search
Подписаться

logo

Смарт-годинники для дітей: що можуть і навіщо.

08 февраля, 2018, 10:07 9

В сучасному світі дуже важливо знати де твої близькі і чи з ними все гаразд, особливо, якщо це діти. Випускаючи дитину з дому, батьки весь час хвилюються де вона, що робить і з ким. Звичайно ж, зараз в багатьох є телефони, та, особливо малеча, часто забуває чи губить телефон і тоді в батьків просто добавляється сивого волосся. Та, на щастя, є просте, зручне і стильне рішення, яке сподобається і батькам, і дітям. Мова йде про дитячі смарт-годинники.

Віддалений трекінг

Віддалений трекінг

Віддалений трекінг дозволяє батькам відстежувати поточне місце розташування дитини. Це одна з базових функцій дитячих смарт-годинників, те, заради чого такі пристрої власне і купуються найчастіше. Для виконання цієї дії є дві складових: навігаційний модуль GPS, який відповідає за визначення місцезнахоження, і канал для передачі даних про місцезнаходження батькам на смартфон або інший пристрій. Власне, модуль GPS по замовчуванню є у всіх пристроях з підтримкою трекінгу, а ось підтримувані способи передачі даних можуть бути різними, саме в них полягає відмінність між різними типами трекінгу.

Найпростіший і найпоширеніший варіант – «GPS + GSM»: пристрій визначає координати і передає їх через мобільну мережу. Відзначимо, що, незважаючи на назву GSM, такий зв’язок нормально працює також в більш нових мережах 3G (UMTS) і 4G (LTE). 2G (GSM) модулі використовуються в гаджетах завдяки тому, що вони прості, недорогі і споживають небагато енергії, а кількість переданих даних невелика і високі швидкості для цього не потрібні. Внаслідок цього маячки з даним типом трекінгу теж виходять недорогими, компактними і з непоганими показниками автономності. Головним недоліком GSM-каналу вважається те, що мобільний оператор стягує плату за передачу даних.

Другий, більш просунутий варіант трекінгу – розширений формат «GPS + GSM + Wi-Fi». Такий формат дозволяє до певної міри компенсувати деякі недоліки мобільної передачі даних. Так, при наявності поблизу відкритої Wi-Fi мережі пристрій може автоматично підключатися до неї, економлячи таким чином і енергію, і гроші за послуги мобільного оператора. Багато моделей дозволяють також вручну додавати Wi-Fi мережі, в т.ч. захищені паролем. Крім того, дана функція може поліпшити точність позиціонування і швидкість визначення координат.

Датчик зняття

Датчик зняття

Спеціальний датчик, який контролює знаходження гаджета на руці дитини і подає батькові сигнал, якщо маячок буде знятий з руки.

Один з найпростіших способів обдурити систему трекінгу і батька, що стежить за нею – зняти маячок і залишити його на одному місці, або переміщати окремо від дитини. Датчик зняття робить таке завдання якщо не неможливим, то, принаймні, дуже важким. Теоретично таку систему можна обдурити і зняти маячок, не потривоживши датчика. Однак на практиці це дуже складно – потрібні спеціальні інструменти і професійні навички, плюс деякий час в спокійній обстановці. Тому датчик зняття є досить надійним захистом як від посягань зловмисників, так і від спроби самої дитини обдурити батьків.

Контроль периметру (геозона)

Ця функція дозволяє занести в пам’ять дитячого смарт-годинника певну ділянку місцевості і контролювати перебування дитини в межах цієї ділянки. Поки маячок знаходиться в межах заданого периметра – система мовчить, якщо ж дитина виходить за межі цієї ділянки – батькові надходить застережливий сигнал.

Варто відзначити, що в більшості моделей дана функція реалізована найпростішим способом: в налаштуваннях задаються координати певної ключової точки (наприклад, школи) і максимальна відстань, на яку дитина може віддалятися від цієї точки. Можуть передбачатися і більш складні функції – наприклад, установка декількох ключових точок з різною допустимою дистанцією; однак це зустрічається помітно рідше.

Віддалене включення мікрофону

Віддалене включення мікрофону

Це можливість віддалено включити мікрофон на дитячому смарт-годиннику, після чого пристрій буде транслювати звук на телефон батька.

Ця функція дозволяє батькові чути, що відбувається навколо дитини, не телефонуючи йому напряму і взагалі ніяк не видаючи себе для оточуючих. Найчастіше вона використовується для того, щоб розвіяти або підтвердити підозри в неоднозначних ситуаціях – коли «бити на сполох» ще рано, але перевірити обстановку не завадить.

Крім цього, включення мікрофону може стати в нагоді і в інших випадках, в т.ч. екстремальних, коли зловмисникам краще не знати про наявність маячка.

Окремо торкнемося морального аспекту використання даної функції. Фактично, вона дозволяє батькові в будь-який момент підслуховувати дитини, не виказуючи себе: як правило, включення мікрофона залишається таємницею і для самої дитини. При цьому регулярне підслуховування легко можна виправдати турботою про безпеку і благополуччя чада, та все ж не варто зловживати цим і переходити межі.

Кнопка SOS

Ця функція є практично обов’язковою для пристроїв даного типу. Вона призначена для того, щоб дитина в небезпечній ситуації змогла швидко подати сигнал тривоги. При цьому потрібно мати на увазі, що конкретний функціонал «тривоги» в різних моделях може бути різним. Так, одні смарт-годинники відсилають повідомлення в додаток, встановлений на батьківському смартфоні; інші автоматично записують голосове повідомлення і відправляють його на заданий заздалегідь номер батька; треті набирають цей номер, однак динамік залишається відключеним – по суті, здійснюється включення мікрофона, тільки не з ініціативи батьків, а з боку дитини. Можливості сигналу тривоги варто уточнити заздалегідь, перед покупкою такого гаджета.

Швидкий набір

Сенс цієї функції очевидний вже з назви – вона дозволяє дитині легко і швидко набирати певний номер. А ось конкретні нюанси цієї функції можуть бути різними. Так, деякі моделі (в основному молодшій віковій категорії) мають одну або дві кнопки швидкого набору: досить натиснути таку кнопку – і гаджет відправить виклик. В інших передбачається невелика телефонна книга; втім, найчастіше вона теж включає всього 2 номери – «Мама» і «Тато».

Відзначимо, що швидкий набір може також грати роль кнопки SOS. Однак в цілому дана функція розрахована швидше на звичайні телефонні дзвінки, ніж на екстрений зв’язок в надзвичайній ситуації (хоча і в такій ситуації можливість швидко додзвонитися до батьків буває вкрай важливою).

Бюджетні моделі

Ergo K010

Ergo K010

 • Вага (г): 35;
 • Розміри (мм): 33×48×12;
 • Діагональ екрану: 0.96;
 • Роздільна здатність дисплею: 320×240;
 • Назва процесора: MediaTek MT2503D;
 • Частота процесора, ГГц: 260 МГц;
 • GPS / AGPS: 22 канальний / GPRS Class 12;
 • GSM / GPRS: 850/900/1800/1900;
 • Слот для SIM: micro-SIM;
 • Матеріал ремінця: гума;
 • Матеріал корпусу: гума;
 • Пило-, вологозахист: IPX4;
 • Ємність акумулятора (мАг): 400;
 • Джерело живлення: Li-Ion;
 • Зарядка пристрою: microUSB;

Функції: годинник-будильник, віддалений трекінг GSM + GPS, датчик зняття, контроль периметра (геозон), віддалене включення мікрофона, кнопка SOS, швидкий набір.

Дитячий смарт-годинник ERGO GPS Tracker Kid`s K010 – це яскравий і багатофункціональний гаджет, який припаде до душі як маленьким поціновувачам сучасної електроніки, так і турботливим батькам. Він має вбудований GPS-трекер, який дозволяє в будь-який момент дізнатися про місцезнаходження дитини. Просто подивіться на карту в спеціальній програмі на вашому смартфоні і ви побачите, де саме знаходиться ваш малюк.

Бути завжди в контакті з дитиною вам допоможе функція голосового зв’язку, яка дає можливість дзвонити на годинник, як на звичайний телефон, і спілкуватися. У свою чергу, при необхідності, дитина сама може викликати батьків натисненням однієї кнопки.

Захист від вологи сертифікований за стандартом IPX4, тому ви можете не переживати, що ваш малюк забризкає годинник, миючи руки.

Дана модель повністю сумісна зі смартфонами і планшетами під управлінням операційних систем Android і iOS.

ATRIX iQ300

ATRIX iQ300

 

 • Вага (г): 40;
 • Розміри (мм): 54×34×12.5;
 • Матеріал корпусу: гума;
 • Пило-, вологозахист: IP57;
 • Ємність акумулятора (мАг): 400;
 • Зарядка пристрою: microUSB;
 • Акселерометр;
 • Оперативна пам’ять (МБ): 128;
 • Вбудована пам’ять (МБ): 32 МБ;
 • Дисплей («): 0.96;
 • Функції: повідомлення про виклики / microSIM /сповіщення про SMS, звуковий сигнал, вбудований мікрофон, динамік (гучний зв’язок);
 • кількість кроків, пройдена відстань, витрата енергії (калорії), час активності;
 • віддалений трекінг GSM + GPS, датчик зняття, контроль периметра (геозон), віддалене включення мікрофона, кнопка SOS, швидкий набір.

Atrix iQ300 виконаний з високоякісного антиалергенного пластику який підійде кожній дитині. Принцип роботи Atrix iQ300 GPS дуже простий і доступі для освоєння дітьми з самого раннього віку. Обов’язково, при підключенні необхідно відключити WiFi в смартфоні, і підключатися через мобільний інтернет, після підключення функцію WiFi можна включити. Так само важливо, номер мобільного вноситься в форматі, наприклад 06_ _ _ _-_ _-_ _ без коду «+38»!

Для початку роботи необхідно відкрити задню кришку і вставити, під батарею, в спеціальний слот, SIM-карту. Після цього зі смартфону батьків (необхідна операційна система Android 4.3+, iOS 8.0+) скануємо баркод в інструкції і встановлюємо потрібну програму, через додаток скануємо реєстраційний унікальний баркод з задньої кришки годинника. Після прив’язки смарт-годинника до смартфону (одночасно можна прив’язати до двох смартфонів), ви можете відстежувати місцезнаходження вашої дитини. При знятті годинника з руки або якщо дитина покине межі встановленої батьками гео-зони буде отримано сигнал. Так само, в разі виникнення проблемної ситуації дитина сам може оповістити батьків натиснувши тривожну кнопку «SOS» на годиннику. На корпусі розташовані дві кнопки «1» і «2» натиснувши яку, дитина може зателефонувати по одному з номерів які запрограмовані. У будь-який момент ви можете скористатися функцією «аудіомоніторингу», тобто приховано зателефонувати, і почути що відбувається навколо дитини. При такому дзвінку не буде оповіщення на годиннику про вхідний дзвінок.

ATRIX iQ200

ATRIX iQ200

 • Вага (г): 40;
 • Розміри (мм): 48×42×16;
 • Матеріал корпусу: пластик;
 • Пило-, вологозахист: IP55;
 • Ємність акумулятора (мАг): 400;
 • Зарядка пристрою: microUSB; Акселерометр;
 • Оперативна пам’ять (МБ): 32;
 • Функції: повідомлення про виклики / microSIM /сповіщення про SMS, звуковий сигнал, вібрація, вбудований мікрофон, динамік (гучний зв’язок);
 • кількість кроків, пройдена відстань, час активності;
 • віддалений трекінг GSM + GPS, датчик зняття, контроль периметра (геозон), віддалене включення мікрофона, кнопка SOS, швидкий набір.
 • Atrix iQ200 GPS — це ультрасучасні дитячі годинник, які допоможуть вам завжди бути поруч з вашими дітьми.
 • Atrix iQ200 GPS виконані з високоякісного антиалергенного пластика який підійде кожній дитині.
 • Підключати точно так само, як і попередню модель.

Середній сигмент

ATRIX iQ600

ATRIX iQ600

 • Вага (г): 40;
 • Розміри (мм): 38×50×14;
 • Матеріал корпусу: пластик;
 • Пило-, вологозахист: IP66;
 • Ємність акумулятора (мАг): 400;
 • Зарядка пристрою: microUSB;
 • Камера;
 • Акселерометр;
 • Оперативна пам’ять (МБ): 32;
 • Діагональ дисплею («) 1.4;
 • Роздільна здатність екрану 240×240.
 • iQ600 Cam Touch GPS оснащені фронтальною камерою і яскравим LED-ліхтариком.

Корпус і ремінець годин виконані з високоякісного антиалергенного пластику який підійде кожній дитині. Ремінець декорований перфорацією, що дуже зручно у використанні.

Годинники Atrix iQ600 Cam Touch GPS дуже прості і доступні для швидкого освоєння дітьми з раннього віку. Підключення стандартне для Atrix.

Ergo J010

Ergo J010

 • Вага (г): 40;
 • Розміри (мм): 42×56×14;
 • Матеріал корпусу: гума;
 • Пило-, вологозахист: IPX4;
 • Ємність акумулятора (мАг): 400;
 • Зарядка пристрою: microUSB;
 • Ємність акумулятора (мАг): 400;
 • Акселерометр;
 • Процесор: MediaTek MT2503D (260 МГц)
 • Дисплей («): 1.22; LCD, 320×240.
 • Функції: повідомлення про виклики / microSIM /сповіщення про SMS, звуковий сигнал, вібрація, вбудований мікрофон, динамік (гучний зв’язок);
 • кількість кроків, пройдена відстань, час активності;
 • віддалений трекінг GSM + GPS, датчик зняття, контроль периметра (геозон), віддалене включення мікрофона, кнопка SOS, швидкий набір.

Дитячий смарт-годинник ERGO J010 змалечку привчить дитину до відповідальності, навчить її відчувати, рахувати та планувати час. Великий кольоровий дисплей розміром більш, як один дюйм в діагоналі та з роздільною здатністю 320×240 пікселів покаже дитині час та календарну інформацію, а дорослих проінформує про стан заряду акумулятора, покриття мережі, кількість пройдених кроків тощо.

Привабливість даного годинника для дитини досягається завдяки молодіжному дизайну у спортивній стилістиці та веселим кольорам. Надійність та витривалість забезпечують матеріали корпусу смарт-годинника – якісний пластик та гнучкий силікон. Автономність гарантується завдяки вбудованому літієвому акумулятору ємністю 400 мА/год, чого достатньо для безперервної роботи девайса впродовж доби.

ATRIX iQ400

ATRIX iQ400

 • Вага (г): 40;
 • Розміри (мм): 45×37×15;
 • Матеріал корпусу: пластик;
 • Пило-, вологозахист: IPX5;
 • Ємність акумулятора (мАг): 400;
 • Зарядка пристрою: microUSB;
 • Акселерометр;
 • Дисплей («): 1.22;
 • Тип матриці: TFT.
 • Дана модель має ідентичний функціонал, що і попередні моделі дитячих смарт-годинників компанії ATRIX, проте має кращий вологозахист і цікавий дизайн.

GOGPS К50

GOGPS К50

 • Вага (г): 35;
 • Розміри (мм): 54×34×12,5;
 • Матеріал корпусу: пластик;
 • Пило-, вологозахист: IP57;
 • Ємність акумулятора (мАг): 400;
 • Зарядка пристрою: microUSB;
 • Акселерометр;
 • Дисплей («): 0,96;
 • Тип матриці: TFT.
 • GOGPS ME K50 працюють як телефон з функцією GPS/LBS позиціонування.

На годинник можна дзвонити як з встановлених так і з будь-яких номерів. Дитина також зможе зателефонувати, на два екстрених номера, наприклад, мами чи тата, або на 10 номерів з телефонної книги. Також є три SOS номера при натисканні на кнопку SOS годинник телефонує відразу на всі номери по колу два рази поки хтось не зніме трубку. Крім цього смарт-годинник має весь функціонал, що і попередні моделі.

Як бачите, всі моделі досить схожі за функціоналом, проте варто зауважити ще про вибір сім-карти. Врахуйте, що всі дитячі смарт-годинники з GPS-трекером використовують мобільний інтернет, а деякі ще й смс-сповіщення, що вимагає додаткових затрат.

47050 0 cookie-check Смарт-годинники для дітей: що можуть і навіщо.

Читайте также:

Продукты февраля
Продукты февраля
06 февраля, 2018, 12:16 1036 7
Всем привет! Несмотря на то, что февраль – последний месяц в зимнем списке, потепления ждать не приходится. Морозы не прекращаются, а снег и не думает...
Смотреть результаты
Преимущества смартфонов на «чистой» ОС Android
Преимущества смартфонов на «чистой» ОС Android
Все мы слышали о самой популярной мобильной ОС Android и приблизительно знаем, что это такое. Но вот что такое «чистый» Android знают не многие. Ещё...
Смотреть результаты
Список идей: что подарить девушке на 14 февраля?
Список идей: что подарить девушке на 14 февраля?
Когда приближаются праздники, на которые принято дарить подарки, в сердце многих даже самых суровых мужчин поселяется ОН — страх и ужас под названием «и чё...
Смотреть результаты