search
Підписатися

logo

Як правильно кріпиться дитяче автокрісло? Все, що потрібно знати молодим батькам

01 Серпня, 2019, 04:56 10

Вибір дитячого автокрісла викликає у багатьох молодих батьків масу питань. Будемо чесними, 90% нинішніх мам і тат самі в дитинстві їздили на задньому сидінні, часто навіть не пристібаючись. Додамо до цього величезний вибір автокрісел в магазині, різні класифікації, способи кріплення і ось з’являється питання: «Як правильно вибрати і встановити дитяче автокрісло?». У цій статті ви знайдете відповіді на всі найактуальніші питання, дізнаєтеся про переваги і недоліки різних способів кріплення, а також зможете чітко визначити, яке автокрісло вибрати конкретно для вашого автомобіля.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал

Зміст:

 1. Класифікація дитячих автокрісел
 2. Типи кріплень дитячих автокрісел
 3. Як пристебнути автокрісло штатними ременями безпеки?
 4. Як встановити дитяче автокрісло на кріплення Isofix?
 5. Як кріпиться автокрісло на кріплення Latch?
 6. Як вибрати місце для установки автокрісла?
 7. Поради щодо безпечної посадки дитини
 8. Основні правила вибору дитячих автокрісел

Класифікація дитячих автокрісел

Перед тим, як перейти до питань, пов’язаних з установкою автокрісла для дитини, необхідно зрозуміти, які взагалі бувають види сидінь. Сьогодні виробники виділяють чотири основні групи, які підходять для дітей різного віку та комплекції. Як тільки ваша дитина досягає віку 12 років або зростання 120 см, можете сміливо пристібати його тільки штатним ременем безпеки. До цього часу рекомендується перевозити малюка виключно в дитячому автокріслі, яке відповідає його віковій і ваговій групі.

Група 0 +

Вага: від 0 до 13 кг

дитяча автолюлька

Такі сидіння ще називають «автолюльками». Вони підходять для дітей з перших днів життя і до 1,5-2 років (поки вага дитини не досягне 13 кг). Багато виробників колясок сьогодні пропонують моделі 3-в-1, де крім прогулянкового і спального блоку є автолюлька. Також таке дитяче автокрісло можна придбати окремо. До речі, в США вас не випишуть з пологового будинку без наявності такого дитячого автокрісла. Особливість цієї моделі в тому, що автолюльки завжди встановлюють проти ходу руху авто.

Група 0 + / 1

Вага: від 0 до 18 кг

автокрісло від 0 до 18 кг

Цей тип автокрісел вважається універсальним, адже його вистачає дитині до трьох років. Найчастіше в таких автокріслах регулюється рівень нахилу спинки: поки малюк не може сидіти, крісло можна встановити в «лежачому» положенні, як тільки дитина підросте – можна підняти спинку і встановити її під кутом 80-90 градусів. Кріпиться автокрісло групи 0 + / 1 спочатку проти ходу руху авто, після року можна встановити по ходу руху авто. Дитина кріпиться п’ятиточковими ременями.

Група 1/2

Вага: 9-25 кг

 автокрісло для дитини 9-25 кг

Такі моделі дитячих автокрісел призначені для дітей дошкільного віку. У них дитина ще кріпиться за допомогою п’ятиточкових ременів безпеки, але розмір самого крісла вже трохи менше, а кут бічного огляду значно більше. Кріпляться тільки по ходу руху авто.

Група 2/3

Вага: 15-36 кг

- автокрісла для дітей 15-36 кг

Дані моделі автокрісел призначені для дорослих дітей. Дитина утримується за допомогою штатних ременів безпеки. Якщо в таких автокріслах і є фіксатори, то вони швидше виступають допоміжними, основне утримання доводиться на вагу дитини і ремені безпеки самого авто.

Типи кріплень дитячих автокрісел

Існує всього три види кріплень автокрісел: штатні ремені авто, а також кріплення Isofix і Latch. Розглянемо плюси і мінуси кожного виду кріплень.

Як пристебнути автокрісло штатними ременями безпеки?

Даний вид кріплення застосуємо до всіх груп дитячих автокрісел. З єдиним винятком, що автокрісла груп 0 і 0 + / 1, до досягнення дитиною 1 року, кріпляться проти ходу руху авто для більшого захисту під час аварії. Як правило, всі моделі автокрісел забезпечуються наочними інструкціями, де докладно описано, як кріпити автокрісло самостійно. Більш того, місця під кріплення виділені якимось яскравим кольором, наприклад, червоним.

Важливо!

 1. Переконайтеся, щоб крісло максимально щільно прилягало до сидіння авто. Допускається невеликий люфт: рух сидіння на 1-2 см – норма, якщо амплітуда коливання більше – потрібно закріпити його заново.
 2. Проводьте ремені через всі напрямні і стежте за тим, щоб вони не перекручувалися.
 3. Регулярно перевіряйте, чи щільно встановлено крісло, тому що ремені мають властивість з часом розтягуватися.

Установка автокрісла за допомогою ременів безпеки

 1. Встановіть автокрісло на передбачуване місце кріплення, при необхідності зніміть зовнішній чохол з автокрісла.
 2. Витягніть автомобільний ремінь безпеки і проведіть його через усі спеціальні отвори так, як це вказано в інструкції крісла. Дивіться на підказки і мітки, зазначені на самому кріслі.
 3. Зафіксуйте ремінь в замку і максимально затягніть його.
 4. Перевірте, чи не рухається крісло.
 5. Якщо на автокріслі є рівень, відрегулюйте нахил спинки. Якщо рівня немає, можете використовувати просту пластикову пляшку з водою.

як кріпити автокрісло ременями

Переваги та недоліки кріплення автокрісла ременями безпеки

плюси:

 1. Універсальний вид кріплення (ремені є на всіх авто, а навіть якщо немає, їх буде недорого довстановити).
 2. Можна встановити автокрісло на будь-якому сидінні.
 3. Як правило, автокрісла з таким кріпленням дешевше.

мінуси:

 1. Доведеться повозитися з кріпленням, робота займає до 1 години, якщо кріпити самостійно.
 2. Показники безпеки поступаються системам Isofix і Latch.
 3. Довжини штатного ременя може бути недостатньо в деяких моделях авто.

Як встановити дитяче автокрісло на кріплення Isofix?

Визнана в усьому світі система Isofix підкуповує простотою кріплення і надійністю утримання дитячого автокрісла. Результати численних краш-тестів – найкраще тому підтвердження. Питань: «Як пристебнути автокрісло з Isofix кріпленням?» – взагалі не виникне, тому що зробити це зможе навіть тендітна молода мама, тому що фіксація відбувається за все в двох точках.

Що стосується груп 0 і 0 + / 1 фіксація там повинна здійснюватися на три точки. Для цього деякі виробники використовують або якірний ремінь (Top Tether), або телескопічний упор в підлогу.

Якірний ремінь – це додатковий ремінь безпеки, який кріпиться до підголовника або спинці крісла, що стоїть.

Телескопічний упор в підлогу – дві з’єднані трубки, прикріплені до основи крісла та впираються в підлогу авто.

Важливо!

 1. Обов’язково переконайтеся в тому, чи оснащено ваше авто системою кріплення Isofix перед покупкою крісла. У задньому сидінні (зліва чи справа) повинні бути металеві скоби.
 2. У автокріслах з даною системою кріплення передбачені металеві полози, які можуть пошкодити оббивку сидіння авто. Рекомендуємо використовувати спеціальні килимки або щільну тканину при установці.

Як встановити дитяче автокрісло на кріплення Isofix?

 1. Зніміть захисні заглушки зі скоб в своєму автомобілі.
 2. На необхідну довжину витягніть кронштейни изофикс, які знаходяться в підставі дитячого крісла. На них також можуть бути заглушки, тому зніміть їх.
 3. Вставте кріплення в спеціальні пази до характерного клацання.
 4. Перевірте стійкість крісла.
 5. Для кріплення якірного ременя, перекиньте його через спинку основного сидіння і закріпіть в спеціальному пазу.
 6. Якщо в кріслі є упорна «нога» – відрегулюйте її по висоті і нахилу.

як пристебнути автокрісло Isofix

Переваги та недоліки кріплення автокрісла кріпленням Isofix

плюси:

 1. Швидко і легко кріпиться.
 2. Жорстке утримання крісла.
 3. Максимальний захист при аварії.

мінуси:

 1. Не всі авто оснащені системою кріплення Isofix.
 2. Такі моделі автокрісел коштують дорожче.
 3. Обмеження по вазі дитини – до 18 кг.
 4. Можна встановлювати тільки на задніх сидіннях авто.

Як кріпиться автокрісло на кріплення Latch?

Кріплення Latch є обов’язковим в США з 2002 року. У порівнянні з Isofix, в цих кріслах немає металевої рами, а кріплення відбувається за допомогою міцних ременів. При цьому системи Latch і Isofix повністю сумісні, тому встановити крісло подібного типу ви зможете в будь-яке сучасне авто.

До 2008 року система кріплення карабінів фіксаторів чимось нагадувала кріплення знімних ременів для сумок, тільки набагато більше і міцніше. У 2008 році був представлений карабін SuperLatch, який має вбудований автоматичний натягувач. Тепер встановлювати дитяче автокрісло стало ще простіше і швидше.

Як пристебнути автокрісло кріпленням Latch і SuperLatch

Принцип установки автокрісел даного типу точно такий же, як моделей з системою Isofix. Вони також кріпляться за допомогою двох кріплень до основного крісла авто. Єдиний момент, що третя точка опори кріпиться за допомогою ременя і карабіна до спеціального пазу в багажнику автомобіля. Через полегшену вагу, установка дитячого автокрісла такого типу займає до 20 хвилин максимум.

як встановити автокрісло в машину з Latch

Переваги та недоліки кріплення автокрісла кріпленням Latch і SuperLatch

плюси:

 1. М’яка фіксація допомагає позбутися від вібрації під час руху.
 2. Проста і зрозуміла установка.
 3. Вага крісла не перевищує 3 кг.
 4. Можна перевозити дитину до 30 кг

мінуси:

 1. Дані автокрісла популярні тільки в США, в Європі вибір досить обмежений.
 2. Не всі авто мають скоби для кріплення.
 3. Можна встановити тільки на задніх сидіннях авто.
 4. Висока вартість.

Як вибрати місце для установки автокрісла?

Досить довгий час вважалося, що найбільш безпечним місцем для розташування дитячого автокрісла є заднє сидіння за водієм. Пов’язано це з тим, що в момент аварії, водій інстинктивно намагається ухилитися і захистити себе. Однак дослідження вчених з університету в Буффало довели, що найбільш безпечним є середнє місце на задньому ряду.

На жаль, не всі авто мають можливість установки дитячого автокрісла в середній частині сидіння. В машинах С-класу, наприклад, по центру знаходиться підлокітник, а в багатьох хетчбеках на середнє сидіння доводиться всього 20% загальної площі, тому встановити там автокрісло фізично неможливо.

Так, де ж встановити дитяче автокрісло? Якщо у мами немає можливості супроводжувати дитину в автолюльці на задньому сидінні, має сенс встановити її на передньому сидінні. Якщо можливість їздити разом з дитиною є, місце розташування автолюльки не важливо.

Для дітей після 1,5-2 років автокрісла краще встановлювати за сидінням пасажира. Так водієві буде зручніше контактувати з дитиною і стежити за ним в дзеркалі заднього виду.

Дуже важливо!

Якщо ви встановлюєте автокрісло проти ходу руху авто на передньому сидінні, обов’язково відключіть подушку безпеки! Якщо цього не зробити, при аварії подушка спрацює і завдасть непоправної шкоди малюкові. Якщо в авто не передбачена функція відключення подушки безпеки, не встановлюйте автокрісло на передньому сидінні.

Поради щодо безпечної посадки дитини

 1. Перевіряйте ремені безпеки, які утримують дитину. Не треба їх занадто затягувати, але вони і не повинні бовтатися. Оптимальна відстань між дитиною і ременем – ширина двох пальців.
 2. Підголівник і підкладка регулюються так, щоб вони були максимально близько до плечей дитини.
 3. При використанні підставки для ніг не забувайте регулювати її, в залежності від віку дитини та пори року.
 4. Взимку не варто перевозити дитину в автокріслі в теплій куртці. Ви не доб’єтеся потрібного рівня фіксації. Якщо в авто дуже холодно, краще накрийте малюка ковдрою.

Основні правила вибору дитячих автокрісел

Перед вибором автокрісла зверніть увагу на наступні пункти:

 1. Вік дитини і його вага.
 2. Наявність у вашому авто систем кріплення Isofix і Latch. Якщо таких систем кріплення немає, можна замовити їх установку в будь-якому автосервісі.
 3. Наявність додаткових аксесуарів: підстаканники, столики тощо
 4. Очікувана вартість автокрісла.

Сподіваємося, що наша стаття допомогла вам розібратися з особливостями вибору і головне установки автокрісел для дітей всіх вікових груп.

84944 0 cookie-check Як правильно кріпиться дитяче автокрісло? Все, що потрібно знати молодим батькам

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.

Читайте також:

5 способів як записати розмову на айфоні
5 способів як записати розмову на айфоні
01 Серпня, 2019, 04:51 11096 11
Іноді бувають ситуації, коли запис розмови на айфоні є крайньою необхідністю. Наприклад, на роботі керівництво або клієнт не хоче довго описувати важливі деталі щодо встановлення,...
Смотреть результаты
Як видалити обліковий запис в Windows 10
Як видалити обліковий запис в Windows 10
Ситуації, коли якийсь профіль стає непотрібним, бувають різні. Наприклад, ви використовуєте для входу в систему єдиний обліковий запис Microsoft, але хочете замінити його більш звичною...
Смотреть результаты
Як відформатувати жорсткий диск – 5 дієвих способів 💻
Як відформатувати жорсткий диск - 5 дієвих способів 💻
Часом повне форматування жорсткого диска буває життєво необхідною процедурою. Вона актуальна, якщо комп’ютер заражений вірусом, а видалити шкідливу програму не виходить. Або система за час...
Смотреть результаты