search
Підписатися

logo

Як збити молоко для капучино або лате? Покроковий гайд від Блогу Comfy

06 Вересня, 2019, 03:29 7

Ніжна, ароматна, повітряна – все це може розповісти вам про пінку для капучино кожен шанувальник цього напою. Напевно, ви не раз замислювалися про те, як зробити пінку з молока для лате і капучино у домашніх умовах. Адже, погодьтеся, чомусь у кафе або кав’ярні пінка завжди виходить ідеальною. Для приготування пінки професіонали використовують спеціальні інструменти – Капучинатори і підручні засоби – міксер, блендер або вінчик. Який вибрати інвентар для створення шедевра, залежить від кожного кофемана. Ми розповімо про всі методи і навчимо грамотно збивати молоко, як це роблять справжні баристи.

Підписуйтесь на наш Telegram – канал

Зміст:

 1. Чим відрізняється збите молоко для лате і капучино?
 2. Яким має бути молоко для капучино
 3. Як збити молоко в капучинаторі
 4. Як збити молоко міксером і блендером
 5. Як збити молоко френч-пресом
 6. Як збити молоко в кавомашині
 7. Як правильно збивати молоко для лате
 8. Чому не збивається молоко для капучино
 9. Купувати спеціальне обладнання чи ні?
 10. Як визначити, що молоко збите правильно
 11. Як зробити пінку на каву з підручних засобів

Чим відрізняється збите молоко для лате і капучино?

Для початку необхідно розібратися в тонкощах приготування. Обидва напої містять молоко, але ось збивати пінку потрібно по-різному. Секрет криється у складі:

 1. Лате – 3/5 молока і 1/5 піни;
 2. Капучино – 1/3 молока і 1/3 піни.

Піна для лате щільніша, вона може утримувати на поверхні цукор, шоколад і корицю. Щоб домогтися таких показників, необхідно діяти акуратно і використовувати тільки жирне молоко. Пінка у капучино невагома і повітряна, вона не втримає ні цукор, ні присипку.

 як збивати молоко для капучино

Яким має бути молоко для капучино

Перед приготуванням потрібно приділити особливу увагу молочному продукту, перше-ліпше не підійде, а тільки зіпсує напій. Від характеристик молока залежить ступінь густоти і щільність піни. Яке молоко підійде:

 1. пастеризоване;
 2. температура + 3-4 ° С;
 3. жирність не нижче 3,5%;
 4. вміст білка 2,8-3,8%.

Найгустіша і щільна піна виходить з молока з високим відсотковим вмістом білків і жирів, тому, якщо не збивається молоко для капучино, можливо, був обраний неправильний продукт за основу.

Як збити молоко у капучинаторі

Цей прилад віддалено нагадує міксер і дозволяє за короткий проміжок часу досягти оптимальних показників. Спочатку необхідно розігріти молоко в молочарі – це спеціальний пристрій, який можна замінити стандартною мискою. Кип’ятити молоко не потрібно, важливо дочекатися появи невеликого пара і відразу знімати з плити.

Тут працює одне правило – хороша піна вийде тільки з теплої рідини, але ніяк не з гарячої. Тепле молоко починайте збивати капучинатором, тримаючи його під кутом 45 градусів. Після маніпуляцій, виконаних вінчиком, рівень рідини повинен збільшитися у 2 рази. Залиште молоко на пару хвилин, щоб зникли бульбашки. Перед тим як вливати отриманий продукт у каву, необхідно пару раз стукнути місткістю об стіл, щоб піна стала ще густішою.

як збити молоко для капучино

Як збити молоко міксером і блендером

Це один з найдоступніших і простих методів. Необхідно налити молоко в каструлю, поставити на слабкий вогонь і одночасно збивати рідину. Доводити до кипіння не потрібно, знімайте молоко з плити відразу, як тільки на каструлі почне утворюватися пінний «купол». Отримане молоко відразу виливаємо в капучино.

Як збити молоко френч-пресом

Френч-прес традиційно використовують для заварювання кави і чаю. Сама місткість являє собою скляну чашку з поршнем, яка не дає меленої кави або заварці підніматися вгору.

У скляну чашу налийте тепле молоко і почніть активно працювати з поршнем, але не перестарайтеся, адже можна розбити скло. Якщо в напої стали з’являтися бульбашки, обертайте поршень за годинниковою стрілкою і постукуйте чашкою по столу. Готово, піну можна додавати у капучино.

Як збити молоко в кавомашині

Крім кавомашини нам знадобиться капучинатор і пітчер.

Капучинатор – це спеціальна місткість, яка використовується для приготування кавових напоїв на основі еспресо. Представлена ​​в різних формах і габаритах. Під час приготування, капучинатор приєднують до парової труби кавомашини, для отримання збитого молока і піни.

Пітчер – це металева місткість, призначена для збивання вершків. Матеріалом виготовлення служить скло, кераміка або пластик. Важливо при виборі пітчера звертати увагу на теплопровідні властивості матеріалів, крім збивання він допоможе самостійно контролювати температуру. Важливо віддавати перевагу якісним виробам, адже хімічний склад може змінити смак напою невпізнанно.

як зробити піну з молока

Покрокова інструкція збивання

 1. Жирне молоко наливаємо в пітчер, трохи менше висоти носика.
 2. Вінчик від капучинатора поміщаємо в пітчер під кутом 45 градусів на глибину до 1 см. Вінчик повинен торкатися до стінки місткості.
 3. Включаємо кавоварку на подачу пара. Щоб контролювати температуру молока, тримаємо пітчер за дно.
 4. Під час збивання, молоко повинно обертатися і видавати шипіння.
 5. У міру збивання, капучинатор буде опускатися все нижче і нижче.
 6. Утримуючи пітчер за низ, переконайтеся, що він став теплим і нагрівся до потрібної температури. Тепер прийшов час переходити до наступного етапу.
 7. Опустіть капучинатор на таку глибину, щоби молоко перестало видавати шипіння, але обертання тривало і далі.
 8. Продовжить нагрівання молока до 70 градусів. Якщо стає гаряче тримати в руках пітчер, прийшов час вимикати пар.
 9. Отриману консистенцію перемішайте легкими рухами і вдарте чашкою об стіл.

Щоб зробити пінку на каву, важливо дотримуватися правильної температури і вибирати тільки жирне молоко.

Як правильно збивати молоко для лате

Італійці не уявляють своє життя без ароматного лате, тому кавовий напій став основою ранкового ритуалу. Приготувати смачну каву можна в домашніх умовах важливо дотримуватись рецептури, правильно збити молоко і зберегти красу подачі.

До створення напою використовують каву на основі еспресо, а на батьківщині, в Італії, для створення лате віддають перевагу каві мокко. Напій складається з трьох частин – це еспресо, молоко і молочна піна.

Молоко для лате збивається за тією ж технологією, що і для капучино. Тут важлива температура від 60 до 70 градусів, тільки у цьому випадку можна повторити класичний рецепт.

Етапи отримання піни ми описали вище і маємо надію, що у вас не виникне ніяких складностей.

Існує цілий арт-напрямок, що спеціалізується на створенні малюнків з піни. Бариста малює не тільки квіти і сердечка, а й цілі портрети. Щоб створити малюнок поверх напою, бариста повинен володіти винятковою майстерністю. Подається лате у високій скляній склянці, обов’язково на серветці.

Також варто нагадати, що лате і лате макиато – це не один і той же напій. Вони відрізняються способами приготування, смаковими і ароматичними властивостями. Лате макиато – це напій, що складається з трьох шарів: гарячого молока, еспресо і молочної піни.

чому не збивається молоко для капучино

Чому не збивається молоко для капучино

Якщо ви діяли за інструкцією, а молоко все одно не збилося, зверніть увагу на головні причини відсутності піни:

 1. Було вибрано молоко з низьким вмістом білка і жирності. Для збивання необхідно пастеризоване молоко жирністю вище 3%.
 2. Для збивання не використовується порошкове молоко, тільки пастеризоване.
 3. Для збивання в кавомашині необхідно тільки холодне молоко, температура не повинна перевищувати +4 градусів. Перед початком збивання охолодіть молоко у холодильнику.
 4. Навчіться самостійно включати функцію пара, якщо кавоварка не обладнана автоматичною системою спінювання.
 5. Під час приготування піни в кавомашині з капучинатором повинен відбуватися характерний шиплячий звук. Якщо замість шипіння чутно булькання, значить, капучинатор розташований високо або занадто низько. Постарайтеся вибрати оптимальне положення.

Це одні з основних причин, чому молоко для лате або капучино не хоче збиватися. Найголовніше, завжди звертайте увагу на жирність молока, якщо ви хочете отримати якісний смачний капучино, використовуйте молоко жирністю вище 3%.

Не турбуйтеся, якщо в перший раз не вийшло, спробуйте ще і з кожним разом ваша майстерність удосконалюватиметься. Уже через час ви зможете спробувати створити піну з молока і прикрасити незвичайним малюнком свій ароматний ранковий напій.

Купувати спеціальне обладнання чи ні?

Придбайте капучинатор і пітчер, щоб створювати смачні напої. Помилково думати, ніби ці інструменти використовують тільки для створення лате та капучино. Інвентар підходить для макиато, раф-кава, медового рафа, марочино, лате-макиато, мокко. Разом з професійним обладнанням, ви зможете створювати кожен раз нові напої, і, можливо, серйозно займетеся вивченням професії бариста.

Як визначити, що молоко збите правильно

як зробити пінку з молока

Про це свідчать не тільки характерні звуки під час збивання. Після приготування, ви відразу зрозумієте, що зробили все правильно, коли побачите отриманий результат:

 1. Структура збитого молока стане однорідною і глянсовою.
 2. На поверхні не повинні бути присутніми великі бульбашки.
 3. Замість великих будуть дрібні бульбашки однакового розміру.
 4. Після додавання молока у каву збережеться невловима приємна насолода.

А найголовніше – це неперевершений смак, який відразу відрізняє якісну каву від посередньої.

Як зробити піну на каву з підручних засобів

Не кожен захоче купувати Капучинатори і Пітчери, а міксера і блендера може просто не виявитися під рукою. Ми розповімо, як збити молоко й отримати пінку за допомогою підручних засобів.

як правильно збивати молоко для лате

Як збити молоко за допомогою вінчика

 1. Налийте в склянку або каструлю 1/2 молока з розрахунком на одну порції.
 2. Підігрійте молоко в мікрохвильовій печі, або на плиті.
 3. Нагрівайте до тих пір, поки над молоком не з’явиться легкий пар. У мікрохвильовці нагрів займе 30 секунд на найвищій потужності.
 4. Як тільки молоко нагріється, скористайтеся вінчиком, поки не збовтаєте до потрібного рівня піни.

Якщо під рукою немає вінчика, тоді знадобиться проста скляна банка з кришкою.

 1. Наливаємо 1/2 молока, важливо не заповнювати місткість молоком до верху, в іншому випадку, не залишиться місця для отримання піни.
 2. Почніть активно збовтувати молоко, поки не з’явиться піна. В середньому, це займає 30-50 секунд.
 3. Після зніміть кришку і поставте в мікрохвильову піч на 30 секунд.
 4. Нагрівання відбувається до появи пара. У мікрохвильовці піна опуститься до рівня молока і стане основою для смачного напою.

Дотримуючись нескладних рекомендацій, можна створити смачну каву з молоком в домашніх умовах, яка нічим не буде відрізнятися від приготованого напою в улюбленій кав’ярні. З кожним разом ваша майстерність буде рости, і через час, ви станете справжнім профі приготування молока для капучино та лате.

87084 0 cookie-check Як збити молоко для капучино або лате? Покроковий гайд від Блогу Comfy

Читайте також:

Як приготувати броколі
Як приготувати броколі
06 Вересня, 2019, 02:56 19761 7
Придумати смакові поєднання з цим компонентом не складно. Така капуста підходить і до вершкової основи й до томатного соусу. Може бути з часником або гострим...
Смотреть результаты
10 причин полюбити ВЕРЕСЕНЬ і стати щасливішими
10 причин полюбити ВЕРЕСЕНЬ і стати щасливішими
Всі ми хочемо бути щасливими. Восени – в тому числі. Навіть так: особливо восени після всіх цих ностальгічних «ось і літо минуло», коли різко починаєш...
Смотреть результаты
Як приготувати бісквіт
Як приготувати бісквіт
Бісквіт – це базова проста випічка, у його приготуванні немає нічого складного. Пропорції та компоненти зрозумілі, форму для випікання має кожна господиня, як і звичайну...
Смотреть результаты