економія електроенергії і прекрасний девайс для тривалих поїздок.

Зробивши порівняння, можна з твердою впевненістю сказати, що для читання книг, краще брати вузькоспеціалізований девайс, він збереже ваші очі.

Що таке електронна книга

Електронна книга що це

Переносний мобільний пристрій призначений для якісного відображення електронного тексту – це eBook Reader. В електронній книзі все продумано для зручного і безпечного читання книг для ваших очей, документів і навіть завантажених журналів і газет. Відрізняється простим інтерфейсом, можливістю читати текстові файли будь-яких форматів, довгим терміном роботи без підзарядки. А також можливістю купувати нові книги через спеціальні програми або завантажувати за допомогою WI-FI, Bluetooth, прямого підключення до комп’ютера/ноутбука. При цьому читати на такому пристрої комфортно в будь-який час доби.

Огляд електронних книг

Електронна книга

Через вузьку спеціалізацію електронні книги представлені меншою кількістю виробників, ніж, наприклад, планшети. Серед них є гуру виробництва, так як їх потужності і можливості заточені саме під створення букрідерів, наприклад, PocketBook. Розглянемо кілька з популярних брендів електронних книг:

 1. Якщо ви намагаєтеся визначитися, яка електронна книга краща, то серед моделей бренду PocketBook напевно знайдете те, що вам потрібно. Рідери цього виробника багато років були найбільш продавані в пострадянських країнах. Причина такої популярності в постійному поліпшенні електронних книг, як і доступною ціною. Компанія PocketBook випускає букрідери з монохромними і кольоровими екранами і з дозволом від 100 до 125 dpi. Самі дисплеї зроблені за технологією E Ink і E Ink Triton, в залежності від моделі. Є модельні ряди, у яких екран має додатковий захист від пилу і вологи. Компанія постійно доповнює свої електронні книги і функціоналом, наприклад, ви можете купити модель з фотокамерою. Вона фотографує текст, а портативний пристрій розпізнає його з можливістю ручної редакції.

Електронна книга PocketBook

 1. Електронні книги бренду AIRON – це багатофункціональні пристрої, які можуть підтримувати 23 різних формата, включаючи архівні. Оснащені сенсорним дисплеєм з високою роздільною здатністю. Реалізуються, в залежності від моделі, з можливістю підключення до WI-FI, Bluetooth. Рідер можна використовувати для перегляду файлів в інтернеті і сторінок. Виробник випускає букрідери, що працюють на Андроїд і з можливістю скачування додатків через Play Market.

Електронна книга AIRON

Це два відмінних бренду з великим вибором електронних книг в залежності від вашого бюджету і вимог до експлуатації.

Функціонал електронних книг

Вибираючи для покупки, кращу електронну книгу, потрібно визначити, які функції є в них і які важливі для вас. Функціонал електронних книг:

 1. Захист від вологи та пилу. Якщо електронна книга часто використовується в дорозі або в сім’ї є діти, які використовують її для читання, то волого і пилозахисне покриття буде не зайвим.
 2. Покриття антивідблиску. Незважаючи на те, що книги робляться на основі дисплеїв E Ink і їх модифікацій, і вони мають ряд переваг в порівнянні, наприклад, з планшетом для читання. Краще вибрати рідер з покриттям антивідблиску, з ним навіть на яскравому сонці ваші очі не будуть відчувати дискомфорту.

Покриття антивідблиску на електронній книзі

 1. Наявність зовнішнього підсвічування. Вбудована підсвітка на бюджетних моделях електронної книги може розподіляти світло нерівномірно, тому, якщо любите читати в темряві, то краще вибирати пристрій з зовнішнім і вбудованим підсвічуванням.
 2. Комунікаційні пристрої. Є моделі рідерів, які коммунікують із зовнішніми джерелами інформації за допомогою Wi-Fi, Bluetooth, 3G. При цьому підключатися можуть до інших мобільних пристроїв, до інтернету в точках доступу або всюди, де є покриття 3G.
 3. Русифікатор. Його наявність значно спростить і так доступний інтерфейс.

Додаткові функції букрідерів

До додаткових функцій відноситься можливість управління графікою і текстовим документом, а також можливість використовувати букрідер не тільки для читання. До додаткових функцій можна віднести:

Додаткові функції букрідерів

 • Функція безпечного використання.
 • Графічні роботи з текстом.
 • Функція розпізнавання мови.
 • Видалення, проставлення закладок, запам’ятовування сторінки.
 • Масштабування текстів.
 • Наявність аудіо-, відеоплеєра, FM-тюнера.
 • Вшитих ігор.
 • Встановленого браузера.
 • Можливості скачування бібліотеки з Play Marketa.
 • Наявність диктофона, конвертера, будильника.

При цьому компанії виробники постійно покращують роботу електронних книг, додаючи все більше функціональних можливостей для користувачів.

Електронна книга для школи

Деякі школи вже зараз перейшли на використання eBook Reader, вони дозволяють зберігати всі підручники в одному місці, без необхідності носити важкі ранці. До того ж їх безпека для очей не нижча, ніж використання паперової книги. Електронна книга для дітей молодшого шкільного віку повинна мати мінімум сторонніх функцій (ігри, можливість переглядати фільми), інакше дитина буде відволікатися. Розмір букрідера також повинен бути невеликим – 5-6 дюймів, щоб зручно лежав в руці.

Електронна книга для школяра

Для старшокласників або студентів можна вибрати модель з більшою діагоналлю дисплея, особливо для тих школярів, які часто працюють з PDF форматом. А також, наприклад, з вбудованим фотоапаратом для розпізнавання тексту з фото.

Хорошу електронну книгу для школяра в Україні можна вибрати серед вищевказаних брендів.

66598 0 cookie-check Електронна книга або планшет – на чому зупинити вибір?

Читайте також:

Як приготувати стейк вдома
Як приготувати стейк вдома
30 Грудня, 2018, 04:23 22025 13
Стейк з м’яса – одне з найсмачніших страв, придумане людьми. Однак, незважаючи на удавану простоту, приготування стейка в домашніх умовах вдається далеко не кожному. Підписуйтесь...
Смотреть результаты
Що робити якщо ноутбук не вимикається
Що робити якщо ноутбук не вимикається
Ви помітили, що комп’ютерний пристрій перестав швидко відключатися або ноутбук не вимикається повністю, тобто екран погас, але він продовжує працювати? Значить, лептоп не функціонує правильно,...
Смотреть результаты
Як вибрати GPS навігатор
Як вибрати GPS навігатор
GPS навігатор – це пристрій для визначення вашого місцезнаходження і прокладки кращої дороги до пункту призначення. Незважаючи на широкі можливості смартфонів, пристрій користується попитом через...
Смотреть результаты