search
Підписатися

logo

Акумулятори холоду та інші лайфхаки — як зберегти холод у холодильнику

17 Червня, 2024, 05:04 0

Знову немає світла, а холодильник повільно, але впевнено нагрівається, перетворюючись на цілком собі теплу коробочку із зіпсованими продуктами? Тоді нумо шукати варіанти, як це можна виправити. Наприклад, за допомогою холодоагентів — недорогих, але дуже корисних у таку спеку штучок, які й холод у холодильнику підтримати допоможуть, і різні смаколики охолодять у дорозі, якщо ти кудись їхатимеш.

Акумулятор холоду Кемпинг Freeze 600 г (4823082715619)

109 грн

Купити

Акумулятор холоду Кемпинг Аккумулятор холода 750гр

99 грн

Купити

Акумулятор холоду Кемпинг 400 г (4820152610775)

63 грн

Купити

Коротко кажучи, річ однозначно потрібна і корисна, особливо в умовах літньої спеки та відсутності електропостачання. Отже, будемо розбиратися — що таке акумулятори холоду та як вони можуть допомогти нам зберігати холод у холодильнику під час відключень електрики.

Холодний напій

Також рекомендуємо: Якщо потрібно терміново купити холодильник — рекомендуємо 5 хороших недорогих моделей

1.   Що таке акумулятор холоду?

На наш погляд, це просто незамінна під час вимкнень світла штучка, особливо влітку. Якщо коротко, то акумулятори холоду — це спеціальні пластикові контейнери з герметично запечатаною в них речовиною-холодоагентом всередині. Вони можуть бути різних розмірів і форм, а всередині такий пристрій може наповнюватися або гелем, або рідким розчином із високою теплоємністю та здатністю довго зберігати холод. Але яким би не було це наповнення, усі такі пристрої працюють за одним і тим самим принципом: вони ефективно поглинають тепло, допомагаючи підтримувати стабільну температуру всередині холодильника навіть при відключенні електрики.

Акумулятори холоду завжди були популярними серед туристів та поціновувачів відпочинку на природі — кидаєш декілька штучок у сумку-холодильник, і годині п’ять у тебе під рукою запас холодних напоїв або наїдок. Та й узагалі це крута штука для транспортування та зберігання продуктів поза домом. А ось тепер їм знайшлося застосування і в побуті.

2.   Як працюють холодоагенти?

Холодоагенти в акумуляторах холоду бувають різних видів, але принцип дії вони мають однаковий. Зазвичай це рідка або гелеподібна суміш, що містить у складі будь-які додаткові хімічні сполуки, що дозволяють їй замерзати тільки при нижчих, аніж потрібно звичайній воді, температурах. Завдяки таким добавкам ці суміші добре замерзають у морозилці, а потім довго розморожуються, поступово поглинаючи тепло з навколишнього простору і віддаючи натомість свій холод.

Тому в умовах вимкнення світла, коли температура в холодильнику поступово підвищується, такі холодоагенти ефективно уповільнюють процеси нагрівання й допомагають довше підтримувати продукти охолодженими.

Корисні поради від Блогу COMFY: Що таке бланшування — для чого його використовують і як роблять

3.   Чи допоможуть холодоагенти холодильнику без світла?

Так, холодоагенти дійсно допоможуть підтримувати низькі температури у холодильнику, коли немає світла. Але тут потрібно правильно оцінювати як можливості таких акумуляторів холоду, так і розміри камер свого холодильника, адже щоби таке додаткове охолодження було ефективним, лише одного-двох холодоагентів буде недостатньо. Тож скільки їх потрібно?

Оптимальним варіантом буде розмістити хоча б один контейнер акумулятора холоду на кожній поличці холодильника. А краще навіть по дві чи три. Водночас дуже важливо розміщувати холодоагенти всередині камер правильно — рівномірно і таким чином, щоби повітря всередині холодильника могло вільно циркулювати між упаковками продуктів і самими акумуляторами холоду. Так вони створять додаткові острівці холоду, які зможуть добре сповільнити та знизити підвищення температури всередині пристрою.

4.   Якщо потрібно терміново — як зробити акумулятор холоду власноруч?

Де взяти хороші холодоагенти для холодильника? Найпростіше купити готові акумулятори холоду в магазині — їхній вибір великий, та й ціна доступна. Наприклад, у КОМФІ зараз можна дешево купити акумулятори холоду — за ціною від 44 гривень за штуку. А якщо взяти відразу набір холодоагентів Thermo Аккумулятор холоду Cool-ice 4*200 г, то вартість одного такого контейнера вийде ще нижчою — навіть менше ніж 30 гривень за штуку. Погодься, це дуже вигідний варіант, особливо якщо холодильник великий, і таких охолоджувачів потрібно багато.

Але що робити, якщо потрапити в магазин прямо зараз можливості немає, а холодоагенти потрібні навіть не на зараз, а «вже на вчора»?

Насправді ти можеш зробити холодоагент своїми руками буквально з підручних засобів. Так, ефективність (і естетичність) такого рішення буде нижчою, ніж у готових покупних пристроїв, та й вийдуть вони значно більш громіздкими, що не завжди підходить. Але в будь-якому випадку це буде краще, аніж нічого. Тому як тимчасовий захід вони теж можуть тебе врятувати. Тож як зробити акумулятор холоду своїми руками? Нам знадобляться сіль, вода та пластикові пляшки з кришками.

 1. Змішай сіль із водою у пропорції 1:3, тобто на 1 частину солі візьми 3 частини води.
 2. Добре розбовтай суміш, щоби кристали солі повністю розчинилися.
 3. Наповни солоним розчином пляшки водою, але наливай їх неповними — заповнюємо десь на дві третини від їхньої ємності.
 4. Щільно закрий пляшки кришками та поклади їх у морозильну камеру, щоби вони повністю замерзли.
 5. Коли відбудеться вимкнення світла, витягни пляшки із саморобним холодоагентом із морозилки та розклади по холодильному відсіку. Декілька штук можна залишити й у самій морозилці — там вони в такій ситуації теж знадобляться.

5.   Як подовжити холод у холодильнику — корисні поради

Що ж, з акумуляторами холоду — як їх використовувати та навіть як зробити — ми розібралися. Але що ще можна вдіяти, щоби довше зберігати холод у холодильнику під час вимкнення світла? Тут є кілька корисних рекомендацій. Нічого складного, проте на тривалість і якість збереження продуктів це вплине відчутно, тож не забувай про ці поради й не нехтуй ними.

А ще зазирни сюди:Що поїсти у блекаут? Корисні поради та ідеї збалансованих страв;

 • Завжди щільно закривай дверцята холодильника. Чим рідше ти відкриватимеш їх і чим менше часу протримаєш відкритими, тим довше збережеться холод без електроенергії.
 • Тримай холодильну і морозильну камеру заповненими, але не забитими вщерть — коли в них є достатня кількість охолоджених (або заморожених) упаковок продуктів, вони краще тримають низьку температуру. Але тут потрібно дотримуватися золотої середини та не переповнювати відсіки — якщо до продуктів не буде вільного доступу повітря, холод розподілятиметься нерівномірно, їжа може нагріватися і псуватися.
 • За можливості прибери подалі від холодильника джерела тепла. Якщо він стоятиме під прямим сонячним промінням або поруч із кухонною плитою, то тривалість збереження холоду всередині пристрою істотно скоротиться.
 • Перевір гумки-ущільнювачі на дверцятах. Якщо потрібно, звернися до майстра для їх заміни — пошкоджені або рвані ущільнювачі погано триматимуть дверцята та швидко випускатимуть холод.
 • Розкладай продукти у холодильнику правильно, не перевантажуючи пристрій. Якщо у тебе є щось швидкопсувне, став таку їжу ближче до задньої стінки холодильника. І обов’язково поклади поруч із нею додатковий акумулятор холоду.
 • Не став у холодильник гаряче. І навіть просто тепле теж не став, особливо коли пристрій не має доступу до електромережі — це може зіпсувати решту продуктів через те, що швидко підвищить температуру повітря всередині холодильника.
 • Використовуй термометр. Якщо у тебе є сумніви, яка температура в реальності підтримується всередині вимкненого холодильника, поклади всередину кімнатний термометр або електронний датчик температури. Це може бути корисним, якщо ти зберігаєш у ньому в ньому продукти, що швидко псуються, спеціальне дитяче харчування або ліки — так ти зможеш точніше контролювати температуру і за потреби коригувати її тими самими холодоагентами. До речі, нагадаємо, що оптимальною для холодильної камери, що підключена до електромережі, вважається температура від + 2°C до + 6°C, але якщо під час вимкнення світла вона підтримуватиме близько + 8°C — + 10°C, то і це вже буде непогано.

Як результат тут можна сказати, що за умови правильного підходу ти зможеш зберегти продукти свіжими навіть під час частих вимкнень світла. Використовуй акумулятори холоду, дотримуйся цих простих порад, і твій холодильник впорається з усіма цими віяловими вимкненнями світла.

Зберігаємо холод і свіжість продуктів правильно!

132553 0 cookie-check Акумулятори холоду та інші лайфхаки — як зберегти холод у холодильнику

Читайте також:

Дивимося футбол — ТОП-6 телевізорів для перегляду спортивних матчів
Дивимося футбол — ТОП-6 телевізорів для перегляду спортивних матчів
17 Червня, 2024, 03:35 432
Ну що, дивишся футбол і вболіваєш за нашу команду? Тоді як щодо того, щоби дивитися матчі нашої української збірної на новенькому телевізорі — великому, зручному,...
Смотреть результаты
Холодильник і вимкнення світла — як зберегти техніку та продукти в ній
Холодильник і вимкнення світла — як зберегти техніку та продукти в ній
Вимкнення світла, які повернулися до нас із початком цього літа, приносять чимало незручностей, але справлятися з ними якось треба. І тут справа не лише у...
Смотреть результаты
WWDC24 — що показали Apple на презентації 10 червня
WWDC24 — що показали Apple на презентації 10 червня
Отже, вчора, 10 червня 2024 року, нарешті відбулася чергова презентація новинок Apple, конференція WWDC24.​​​​ ​І, попри те, що шанувальники крутих яблучних гаджетів так чекали на...
Смотреть результаты