search
Підписатися

logo

Для закоханих у каву: як вибрати кавоварку?

09 Лютого, 2018, 03:59 11

Чи любите ви каву так, як любимо її ми – трепетно, ніжно, прикриваючи в блаженній знемозі очі кожного разу, коли відчуваємо божественний аромат цього напою?

Кавомани бувають різні. Одні глушать каву відерними  кружками, заливаючись кавою просто нон-стоп, інші п’ють чорну, як сама ніч, каву мікроскопічними чашками-наперстками, пафосно настовбурчивши мізинчик, а хтось всією душею любить солодко-молочні кавові напої  із спокусливими шапками збитих вершків та шоколадною крихтою.

У кожного свої смаки, але всіх любителів кави об’єднує одне – вони свято переконані, що тільки так, і ніяк інакше можна пити каву. А всі ті, хто віддають перевагу іншій рецептурі приготування, обсягам чашок, наявності або відсутності молочних добавок і спецій просто єретики. Іноді навіть здається, що в деяких кавоманів щось є від футбольних фанатів. Не вірите? А спробуйте сказати людині, яка пристрасно любить каву, розрізняє кожну нотку в її ароматі і може легко визначити сорт, купаж і країну походження зерен, що ви любите «розчинну кава». Хоча ні, не треба. Не варто навіть пробувати таке в реальному житті – це дійсно небезпечний експеримент.

фото 1

Але ми хотіли поговорити про кавоварки та  кавомашини – маленьких друзів, що справно постачають своїм власникам божественний нектар, який заряджає бадьорістю і енергією для роботи та нових звершень.

Гарна кавоварка рано чи пізно може знадобитися як досвідченому гурману, так і фанату «три-в-одному», адже вона, як мінімум, істотно полегшує життя, не тільки скорочуючи час, необхідний для приготування кави, але й гарантує, що напій вийде саме таким, як треба – в міру міцним, насиченим та смачним.

главное фото 2

Як вибрати кавоварку і чим вона відрізняється від кавомашини? Різні типи кавової  техніки дозволяють приготувати і класичні види кави, і кавові напої за нестандартною рецептурою, крім того, догляду та обслуговування вони також вимагають різного, так що будемо розбиратися в особливостях і можливостях цієї диво-техніки.

Для початку визначимо різницю між кавоваркою і кавомашиною. Як, в принципі, вже стає зрозуміло з назви, кавоварка каву тільки варить, тоді як в кавомашині процес приготування напою бадьорості повністю (або майже повністю) автоматизований. Як перші, так і другі мають свої власні види і підвиди. Познайомимося з ними ближче?

главное фото 3

Кавоварки еспресо

Якщо ваша кава настільки чорна, що починає читати реп, коли ви її заварюєте, то вам потрібна еспресо-кавоварка. З нею кава буде ще чорніше, йо. А якщо серйозно, то кавоварки еспресо або, як їх ще називають, ріжкові, зберігають свою популярність протягом дійсно багатьох років – такий тип кавових апаратів був розроблений італійським брендом Gaggia ще в далеких 70-х роках, і досі їх щиро люблять у всьому світі.

на замену 4

Як працює ріжкова кавоварка:

Електрокавоварки ріжкового типу обладнані спеціальною пластиковою або металевою ручкою-ріжком (холдером), від якої, власне, і отримали свою назву. У ручці передбачена невелика кругла ємність з сітчастим дном для меленої кави, яка засипається в неї і акуратно утрамбовується спеціальним ручним пресом для приготування еспрессо (темпером).

Крізь отриману «таблетку» кавового порошку проходить пара, обробляючи її під високим тиском (для правильного приготування традиційного еспресо за всіма канонами тиск повинен бути до 15 Бар), а отриманий кавовий концентрат зціджується в чашку. Міцність і насиченість приготованої таким чином кави залежить від температури й тиску, дрібності помелу та інтенсивності пресування – чим дрібніше і щільніше, тим міцніша кава.

на замену 5

Особливості та можливості кавоварок еспресо:

 • Деякі моделі ріжкових кавоварок адаптовані не тільки під розсипну мелену каву, але і під чалди – вже готові спеціальні пакетики. Виробники порційно фасують в невеликі саше обсмажену і змелену каву різних сортів, тому з заправкою кавомашини не доводиться морочитися – вибираєте чалд з кавою потрібного виду, ставите його в спеціальний відсік і натискаєте кілька кнопок. Усе.
 • Практично в кожній моделі сучасних кавоварок-еспресо є або капучинатор, або насадка панарелло. Ці пристосування призначені для створення пишної пінки для молочних кавових напоїв, наприклад, латте і капучіно.
 • Більшість моделей вміють попередньо прогрівати кавові чашки за допомогою спеціальних підставок, а також регулювати інтенсивність пари.

Гейзерні кавоварки

Якщо приготована в традиційній джезві кава вам здається занадто м’якою і недостатньо міцною, рекомендуємо познайомитися ближче з таким шедевром італійської техніки як гейзерна кавоварка. Максимально прості та зручні у використанні, вони здатні вичавити з кавових зерен все, що тільки можна, і навіть трохи більше. Міцна, насичена кава, здатна підбадьорити за лічені хвилини – що ще потрібно для щастя?

фото 6

Як працює гейзерна кавоварка:

Схожа на металевий «приталений» глечик, гейзерна кавоварка складається з трьох секцій – двох великих і однієї маленької посередині. Нижня ємність призначена для холодної води, середня – для мелених кавових зерен, а верхня – для готового напою. Нагріваючись в нижній секції, вода стає парою, і під тиском проходить крізь шар меленої кави, насичуючись смаковими і ароматичними речовинами. Далі отриманий  кавовий екстракт піднімається через спеціальну трубочку-гейзер у верхню секцію глечика, перетворюючись вже в готовий напій.

фото 7

Особливості та можливості гейзерних кавоварок:

 • Гейзерні кавоварки можуть бути призначені як для використання на варильній поверхні або газовій плиті, так і електричні, що працюють за принципом електрочайника.
 • Не рекомендується використовувати в кавоварках такого типу занадто дрібний помел, також не варто спресовувати каву в «таблетку», як в кавоварках еспресо – це створить надмірний тиск всередині конструкції, і кавоварка може вийти з ладу. Навпаки, кінчиком чайної ложки прокресліть кілька ліній на поверхні насипаної в лоток-воронку кави, щоб пару було легше проходити.
 • Гейзерну кавоварку обов’язково потрібно промивати губкою з м’яким миючим засобом хоча б раз на тиждень, очищаючи внутрішні поверхні від кавових масел, оскільки вони впливають на смак кави. Якщо цього не робити, готова кава буде мати неприємний гіркий присмак.

Кавоварки краплинного типу

Напевно, найвідоміша з голлівудських (і не тільки) фільмів кавоварка – це прилад краплинного (фільтраційного) типу. Так-так, це той самий широкий скляний глечик, з якого розливають каву у всіх кафешках. І так, в старому «Твін Пікс» ви бачили саме її, так що, якщо вірити думці агента Купера, така кава має гідний смак, а ще її можна за раз приготувати велику кількість – не пару чашок, як в описаних вище моделях, а літр-два.

фото 8-1

Як працює краплинна кавоварка:

Відразу варто відзначити, що краплинні кавоварки або, як їх ще називають, американські / фільтраційні, призначені для варіння класичної чорної кави, її і тільки її. Тому, якщо ви фанат вишуканих кавових напоїв , пінок і капучінок, то попереджаємо відразу – вам не сюди. А ось для офісу, наприклад, така техніка буде дуже навіть актуальна – кава з краплинної кавоварки буде в міру міцною, чорною і у великій кількості, так що свою порцію напою, що бадьорить зможе отримати кожен співробітник.

Насправді принцип роботи краплинних кавоварок максимально простий. У розташований в задній частині приладу резервуар заливається вода, в верхню частину поміщається одноразовий або багаторазовий фільтр, в який ви самостійно відміряєте потрібну вам кількість мелених кавових зерен. Глечик-кавник для готового напою міститься в спеціальному відсіку спереду. Вода, попередньо нагріта гаджетом приблизно до 90 °, буквально по краплині проходить через фільтр, з якого вже готова кава перетікає в кавник.

фото 9

Особливості та можливості краплинних кавоварок:

Ви, можливо, будете здивовані, але міцність кави, яку варить краплинна кавоварка, залежить від температури гарячої води за принципом «чим холодніше, тим міцніше». Сильно кипляча вода швидше проходить через вміст фільтр-пакета, тому вона не встигає витягнути з меленої кави достатню кількість смакових і ароматичних речовин. Відповідно, якщо трохи зменшити інтенсивність нагріву води, обробка буде проходити повільніше, а напій вийде більш насиченим і менш гірким.

Фільтраційні кавоварки можуть бути обладнані великим глечиком-кавником або однією / двома чашками.

Найпростіші моделі вміють варити каву в стандартному режимі, кавоварки дорожче дозволяють регулювати міцність напою, а ще в них нерідко вбудовують кавомолку, що спрощує процес приготування кави та обслуговування такої техніки.

Капсульні кавоварки

Ще один улюблений офісами вид кавоварок – капсульний тип. Вони, як і ріжкові, відмінно готують міцний ароматний еспрессо, але роблять це ще простіше і швидше. Особливо така техніка зручна для фірм, в яких кава готується не тільки для співробітників, але і для клієнтів – на приготування кави потрібно мінімум часу, а результат буде гарантовано хорошим і без несподіваних сюрпризів.

фото 10

Як працює капсульна кавоварка:

Капсульні кавові машини влаштовані за схожим принципом з ріжковими, різниця тільки в способі заправки «сировиною» – тут каву не утрамбовують в лоточок, а вкладають у спеціальний відсік запаяну капсулу з підготовленими меленими зернами. Капсула протикається, і через отвори проколів її вміст обробляється гарячою водою під тиском. Порційні капсули бувають з кавою різних сортів, відрізняються ступенем обсмажування і тонкістю помелу, тому не важко вибрати каву на будь-який смак.

фото 11

Особливості та можливості капсульних кавоварок:

 • Капсульні кавоварки особливо зручні тим, що процес приготування в них не повністю, але все ж здебільшого автоматизований.
 • Кава повністю підготовлена до використання і запаяна в герметичну капсулу саме в тій кількості, яка потрібна для приготування однієї чашки кави. Вона не вимагає ніякої попередньої обробки і може дуже довго зберігатися, не втрачаючи своїх смакових якостей.
 • У такого виду кавоварок є два мінуси: вони «дружать» тільки з готовими капсулами відповідного типу, а також неможливо отримати самостійно купажовану каву.

Автоматичні кавомашини

Повністю автоматизовані кавомашини порадують власників своєю самостійністю і хорошим функціоналом. Це, по суті, кавовий автомат, адаптований для домашнього використання. Від вас вимагається лише вибирати вид кави, яку ви хочете пити сьогодні, і стежити за своєчасним поповненням запасів води, молока та кавових зерен у відповідних відсіках приладу – все інше техніка зробить сама. Крім того, деякі моделі кавоварок, наприклад, Delonghi ECAM650.85.MS, вміють готувати не тільки різні види кави. Какао, чаї, гарячий шоколад і деякі інші смачні напої їм теж цілком під силу.

фото 12-1

Як працює автоматична кавоварка:

Каво-автомат може приготувати різні види кави та кавових напоїв за різними рецептами, причому весь процес дійсно проходить практично без участі людини. Після вибору програми приготування кавоварка меле необхідну кількість зерен, скидає мелену каву в спеціальний приймач, де його пресує і під тиском обробляє парою від попередньо нагрітої води.

Після закінчення циклу приготування використана кавова макуха утилізується в секцію для відходів, і вже через кілька секунд автомат знову готовий до роботи.

Важливо! Автоматичні кавомашини теж вимагають спеціального догляду і чищення, особливо якщо ви використовуєте молоко в процесі приготування напоїв.

фото 13

Особливості та можливості автоматичних кавоварок:

 • Такі просунуті багатофункціональні кавоварки дозволяють гнучко налаштовувати параметри приготування кави – від особливостей помелу до кількості і міцності кави.
 • Автоматичні кавомашини можуть бути обладнані насадкою панарелло, вона ж механічний капучинатор, збивати молоко в спеціальному глечику, який потрібно тримати руками під кутом близько 45 °, або автоматичним капучинатором, який самостійно створює пінку з залитого у внутрішню / зовнішню ємність молока. Автокапучінатор може також додатково охолоджувати молоко і регулювати щільність піни.
 • Подібні кавові автомати мають компактні розміри при невеликій вазі, а стильний дизайн робить такий прилад доречним на будь-якій кухні. Персональний робот-бариста завжди до ваших послуг!
 • Так, а ще приємним бонусом преміальних кавоварок стане можливість створення і збереження власних рецептів і можливість віддаленого управління через спеціальні мобільні додатки.

фото 14

47215 0 cookie-check Для закоханих у каву: як вибрати кавоварку?

Читайте також:

Список ідей: що подарувати чоловікові на 14 лютого?
Список ідей: що подарувати чоловікові на 14 лютого?
09 Лютого, 2018, 01:55 1346 13
Наближається День святого Валентина, а це значить, що пора вибирати подарунок для коханого чоловіка! Уже знаєте, чим його порадувати, або все ще в процесі пошуку...
Смотреть результаты
Фітнес вдома: шість дієвих вправ
Фітнес вдома: шість дієвих вправ
  Весна близько, а холодильник великий і повний смакоти? Для тих, хто вже оцінив розмах шкоди, завданої  майонезними салатами, тортиками та всілякими ласощами, а тепер...
Смотреть результаты
Список ідей: що подарувати дівчині на 14 лютого?
Список ідей: що подарувати дівчині на 14 лютого?
Коли наближаються свята, на які прийнято дарувати подарунки, в серці багатьох, навіть найсуворіших чоловіків, поселяється  ВІН – страх і жах під назвою «і що їй...
Смотреть результаты