search
Підписатися

logo

Як вибрати плиту, яка стане центром вашої кухні

09 Червня, 2017, 04:43 9

Плита – це серце будь-якої кухні. Без цього пристрою не обходиться практично жодна кухня. Адже, в основному, саме на цьому пристрої відбувається приготування всього того, що потрапляє на ваш стіл під час сніданку, обіду або вечері. Плита є досить універсальним пристроєм, адже вона, як правило, оснащена  не тільки варильною поверхнею, але і духовкою.

Та не дивлячись на таку універсальність, плита часто здається досить простим, часом навіть примітивним пристроєм. Здавалося б, що тут думати-гадати, вибрав відповідну ширину плити, щоб комфортно помістити її в кухні, колір, який буде поєднуватися з інтер’єром і, начебто, все. Як то кажуть, можна брати!

Сучасна плита володіє величезним переліком різноманітних характеристик, властивостей і функцій, які здатні істотно полегшити кухонну працю будь-якої домогосподарки. Тому, вибираючи нову плиту для своєї кухні, рекомендуємо уважно прочитати все, про що мова піде нижче.

Різновиди плит

Плити бувають як звичайні (традиційні), до яких ми всі звикли і які встановлюються поруч з кухонними меблями, так і настільні.

Как выбрать плиту - настольная электрическая плита

Настільні плити не мають духовки, тому в такому пристрої  ви не зможете випікати що-небудь. Це суто для варки поверхня невеликих габаритів, що володіє однією, двома або іноді трьома варильними конфорками. Настільна плита може бути як газовою, так і електричною. Як правило, якщо настільна плита газова, то працює вона від балонного газу.

Как выбрать плиту - настольная газовая

Настільні плити зазвичай підходять для нерегулярного, короткочасного використання. Наприклад, такими плитами зазвичай користуються на дачі або беруть їх в подорож.

Вибрати настільну плиту в інтернет-магазині comfy.ua

Традиційна плита набагато більше підходить для того, щоб розмістити її в своєму побуті. Як і настільні, традиційні плити бувають газовими і електричними.

Как выбрать плиту - газ контроль

Так само зустрічаються комбіновані плити, які поєднують в собі можливість приготування, як на газі, так і на електричних конфорках.

Как выбрать плиту - газовая

Духовка традиційної плити так само, як і варильна  поверхня буває газовою та електричною .На відміну від настільних плит, традиційні, в основному, працюють не від балонного газу, а підключені до системи центрального газопостачання.

У комплекті практично кожної плити йде набір форсунок саме для балонного газу. Для того щоб переорієнтувати роботу конфорок, досить лише поміняти форсунки на запасні і все.

Електричні плити

Хочемо відразу зауважити, що плит з електричною варильною поверхнею і газовою духовкою не існує. Плита з електричною варильною поверхнею завжди має так само і електричну духовку.

элексто духовка

При виборі такої плити основну увагу слід звернути на її габарити. Адже ширина плити може бути як 50 см., Так і 60 см. Вибрати потрібно саме таку, яка буде відповідати габаритам вашої кухні.

Далі потрібно буде вибрати тип варильної поверхні, а саме формат конфорок, на яких буде проходити приготування. Варильна поверхня може бути з чавунними конфорками (в народі їх називають «млинцями») або ж зі склокерамічними.
Как выбрать плиту - Чугунные

Чавунні конфорки – це один з найбільш недорогих і простих варіантів. Особливістю таких конфорок є те, що вони досить довго нагріваються і, відповідно, довго остигають. На робочій поверхні зазвичай знаходяться звичайні конфорки і конфорки швидкого нагріву. Конфорки швидкого нагріву набирають максимальну температуру набагато швидше звичайних, завдяки цьому ви зможете приготувати на них більший обсяг продуктів за той же час. Такі конфорки мають більший діаметр і, найчастіше, у них в центрі є червоний круг, який служить індикатором максимального нагріву.

Как выбрать плиту - Стеклокерамика

Склокерамічна варильна поверхня вважається більш ефективною, ніж її аналоги з чавунними «млинцями». Але і вартість плит з такою поверхнею трохи більша. Вибираючи плиту зі склокерамічною варильною поверхнею, пам’ятайте, що вона має не однакові нагрівальні елементи. Найчастіше пересічному покупцеві електроплити не зрозуміло, чому одна електроплита коштує дорожче іншої, хоча зовні в них все ідентично

Найбільш недорогими і найпростішими в склокераміці є конфорки HiLight. Це стрічковий нагрівач, який ми зазвичай спостерігаємо на конфорці в червоному кольорі при її нагріві.

Велику ефективність і продуктивність мають галогенові конфорки. Вони дуже схожі на конфорки HiLight, але в галогенові додатково встановлена галогенова лампа. Завдяки їй такі конфорки нагріваються практично миттєво після включення. Тепловіддача таких конфорок теж більша, якщо порівнювати з HiLight.

Как выбрать плиту - индукция

Існують також індукційні плити. Принцип їх роботи відбувається на основі електромагнітної котушки. Такий тип плит вважається одним з найефективніших, адже при роботі такої поверхні не відбувається нагрівання самих конфорок, нагрівається безпосередньо посуд.

Іншими словами, відсутня втрата тепла, нічого з того, що передає конфорка не йде в повітря. Все тепло віддається безпосередньо посуду. Але пам’ятайте, що і посуд для таких конфорок повинен  володіти магнітними властивостями. Зазвичай на посуді, який  підходить для індукційних плит є спеціальне маркування.

Маркировка индукционной посуды

Визначившись з варильною поверхнею плити, потрібно звернути увагу на її духовку. Як вже було зазначено вище, в плиті з електричною варильною поверхнею не може бути газової духовки.

Как выбрать плиту - духовка

Духовки в плитах можуть відрізнятися обсягом, наявністю додаткових нагрівальних елементів і комплектацією листами, решітками і вертелом.

Гриль

Підібравши потрібний обсяг духовки, обов’язково зверніть увагу на наявність всіх потрібних вам нагрівачів. У всіх без винятку духовках є нижній нагрівач. Але сьогодні цього, часто, виявляється недостатньо для сучасних споживачів.

Так само бажано наявність гриля в духовці, який дозволяє запікати рибу і м’ясо зі смачною хрусткою скоринкою. Крім того, якщо Ви плануєте ще й випікати в духовці, то для вас обов’язковою буде і наявність конвекції.

конвекция

Конвекція – це вентилятор на задній стінці духовки, який розганяє гаряче повітря рівномірно по камері. Саме конвекція дозволяє найбільш вдало готувати випічку.

Комплектуються духовки в стандарті одним листом і решіткою, іноді виробник укомплектовує свої вироби додатковим листом, один з яких глибокий, а інший дрібний. Так само духовка може комплектуватися вертелом. На рожен можна нанизувати великі шматки м’яса або риби, які будуть обертатися під грилем і рівномірно запікатися.

Вибрати електричну плиту в інтернет-магазині comfy.ua

Газові плити

При виборі плити з газовою варильною поверхнею, як і в випадку з електроплитою, перше, на що потрібно звернути свою увагу це габарити – 50 см. Або 60 см. Хоча газові плити дещо частіше, ніж електро, зустрічаються в нестандартних габаритах, наприклад, 80 см. і 90 см.

широкая Газ плита

При виборі газової плити слід звернути увагу на такі її властивості, як матеріал решіток, наявність кнопки електрозапалювання і газ-контролю.

Кожна газова плита комплектується решітками, на які встановлюється посуд під час готування. Такі решітки можуть бути виготовлені з двох видів матеріалу:

  • емальована сталь
  • чавун

Як правило, чавунні решітки є більш міцними і, вибираючи нову плиту, більшість покупців прагне, щоб вона була укомплектована саме чавунними решітками.

Переваги ж решіток з емальованої стали полягає в більш елегантному дизайні і трохи більш доступною ціною.

Эмалированная решетка

Наявність кнопки електрозапалювання в сучасній газовій плиті є мало не обов’язковою умовою для будь-якого виробника. Однак залишилися ще ті плити, в яких цей  пристрій не встановлено. Тому, вибираючи яку ж плиту Вам придбати, не забувайте уточнювати про наявність електричного запалювання, адже це невелике доповнення істотно полегшить Вашу готовку.

Завдяки електрозапалюванню Ви більше не будете користуватися сірниками і запальничками, для того, щоб запалити конфорку, вона буде запалюватися автоматично.

плита электроподжиг

У свою чергу електрозапалювання може бути автоматичним або механічним. У випадку з автоматичним електророзпалом, досить лише повернути ручку відповідну потрібній конфорці і полум’я загориться. А у варіанті з механічним електропідпалюванням, необхідно після повороту ручки додатково натиснути на кнопку розпалу.

Эмалированная решетка

Газ-контроль конфорок може виявитися дуже потрібним доповненням вашої плити, яке забезпечить вашу безпеку. Наявність газ-контролю дозволить автоматично перекрити подачу газу, в разі якщо полум’я з якоїсь причини згасло. Наприклад, його може задути сквозняком або згасити молоко, що википіло. Але якщо в конфорці присутня функція газ-контроль, то витоку газу не станеться, так як його подача буде припинена.

Духовка плити з газовою варильною поверхнею може бути як газовою, так і електричною. Параметри, за якими слід підбирати електричну духовку, описані вище. Вони такі ж, як і у випадку з електроплитою.

газ плита духовка

Газова духовка є більш бюджетним варіантом, ніж електрична. У такій духовці розподіл тепла не такий  рівномірний, порівняно з елекродуховкою і температура нагріву точніше задається саме в електричній духовці.

Але якщо все-таки ви вирішили придбати плиту з газовою духовкою, то, як і з варильною поверхнею, слід переконатися в наявності кнопки електрозапалювання  в духовці, газ-контролю, а також  гриля.

Гриль в газовій духовці найчастіше теж газовий (дуже рідко застосовується електричний). Включити гриль спільно з нижнім нагрівом не вдасться, Вам потрібно буде вибирати між приготуванням безпосередньо від нагрівання знизу або під грилем.

Конвекція в газовій духовці практично не застосовується, тому, як бачите, функціонал газової духовки значно обмежений,  порівняно з електричною. Саме тому я зазвичай рекомендую зупинятися на варіантах з електричною духовкою.

Висновок

Вище ми описали найосновніші  параметри, на які потрібно звертати увагу при виборі плити. Але не забувайте і про такі властивості плити, як зовнішній вигляд, її дизайн, колір, форма і так далі. Все це підбирається виключно з власних смакових уподобань.
Газовая плита

Крім того  варто звернути увагу на доповнення, які особливо не вплинуть на функціонал плити, але можуть виявитися досить корисними. Наприклад, наявність таймера. Таймер може бути механічним або електронним.

Як правило, таймер в плиті нічого не відключає, а лише веде зворотний відлік часу і подає Вам сигнал про те, коли Ви повинні вимкнути плиту або її духовку.

Так само цікавим доповненням може бути температурна шкала в духовці. На сьогодні такою шкалою плити комплектуються дуже рідко, але завдяки наявності такого доповнення, Ви зможете бачити температуру всередині духовки.

Как выбрать плиту - газовая

Не варто забувати і про те, що крім газових і електричних плит є комбіновані. Варильна поверхня в таких плитах має як газові, так і електричні конфорки. Як правило вони поєднуються в співвідношенні дві газові і дві електричні, іноді три газові і одна електрична

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

35692 0 cookie-check Як вибрати плиту, яка стане центром вашої кухні

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.

Читайте також:

Як вибрати духову шафу
Як вибрати духову шафу
09 Червня, 2017, 04:30 2038 10
Все частіше і частіше при виборі побутової техніки рядовий український споживач зупиняє свій вибір на вбудовуваній техніці. Це й не дивно, адже вбудована техніка ідеально...
Смотреть результаты
Як вибрати варильну панель
Як вибрати варильну панель
Вбудована техніка заслужено отримала величезну популярність у всьому світі. На сьогодні існує маса кухонних приладів, які можуть бути вбудованими в меблі, завдяки чому ви економите...
Смотреть результаты
Чим замінити заборонені на Україні сайти?
Чим замінити заборонені на Україні сайти?
Закон про заборону ряду інтернет-ресурсів на території України багатьох схвилював. Звичні сервіси виявилися недоступними. Пропонуємо альтернативні сайти, які дозволені в країні і можуть претендувати на...
Смотреть результаты