search
Підписатися

logo

Bitcoin – потроху про все

04 Липня, 2017, 05:43 9

 

Для когось це новинка, а для когось вже повноцінний інструмент заробітку або розрахунків

За ті 8 років, які пройшли з моменту першого випуску і «створення» Bitcoin, цю платіжну систему спіткали різні зміни. Одна з найважливіших, на наш погляд, яка дозволила звернути увагу громадськості на неї, це небувале зростання вартості Bitcoin, по відношенню до інших загальновизнаних валют (Долару США, наприклад), за останній рік. На момент написання статті, вартість одного Bitcoin становить приблизно 2500 Доларів США. Так, курс обміну 1: 2500.

У світлі недавніх подій, з зараженнями вірусами та іншими неправомірними діями хакерів, все частіше звучала згадка платіжної системи Bitcoin, в національній валюті якої вимагали викуп. Ми, звичайно ж, не рекомендуємо йти на поводу у вимагачів і осягати цю систему тільки для подібної оплати. Навпаки, якщо  ім’я Bitcoin ще раз нагадало про себе, хоч і таким болючим чином, ми пропонуємо ще раз підняти тему про знамениту платіжну систему Bitcoin.

Bitcoin по суті

Фото 2

Як багато хто вже напевно знають або чули – Bitcoin це захищена пірінгова платіжна система. Основними її перевагами, крім високої зростаючої вартості, є:

– повна децентралізація, що означає що у цієї системи немає контролюючого органу, який може впливати на її курс, стабільність або диктувати певні умови учасникам ринку. Найкращий аналог для розгляду, бо  це пірінгова платіжна система, це torrent. Фактично, одного разу запущений, він існує на різних комп’ютерах користувачів і кожен, хто володіє торрент-посиланням, може почати завантажувати цей файл (як і роздавати іншим його). Щось схоже, хоч і віддалено, що дає уявлення про «децентралізацію» відбувається і з віртуальними грошима Bitcoin, які ви можете передавати та отримувати.

– анонімність процесу. Тут є дві сторони медалі, бо з одного боку, ви можете створити скільки завгодно адрес для платежів (щось на зразок унікального номера платіжної картки), тільки при цьому ніхто не буде знати кому належить ця адреса, бо вона не прив’язується до персональної інформації. З іншого ж боку, вся інформація про платежі за якоюсь адресою, всі транзакції до єдиної, зберігаються у відкритому доступі. Тобто, якщо ви використовуєте публічну адресу для оплати на ваш рахунок і його можуть легко зв’язати з вами, то так само будь-хто може подивитися скільки коштів у вас на рахунку і які транзакції і коли ви робили.

Фото 3

– при всій складності теоретичної частини, користуватися системою Bitcoin дуже легко. Особливо, якщо порівнювати це з традиційним способом відкриття рахунку в банку. Вам знадобитися лише кілька хвилин на створення та відкриття Bitcoin-гаманця, і ви відразу зможете почати ним користуватися. Звичайно, перед цим, слід ознайомитися з різними сторонами питання, але це вам потрібно зробити лише один раз і більше для того, щоб ви повністю розуміли, що робите.

– маленька комісія. Всі ми використовуємо грошові перекази у повсякденному житті. І, напевно, ви часто були обурені, чому така висока комісія стягується з вашого переказу. Більш того, комісії звичайні банки стягують за поповнення карток  або рахунків, або за зняття готівки. У Bitcoin сума комісій дуже мала і більш того, може регулюватися вами, в будь-яку сторону. Тут є ложка дьогтю, бо при сплаті комісії набагато менше рекомендованої, ваш платіж може оброблятися значно довше, що не завжди зручно, та проте у вас є своєрідна можливість заощадити, якщо швидкість переказу  для вас не критична.

– і так, швидкість здійснення переказу – це теж одна з сильних сторін  Bitcoin. Абсолютно не має значення локація одержувача – відправляти гроші можна кому завгодно і при стандартних умовах оплати комісії це займе буквально кілька хвилин. Погодьтеся, це дуже зручно, особливо якщо навіть по Україні деякі грошові перекази можуть йти до 3 робочих днів.

Можливості Bitcoin

Фото 4

Крім основних можливостей Bitcoin, використовувати його як платіжну систему, можна виділити інші важливі для багатьох сфер діяльності:

– хороший інвестиційний інструмент. За останній рік вартість Bitcoin зросла майже в 4 рази, і це тільки за останній рік. З кожним роком спостерігається практично постійне зростання цієї крипто валюти, що можна вигідно використовувати для інвестування.

– хороший спекулятивний інструмент, для багатьох любителів купити-продати. При правильному підході може забезпечити дуже високий рівень швидкого прибутку.

– нові можливості для програмістів, готових розробляти свої види крипто валюти, бо Bicoin це програмне забезпечення, з відкритим вихідним кодом. На сьогодні вже ця можливість активно використовується, і ви можете зустріти безліч альтернативних валют що популяризуються, які працюють за принципом Bitcoin. . Всі їх прийнято називати Альткоін, узагальнюючи.

– ще безліч різних сфер застосування, обмежені лише фантазією.

Взагалі, описуючи Bitcoin прийнято порівнювати її із золотою монетою. І це не просто так – адже це була основна ідея, під час її створення, що явно видно у всіх принципах її роботи. Bitcoin володіє тими ж властивостями, якими б могло володіти, наприклад, золото, тільки в площині віртуальній (в інтернеті).

По-перше, Bitcoin нічим більше не забезпечений, для нього не потрібні золоті запаси і не важливо ВВП. Він як мінімум не підв’язаний ні до якої країни і повністю необмежений в застосуванні.

У той же час, його не можна емітувати скільки завгодно і його ресурс обмежений, як і у дорогоцінних копалин. Як і у них (копалин), процес його отримання називається «здобиччю» або майнінгом (від англ. Mining – видобуток корисних копалин). І видобувається він, зважаючи на свій віртуальний початок, за допомогою віртуальних розрахунків та фізичної роботи процесорних потужностей.

Як купити Bitcoin або здійснити оплату за їх допомогою

Фото 5

В першу чергу, для роботи з Bitcoin вам буде потрібно створити гаманець. ви можете використовувати для цього онлайн-сервіс або скачати клієнт на свій комп’ютер. Потім, вам необхідно купити Bitcoin (найпростіший спосіб їх отримати) або скористатися одним з безлічі рекламних пропозицій в мережі (так званими кранами), які роздають Bitcoin безкоштовно в невеликих кількостях.

Купити краще у перевірених продавців в перший раз (щоб спокійно і неквапливо розглянути весь процес) – може хто із знайомих продає? Або ж на численних онлайн-обмінниках. Для цього вам потрібно згенерувати унікальну  адресу, яку ви потім даєте продавцеві і на неї він скидає ваші Bitcoin. Цих адрес може бути скільки завгодно багато і пам’ятайте, що, даючи одну й ту саму адресу, зростає ймовірність що всі ваші транзакції вдасться відстежити, тому що рано чи пізно можна зрозуміти чия це адреса.

Аналогічним чином ви можете оплачувати щось за допомогою своїх Bitcoin – копіюєте отриману адресу і відправляєте на нього необхідну суму.

Основні терміни, які потрібно знати

Фото 5

Гаманець (wallet) – це програма клієнт, прив’язана до системи Bitcoin. Вона створює на комп’ютері файл wallet.dat. Фізична наявність останнього дуже важлива, бо за аналогією з золотом – якщо ви втратили мішечок з золотом, то ви його втратили. Ніяких «відновлень» зробити не вийде. Тому завжди стежте за збереженням даного файлу, та пристрою, де він зберігається.

Блокчейн (blockchain) – це база, яка зберігає всі вчинені транзакції за весь період існування Bitcoin. Вона унікальна і відкрита, тобто кожен може її подивитися, але ніхто і нічого не може з нею зробити / якось втрутитися нестандартним способом. Кожен клієнт має свій екземпляр blockchain і звіряє його з іншими. При найменшій невідповідності  робота з таким клієнтом буде припинена.

Адреса – це послідовність цифр і букв. Унікальний ключ, достатній для переказу  Bitcoin. Для одного гаманця може бути скільки завгодно адрес (подібно до пластикових карток, відкритих на один і той самий рахунок), але ніхто не знає про існування інших, і вони позбавлені зв’язку  один з одним. Тільки ви знаєте, про те, що вони везуть до вашого гаманця.

Сатоши – це найменша частина Bitcoin, рівна 0.00000001 Bitcoin. Названа так на честь творця Сатоши Накамото.

Інші особливості

Фото 7

Існує ще безліч термінів, деталей і особливостей, пов’язаних з майнінгом, транзакціями, складністю майнінгу, підтвердженням транзакцій, блогами і багатьом іншим. Ми вирішили, що ця основна частина інформації, викладена вище, дасть вам загальне розуміння про Bitcoin і допоможе в освоєнні даної теми в подальшому.

У будь-якому випадку, якщо ви хочете серйозно зайнятися роботою з Bitcoin вам буде потрібно розібратися в масі теоретичної інформації, щоб повноцінно розуміти суть роботи. Але все це вже буде далеко не пізнавальне і популярне чтиво, і багатьох може просто відвернути від цього матеріалу.

Що ж стосується нас, то ми віримо в нові технології і сучасні ідеї. Bitcoin можна назвати дуже спірною криптовалютою, яка викликала масу двозначних відгуків в суспільстві. Більшість з них засновані на незнанні і недовірі до всього нового, а інші, хвалебні, часто теж не підкріплені ніякими доказами, а просто вихваляють креативні нові віяння. Тому, як і багато інших нових технологій, доцільність Bitcoin покаже лише час, але тим не менше це не заважає нам зараз використовувати його як платіжну систему, при необхідності щось купити або переслати суму. Якщо не задаватися довгостроковими перспективами та інвестиційними планами, то Bitcoin однозначно мастхев варіант, який вже активно застосовують багато онлайн-сервісів в Україні. У всіх же інших випадках – його використання – це вибір кожного.

37253 0 cookie-check Bitcoin – потроху про все

Читайте також:

Смагляве літо: правила ідеальної засмаги
Смагляве літо: правила ідеальної засмаги
04 Липня, 2017, 03:21 1376 10
Засмага увійшла  в моду у 1922 році завдяки блискучій Коко Шанель. Повернувшись з відпочинку на узбережжі Середземного моря, вона оголосила, що бронзовий відтінок шкіри –...
Смотреть результаты
Полуничний бум. Ліниві вареники і полуничні сирники
Полуничний бум. Ліниві вареники і полуничні сирники
Всім привіт! Чи знаєте ви, що за сезон одна людина повинна з’їсти мінімум 10 кг полуниці для того, щоб запастися вітамінами до наступного літа? Ні,...
Смотреть результаты
Стріт-арт: історія розвитку та кращі приклади вуличного мистецтва
Стріт-арт: історія розвитку та кращі приклади вуличного мистецтва
За останні десятиліття вуличне мистецтво кардинально змінилося. Раніше міста «прикрашали» хаотичні написи, зліплені на швидку руку, а зараз все частіше можна побачити величні мурали, які...
Смотреть результаты