search
Підписатися

logo

Як вибрати пральну машину

05 Червня, 2017, 11:16 8

 

Для сучасної  людини процес прання вже давно не здається чимось  важким і складним, адже сьогодні всю важкість  цього, досить стомлюючого  процесу, що займає чимало часу , взяли на себе автоматичні пральні машини.

Страшно собі уявити, як наші бабусі прали все вручну. Спочатку гріли воду і замочували білизну, терли її, полоскали, викручували. А, між іншим, останній пункт потребує чималої сили. Добре, що сучасні господині вже не займаються такими «неблагородними» фізичними навантаженнями (краще замість цього в тренажерний зал піти або собі приділити час). Завдяки машині-помічниці досить просто покласти брудну білизну в її барабан, додати миючі засоби, включити потрібну програму, а через певний час дістати чисту, віджату, а іноді навіть вже висушену білизну.

Как выбрать стиральную машину фронтальная загрузка

Як не крути, а прати потрібно регулярно. Пральна машина використовується часто, і вибирати її потрібно з розумом. Як серед величезного асортименту знайти саме вашу модель? Як визначитися з типом завантаження, габаритами і об’ємом? І взагалі, що означають всі ці класи енергоефективності, прання, віджимання? Без паніки. Зараз розберемося. Насправді все не так вже й складно.

 

Тип завантаження

Пральні машини бувають різні – перш за все, в залежності від типу завантаження білизни в барабан:

– із завантаженням білизни через передню грань машинки (фронтальне завантаження);

– із завантаженням білизни зверху (вертикальне завантаження).

Скажемо відразу, тип завантаження ніяк не впливає на показники надійності пральної машини, тому, вибирайте той, який вам більше підходить. Кожен з них має свої плюси і свої мінуси. Розглянемо типи уважніше. Адже це ключовий момент і  при виборі моделі.

Стриральная машина фронтальная загрузка

Переваги пральних машин з фронтальним типом завантаження

◦ Хороша місткість.

Пральні машини з фронтальним завантаженням мають велику місткість, завдяки своїй конструкції. В них можна завантажити до десяти кілограмів білизни.

◦ Можливість вбудовування.

Наприклад, якщо вам потрібно встановити пральну машину на кухні, то вам підійде тільки машина з фронтальним типом завантаження.

◦ Додаткова площа.

Якщо ви встановлюєте машинку окремо, а не вбудовуєте її в меблі, ви можете використовувати її як додаткову полицю, що має велике значення, якщо корисна площа у вашій ванній кімнаті обмежена.

фронтальная и сушильная машина в интерьере

Недоліки пральних машин з фронтальним типом завантаження

◦ Зазвичай не можна зупинити процес прання, щоб додати в барабан забуту річ.

Після включення програми прання люк  барабана блокується.

◦ Потрібно простір для відкриття люка.

фронтальная стиральная машина место для люка

Перейти на сайт Comfy.ua для вибору пральної машини з фронтальним завантаженням

Переваги пральних машин з вертикальним типом завантаження

◦ Компактність.

Моделі з вертикальним завантаженням менші за своїх фронтальних колег.

◦ Можна просто відкрити люк і дістати або додати щось в процесі прання.

Стиральная машина с вертикальной загрузкой

Недоліки пральних машин з вертикальним типом завантаження

◦ Неможливість використовувати кришку в якості полиці.

Все, що стоїть на машинці, потрібно постійно прибирати, коли приходить час завантажити в барабан білизну.

◦ Неможливість вбудовування.

Цю машинку не вийде вбудувати, адже для відкриття кришки потрібно вільний простір над нею. Якщо там буде, наприклад, стільниця, відкрити машинку вже не вийде.

 

Перейти на сайт Comfy.ua для вибору пральної машини з вертикальним завантаженням

вертикальная загрузка

Місткість

Наступним вагомим фактором є місткість пральної машинки. Цей параметр відображає кількість білизни, яке можна випрати в ній за одне завантаження.

вместительность стиральной машины

До речі, вказуючи вагу білизни, яку можна завантажити в барабан, виробники мають на увазі, що той заповнений сухими речами.

Порівнюючи показник місткості, можна вибрати собі модель-автомат відповідно до обсягу прання. Якщо прати потрібно часто і потроху, пральні машини місткістю в 3-4 кг (до 5 кг) будуть  цілком підходящі для вас. Якщо ж потрібно регулярно прати багато білизни, тоді потрібна машинка більше – на 5-8 кг. Такі моделі зараз найбільш популярні, бо  універсальні і підходять практично всім.

Стиральная машина-Барабан

Не часто  для домашнього користування купуються пральні машини місткістю в 10 кг і більше.  Без особливої необхідності купувати такий агрегат немає сенсу.

  Габарити

Зрозуміло, що  вибирати розмір пральної машини потрібно виходячи з того, де вона буде встановлена. І це той випадок, коли розмір важливий. Якщо вільного місця достатньо, такою властивістю, як компактність, можна і знехтувати. Зовсім по-іншому йдуть справи, якщо площа приміщення обмежена.

Стиральная машина, под раковиной

Висота пральних машин здебільшого стандартна – 80-85 см, для установки під умивальник -70 см.

Стиральная машина, фронтальная загрузка

Глибина пральних машин складає від 30 до 47 см, рідше зустрічаються моделі з глибиною понад 47 см.

Встроенная стиральная машина

Якщо машинка буде вбудовуватися, подбайте про те, щоб її розмір «підходив» під меблі. Деякі моделі мають не тільки знімну верхню кришку, а й місце для плінтуса і навісу дверцята. Вони і органічно виглядають, і добре вписуються в інтер’єр.

Клас енергоспоживання

Клас енергоефективності моделі сьогодні грає далеко не останню роль. Сьогодні економія електроенергії – тема досить актуальна. Вибираючи пральну машину максимального А-класу з плюсами, ви не тільки заощадите на оплаті електроенергії, а й подбаєте про нашу планету.

Цей показник визначається в лабораторних умовах. І на нього неодмінно слід звертати увагу при виборі пральної машини.

Энергопотребление стиральных машин

Є ще таке поняття, як клас енергоспоживання пральної машини: від А до D, де А – дуже ефективно, а D – низький рівень ефективності.

Обороти

Не знаєте, що означають ці 800/1000 оборотів в хвилину, зазначені в характеристиках пральних машин? Це максимальна швидкість віджимання.

Насправді пральні машини можуть бути настільки потужними, що роблять це на 2000 оборотах. Однак при детальному вивченні з’ясовується, що таке віджимання можна застосовувати далеко не для всіх типів тканин. Наприклад, з делікатними, вовняними речами так не можна. Для побутового використання цілком вистачить 1000 оборотів в хвилину.

сухое белье

Клас віджимання, що залежить від максимальної  швидкості оборотів барабана, говорить про ступінь вологості білизни після віджимання і позначається, як і енергоспоживання, буквами від A до D. Відповідно, А- найсухіші речі, безпосередньо після прання, D – речі потребуватимуть тривалої сушки .

Функції

Стиральная машина - Встроенная серая

Безліч різних програм, якими рясніє реклама сучасних пральних машин, дозволяють не замислюватися над тим, яку температуру встановити для прання того чи іншого типу тканини і скільки оборотів вибрати під час роботи центрифуги.

Механическое управление стиральной машины

Всі ці параметри, як і час прання, кількість полоскань, наявність або відсутність попереднього прання, задані в самій техніці. Тому впоратися з пранням може навіть той, хто ніколи цього не робив.

Найбільш поширені і часто використовувані програми:

– бавовна;

– дбайливе прання;

– експрес-прання;

– кип’ятіння;

– легке прасування;

– режим «шерсть і шовк»;

– полоскання і віджимання;

– злив.

выбор режимов

Цей набір програм є базовим. І якщо серед них немає потрібної, параметри можна задавати і вручну.

Якщо у вас є маленькі діти, виберіть модель з блокуванням системи управління.

Маленькие дети и стиральная машина

З додаткових приємних доповнень можна назвати сенсорну панель управління, що  все частіше зустрічається в сучасних машинах  фронтального типу, звуковий сигнал початку і закінчення процесу прання, а також інтелектуальний вибір програми в залежності від ваги білизни.

Фірмові технології

Кожен виробник намагається оснастити пральні машини свого виробництва фірмовими технологіями. Їх кількість вражає, але, найчастіше одна і та ж технологія у різних виробників називається по-різному, при чому означає одне і теж.

Для того, щоб ви, вибираючи пральну машину не заплуталися в гучних назвах, ми розповімо про найпопулярніші.

6 Motion (LG) – це шість режимів обертання барабана пральної машини, запатентовані компанією LG. Суть технології лежить в різних за силою, характером, швидкості, а також напрямку рухах барабана пральної машини. Ці режими дозволяють підібрати оптимальний рух барабана для кожного типу тканини і, таким чином, поліпшити якість прання.

Фирменные технологии

Eco-bubble (SAMSUNG) – суть технології полягає в генерації повітряних бульбашок, які повністю розчиняють пральний порошок перед початком прання. Повітряні бульбашки проникають в волокна тканини і забезпечують глибоке очищення білизни, не пошкоджуючи вироби навіть з делікатних тканин. Завдяки цій технології білизна ретельно промивається піною, а не просто розчиненим у воді миючим засобом. На одязі не залишається слідів від прального порошку.

Activa (CANDY), ART (AEG), Direct Spray (ELECTROLUX), Jet (ZANUSSI) – різноманітні системи безперервного уприскування миючого розчину в барабан під час прання. Забезпечують інтенсивний вплив миючого розчину на оброблювану тканину, його безперервне перемішування і повне розчинення прального порошку.

AquaSpar (BOSCH, SIEMENS), Combiwash (CANDY), «Душ-система» (GORENJE, ARISTON), Aquacycle (Zanussi) – різняться в деталях, але схожі за принципом дії системи «подвійного зволоження». Їх суть – миюча рідина захоплюється барабаном при обертанні і потім виливається на білизні зверху.

AquaSensor (BOSCH, SIEMENS), Sensor System (ARISTON) – датчик оптичного контролю чистоти води. Залежно від показань датчика машина розраховує кількість води для полоскання.

3D-AquaSpar (BOSCH, SIEMENS) – техніка подачі води з трьох сторін з примусовим уприскуванням через задню стінку барабана і з боку дверцят.

Aqua-Stop (AEG, BOSCH, CANDY, HANSA, HOOVER, SIEMENS), Aqua-Control (AEG, ARISTON), Waterproof-System, Waterproof-Metal (MIELE) – системи захисту від протікання (див. Таблицю).

Bubble-soaking (ZANUSSI) – система ефективного розчинення миючих засобів водою, збагаченою бульбашками повітря.

Bubble-soaking

D.C.C. (WHIRLPOOL) – система автоматичного контролю витрати води і електроенергії в залежності від типу і маси завантаженої білизни.

Easy Logic (ARDO) – система автоматичного визначення рівня завантаження машини і вибору відповідного обсягу води.

Fuzzy Logic ( «Нечітка логіка», «Логіка з перебудовуваним алгоритмом») – принцип програмування дій пральної машини, заснований на безперервному аналізі отриманих даних, подібно до того, як це робить людина. Процесор пральної машини отримує інформацію з різноманітних датчиків, контролюючих температуру і жорсткість води, каламутність розчину, обсяг рідини, яка надійшла і швидкість обертання барабана. За отриманими даними процесор робить висновки про ступінь і тип забруднення білизни і підбирає індивідуальний режим прання. Принцип Fuzzy Logic дозволяє домогтися високої ефективності прання і економічності машини.

OKO-System (ARISTON) – система, що дозволяє повністю виключити втрату миючого засобу при пранні.

S-система (ELECTROLUX) – система контролю піноутворення. При появі в баку надмірної кількості піни автоматично додається вода, барабан на деякий час зупиняється, щоб дати піні осісти.

Super Silent (ARISTON) – безшумна робота пральної машини (асинхронний двигун і шумопоглинаючі панелі).

Update (MIELE, SIEMENS, ARDO, AEG, ARISTON) – система, що дозволяє перепрограмувати електронний пристрій машини в міру появи нових програм прання, віджимання і полоскання.

«Антишок» (ARISTON, ASKO, ARDO) – система охолодження гарячої води перед зливом.

Дизайн

Стиральная машина - 3 Фронтальная загрузка

Безумовно, дизайн пральної машини – не ключовий параметр вибору, але для багатьох безумовно важливий. А що вибирати, якщо більшість машин виглядають схожими одна на  іншу – як брати-близнюки ?! Більшість, але не всі. За бажанням можна знайти пральну машину з оригінальним дизайном і практично будь-якого забарвлення. Виробники роблять свої моделі стильними та можна навіть сказати, що унікальними, перш за все, звичайно, розраховуючи на жіночу аудиторію, якій зовнішній вигляд техніки дуже важливий.

Однак врахуйте, що пральні машини з оригінальним дизайном, як правило, коштують дорожче, ніж звичні погляду зі схожими параметрами.

Ексклюзив, тим більше новинки – влетять вам в копієчку. Та вони можуть порадувати цікавим і функціональним дизайном. Наприклад, хіт виставки CES 2016 – пральна машина LG SIGNATURE з фронтальним завантаженням – має дуже незвичайну зовнішність і відразу два барабана.

lg signature стиральная машина

Модель є вдосконаленою модифікацією пральної машини LG TWIN Wash. Для зручного управління передбачена сенсорна панель Quick Circle, а для зниження рівня шуму – система Centum System.

lg twin wash

Іншою унікальною гарячою новинкою року, представленою ще в 2015-му, що відрізняється сучасним дизайном, є модель WW8500 AddWash від Samsung.

WW8500 AddWash от Samsung

Її фішка – додаткові  дверцята у верхній частині основного завантажувального люка. Вона дає можливість додати в процесі прання випадково забуту річ. Натискаєте паузу – і дверцята відкриваються. Продумане рішення.

Підсумки

Отже, щоб не помилитися у виборі пральної машини потрібно визначитися з такими моментами, як:

– тип завантаження (фронтальний або вертикальний);

– розміри моделі і її місткість, тобто максимальне завантаження;

– клас енергоефективності (щоб менше платити за електрику);

– максимальна кількість оборотів в хвилину при віджиманні;

– управління і додаткові функції, а також фірмові технології;

– дизайн і колір корпуса.

Якщо врахувати кожен з цих критеріїв, вам не доведеться шкодувати про свій вибір. «Правильна» пральна машина довго буде служити вірою і правдою. Вона не займе зайвого простору і при цьому ідеально впишеться у вашу ванну кімнату або кухню.

А ось що стосується бренду, ви не прогадаєте, якщо оберете відому марку, неважливо європейську або азіатську. Навіть в бюджетному ціновому сегменті багато гідних варіантів, не кажучи вже про середню або топ. До речі, на верхній планці ціни нині все більше моделей Smart, що вписуються в концепцію «розумного будинку». У тій же Whirlpool є пральні машини, які не тільки самі перуть і радують безліччю наворотів, але і, наприклад, самостійно замовляють пральний порошок в Інтернеті.

Стиральная машина - Выбор модели

І пам’ятайте, що встановлювати і підключати пральну машину повинен професіонал, який розуміє вимоги супровідної документації. В іншому випадку можуть виникнути проблеми з її експлуатацією.

35800 0 cookie-check Як вибрати пральну машину

Читайте також:

Як зробити  так, щоб ваш -смартфон выглядав, як iPhone
Як зробити так, щоб ваш -смартфон выглядав, як iPhone
05 Червня, 2017, 11:07 1449 11
Для багатьох людей «айфон» є уособленням ідеального смартфона, і, якщо ви серед тих, хто фанатіє від інтерфейсу iOS, але при цьому з будь-яких причин використовуєте...
Смотреть результаты
Квадрокоптер. Що це і як його вибрати.
Квадрокоптер. Що це і як його вибрати.
Як багато хорошого і необхідного придумують вчені щодня. З кожним роком важка ручна робота все більше і більше автоматизується, з’являється безліч приладів для приємного проведення...
Смотреть результаты
Огляд холодильника Liebherr CN 4313
Огляд холодильника Liebherr CN 4313
На сьогодні, холодильник мало назвати лише засобом для зберігання продуктів – це елемент дизайну й оплот комфорту та функціональності. Безумовно зовнішнє дизайнерське рішення має значення...
Смотреть результаты