search
Підписатися

logo

9 предметів, які не можна класти у мікрохвильову піч

08 Червня, 2017, 01:37 8

Найчастіше, всі трагікомічні історії починаються з подібних пропозицій: «дивись, як я можу!», або «а що буде, якщо…», «а давай спробуємо…». Після цих слів, найчастіше, відбуваються речі, які або дуже небезпечні, або приголомшливо забавні, або і те, і інше одночасно.

Цікавість і пристрасть до всіляких експериментів можуть вам дуже дорого обійтися – у всіх сенсах слова «дорого» – як для вашого здоров’я, так і для техніки, яку ви щодня використовуєте. У цій статті ми зробимо все, щоб уберегти вашу мікрохвильову піч від «ручок, що чешуться» або просто банального, але не менш небезпечного, незнання.

1 Фольга (це стосується будь-яких металевих предметів або елементів металу в принципі)

посуда из фольги

Хто не любить, коли щось красиво іскриться? Це чарівне видовище. Але аж ніяк не в тому випадку, коли це видовище відбувається за віконцем вашої мікрохвильовки. Здавалося б, як же так? Адже внутрішня поверхня вашої печі теж виконана з металу. Метал внутрішньої поверхні діє як дзеркало – відображає мікрохвилі. Фольга теж відображає, але при цьому сильно нагрівається і починає весело і завзято іскрити, що може бути небезпечним не тільки для самої печі, але і для вас самих.

2 Паперові пакети \ склянки

Стаканы

Хто не готував попкорн в мікрохвильовці – даремно купив мікрохвильовку. Напівфабрикат в паперових пакетиках можна знайти майже в будь-якому супермаркеті. Так чому ж їх поміщати в мікрохвильову піч можна, а інші паперові пакети не можна? Все просто: справа в особливому паперовому покритті, що поглинає хвилі і не дає нагріватися самому пакету. Якщо пакет такого покриття не має, то в мікрохвильовці вас може очікувати захоплююче fire-show з отруйними випарами, яке плавно переходить в 3D fire-show – тобто, все ваше житло цілком може стати одним великим fire-show. «Звідки отруйні випаровування?» – запитаєте ви. Ми відповімо – а ви знаєте з якого паперу був виготовлений пакет? Або з чого складається фарба, якою виконано зображення або текст на ньому? То ж бо й воно…

«Примітка від автора: картон – це теж папір!»

3 Пластик

пластиковые контейнеры для еды

 

Особливо прозорий. При інтенсивному нагріванні всі улюблені нами «лотки» й «контейнери» виділяють шкідливі речовини. Особливо прозорі. Ці речовини погано впливають на ендокринну систему, а вона вам ще неодмінно стане в нагоді – ціла і здорова. Так що не варто розігрівати їжу в пластикових контейнерах або пакетах. Особливо прозорих.

Перейти до перегляду посуду, придатної для використання в мікрохвильових печах.

4 Ваші дорожні чашки\склянки

дорожная чашка

Вони виконані з металу й пластику. Тобто, розігріваючи будь-що в такій чашці, ви одночасно піддаєте небезпеці саму чашку\склянку, свою мікрохвильову піч, і себе. Ну і саму каву (нам звідси не видно, що саме ви там зібралися розігрівати: припустимо, що це, все-таки, кава) зіпсуєте. Про всяк випадок, ще раз перечитайте пункти 1 та 3, щоб усвідомити всю ступінь ризику. Є, звичайно, і окремі випадки: шукайте мітку «microwave safe» на самій склянці\чашці або на упаковці\в документації від неї. Якщо така відмітка є – сміливо ставте свою склянку\чашку в мікрохвильовку.

5 Одяг

футболки

Тут, напевно, автор виступає, як «Капітан Очевидність» для більшості читачів, але не попереджати про це просто не можна, так як унікуми, які збираються «трохи підсушити» улюблену футболку, як це не дивно, знаходяться.

Логіка, звичайно, в цьому є: мікрохвильовка гріє різне. Гріє – значить сушить. Футболка мокра. Якщо її нагріти, вона буде сухою. Керуючись цією ж логікою, можна сушити речі в багатті. Не «над багаттям», а саме «в багатті». Синтетика захоплююче плавиться (траурний марш мікрохвильовці + небезпека загоряння), бавовна охоче і весело горить (те ж саме плюс перспектива 3D fire-show).

6 Яйця

Яйца

Старе, як світ, але актуальне. Вибухи – теж захоплююче видовище, але не у вашій мікрохвильовці. Плюс відчищати наслідки такої оказії – заняття не з приємних, запевняємо вас.

“Автор знає це не з чуток, а на своєму гіркому досвіді першої взаємодії з дивовижною, на ті часи, мікрохвильовою піччю”.

Над друзями і знайомими так жартувати теж не варто. Після такого вони перестануть бути вашими друзями і знайомими.

«Примітка автора: яйця маються на увазі не тільки курячі, а й страусині, перепелині, крокодилячі, черепашачі – загалом, всі-всі-всі…»

7 Гострий перецькрасный перец

«Одного разу автор цієї статті помилково заморозив халапеньйо. З десяток перців. Всі вони змерзлись в один незруйновний конгломерат. Але їх терміново треба було використовувати для однієї страви мексиканської кухні. Що робити? Правильно – розморозити по-швидкому в мікрохвильовій печі».

Коли ви ставите гострий перець в мікрохвильовку, він починає виділяти всю свою «гостроту» прямо в повітря. Вгадайте, що відбудеться, коли ви відкриєте дверцята?

Не будемо чекати, поки ви захочете перевірити, і відповімо. Це схоже на перцевий балончик. З якого вам бризкають прямо в обличчя.

«Перець було безнадійно зіпсовано, настрій – теж, а разом з ним і очі автора на найближчі пару годин».

Загалом, не варто готувати, розігрівати, або розморожувати гострий перець в мікрохвильовці. Ніколи.

8 Пінопластові (полістирольні) контейнери

полистирольные контейнеры

Одне слово – танення. Причому виявляється воно в двох видах: перше – контейнер починає «підтавати», випускаючи токсини прямо у вашу їжу. Вам хочеться чогось з пінопластовим соусом? Малоймовірно. Друге – контейнер може розтанути від температури вашої їжі і «протанути» наскрізь. Коротше кажучи, нічого хорошого від розігріву в такій посудині з вашої їжею не відбудеться, скоріше – навпаки. Відбудеться, але аж ніяк не щось хороше. Проте, як і в випадку з дорожніми склянками, є такі контейнери, які використовувати в мікрохвильовці можна – шукайте позначки.

9 Нічого, крім їжі та напоїв

микроволеовка

Мікрохвильова піч призначена для розігріву вашої їжі або напоїв. І на цьому все. Не потрібно експериментів. Як показує практика, нічим хорошим такі речі не закінчуються. Запевняємо вас, якщо ви прислухаєтесь до цих порад, ваша техніка та здоров’я будуть значно цілішими.

Нехай ваша техніка служить вам довго і безпечно!

35579 2 cookie-check 9 предметів, які не можна класти у мікрохвильову піч

Читайте також:

Поради та рекомендації по використанню камери Samsung Galaxy S8
Поради та рекомендації по використанню камери Samsung Galaxy S8
07 Червня, 2017, 05:27 1185 7
Уже декілька років флагманські смартфони Samsung оснащуються одними з кращих камер на ринку, і Galaxy S8 не став винятком з цих правил. Камера цього смартфону...
Смотреть результаты
Топ-10 смартфонів до 10 000 грн
Топ-10 смартфонів до 10 000 грн
Смартфон вже давно став найпопулярнішим гаджетом в сучасному світі. Популярність цього пристрою зумовила його універсальність і неймовірна користь, яку смартфон приносить своєму власникові. Тому ми...
Смотреть результаты
Як вибрати пральну машину
Як вибрати пральну машину
  Для сучасної  людини процес прання вже давно не здається чимось  важким і складним, адже сьогодні всю важкість  цього, досить стомлюючого  процесу, що займає чимало...
Смотреть результаты