search
Підписатися

logo

Як заощадити на захисному склі для смартфона? – Клеїмо своїми руками

02 Жовтня, 2018, 10:25 9

Захисне скло збільшує шанси виживання екрану смартфона після падіння на 40-70% в залежності від його якості і на 98.7% від механічних пошкоджень. Тим самим його проклейка допоможе вам заощадити від 500 грн на заміні сенсорного екрану. Якісний захист являє собою полімерний матеріал з шаром справжнього загартованого скла і виконує одночасно декілька функцій, крім цілісності екрану: захист від сонячного випромінювання, захист від жирних плям пальців. Залежно від гаджета можна підібрати відповідні моделі захисного скла, які були розроблені саме для нього.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал

 Зміст:

 1. Які види захисного скла бувають? У чому їх особливості
 2. Як самостійно наклеїти скло на свій телефон в домашніх умовах – детальна покрокова інструкція
 3. Як наклеїти захисне скло на смартфони нестандартних конфігурацій
 4. Як повторно приклеїти відпале скло, як прибрати порошинки, що потрапили під наклеєне раніше скло

 Які види захисного скла бувають? У чому їх особливості

Виробники смартфонів вкладають чималі гроші, щоб зробити щось унікальне для захисту сенсорних екранів, так як більше чверті поломок – це порушення цілісності дисплея. Наразі існує безліч ударостійкого скла, яке відрізняється за своєю формою, складом полімерних матеріалів і іншими технічними характеристикам:

Захисне скло на Самсунг

 1. З олеофобним покриттям. Спеціальне покриття наноситься тонким шаром на захисне скло і складається з алкіл силана (на 0.1-10%), силікону (на 0.1-10%) і розчинника (допустимий вміст не менше 80%). Таке покриття забезпечує не тільки цілісність екрану від механічних пошкоджень і ударів, а також чистоту сенсорного дисплея від плям жиру та інших видів забруднення. Спочатку таке напилення було доступно тільки для скла дорогих смартфонів, зараз випускаються і для моделей середньої цінової політики, наприклад Xiaomi. Щоб перевірити наявність олеофобного напилення, необхідно наклеїти захисне скло на смартфон і капнути води – крапля не повинна розтікатися.

Скло з олеофобним покриттям

 1. З захистом від ультрафіолету (сонцезахисні). Таке скло знижує поглинання світлових променів, роблячи використання гаджета в світлий час доби більш комфортним. Зручна додаткова “функція” для захисного скла, особливо для тих, хто любить читати зі смартфона або дивитися відео. Високий рівень світлопоглинання домагаються за рахунок тонуючої основи, яка надає екрану злегка блакитний відтінок.
 2. Матове і глянсове захисне скло. Матові ударостійкі покриття володіють властивістю розсіювання світла, тому покращують видимість зображень при денному освітленні. Але сама поверхня матового матеріалу має високу зернистість, що спотворює картинку. Глянцеве захисне скло універсальне, і при виставленні адекватних налаштувань, відповідних світловому оточенню, можуть цілком комфортно використовуватися з метою захисту екрану від пошкоджень.

 Матове захисне скло

 1. Захисне скло 2D. Позначення «D» на упаковці до захисного скла говорить про те, що покриття являє собою плоску поверхню в двох площинах. Крім рівної структури, межі 2D необроблені і мають гостру форму. Це один з перших видів міцного покриття, яке і зараз виготовляється для нових, бюджетних девайсів.
 2. Захисне скло 2.5D. Різниця між попередньою моделлю в оброблених гранях покриття – вони мають закруглену, обтічну форму. Особливість скла лежить у зовнішній естетиці і ергономіки. Першим, хто застосував 2.5D захисне скло, стала відома компанія Apple на, вже легенді, Iphone 6.

Візуальне порівняння скла 2.5D і 3D

 1. Захисне скло 3D. При створенні цього виду покриття, виробники хотіли домогтися об’ємних зображень, м’якість обтічних форм, повного захисту переднього корпусу смартфона. Особливість моделі 3D скла в вигнутій формі, яка здатна повторювати конструкцію корпусу, наприклад, смартфона Samsung з вигнутим екраном. Також такого виду покриття використовуються для захисту безрамкових смартфонів. Позначення характеристики «D» не вказують на ступінь міцності, тому будьте уважні при виборі захисного скла для свого гаджета.
 2. Захисне скло для задньої панелі. Виготовляється з загартованого скла, захищає панель від подряпин, відколів і плям, забезпечуючи довгий час первозданний зовнішній вигляд.

Як самостійно наклеїти скло на свій телефон в домашніх умовах – детальна покрокова інструкція

Наклеїти захисне скло на смартфон в домашніх умовах – цілком посильне завдання, особливо, якщо мати повний набір необхідних предметів. Для процедури самостійного кріплення захисного покриття вам знадобляться:

 • Латексні рукавички, які можна купити в будь-якій аптеці.
 • Знежирювач, в ролі якого може виступати спирт, горілка, одеколон, склоочисник.
 • Серветки із мікрофібри, можна і з іншої тканини, головне, щоб вона не залишала ворсинок.

Захисне скло - екран під надійним замком

До деяких покриттів базовий набір з серветкою і знежирювачем може йти в комплекті. Перед тим як приступити до процесу, рекомендується надіти рукавички, для захисту поверхні екрану від випадкових дотиків пальцями. Етапи монтажу загартованого скла на смартфон:

Щоб відповісти на питання, як наклеїти захисне скло на смартфон без пилу, просто скористайтеся мікрофіброю і видаліть всі видимі частинки пилового нальоту. Після цього протріть екран спиртовмісної рідиною для видалення жирних плям і кращого зчеплення захисного покриття. Для продовження роботи по установці покриття, слід дочекатися повного висихання дисплея, щоб прискорити процес, можете знову протерти екран сухою серветкою. Слідкуйте, щоб на гаджеті не залишалося ворсинок після протирання.

 Наноситься знежирювач

 1. Акуратно берете захисне скло по краях, так, щоб пальці не торкалися його поверхні, інакше можна пошкодити клейку основу і погіршити якість зчеплення між матеріалом і екраном. Можна використовувати невелику хитрість, скориставшись присоскою від підвісних іграшок або іграшкового пістолета. За допомогою присоски підчіплюємо скло і тримаємо так, без страху зіпсувати клейку основу.
 2. На третьому етапі знімається плівка, яка не дає пересохнути клейкій поверхні.
 3. Для того щоб зрозуміти, як рівно наклеїти скло на екран смартфона, тримайте руку на рівні 5 см над екраном, щоб візуально вирівняти захисне покриття. Після чого повільно піднесіть до сенсора.
 4. Як тільки скло зчепилося з дисплеєм, необхідно видалити надлишки повітря. Для цього погладжуючи від центру екрану проводимо серветкою.
 5. Якщо всі етапи пройшли успішно, то заключним кроком є ​​зняття транспортировочної плівки зверху скла.

 Як наклеїти захисне скло на смартфони нестандартних конфігурацій

Наклеювання захисного скла на смартфон своїми руками нестандартної форми вимагає прояви кмітливості. І нескільки в процесі поклейки, скільки у виборі захисного покриття. Складність процедури лежать в формі скла і конфігурації дисплея.

 Із заокругленим краєм екрану

Екрани з закругленими краями виглядають елегантно, естетично привабливо, але і знижують можливість повного захисту кутів смартфона за допомогою захисного скла. Специфіка заокруглених країв не дозволяє виробникам захисного покриття робити його розмір таким, який повністю збігається з розміром екрану. Рішень для ефективного забезпечення цілісності дисплея є кілька:

Придбати захисне скло трохи меншого розміру, ніж екран. Так ви забезпечите повне його прилягання до гаджету. Мінус – це відсутність захисту від відколів по видимій частині передньої панелі смартфона.

 Захисне скло на Самсунг із заокругленними краями

Можна придбати скло з максимальною поверхнею захисту, практично до області округлення. Переваги – захист всього екрану, недоліки – края покриття повноцінно не можуть зчепитися. В результаті під них буде набиватися пил, і екран швидко втратить зовнішній вигляд.

Процес того, як правильно наклеїти захисне скло на екран смартфона із закругленими краями нічим не відрізняється від покриття дисплея прямокутної форми.

 Безрамковий

Безрамкові екрани дарують відчуття присутності і занурення, тому було б дивно приховувати візуальні переваги дисплея за невідповідною захисною плівкою. Для зігнутої форми гаджетів краще скористатися 3D склом. Процес наклейки захисного скла на смартфон своїми руками такого формату вимагає зосередженості, адже вся поверхня дисплея активна:

 • Знежирюємо екран гаджета.
 • Знімаємо захисну плівку з покриття.
 • На невеликій відстані візуально вирівнюється скло, щоб воно рівномірно лягло в районі мікрофона, навушника.
 • Прикладається скло до екрану, видаляється можливий повітряний прошарок.

Сам процес того, як самому правильно наклеїти захисне скло на смартфон формату 3D, не відрізняється від монтажу інших видів покриттів.

 Скло на безрамковий телефон Самсунг Гелаксі

З захисним склом на задній панелі

Вище описано, як наклеїти скло на смартфон, щоб воно ідеально зчепилося і не мало зовнішніх дефектів. Але девайс можна захистити з усіх боків, використавши комплект покриття із загартованого матеріалу, що включає в себе й скло на задню панель. Процес монтажу захисної поверхні збігається з установкою захисту екрану. Так само знадобиться спиртовмісна рідина для подальшого кращого зчеплення. «Стерильні» умови в не запилюженному приміщенні, для цього можна скористатися пульверізатором, щоб вона вляглася. Хороший окомір, щоб рівно наклеїти скло. Один недолік використання комплекта захисного скла – бічні частини гаджета все одно залишаються незахищеними.

Як повторно приклеїти відпале скло, як прибрати порошинки, що потрапили під наклеєне раніше скло

На жаль, не завжди наклеювання захисного скла на екран смартфона своїми руками проходить успішно. Буває, що вже після його нанесення, помічаєте плямочку або ворсинку, начебто нічого критичного, але дуже дратує. Тому краще прибрати порошинку відразу ж. Для цього вам знадобиться пластикова карта, скотч і повторно зняти захисне скло. За допомогою карти потрібно підчепити і відігнути край захисного скла. Робіть це обережно, інакше є ймовірність його деформації. До екрану приклеїти шматочок скотчу і різко смикнути його. Так ви зможете видалити бруд, не залишивши нових плям.

Повторна заміна скла

Багато хто замислюється над питанням, як наклеїти скло на смартфон після того, як воно почало відклеюватися по краях. В цьому випадку його можна реанімувати, якщо покриття було зроблено зовсім недавно. Так само використовуємо пластикову карту для того, щоб підчепити край покриття. Після чого скло потрібно акуратно зняти, рівномірно прикладаючи силу, щоб не зламати його. Коли ударостійке покриття знято, екран протирається знежирюючиєю рідиною і вдруге проводиться процес скління гаджета. Можливо, через порушення клейкої основи, повторна установка захисного покриття не увінчається успіхом. Якщо скло було прикріплено давно, то кращий варіант – це замінити новим.

60684 0 cookie-check Як заощадити на захисному склі для смартфона? – Клеїмо своїми руками

Читайте також:

Ручний або стаціонарний блендер. Зважуємо всі за і проти
Ручний або стаціонарний блендер. Зважуємо всі за і проти
02 Жовтня, 2018, 08:43 1226 8
Кожна господиня хоче здивувати дорогих гостей вишуканою стравою, намагається порадувати своїх близьких якимось смачним десертом, прикрасити повсякденний стіл. Всі ці бажання можна запросто втілити в...
Смотреть результаты
Духові шафи з функцією НВЧ. Вибираємо модель для вашої кухні
Духові шафи з функцією НВЧ. Вибираємо модель для вашої кухні
На сучасному ринку побутової техніки є буквально все для задоволення потреб пристрасних кулінарів. Це дозволяє втілювати в життя різноманітні рецепти, збагачувати повсякденний раціон смачною їжею,...
Смотреть результаты
Смарт-прибирання. Топ роботів-пилососів, які приберуть самі
Смарт-прибирання. Топ роботів-пилососів, які приберуть самі
Лінь – двигун прогресу. Чого тільки людство не придумає, щоб нічого не робити. З кожним роком ми все більше і більше делегуємо нудну і не...
Смотреть результаты