search
Підписатися

logo

Як відновити видалені фото з карти пам’яті

26 Липня, 2019, 06:08 15

Якщо ви займаєтеся аматорською або професійною фотозйомкою, вас напевно хвилює питання збереження відзнятого матеріалу. Цифрові фотокамери зберігають зображення на картах пам’яті. І деколи бувають випадки, коли потрібно терміново відновити видалений матеріал. Наприклад, ви випадково відформатували накопичувач, а скопіювати фотографії на комп’ютер забули. Або видалили матеріал, а потім вирішили, що краще було б його залишити. Або ось ще випадок – файли були випадково видалені з жорсткого диска і було б непогано повернути їх. Можна переплутати SD-карти, відформатувати не ту. Або носій був пошкоджений. У будь-якому випадку корисно буде дізнатися, як відновити видалені фото з карти пам’яті. Навіть якщо поки що вас не наздогнала така проблема, в майбутньому ця інформація може врятувати важливі файли. Однаково неприємно втратити робочі фотографії та знімки з відпустки.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал

Зміст:

 1. Можливі причини втрати даних
 2. Важливе нагадування
 3. Як повернути видалені фотографії
 4. Інші програми для відновлення зображень
 5. Реанімуємо зображення зі смартфона
 6. Як уникнути втрати важливих даних

Можливі причини втрати даних

Ситуацій, при яких були втрачені зображення з цифрового носія, бувають різні. А ось основних причин втрати фото всього чотири:

 1. Видалення файлів. Якщо ви видалили знімки з накопичувача через камеру або комп’ютер, то велика ймовірність, що ви зможете їх повернути. Головне – не записувати поверх втрачених фотографій нові. Справа в тому, що фактично інформація залишається на носії. Просто певна його частина позначається як вільна, готова до запису нових зображень. Тобто формально знімки залишаються на колишньому місці, просто система не бачить їх, сприймає зайнятий ними простір як вільний. Якщо ви не встигли нічого відзняти поверх видалених фотографій, то без праці реанімуєте їх.

Як відновити видалені фото з карти пам'яті

 1. Форматування карти пам’яті. Якщо з якоїсь причини ви відформатували носій і тепер хвилюєтеся, як відновити фото на карті пам’яті, не переживайте. Якщо ви не зробили нові знімки, ймовірність повернути втрачені файли дуже висока. Накопичувач працює також, як і при видаленні зображень. Фактично вони залишаються на колишньому місці до тих пір, поки ви не записали поверх них нові дані.
 2. Програмна помилка або не фізичне пошкодження картки пам’яті. В цьому випадку прогнози по відродженню цінних фотографій менш втішні. Все залежить від ступеня пошкодження носія, складності помилки, яка виникла. Під час зйомки може відбутися збій. Тоді файли записуються пошкодженими. Відновити їх можна, використовуючи спеціальні програми. Але результат залежить від складності проблеми. Часом реанімувати «биті» файли не вийде зовсім.
 3. Фізичне пошкодження накопичувача. Якщо карта пам’яті пошкоджена, то повернути її до життя буде досить проблематично. Якщо носій став нечитабельним, комп’ютер не розпізнає його, то допомогти зможе тільки сервісний центр. Стандартні програми з відновлення знімків тут безсилі. Інформацію доведеться відновлювати в лабораторних умовах. Немає ніяких гарантій, що втрачені зображення вдасться відродити.

Добре, якщо причиною втрати фотографій стало їх видалення або випадкове форматування накопичувача. Тоді повернути файли буде легко. А ось якщо карта пам’яті була пошкоджена або виник збій під час роботи, то реанімувати дані буде складніше.

Як відновити фото з карти пам'яті

Важливе нагадування

Якщо ви видалили зображення або отформатировали носій, припиніть його використовувати. Не робіть нові знімки, не копіюйте на нього файли. Залиште карту пам’яті в спокої до повного відновлення потрібних даних. Інакше ризикуєте записати поверх них нову інформацію. Тоді вже повернути втрачені фотографії буде неможливо.

Якщо ви продовжили зйомку, але потім вирішили реанімувати втрачені фото, то повернути зможете тільки частину з них. Ті зображення, поверх яких не записалася нова інформація. Немає ніяких гарантій, що потрібні знімки залишаться цілими. Так що головне правило при відновленні даних – не використовувати накопичувач повторно при втраті файлів.

Те ж стосується і відновлення фотографій на флешці. Причини втрати знімків, принцип їх повернення такий же, як і у випадку з картою пам’яті. Так що поради по реанімації зображень підходять для різних типів носіїв.

Як відновити фото з флешки

Як повернути видалені фотографії

Якщо ви турбуєтеся, як відновити фото з флешки або карти пам’яті, скористайтеся спеціальними програмами, які є у вільному або платному доступі. Принцип їх роботи приблизно однаковий. Утиліти сканують накопичувач, за певним алгоритмом знаходять видалені файли. А потім пропонують зберегти знімки в відповідну папку.

Розглянемо докладніше процес відновлення зображень за допомогою безкоштовної утиліти R.Saver:

 1. Підключіть носій до комп’ютера. Флешка підключається безпосередньо через USB-порт, а SD-карта через картрідер або універсальний USB-перехідник. Операційна система може запропонувати перевірити чи відформатувати накопичувач, виправити помилки. Просто закрийте вікно, що з’явилося, чи не виконуйте жодних дій над картою пам’яті.
 2. Запустіть R.Saver. Утиліта не вимагає додаткової установки. Просто активуйте програму.
 3. Пройдіть стандартну процедуру підтвердження користувальницької угоди. Після цього виберіть носій, на якому потрібно реанімувати фотографії.
 4. Відскануйте карту пам’яті або флешку. Якщо накопичувач розбитий на кілька розділів, можете відзначити ті з них, які не потребують сканування. Це зручний варіант, так як допоможе відновити фото з карти пам’яті, якщо ви точно знаєте, в якому розділі знаходиться втрачена інформація. Таке сканування займе менше часу. Але краще все ж провести повне сканування накопичувача. Для цього знадобиться більше часу, але тоді ви точно знайдете всі зображення.

Як відновити фото на карті пам'яті: Сканування

 1. Виберіть потрібні файли. Після сканування програма відобразить знайдені знімки. Виберіть всі документи для відновлення або відзначте галочкою конкретні фотографії.
 2. Вибір місця для збереження. Пам’ятайте: не можна зберігати реанімовані зображення на носій, який ви відсканували. Виберіть відповідне місце на жорсткому диску комп’ютера. Після того, як файли будуть перенесені в задану папку, ви зможете скопіювати їх на зовнішній накопичувач.

Ось і вся нехитра процедура. Тепер ви знаєте, як відновити видалені фото з карти пам’яті або флешки безкоштовно. Якщо ви випадково видалили знімки або відформатували носій, не переживайте. Використовуючи сучасне програмне забезпечення, ви без праці відродите потрібну інформацію.

Інші програми для відновлення зображень

Крім R.Saver існують інші корисні утиліти, доступні для безкоштовного скачування. Наприклад, PhotoRec, DMDE, Undelete Plus, Restoration. Програми працюють за схожим принципом. Так що єдиний критерій вибору – зручність інтерфейсу, використання. Тут вже вирішуйте самі, яка утиліта вам підходить більше.

Пропонуємо кілька програм для роботи з втраченими даними:

 • Recuva – безкоштовна утиліта, яка допоможе відродити інформацію з карти пам’яті, флешки, після очищення кошика ПК. Реанімує втрачені фотографії, відеофайли, музику. Має зручний, інтуїтивно зрозумілий інтерфейс. Швидко проводить сканування носіїв. Але працює тільки з Windows. Не відновлює файли з пошкоджених накопичувачів.

Як відновити видалені фото з карти пам'яті безкоштовно

 • MiniTool Power Data Recovery – програма для виявлення видалених фото- і відеофайлів. Дозволяє реанімувати дані з зовнішніх носіїв, жорсткого диска. Має зручний інтерфейс, систему віртуального помічника. Єдиний недолік – безкоштовна версія відновлює менше 1 Гб інформації.
 • Hetman Photo Recovery – платна програма для професійних фотографів, простих користувачів. Відновлює знімки різних форматів. Працює з жорсткими дисками, картами пам’яті, цифровими пристроями. Реанімує зображення з відформатованих, пошкоджених накопичувачів. Оснащена функцією попереднього перегляду видалених фотографій. Ефективно працює з файлами, які приховані або закодовані вірусами. Має високу швидкість сканування, простий інтерфейс, який зрозумілий навіть новачкові. Недолік – утиліта відновлює тільки знімки. З відеофайлами, документами вона не працює.

Реанімуємо зображення зі смартфона

Часом, щоб звільнити місце на телефоні ми зопалу видаляємо знімки з Галереї. Але пошкодувавши про втрачені даних, хочемо дізнатися, як відновити фотографії на карті пам’яті телефону. Тут процедура така ж, як і при роботі з SD-картами фотоапаратів.

Досить витягти карту зі смартфона, підключити її до комп’ютера і за допомогою спеціальної програми повернути втрачені фото. Головне – не відзняти поверх видаленого матеріалу нові зображення.

Як відновити фотографії на карті пам'яті телефону

Бувають ситуації, коли в Галереї знімки не видно. Але варто підключити носій до ПК, як фотографії відображаються. При такій проблемі насамперед перезавантажте телефон, знову перевірте видимість файлів.

Якщо перезавантаження не допомогло, в меню налаштувань відключіть карту пам’яті, а потім знову увімкніть її. Або витягніть її з гнізда і знову вставте. Можливо в системі стався збій, смартфон просто не побачив карту. Після перезавантаження або лікування накопичувача телефон може знову виявити зображення.

Знайдіть файли розширенням .nomedia. Андроїд сприймає такі файли як приховані, вони не відображаються в Галереї. Якщо подібні файли були виявлені, видаліть їх.

Якщо перераховані ради виявилися неефективними, знімків, як і раніше немає в Галереї, швидше за все карта пам’яті пошкоджена.

Як уникнути втрати важливих даних

Немає ніяких гарантій, що інформація не зникне з накопичувача. Тепер ви розумієте, як відновити фотографії з карти пам’яті. Але також важливо знати, як запобігти втраті зображень. Кілька простих порад допоможуть вам уникнути втрати інформації:

 1. Створюйте резервні копії файлів. Це головне правило, коли ви працюєте з важливими даними. Коли ви займаєтеся професійної зйомкою, у вас немає права на помилку. Наприклад, ви знімаєте важливу церемонію. Краще убезпечити себе від втрати фото. Адже другого шансу зробити знімки вже не буде. Купіть портативний картрідер, жорсткий диск. Копіюйте фотографії з карти пам’яті на зовнішній носій прямо під час зйомки. Тоді при пошкодженні одного накопичувача, файли залишаться на другому.
 2. Використовуйте якісні карти пам’яті. Відмовтеся від бюджетних носіїв. Краще придбайте вироби перевіреного бренду. Вони прослужать довше без пошкоджень, збоїв.
 3. Зберігайте зображення на різних дисках. Коли імпортуєте знімки з карти пам’яті або флешки на жорсткий диск комп’ютера, створіть додаткову копію в іншому розділі або диску. Зручний варіант – створити хмарне сховище даних. Тоді фото будуть доступні онлайн. Якщо виникнуть проблеми з ПК, ви знайдете файли в хмарі.

Як відновити фотографії з карти пам'яті

 1. Кольоровим маркером відзначайте різні карти, щоб не переплутати їх. Так ви будете точно знати, на якому носії знаходяться потрібні матеріали. Не відформатуєте в поспіху не ту карту.
 2. Не знімайте фотографії зопалу. Не форматуйте накопичувач перш, ніж переносити дані на ПК, створіть кілька копій. Так ви вбережете себе від випадкової втрати зображень.
 3. Перед зйомкою завжди перевіряйте носії. Чи не залишилось фотографій з попереднього запису? Чи всі знімки ви перенесли на жорсткий диск комп’ютера? Інакше під час зйомки може виявитися, що на накопичувачі немає місця, терміново потрібно видалити старий матеріал. А якщо ви не зберегли його, то ризикуєте втратити файли.

Тепер ви знаєте, як відновити фото на флешці, карті пам’яті. Які програми для цього використовувати. Як виявити зображення на смартфоні, реанімувати їх при необхідності. А також озброїлися корисними порадами, як уникнути втрати даних.

Як відновити видалені фото з карти пам'яті

Сподіваємося ця інформація буде вам корисна, і ви зможете надійно убезпечити цінні знімки. Займайтеся улюбленою творчою справою або просто фотографуйте в своє задоволення. Всі ваші цінні кадри під надійним захистом. Пам’ятайте: завжди простіше запобігти біді, ніж потім боротися з її наслідками. Але навіть якщо проблема наздожене вас, ви зустрінете її у всеозброєнні.

83971 0 cookie-check Як відновити видалені фото з карти пам’яті

Читайте також:

Чому не включається комп’ютер
Чому не включається комп'ютер
25 Липня, 2019, 05:37 2729 11
Комп’ютер – складний пристрій. З ним можуть відбуватися різні неприємності, більшість з яких легко можна виправити. Найстрашніше, що може статися, – комп’ютер не включається взагалі....
Смотреть результаты
Вибираємо надійні вуха. Блог Comfy розповідає, на що звертати увагу при покупці ігрової гарнітури!
Вибираємо надійні вуха. Блог Comfy розповідає, на що звертати увагу при покупці ігрової гарнітури!
Будь-який кіберспортсмен знає, наскільки важливий хороший звук під час гри. Причому бездоганним повинна бути не тільки якість відтворення звуків з гри і прог-говорилок, але і...
Смотреть результаты
Геймерська клавіатура – як влаштована і чим відрізняється від звичайної
Геймерська клавіатура - як влаштована і чим відрізняється від звичайної
Клавіатури для геймерів дуже відрізняються від звичайних моделей, призначених для офісного і домашнього використання. Визначити, що перед тобою саме ігрова клава, зазвичай можна навіть візуально...
Смотреть результаты