search
Підписатися

logo

Будь як Ілон: 9 корисних порад по тайм-менеджменту від Маска

11 Грудня, 2018, 11:26 7

Встигати вчасно виконувати всі робочі завдання, не зривати дедлайни, не пропускати заняття в спортзалі або фітнес-клубі, ходити на курси з вивчення іноземної мови або в танцювальний клас, знаходити час на походи в гості і посиденьки з друзями … Це все не про вас? Тоді у нас є для вас дещо корисне для прокачування скіла «все встигати» – невелика добірка простих, але дуже дієвих правил по організації свого часу.

А знаєте, що особливого в цих правилах? Ними користується для організації свого робочого і особистого часу сам Ілон Маск – людина, яку можна сміливо назвати найзайнятішим на планеті. Він тримає в своїх руках управління декількома великими компаніями, розробляє і вдосконалює найрізноманітніші проекти, досліджує космічний простір і готується до колонізації Марса. І крім того, що він встигає все це робити, він ще й знаходить час для сім’ї та близьких. Ні, він не хакнув час і не збільшив кількість годин в своїй добі. Хоча …

Це цікаво: 11 несподіваних фактів про Ілона Маска

Илон Маск

Порада №1: Дотримуватися графіку

Як багато ми зазвичай плануємо, і як мало з цього фантастичного списку ми все ж виконуємо? Планувати на якесь міфічне «завтра» легко, але як же часто знаходяться тисяча і одна причина, чому не виходить слідувати складеному плану. І в результаті ми робимо, в кращому випадку, третину з того, що хотіли встигнути спочатку. Так куди ж іде час?

Ілон не просто планує свій розклад заздалегідь – він складає щохвилинний графік, чітко прописуючи кожен пункт. А щоб не було ніяких форс-мажорів зі зміщенням робочого розкладу, Ілон передбачає невеликий і, знову-таки, чітко регламентований запас часу на рішення непередбачених питань, які можуть виникнути по кожному з пунктів в запланованому графіку. Такі жорсткі тимчасові рамки не дозволяють відволікатися на різні дрібниці і просто не залишають часу для затягування переговорів і зустрічей.

Соблюдать график

Порада №2: Не втрачати концентрацію

Відпочинок, безумовно, потрібен будь-якій людині, і без нього обійтися не можна, особливо якщо навантаження сильне, а завдання, з якими ви працюєте, складні. Але тут є нюанс. Коли ми йдемо у відпустку, ми випадаємо з робочого ритму і втрачаємо концентрацію. Та що тут казати – те, як складно налаштуватися на робочий процес навіть після довгих вихідних, не кажучи вже про повноцінну відпустку, кожен з нас знає не з чуток. Мозок немов буксує перед будь-якими серйозними завданнями, від чого і уважність падає, і продуктивність роботи повзе вниз.

Загляньте сюди: 10 ідей Ілона Маска, які обговорює весь світ

Як вирішує цю проблему Ілон Маск? Кардинально. Він просто не йде в довгі відпустки. Та й в недовгі теж якось не особливо. Як розповідає сам винахідник, в своєму житті він два рази брав тривалі відгули (ага, дуже тривалі – аж на цілий тиждень), і обидва рази його відсутність обійшлося дорого. Перша відпустка коштувала вибуху космічного апарату Orbital Sciences Corporation, друга – уже власної ракети Маска. У цих невдачах Ілон звинувачує якраз втрату концентрації через занадто довгий відпочинок. Складно сказати, наскільки він у цьому питанні правий, але прислухатися до такої поради однозначно варто.

Не терять концентрацию

Порада №3: ​​Завжди шукати нові рішення

Дотримуватися налагоджених схем, звичайно, добре, але шукати нові рішення – краще. Ілон Маск вважає, що очевидне рішення – не завжди вірне, і якщо гарненько пошукати, то обов’язково буде знайдений більш цікавий варіант. Тому не варто зупинятися на досягнутому, навіть якщо результат здається на перший погляд найкращим з усіх можливих. У будь-якій ситуації, при роботі над будь-якими проектами потрібно шукати більш цікаве рішення, адже, як показує практика, воно завжди знаходиться. Просто іноді потрібно докласти трохи більше зусиль.

Всегда заниматься саморазвитием

Порада №4: Вчитися завжди і всюди

Вчитися ніколи не пізно, адже знання завжди корисні. Ілон Маск, який з дитинства щодня читав не менше двох книг, знає про це як ніхто інший, тому зараз, як і в дитинстві, він намагається отримувати корисну інформацію та нові знання всіма доступними способами. Такий підхід до самонавчання розширює свідомість і дозволяє швидше і ефективніше обробляти найрізноманітніші завдання, знаходячи, часом  досить нестандартні рішення.

І до речі про користь читання. Крім корисної інформації, яку ми дізнаємося, читаючи книгу або наукову статтю, паралельно прокачується чимало інших корисних навичок. Як мінімум ерудиція, словниковий запас і грамотність. Так що у підході «вчитися завжди і всюди» є ще більше плюсів, ніж може здатися на перший погляд.

Це цікаво: 12 правил успіху від Стіва Джобса

Учиться всегда и везде

Порада №5: Бути лаконічним в листуванні

Щодня Ілон отримує просто божевільну кількість листів, але це зовсім не означає, що вся ця кореспонденція ігнорується. Секрет економії часу на електронній пошті простий: потрібно витрачати мінімум часу на дотримання всіх реверансів поштового етикету.

Найраціональнішим рішенням Ілон вважає побіжне ознайомлення з вмістом отриманого листа і коротку швидку відповідь. Ніяких довгих текстів, ніяких проблем з вигадуванням правильних формулювань – максимально коротко і по суті. Ви не повірите, але така проста порада дійсно працює! Коли будете відповідати на черговий електронний лист, просто засічіть, скільки часу у вас йде на продумування «правильного» привітання, самої відповіді, ввічливого підпису. Ці, здавалося б, дріб’язкові завдання насправді можуть зжерти відчутний шматок робочого часу. Так навіщо це робити, якщо можна не робити?

Быть лаконичным в переписке

Порада №6: Завжди займатися саморозвитком

Ілон Маск зовсім не фанат модних в останні роки семінарів і книг про саморозвиток – він ніколи не захоплювався подібними ідеями. Оскільки Ілон прагне мінімізувати марні витрати свого часу, йому доводиться постійно контролювати свою продуктивність і оцінювати досягнуті результати на кожному етапі робочого процесу. Такий жорсткий контроль власних дій дозволяє миттєво виділяти малоефективні рішення і швидко знаходити оптимальні варіанти.

До речі, у Ілона дуже правильна позиція щодо помилок – проколи бувають у всіх, і повністю уникнути таких ситуацій, на жаль, неможливо, але мінімізувати їх кількість цілком реально. Так що Маск протягом вже багатьох років сприймає будь-які свої помилки як трамплін для самовдосконалення, який дозволяє знайти прогалини і вразливі місця в своїх знаннях і діях, виправити їх і дізнатися щось нове. В результаті і кількість помилок в подальшому зменшується, і корисні нові знання опановуються.

Переймаємо досвід: 8 порад від успішних і багатих, як провести вихідні

Всегда заниматься саморазвитием

Порада №7: Вимагати від себе більшого

Мало хто може похвалитися наявністю надздібності «все встигати». Найчастіше для вирішення поставлених завдань нам виявляється мало запланованого часу, скільки б його спочатку не було закладено в розпорядок дня. Цю проблему Ілон теж зміг вирішити – потрібно просто на будь-яку дію відміряти собі менше часу. Це можна порівняти з «полем спотвореної реальності» Стіва Джобса – навіть нездійсненні на перший погляд терміни і правила цілком можуть стати абсолютно реальними, якщо їм слідувати. Або, як мінімум, заощадять немало часу.

Наприклад, є завдання, для вирішення якого потрібно два дні. Якщо запланувати для роботи над ним саме два робочих дня, то з великою ймовірністю ми або вкладемося у відведений час, або перевищимо його. Але от якщо виділити собі на цю роботу всього один день, то цілком реально, що ми встигнемо все зробити за цей, здавалося б, зовсім нереальний термін. І навіть якщо у відведений час вкластися не вдасться, то навіть з урахуванням перевищення ми все одно впораємося швидше ніж за два дні.

Требовать от себя большего

Порада №8: Делегувати повноваження

Не можна осягнути неосяжне, але кожен може «осягнути» свій шматочок, і спільними зусиллями вдасться зробити ті обсяги, які просто не під силу одній людині. Ілон Маск користується цим правилом у роботі над своїми проектами – у нього є команди висококваліфікованих фахівців, яким він доручає найрізноманітніші завдання. Винахідник строго контролює роботу своїх підлеглих, вимагаючи від них максимальної віддачі, суворо карає за помилки, але і щедро заохочує за успішну роботу, тому результат такої командної роботи виходить якщо не рекордним, то цілком гідним. Головне тут – правильно оцінювати знання і можливості людини, якій ви плануєте доручити завдання.

Виживаємо в бетонних джунглях: Правила здорового робочого дня. Як не зійти з розуму в офісі

Делегировать полномочия

Порада №9: Не підлаштовуватися під думку оточення

Для багатьох постійні переживання про те, що ж подумають про них оточуючі, перетворюються на справжню муку, а нескінченне прагнення виправдати очікування інших людей капітально псує життя. І тут теж варто брати приклад з Маска – йому просто глибоко фіолетово, хто й що про нього може подумати або сказати.

Цей кмітливий чоловік вже давно вирішив для себе, що вся ця метушлива гонитва за думкою оточуючих йому просто нецікава, бо сил, енергії і нервів займає неабияк, а результату не приносить ніякого. Так що мета просто не виправдовує засоби. Ілон воліє витрачати свої сили на більш адекватні і корисні речі, зосереджуючись на своїй роботі, цікавих йому проектах і спілкуванні з близькими людьми, оскільки, з його точки зору, це набагато важливіше і корисніше, ніж даремно переживати про думку сторонніх людей.

Не подстраиваться под мнение окружения

65736 0 cookie-check Будь як Ілон: 9 корисних порад по тайм-менеджменту від Маска

Читайте також:

Різдвяна індичка, австрійський запечений свинячий окіст, французький десерт «Поліно» та італійський панетоне
Різдвяна індичка, австрійський запечений свинячий окіст, французький десерт «Поліно» та італійський панетоне
11 Грудня, 2018, 10:32 1488 9
Всім привіт! Християни починають готуватися до Різдва за 4 тижні до настання свята, а в деяких церковних конфесіях – за 40 днів до нього. Багато...
Смотреть результаты
Як правильно ходити в гості. Правила етикету. Що з собою взяти?
Як правильно ходити в гості. Правила етикету. Що з собою взяти?
Всім привіт! В наш час, ми все рідше ходимо один до одного в гості. На жаль, ця традиція відходить в небуття. Ось пам’ятаю раніше, коли...
Смотреть результаты
Правда і міфи про цукор: як «солоденький» впливає на наше здоров’я
Правда і міфи про цукор: як «солоденький» впливає на наше здоров'я
Всі сто раз чули про те, що цукор шкідливий і пора перестати тріскати булочки, цукерки, тортики і шоколадки. Без нього ми схуднемо, помолодіємо, станемо здоровими...
Смотреть результаты