search
Подписаться

logo

Розумний будинок: що до чого і для чого

29 января, 2018, 01:11 7

Будинок, в якому самі відкриваються двері, включаються побутові прилади, регулюється температура і засуваються жалюзі, здається далеким майбутнім. Однак майбутнє набагато ближче, ніж нам здається. Багато хто вже сьогодні сповна насолоджується всіма перевагами «розумних» будинків. Система «розумний будинок» дозволяє повною мірою відчути блага технічного прогресу і позбавляє людину від вирішення безлічі побутових завдань. Що являє собою ця система, як вона встановлюється і які «розумні» завдання виконує, сьогодні ми з вами спробуємо розібратися.

 

Що таке «розумний будинок»

Установка системи «розумний будинок»

Вперше поняття «розумний будинок» з’явилося в 50-х роках минулого століття. Прародителькою системи, здатної контролювати обстановку в цілому будинку, є технологія Java. Розробники цієї технології намагалися впровадити її в побутові прилади, тим самим зробивши їх більш «інтелектуальними».

Наприклад, вже в той час почали з’являтися перші вбудовувані мікрохвильові печі, кондиціонери, здатні регулювати мікроклімат приміщення залежно від погоди за вікном і т. д.

Однак поняття «розумний будинок» включає в себе не тільки інтелектуальну побутову техніку. Якщо пояснювати простими словами, то ця система координує роботу всіх технічних пристроїв, що знаходяться в будинку. Причому управління системою може здійснюватися як за допомогою пульта, так і дистанційно, за допомогою сучасних девайсів – смартфона, планшета і т. д.

Можливості системи «розумний будинок» дуже багатогранні. Наприклад, щоб запобігти пограбуванню, коли в будинку нікого немає, система імітує присутність господаря шляхом відкривання жалюзі, включенням/виключенням світла і т. д. Якщо ж зловмисники все ж проникають всередину приміщення чи відбувається інша екстраординарна ситуація, система миттєво сповіщає про це господаря. Крім того, технологія «розумний будинок» дозволяє структурувати роботу всього технічного та інженерного обладнання, задавши йому певний сценарій. Наприклад, перед вашим пробудженням система нагріє підлогу у ванній кімнаті, включить музичний центр, налаштує роботу кондиціонера на задану температуру, відрегулює оптимальну вологість в приміщенні і вирішить безліч інших побутових завдань.

Система освітлення розумного будинку управляє всіма освітлювальними елементами. При необхідності вона відключає непотрібні в даний момент джерела світла, автоматично регулює ступінь освітленості в залежності від часу доби і навіть пори року, а також включає світло, як тільки ви з’являєтеся в будинку.

Система multiroom відповідає за розподіл аудіо – і відеосигналу по всій квартирі. Вона може включати і вимикати техніку, передавати сигнал на всі пристрої, регулювати звук, а також створювати оптимальні умови для перегляду відео або прослуховування музики. Крім того, якщо інтегрувати систему multiroom з системою безпеки, то запис з камер відеоспостереження можна переносити на будь-який підключений до програми пристрій. Наприклад, якщо ви знаходитесь далеко від дому, ви завжди можете спостерігати за тим, що відбувається під час вашої відсутності з допомогою допоміжних пристроїв комп’ютера або мобільного телефону, підключеного до системи.

Крім вищеназваних підсистем, «розумний будинок» має масу інших допоміжних функцій. Наприклад, ви можете автоматизувати роботу системи так, щоб обмежити доступ дітей до небезпечних елементів, встановити режим поливу газону, включити цілодобове внутрішнє і зовнішнє відеоспостереження, налаштувати роботу техніки на необхідні режими і т. д.

Установка системи «розумний будинок»

v

 

 

В ідеалі, монтаж системи «розумний будинок» має здійснюватися на етапі планування об’єкту. Однак деякі елементи системи можна безперешкодно встановити і в готовому житловому приміщенні.

Перед установкою системи спільно з фахівцем потрібно визначити кілька важливих нюансів:

  • чи всі приміщення будинку будуть підключені до технології;
  • де будуть розміщені відеокамери, чи будуть вони прихованими чи ні;
  • як буде розташована схема освітлення;
  • де будуть розташовані протипожежні датчики;
  • які деталі дому потраплять під управління і т. д.

Після визначення всіх аспектів і нюансів роботи системи можна переходити до вибору обладнання для «розумного будинку», яке, залежно від типу роботи, може бути дротове або бездротове.

Загалом процес установки системи «розумний будинок» досить складний і трудомісткий, провести його без підготовки або допомоги фахівця складно.

Роботехнології, як перлина в системі «розумний дім»

Можливість віддаленого і автоматичного керування побутовими і кліматичними системами в домі дуже цікава, проте це не єдине, що може зробити дім для вас зручним і комфортним. Мова йде про справжніх роботів, які вже взатра можуть стати вашими надійними помічниками. Нижче наведені тільки деякі з них.

Jibo – стаціонарний робот для дому, який взаємодіє з людьми.

cc

Робот Jibo розробників зі Львова потрапив у топ-25 винаходів за версією TIME.

Jibo переживає світ і реагує з виразними рухами та відповідями. Він любить бути оточений людьми та спілкуватися з ними, і відносини, які він формує, є для нього найважливішою справою. Також він із задоволенням розкаже вам про погоду або зафіксує фото.

Він може розпізнавати обличчя та голос, запам’ятовувати людські жарти, і таким чином будувати справжні стосунки.

В українському офісі Waverley Software три команди провідних спеціалістів працюють з Jibo.

Робот складається з багатьох компонентів, одна з яких – серверна інфраструктура, що забезпечує передачу даних і зберігає особистість робота.

cccc

iClebo Arte поєднує в собі яскравий дизайн і високі технології.

Це один із яскравих представників сучасних роботів-прибиральників. Завдяки тому, що робот здатний самостійно будувати карту приміщення, він підійде для будинків навіть з дуже складним плануванням. Він ідеальний для роботи на гладких підлогах будь-якого типу, а також ефективний в очищенні килимів від волосся і вовни. Крім сухого прибирання цей робот може протирати підлогу вологою серветкою з мікрофібри, роблячи підлогу ще чистіше.

Детальніше про можливості робота-пилососа iClebo Arte:

Arte оснащений трьома обчислювальними блоками:

  • Control MCU, що відповідає за управління,
  • Vision MCU – за роботу камери,
  • Power MCU – за ефективне використання ресурсів акумулятора. Ці пристрої дають роботу здатність якісно аналізувати приміщення і оптимально витрачати час роботи.

Точна навігація: використовуючи камеру, численні датчики і вбудований картограф, робот самостійно будує карту приміщення будь-якої площі і планування.

Висока продуктивність: робот-прибиральник здатний працювати без зупинки до 120 хвилин, прибираючи площу до 150 кв. метрів на одному заряді акумулятора. Якщо він не встигає прибрати всю площу за цей час, то повернеться на базу, підзарядиться і продовжить прибирання з того ж самого місця, де закінчив.

5 режимів прибирання: AUTO (автоматичний), MAX (максимальний), Random (випадковий), локальне прибирання, режим натирача.

Багатоступеневе прибирання: двома бічними щітками апарат збирає сміття, підгортає його до основної турбощітки і отвору всмоктування, потім пропускає його через фільтр в контейнер. В кінці він протирає підлогу вологою серветкою. Турбощітка обертається зі швидкістю 816 оборотів в хвилину і має спеціальний пластиковий кожух, який запобігає намотуванню волосся і вовни.

Антибактеріальний фільтр HEPA: затримує пил всередині контейнера, а також не дає можливості розповсюджуватися частинкам, що викликають алергію.

Сенсори: більше 25 датчиків розташовані спереду і збоку бампера і визначають відстань до об’єктів для об’їзду перешкод без дотику з ними, а також не дозволяють роботові впасти з якої-небудь поверхні.

Зручне управління: для цього можна використовувати сенсорний РК-дисплей на корпусі апарату або пульт дистанційного керування. На дисплеї відображаються режим і час роботи, рівень заряду акумулятора.

Програмування на щоденне прибирання: вам не обов’язково самостійно включати робот iclebo arte. Досить запрограмувати його на прибирання на кожен день коли потрібно, і спокійно йти на роботу – він зробить всю роботу без вашої участі.

Тихе прибирання: рівень шуму робопилососа всього 55 дБ, тому він не буде вам заважати займатися своїми справами або просто відпочивати під час його роботи.

Обмеження зон прибирання: встановіть магнітні стрічки навколо ділянок, які не потрібно чіпати і він не буде за них заходити.

Робот-шеф-кухар, керований зі смартфону, здатний готувати смачну їжу за рецептами з Інтернету.

Робот-шеф-кухар

Звучить як наукова фантастика, але це вже реальність. Два роботизованих маніпулятора підвішені над кухонною плитою, духовкою, робочою поверхнею і раковиною. За спритністю роботизовані руки не поступаються людським. Робот працює так само швидко, як професійний шеф-кухар, покірно підкоряючись командам з iPhone.

Машина, яку розробила компанія Moley Robotics, вже сподобалася агентству NASA. Робот вміє поводитися практично з усім кухонним начинням і технікою, майстерно копіюючи рухи людини. Наприклад, приготування супу-пюре з морепродуктів у нього займає менше 30 хвилин.

Додаток для смартфона дозволяє управляти роботом дистанційно. За словами Moley Robotics, в споживчій версії системи буде вбудований холодильник і комора. В майбутньому маніпулятори будуть складати всю брудний посуд не в мийку, а в посудомийну машину, яку також планується укомплектувати в систему.

Робот для миття вікон – відносно новий винахід, і вибір поки не дуже великий.

Робот для миття вікон

Власне, такі апарати на ринку представлені тільки двома компаніями – під південнокорейським брендом Windoro і тайванським Hobot. Звичайно, багато виробників техніки для прибирання мають в асортименті машини для миття скла, але саме ці два «гаджета» можна назвати роботами в повному розумінні слова.

Робот-мийник багатофункціональний. Він може використовуватися не тільки для миття вікон – пристрій відмінно справляється з чищенням кахлю, високих магазинних вітрин, перегородок в душовій, вітражів та інших покриттів, які не бояться вологи. Такі роботи працюють як на горизонтальних, так і на вертикальних поверхнях. Власникам роботів для миття вікон не потрібно ризикувати життям, самостійно відмиваючи вікна зовні, або витрачатися на промислових альпіністів. Словом, переваг у цих приладів багато. Однак робот-мийник – задоволення не з дешевих, і перед покупкою потрібно дізнатися про нього якомога більше. Крім того, роботи для вікон бувають різними.

Вакуумний робот-мийник вікон.

Вакуумний робот-мийник вікон

Цей тип роботів для вікон представлений продукцією бренду Hobot. На вибір пропонується дві моделі – більш сучасний Hobot-188 і компактний Hobot-168.

Обидва прилади придатні для очищення будь-яких гладких поверхонь. Hobot утримується у вертикальному положенні завдяки вакуумному насосу. Спеціальний датчик постійно перевіряє якість зчеплення з поверхнею, що очищується, і якщо тиску недостатньо, то робот зупиниться, розгорнеться і спеціальним сигналом повідомить про проблему. Не потрібно хвилюватися, що робот пошкодить вікно – Hobot може чистити навіть скло товщиною 3 мм, спеціальні датчики і бампери дозволяють йому визначати положення краю вікна. Впасти і розбитися робот теж не може завдяки особливому страхувальному шнуру. Цей робот має резервну батарею і деякий час може працювати після відключення електроживлення. Він також забезпечений пультом дистанційного керування.

Цей невеликий стильний прилад складається з моторного блоку і двох круглих обертових насадок. На останні одягаються спеціальні серветки з мікрофібри – в комплект входить 12 штук, але можна придбати і додаткові. Серветки можна прати, вони не втратять своїх властивостей. Наносите на текстильну поверхню засіб для чищення, прикріплюєте робота до поверхні – і можете займатися своїми справами: цей малюк зробить за вас всю брудну роботу.

Робота можна програмувати або ж користуватися одним із заводських режимів – як показує практика, більшість покупців віддає перевагу другому варіанту.

заводських режимів

Система «розумний будинок» роботи-помічники роблять житло максимально зручним, комфортним і безпечним. Завдяки технічній досконалості і продумуванню всіх нюансів, все це значно спрощує життя людини, економлячи при цьому час і енергетичні ресурси.

46627 0 cookie-check Розумний будинок: що до чого і для чого

Читайте также:

Как использовать портретный режим и портретное освещение в iPhone X
Как использовать портретный режим и портретное освещение в iPhone X
25 января, 2018, 05:41 1581 9
Что же на самом деле такое портретный режим в iPhone и как им правильно пользоваться? Мы расскажем все, что необходимо об этом знать. Эксклюзивно доступный...
Смотреть результаты
Роботы, которые изменили мир
Роботы, которые изменили мир
По последним данным, сегодня в мире работают 1,8 млн. самых разных роботов — промышленных, домашних, роботов-игрушек. Робот — это электромеханическое, пневматическое, гидравлическое устройство, программа или...
Смотреть результаты
Как вызвать помощь на Apple Watch, используя функцию SOS?
Как вызвать помощь на Apple Watch, используя функцию SOS?
Если вы оказались в беде, используйте в своих Apple Watch функцию SOS, чтобы получить необходимую помощь. Вам может никогда не пригодиться функция SOS на Apple...
Смотреть результаты