search
Підписатися

logo

Знайдеться місце чудесам: 7 найкрасивіших замків України. Вибираємо, куди поїхати у відпустку цієї весни!

27 Лютого, 2019, 11:46 9

Отже, зима вже майже на вильоті, тепло ось-ось почне радувати нас, стомлених похмурими морозними днями , тобто саме час задуматися над тим, куди поїхати на відпочинок цієї весни. В Україні розташовано просто величезна кількість цікавих пам’яток, красивих заповідників, колоритних старовинних міст і вражаючих бастіонів. Тому, якщо душа знудьгувалася в бетонно-офісних джунглях, а розум просить змін для перезавантаження і натхнення, то чому б не змінити обстановку на кілька днів і не відправитися відпочити в одне з цих дивовижних місць?

Сьогодні ми розповімо про сім красивих замків України – величні, стародавні, вони зберегли до наших днів свою дивовижну атмосферу і, однозначно, заслуговують на вашу увагу. Сюди чудово відправлятися саме навесні, коли природа навколо радує ніжною зеленню і квітучими садами, температура повітря максимально комфортна, а промені ніжного весняного сонечка приємно зігрівають, не обпалюючи. Кращий час для неспішних екскурсій по старовинним пам’яткам!

Рекомендуємо прочитати: ТОП-5 способів боротьби з весняною нудьгою на похмурі дні

Найкрасивіші замки України

Наша країна дуже багата на пам’ятки. Тут є унікальні природні заповідники, серед яких справжньою перлиною є Долина нарцисів – місце, де протягом багатьох тисяч років зберігається популяція реліктових квітів. Знаходиться в Україні і безліч рукотворних пам’яток – старовинних замків, палаців і фортець. На жаль, багато архітектурних комплексів не збереглися до наших днів у всій своїй колишній величі і красі. Особливо це відчувається під час подорожей по територіях західних областей, де стародавніх укріплень було дуже багато, і тепер руїни великих і маленьких замків, палаців і маєтків зустрічаються повсюдно.

Дворец Шенборнов

Але безліч красивих замків збереглося і до наших днів, причому деякі з них можуть здивувати не тільки красивою архітектурою, а й внутрішніми інтер’єрами. Хочете побачити, як жили аристократи минулих століть, почути дивовижні легенди, доторкнутися до багатовікової історії і зробити шикарні фотографії на пам’ять про цю відпустку? Тоді ласкаво просимо в наш сьогоднішній топчик, до якого увійшли сім дійсно крутих бастіонів! Знайомимося з красивими, цікавими, атмосферними замками і фортецями нашої країни!

Фотографуємо правильно: Фотоапарати, які можна взяти з собою на відпочинок

Олеський замок, Львівська область

Замок, розташований на високому пагорбі, невеликий, але видно здалеку. Це один з найстаріших замків регіону Галичини, перші згадки про який в офіційних джерелах датуються XIII-XIV століттями. За століття свого існування Олеський замок змінив безліч власників – він належав і Католицькій церкві, і польським шляхтичам, і литовським князям, в його ж стінах народився Ян ІІІ Собеський – один з королів Речі Посполитої.

Олесский замок

Історія Олеського замку багата на події. Він багато разів як вистоював проти ворожих військ, так і був завойований, його руйнували землетруси і пожежі, але бастіон знову і знову відновлювався, повертаючи собі колишню міць. Цим руйнуванням, до речі, сприяли і деякі з його колишніх власників – кілька століть тому в стіні однієї з його кімнат випадково виявили замурований скарб, після чого господарі замку відкрили справжнє полювання на коштовності.

Олесский замок интерьер

У пошуках інших схованок зі скарбами були безжально зруйновані інтер’єри, розкриті підлоги, розбита ліпнина і розібрані каміни. І той замок, який ми бачимо зараз – це результат копіткої роботи реконструкторів і архітекторів, які відродили архітектурний ансамбль зі стану, близького до повної руїни.

Поради для відпустки: Для мандрівників – техніка, корисна в дорозі

Замковый двор Олесский

Хотинська фортеця, Чернівецька область

У список цікавих замків і фортець України не можна не включити Хотинську фортецю. Будівництво оборонного форпосту, закладене, по суті, ще Володимиром Великим в X столітті, отримало той розмах, який ми зараз можемо бачити, тільки в наступних століттях – коли форпост перебував під владою Польщі, Молдавського князівства та Османської імперії.

Хотинская крепость

Унікальна особливість Хотинської фортеці – незвичайний орнамент на стінах бастіону, викладений каменем. Існує кілька теорій походження цих біло-червоних символів, але суть будь-якої з них зводиться до одного – це знаки-обереги із захисною функцією. Примітно, що ці символи не нанесені на стіни, а саме вмуровані в неї, тому ніхто з загарбників так і не зміг прибрати малюнки, адже для цього довелося б зруйнувати саму фортецю.

Строения Хотинская крепость

Загляньте сюди: 15 додатків для смартфона, які стануть в нагоді у відпустці

І, звичайно ж, як і будь-який інший замок з багатою історією, Хотинська фортеця має свої легенди – трохи похмурі, але цікаві. наприклад, легенда про ніколи не висихаючу стіну: вічно мокру пляму, що не зникає навіть у найспекотніші літні місяці, пояснюють невичерпними сльозами юної дівчини, живцем замурованої при будівництві фортеці – нібито її принесли таким чином в жертву для могутності й незламності бастіону. Насправді походження вологої ділянки на кладці кріпосної стіни пояснюється досить прозаїчно, але легенда є легенда. Сумно, красиво, піднесено.

Крепостной двор Хотин

Замок Паланок, Закарпатська область

Фортеця Паланок, що височіє над містом Мукачево, розташована на стародавньому недіючому вулкані, висота якого становить без малого 70 метрів. І хоча цей вулкан вже давно заснув, якась частина його вогненної сили, напевно, все ж відродилася в дивовижному замку-фортеці, зведеному ще до XI століття. Як же інакше можна пояснити неймовірні сили його захисників, що знову і знову стійко тримали оборону перед незліченними військами завойовників?

Замок Паланок

Мукачівський замок за століття свого існування вистояв у безлічі облог. А в 2006 році на його стінах був встановлений пам’ятник одній з господинь цієї фортеці – княгині Ілоні Зріні, яка особисто очолила оборону замку проти габсбургських австрійських військ і протягом трьох років утримувала Паланок. І не відомо, як довго б ще могла протриматися непорушна фортеця під проводом цієї відважної жінки, якби не підроблений лист, адресований княгині нібито її чоловіком, та не отруєна зрадником вода в замковому колодязі – замок був дійсно неприступним, і тільки добровільна капітуляція захисників відкрила його ворота перед загарбниками.

Памятник княгине Илоне

До речі про жіночу красу: Огляд невеликих прасок, які можна взяти у відпустку

Княгинею Ілоною, яка змогла зробити те, що не кожному загартованому воїну під силу, захоплювалися її сучасники, називаючи її найвідважнішою і найкрасивішою жінкою Європи. Слава про неї збереглася і до наших днів. Але в історії Мукачівського замку була ще одна знаменита жінка – трансильванська княгиня Софія Баторі. Тільки ось пам’ять про неї не настільки світла, як про Ілону, яка, до речі, доводилася їй невісткою. Стара княгиня прославилася своєю жорстокістю і безпринципністю, хоча до своєї родички, кривавої Ержбетти Баторі, їй, звичайно, все ж далеко.

Двор замка Паланок

Сам замок досить добре зберігся до наших днів, і не дивлячись на те, що своїх високих веж і донжонів,  що гордо врізаються шпилями в небо, він все ж позбувся, Паланок як і раніше виглядає потужно і велично. Ну а туристів тут чекають маса яскравих вражень від екскурсій і захоплюючих легенд, пов’язаних з цією фортецею і людьми, які в ній колись жили.

Підгорецький замок, Львівська область

А ви вірите в привиди? Якщо вірити легендам і свідченнями очевидців, які в один голос стверджують, що все ж бачили в кімнатах, підвалах і навіть в парку Підгорецького замку привид Білої Пані, то в цьому старовинному бастіоні все ж коїться щось недобре. Так це чи ні, ми стверджувати не будемо, але історію про неупокоїний дух замурованої живцем молодої дружини власника замку чув кожен, хто хоча б раз тут бував.

Подгорецкий замок

Правда, розповідаючи передісторію появи цієї потойбічної мешканки, джерела зазвичай плутаються, приписуючи вбивство юної дружини то одному з роду Жевуських, то хіба що не одному з польських королів, але це вже нюанси. Якщо ви вирішите під час своєї весняної відпустки поїхати в Підгорецький замок, то у вас якраз з’явиться чудова можливість перевірити, чи є в ньому той самий привид, чи всі незрозумілі протяги, тихий шепіт  і «жахливі холодні дотики», про які в один голос розповідають очевидці, насправді просто самонавіювання.

Фасад Подгорецкого замка

Але розповімо трохи не тільки про легенди, а й про сам замковий комплекс. Побудований у XVII столітті Підгорецький замок по праву вважається одним з архітектурних чудес України – в ньому витончено суміщені красиві архітектурні рішення в стилі Ренесансу з потужними укріпленнями справжнього бастіону. Навколо розбитий дуже красивий парк, а сам архітектурний комплекс укладено в оборонну лінію з валів, ровів і кам’яних укріплень. За століття свого існування Підгорецький замок змінив багатьох господарів – від шляхтичів і гетьманів до королів і алхіміків. Зараз палац знаходиться в трохи занедбаному стані, але будемо сподіватися, що після завершення реконструкції ця дивовижна пам’ятка знову набуде колишньої величі.

Кам’янець-Подільська фортеця, Хмельницька область

Напевно, нереально зустріти в Україні людину, яка б не чула про Кам’янець-Подільську фортецю – одну з найкрасивіших і найбільш збережених фортець нашої країни. Сьогодні в Кам’янець-Подільський приїжджає величезна кількість туристів, тут регулярно проводяться тематичні фестивалі та історичні реконструкції – життя в старовинному місті і розташованій над ним фортеці як і раніше кипить. Тільки більш мирно.

Каменец-Подольская крепость

Корисні поради тут: Як вибрати валізу на колесах?

Перші згадки про фортецю в Кам’янці-Подільському датуються XIV століттям – в той час бастіон був ще не повністю кам’яним, а частково складався з дерев’яних будівель. Кам’яною фортеця стала вже до середини XVI століття, коли місто і бастіон були власністю Речі Посполитої. Надалі Кам’янець-Подільська фортеця кілька разів переходила під владу Османської імперії, Російської імперії та Польщі, залишаючись важливим стратегічним об’єктом для будь-якої держави.

Коридор в Каменец-Подольской крепости

Сам Кам’янець-Подільський, розташований в закруті річки Смотрич – це дуже яскраве містечко з неймовірною атмосферою, вулички якого до наших днів зберегли відбиток різних епох. Якщо ви поїдете в Кам’янець-Подільський, рекомендуємо знайомитися з місцевими пам’ятками в компанії гіда – екскурсовод розповість вам величезну кількість цікавих фактів, міських легенд і байок, про які знають тільки місцеві жителі. А потім хоча б один день варто присвятити самостійним неспішним прогулянкам, пікнікам на природі та просто знайомству з цим старовинним містечком. Тут є, на що подивитися.

Фестивали в Каменце-подольском

Луцький замок, Волинська область

Луцький замок, він же замок Любарта – це один з найкрасивіших, цікавих і добре збережених старовинних замків України. Заснований в XIV столітті, він мало змінився за час свого існування, тому ми бачимо цей архітектурний комплекс якщо не в первозданному, то в дуже близькому до цього стану вигляді.

Замкові стіни утворюють трохи нерівний трикутник, всередині якого розмістилися господарські та військові споруди. Деякі будівлі, на жаль, до наших днів не дійшли, наприклад, собор святого Іоанна, який розташовувався в  центрі замкового двору, був повністю зруйнований, а на місці Княжого будинку за часів володіння цим форпостом Польщею з’явився Шляхетський будинок.

Що стосується старовинних легенд, то замку Любарта теж є, чим здивувати гостей. Наприклад, легенда про заснування цього замку, що розповідає про щиру й чисту любов князя Любарта Гедиміновича до його прекрасної дружини – княжни Ганни-Бучі, дочки Андрія Галицького. Нібито князь хотів порадувати свою дружину прекрасним величним замком, що символізує його любов, але Ганні так і не довелось побачити Луцький замок у всій його красі – вона померла, а невтішний чоловік продовжив будівництво «будинку мрії» вже в її пам’ять.

Подбай про свій настрій: Стаємо трохи щасливішими. Весняне перезавантаження свідомості

Є тут і кілька інших, вже більш похмурих переказів – про привиди двох дівчат, Оксани і Магдалени, яких, якщо вірити місцевим жителям, можна зустріти в кімнатах і підвалах. Оксану за легендою замучив жорстокий комендант замку, і її душа так і не знайшла спокою, а ось про Магдалену невідомо практично нічого. Усипальниця 19-річної дівчини захована в катакомбах під Луцьким замком, і, кажуть, що це місце не можна сфотографувати – на всіх знімках залишається лише засвічена біла пляма.

Музей в замке Любарта

Старокостянтинівський замок, Хмельницька область

Замок князів Острозьких у Старокостянтинові був зведений у XVI столітті. Потужний бастіон розташувався на так званому Чорному шляху – маршруті, по якому в сторону Речі Посполитої часто ходили за здобиччю та невільниками татари. Але варто зазначити, що замок Острозьких виявився по-справжньому сильною фортецею, і за всю історію свого існування цей бастіон так і не був жодного разу захоплений татарською ордою. А ось козаки цілком успішно повоювали з захисниками форпосту – у 1648 році козацькі війська взяли Старокостянтинівський замок приступом.

Староконстантиновский замок

Сьогодні замок князів Острозьких залишає двояке враження – якщо зовні він ще зберіг свої обриси, то ось усередині багато споруд вже давно позбулися своїх перекриттів, тому не варто дивуватися, побачивши в напівзруйнованій стіні арочні проходи або двері, розташовані на рівні в два-три людські зрости . Замок знаходиться на стадії реставрації, тому є надія, що через якийсь час ця пам’ятка поверне собі хоча б частину колишньої величі.

Руины в Староконстантиновском замке

Замки і фортеці, про які ми сьогодні розповіли – це лише мала частина історичної спадщини, до якої можна доторкнутися в прямому сенсі цього слова. Наприклад, мисливський замок Шенборнів, в якому сьогодні розташований санаторій «Карпати», фортеця Хаджибей в Одесі або замок-музей Радомисль – в Україні красивих фортець і замків з багатою історією дійсно дуже багато, і про них ми розповімо в нашому блозі іншим разом.

Адже щоб побачити всі замки, палаци, старовинні міста і поселення, розкидані по горах і долинах, знадобиться набагато більше часу, ніж може надати одна-єдина відпустка. Але відвідати хоча б кілька замків з цього списку під час відпустки буде гарною ідеєю – нові враження, непередаваний місцевий колорит, красива природа України стануть саме тим рецептом, який допоможе позбутися  зимової хандри. Зустрітися з нашою історією ближче!

Любите подорожувати? Тоді підписуйтесь на Telegram-канал Comfy – тут знайдеться багато цікавого і корисного для вас. Тільки найнеймовірніші пам’ятки, актуальні поради від бувалих туристів і круті тревел-лайфхаки для вас! Подорожуємо цікаво!

71169 0 cookie-check Знайдеться місце чудесам: 7 найкрасивіших замків України. Вибираємо, куди поїхати у відпустку цієї весни!

Читайте також:

Оскар-2019: підсумки, переможці та найяскравіші моменти
Оскар-2019: підсумки, переможці та найяскравіші моменти
26 Лютого, 2019, 09:43 765 9
91-я церемонія вручення кінопремії «Оскар» відбулася. Престижні статуетки роздані. Що ж, друзі, знайомимося з переможцями і заодно визначаємося з планами на вечір або вихідні. Є...
Смотреть результаты
Млинці з усього світу ♥
Млинці з усього світу ♥
Всім привіт! Всі ми пам’ятаємо найсмачніші бабусині й мамині млинці, але іноді хочеться внести якусь різноманітність. У світі існує величезна кількість різноманітних рецептів млинців, і...
Смотреть результаты
ТОП – 6 страв з авокадо
ТОП - 6 страв з авокадо
Всім привіт! Відомо, що авокадо – поживний продукт, який містить практично весь набір корисних жирних кислот і має багатий вітамінно-мінеральний склад. Тим, кому протягом дня...
Смотреть результаты