search
Подписаться

logo

Як обрати кавомолку, яка відкриє істинний і неперевершений смак Вашої кави.

21 апреля, 2016, 11:41 11

Кава – це вже давно не просто напій! Її запах змушує Вас прокидатися з посмішкою, адже він вабить і чарує. Її смак для кожного свій, адже її видів незліченна кількість. Її енергія бадьорить і наповнює життям, адже там цілий ряд вітамінів і мікроелементів. За, здавалося б, звичайною філіжанкою кави ми спілкуємось, ми зізнаємось в коханні, ми обговорюємо великі і малі справи, ми ЖИВЕМО!

Кава так чи інакше відіграє певну роль в житті кожної людини. Та перш ніж потрапити в нашу чашку, кава проходить довгий шлях і декілька етапів обробки. Одним із яких є перемелювання. В різні часи люди по-різному справлялись з цим завданням, та, на щастя, в наш час є спеціальні кавомолки, що значною мірою спрощують нам життя. І ми допоможемо Вам підібрати саме ту кавомолку, що не просто молотиме  каву, а й розкриє її справжній смак і аромат.

кофе в банке

Зміст

Види кавомолок

Потужність і об’єм

Дизайн і матеріал корпусу

Додаткові функції

Види кавомолок

Сьогодні кавомолки поділяються на два основні види за типом конструкції. Це кавомолки з ножами і з жорнами.

Ножова кавомолка –це кавомолка, де в середині чаші для кави встановлені ножі, які обертає електромотор.

кофемолка с ножами

Кавомолка ножового типу перемелює каву завдяки відразу двом функціям: безпосереднє рубання зерен ножами і перемелення за рахунок тертя зерен одне об одного.

Деякі моделі мають подвійні ножі, що збільшує швидкість помолу. Є моделі з нахиленим дном і з пульсуючим обертанням. У продажу є кавомолки з регулятором ступеня помолу і захистом від перегріву. Все це впливає на ціну приладу і якість змеленої кави. Ножові кавомолки практичні, безпечні і легкі в використанні.

Проте є ряд недоліків. Таких як: невеликий резервуар для кави (зазвичай це 30-100 грамів); велика швидкість обертання ножів і, як наслідок, нагрівання зерен, що може призвести до їх обвуглення і втраті смаку та аромату; небезпека в роботі з відкритими ножами; відсутність дозатора.

Проте головним мінусом є нерівномірність помолу кави. Частинки виходять різного розміру, що призводить до певних труднощів у приготуванні. Якщо Ви заварюєте каву у турці чи крапельній кавоварці, то нічого страшного не відбувається. Проте, якщо використовувати кавоварку-еспрессо, де водяний пар під тиском швидко проходить крізь мелену каву, то великі частинки просто не встигають віддати свій смак і аромат, а дрібні буквально ошпарюються, що може призвести до гіркоти в напої. Запобігти цьому може акуратне поводження з кавомолкою, невеликими циклами роботи, замість одного затяжного, уважний підбір потужності двигуна і ємності чаші.

Жорнова кавомолка – це кавомолка, де зерна перемелюються між двома жорнами, що рівномірно обертаються.

кофемолка обьем

В основі механізму знаходяться циліндричні або конусні диски.

Циліндричні являють собою дві так звані шайби, що крутяться,  з насічками в середині. Процес помолу відбувається швидко. Зерно потрапляє між шайби і викидується перемеленим потрібного калібру. Проте циліндричні жорна мають в півтора-два рази менший ресурс роботи (доведеться частіше міняти), ніж конусні. А ще вони більш шумні.

жерновая кофемолка

Конусні жорна працюють повільніше, тому ризик припалити зерна зводиться до мінімуму. А ще вони значно тихіше працюють. Проте вони при цьому дещо дорожчі.

Жорна виготовляють з закаленої нержавіючої сталі, кераміки чи каменю (сплав кераміки і корунду)

Закалена сталь практична і зносостійка. Особливо якщо покрита титаном (та це здорожчує виробництво). Ресурс стальних жорен десь 250 – 500 кг кави.

Кераміка навпаки дуже крихка. Проте вона значною мірою міцніша. А ще вона стійка до вологи. Ресурс керамічних жорен біля 1000 кг.

Проте, якщо засоби позволяють, то сміливо обирайте кавомолку з кам’яними жорнами. Це екологічно чистий матеріал. При цьому тільки кам’яні жорна здатні перемолоти зерна практично в порошок. А ще вони ударостійкі і не вбирають інші запахи.

Зазвичай жорнові кавомолки обладнані дозатором на певну кількість чашок, а також можливістю регулювати товщину помолу.

жерновая кофемолка

Потужність і об’єм

кофемолка обьемМолоти кави треба стільки, скільки її потрібно в даний момент. Змелена кава десь через годину починає втрачати свій первозданний смак і аромат, тому молоти велику кількість кави недоцільно.

Невеликі об’єми звичайної ножової кавомолки можуть цілком задовольнити потреби середньостатистичної сім’ї.

Жорнові мають великий об’єм чаші для зерен (200-500 грам), тому такі кавомолки зазвичай обирають для кафе чи офісів, де кава ніколи не буває лишньою .

А зерна кави бажано зберігати герметично закритих упаковках, щоб вони не втрачали свій аромат.

Стосовно потужності приладу, то вона зростає відносно збільшення об’єму чаші і типу помолу. Невелика ножова кавомолка має потужність до 200 Вт. В середньому 150-180 Вт. Великі жорнові можуть мати потужність до 400 Вт і вище.

Дизайн і матеріал корпусу

Найчастіше корпус виготовляють з пластику чи металу.

Пластик може набувати різноманітних кольорів і форм. Проте він не стійкий при падіннях чи ударах. Хоча корпуси з високоякісного пластику також доволі надійні. Більш практичні і, на мою думку, красивіші моделі з металевим корпусом. Хоч вони й дещо дорожчі. Та ми б радили звертати більшу увагу на дизайн і стиль виконання, адже кавомолка може бути не просто предметом, а водночас і елементом декору.

кофемолка метал

Додаткові функції

  • Регулювання ступеня помолу. Про цю функцію йшлося у попередніх абзацах, тому зациклюватись на ній не будемо;
  • Дозатор – спеціальний регулятор, що дозволяє відміряти точну кількість кави для того чи іншого напою;
  • Таймер подасть звуковий сигнал після закінчення помолу;
  • Блендерна насадка дозволить перетворити Вашу кавомолку в кухонний міні-комбайн. Можна буде молоти різноманітні спеції, горіхи і т.п.

Ми розглянули основні види і характеристики, на які слід звернути увагу при виборі такої, здавалося б, дрібнички, як кавомолка.

кофемолка перец

8953 0 cookie-check Як обрати кавомолку, яка відкриє істинний і неперевершений смак Вашої кави.

Читайте также:

Как ухаживать за мультиваркой. Правила эксплуатации.
Как ухаживать за мультиваркой. Правила эксплуатации.
20 апреля, 2016, 04:14 1995 13
Рекомендуем прочитать — Как выбрать мультиварку Рекомендуем прочитать — Отвечаем на основные вопросы о мультиварках Сейчас практически на каждой кухне можно встретить такой полезный прибор, как мультиварка....
Смотреть результаты
Делаем детство еще ярче с посудой для самых маленьких
Делаем детство еще ярче с посудой для самых маленьких
Как познают мир дети? Для них  главный способ жить и узнавать что-то новое — игра. Так же ребенок относится и к приему пищи. Если для...
Смотреть результаты
Как выбрать мультиварку
Как выбрать мультиварку
 Содержание: Особенности мультиварки Чаша мультиварки Функционал мультиварки Мощность мультиварки 3D-нагрев в мультиварке Типы программ мультиварок Срок службы ЗаключениеПодписывайтесь на наш Telegram-канал Подписывайтесь на наш Telegram-канал...
Смотреть результаты