search
Підписатися

logo

Квадрокоптер. Що це і як його вибрати.

02 Червня, 2017, 11:03 9

Як багато хорошого і необхідного придумують вчені щодня. З кожним роком важка ручна робота все більше і більше автоматизується, з’являється безліч приладів для приємного проведення часу, для розвитку, для навчання і іншого. Технічний прогрес не просто не стоїть на місці, він рухається так швидко, що часом ми просто не встигаємо за ним.

З’явилися розумний будинок, гіроборд, квадрокоптер і ще багато приладів назви, яких нам часто навіть ні про що не говорять. У даній статті ми розберемося, що таке квадрокоптер, для чого він потрібен, і як його вибрати.

 

Що таке квадрокоптер

Говорячи простими словами квадрокоптер – це літаючий пристрій, на який можна встановити камеру.

chto-takoe-kvadrokopterЛітають квадрокоптери за допомою 4 або більшої кількості гвинтів, що знаходяться на верхній частині корпусу. Власне кажучи, звідси і назва. 4 – «Квадро», якщо гвинтів більше, то і назва змінюється відповідно, але в народі їх всі називають квадрокоптерами, дронами або квадролетами.

triokopter

Всі квадрокоптери, не залежно від моделі, складаються з:

◦ гвинтів,

◦ мотора,

◦ регулятора обертів мотора,

◦ пропелерів,

◦ корпусу,

◦ навігаційних вогнів.

Різними ж є мотори. Вони діляться на:

◦ Колекторні. Такі мотори в основному ставлять в маленькі квадрокоптери. Їх мінус полягає в тому, що вони досить швидко виходять з ладу і їх доводиться часто міняти.

◦ Безколекторні. Такі мотори набагато надійніші, довговічніші. Їх ставлять в середні і великі квадрокоптери, призначені для польотів на вулиці.

Для чого потрібні квадрокоптери.

 

Цей гаджет використовується як в побуті, так і для наукових досліджень.

Завдяки квадрокоптеру  можна зробити фото з висоти пташиного польоту, зняти незабутнє відео свого міста зверху. Дрон дозволяє зняти оригінальне відео на весіллі, дні народженні, інших святах. З їх допомогою знімають відеокліпи, різні ролики. При перегляді такого ролику у Вас буде створюватися відчуття польоту, паріння  в повітрі, повірте це дуже гарне почуття. 

Також  квадрокоптери використовуються збройними силами, спецслужбами.

Багато наукових  компаній не уявляють свою роботу без квадролета.

А зйомки телевізійних передач про диких тварин стали набагато безпечніші з появою даного гаджета. А реакція лева або тигра на квадрокоптер не залишить байдужим жодного глядача ….

Як управляти квадрокоптером.

 malenkijj-vertolet

Квадрокоптер, нагадує собою радіокерований гелікоптер

pult-upravleniya

 

Так само він управляється за допомогою невеликого пульту здвома важелями(джойстиками)

Кожен важіль відповідає за свої функції:

1 Зліт і зниження коптера;

2 Повороти вправо і вліво.

Тобто, при переміщенні джостика вгору – квадрокоптер злетить, при переміщенні вниз – сяде, переміщення вправо і вліво поверне коптер до відповідного  боку.

А ось маневрує в повітрі коптер за рахунок зміни швидкості польоту, це відбувається завдяки обертанню гвинтів, декількох або всіх відразу.

upravlenie-kvadrokopterom

В основному всі коптери мають три режими польоту:

– Ручний. В цьому режимі ви повністю керуєте своїм апаратом. Це найскладніший режим, але цим він і цікавий;

ruchnojj-rezhim

Стабільний режим. Даний режим призначений для новачків, щоб освоїти управління, але не втратити апарат. За допомогою акселерометра дрон орієнтується в просторі і  він  захищає його від падінь;

– GPS – навігація. Вона дозволяє заздалегідь встановити маршрут квадрокоптера і вказати точку повернення (відправну точку). Але маршрут можна встановлювати на недалекі відстані, далекий шлях GPS – приймач просто не потягне. Так само це убезпечить Вас від втрати гаджета. Якщо раптом в пульті сядуть батарейки, а запасних з  собою немає, то квадрокоптер не залишиться без управління і повернеться до вас на вихідну точку. Правда, це дуже зручно?

Види квадрокоптерів.

Всі квадрокоптери діляться на чотири види, в залежності від ваги. Це пов’язано з тим, що для такого пристрою вага має велике значення. Чим більше вага коптера, тим більшого розміру пропелер йому потрібен для польоту, чим більше пропелер, тим менше маневреність і відповідно навпаки.

Отже, чотири види квадрокоптерів:

Важкий коптер. Найнеманевреніший  вид, це пов’язано з тим, що у такого коптера велика рама і великий, важкий акумулятор. До цього виду відносять коптери вагою більше 2,5 кілограмів. У зв’язку з великою вагою, в такому апараті двигунів більше 4, зазвичай 6 – 8 штук.

dflhj

Середній коптер. Це, напевно,  найзручніший вид квадрокоптера. Їх вага варіюється  від 1 кілограма до 2,5. Така вага забезпечує хорошу маневреність і вантажопідйомність.

srednijj-kvadrokopter

 

◦ Маленький коптер. Вага таких коптеров від 0,5 до 1 кілограма. Такі квадрокоптери  дуже маневрені, вони добре розганяються, їх максимальна швидкість понад 100 км / ч. Такі апарати використовують для зйомок гонок.

malenkijj-kvadrokopter

◦ Міні коптер. Це крихітний апарат, розміром з долоню. Він відмінно маневрує, але запускати його можна на невеликі відстані. Зазвичай такі квадрокоптера використовують оператори, для зйомок різний урочистих заходів в приміщеннях.

mini-kvadrokopter

Як вибрати квадрокоптер.

Якщо Ви вирішили придбати квадрокоптер, По-перше,  не дивіться на низьку ціну. Такі, коптери можуть бути просто підробкою, або не сильно відрізнятися від простих вертольотів на радіокеруванні. Часто  у дешевих копте рів  немає можливості прикріплення камери і отримаєте просто іграшку на радіоуправлінні.

kak-vybrat-kopter

Отже, на що ще варто звернути увагу при виборі коптера:

◦ Радіус дії або дальність польоту. Цей показник коливається у різних моделей від 30 метрів до 1000 і більше. Квадрокоптери з маленьким радіусом дії добре підійдуть для новачків або для тих, хто планує використовувати коптер в приміщеннях.

dalnost-poleta

Швидкість польоту. У характеристиках квадрокоптера Ви навряд чи знайдете максимальну швидкість польоту, але логічно розрахувати, що моделі з меншою масою і без величезної кількості аксесуарів зможуть розігнатися набагато краще, ніж громіздкі апарати. Тому вирішуйте самі, що Вам необхідно більше, велика швидкість для гонок або, додаткові пристосування.

Тривалість польоту. Основна маса моделей має час польоту від 10 до 15 хвилин, потім  необхідна підзарядка або заміна батарейок. Час підзарядки становить близько години. Дорогі моделі мають найбільший час польоту до 50 хвилин. Тому, якщо Вам потрібно більше часу на  зйомку, придбайте більш дорогу модель, або майте при собі запасний акумулятор.

Кількість лопатей. Найпопулярнішими, та й мабуть найзручнішими на сьогоднішній день є моделі з 4 лопатями, але бувають також  моделі з 2,3,6,8 лопатями. Вибираючи, дрон вирішіть, яка потужність Вам необхідна і Ви легко визначитеся з кількістю лопатей. Але не забувайте, чим вище потужність, тим швидше розрядиться акумулятор.

kopter-na-8-lopastejj

Розмір квадрокоптера. Про розміри вже писалося вище, але все ж повторимося. Якщо ви купуєте коптер для дитини зупиніться на міні коптерах. Для аматорських зйомок, або новачків відмінно підійдуть маленькі і середні апарати. А для професійних зйомок придбайте важкий коптер.

razmery-kvadrokopterov

Гироскоп. Не всі моделі мають гіроскоп, це датчик, який дозволяє апарату більш стійко літати. Наприклад, при вітрі коптер з гіроскопом просто зависне у повітрі, а апарат без такого датчика запросто знесе в сторону і, в кращому випадку, він просто зіб’ється з маршруту, а в гіршому- дрон налетить на перешкоду і зламається.

◦ Камера. Не всі моделі квадрокоптера мають камеру. Якщо ви купуєте дрон просто,  як літальний апарат, наприклад для дитини, або для проведення гонок, то камера вам і не знадобиться. А ось якщо за допомогою квадрокоптера ви хочете знімати відео, то доведеться витратитися. Для того, щоб відео було якісним, а картинка постійно не тремтіла на екрані, придбайте дрон з карданом. Він дозволить вам надійно закріпити камеру. Запис з камери йде на MicroSD карту або безпосередньо на ваш смартфон.

Ремонт і запчастини. Як би сумно це не звучало, але все має властивість ламатися. Так і квадрокоптер не застрахований від цього. Купуючи дрон, уточніть чи є в продажу запчастини для цієї моделі, чи є сервісний центр. Багато магазинів зараз надають таку послугу,  як продовження гарантійного терміну. Купуючи таку дорогу техніку,  доцільно доплатити і за продовження терміну гарантії.

zapchasti-na-kvadrokopter

 

Висновки.

Якщо Ви придбали собі квадрокоптер, то не забувайте про основні правила його використання:

kopter-v-rabote

Перед першим польотом повністю його зберіть, перевірте, що в коробці не залишилися «зайві» запчастини;

◦ Якщо Ви збираєтеся використовувати апарат далеко від дому не забудьте взяти з собою додаткову пару акумуляторів. Якщо у Вас є автомобіль, то можна використовувати автомобільну зарядку для підзарядки акумуляторів

akkumulyator-v-kvadrokoptere

Якщо Ви новачок, то краще спочатку запускати коптер на відкритому просторі. Так Вам буде простіше управляти коптером і він не зіткнеться ні з якою небезпечною перешкодою

kvadrokopter-na-otkrytom-prostranstve

◦ Новачкам певний час варто використовувати стабільний режим управління, так ви зможете швидше розібратися що до чого і легко перейти до ручного режиму без втрат.

◦ Не варто користуватися дроном в погану дуже вітряну погоду.

◦ Не варто запускати коптер в людних місцях, поки Ви повністю не оволодієте навичками управління.

zaklyuchitelnoe-foto

 

 

35790 0 cookie-check Квадрокоптер. Що це і як його вибрати.

Читайте також:

Огляд холодильника Liebherr CN 4313
Огляд холодильника Liebherr CN 4313
01 Червня, 2017, 11:13 726 9
На сьогодні, холодильник мало назвати лише засобом для зберігання продуктів – це елемент дизайну й оплот комфорту та функціональності. Безумовно зовнішнє дизайнерське рішення має значення...
Смотреть результаты
CES 2017 Новітні телевізори
CES 2017 Новітні телевізори
    Триває однин з найбільших заходів  року в сфері електроніки та побутової техніки CES 2017, де вже представлені найкращі телевізори. Як і зазвичай міжнародна...
Смотреть результаты
iOS проти Android – iPhone 7 проти Samsung Galaxy S7. Боротьба за звання кращого флагмана
iOS проти Android - iPhone 7 проти Samsung Galaxy S7. Боротьба за звання кращого флагмана
  Два табори пристроїв зі схожою ідеєю, але абсолютно різною реалізацією, різними підходами і своїми особливостями. Йдеться, звичайно ж, про iOS і Android – історично...
Смотреть результаты