search
Підписатися

logo

Як прати подушки з різних матеріалів

09 Серпня, 2019, 05:37 8

Подушки вимагають делікатного догляду.. Це пов’язано не тільки з тим, що це дуже особистий, можна сказати інтимний предмет. Як і вся постільна білизна, подушки забруднюються.  Прання – найефективніший спосіб попередити їх появу. У прання подушок є ряд особливостей, які залежать від типу наповнювача. Я розповім вам, як прати подушки з різних матеріалів. Ви зможете підтримувати в чистоті всю постільну білизну.

Як прати подушки

Підписуйтесь на наш Telegram – канал

Зміст:

 1. Чи можна прати подушки?
 2. Як прати пір’яні подушки
 3. Вручну
 4. Чистка пір’я без напірника
 5. У пральній машині
 6. Перемо вміст подушки по частинах в пральній машинці
 7. Догляд за подушками з бамбуковим наповнювачем
 8. Як прати подушки з синтетичними наповнювачами

Чи можна прати подушки?

Не можна, а навіть потрібно! І найкраще це робити зараз – влітку.
Подушка вбирає в себе бруд і піт. Думаю, ви погодитеся зі мною, що на такій подушці не дуже приємно спати. Тому слід зайнятися великим пранням.

Як випрати подушку

Перед тим, як випрати подушку, слід визначити, що знаходиться всередині неї. Для кожного наповнювача потрібен особливий догляд. Всередині може бути:

 • пір’я або пух;
 • органічний наповнювач (кінський хвіст, бамбук, лушпиння злаків, кісточки ягід, насіння льону та ін.);
 • синтетичний наповнювач (синтепон або холлофайбер).

Не всі наповнювачі можна прати. Так, органічні подушки (їх ще називають антистресовими) прати не можна. У них є певний термін служби, по витіканню якого їх потрібно просто викинути. Плями з напірника видаляються серветкою, змоченою мильним розчином, а потім його пилососять. Можна випрати тільки подушки з наповнювачем з кінського хвоста та бамбука.

Обов’язковому пранню підлягають подушки з пір’яним і синтетичним наповнювачем. Пухові подушки слід прати 2-4 рази на рік, а з бамбуковим наповнювачем – 6 разів. Синтетичні вироби перуть рідше.

Найкраще здати постіль в хімчистку. Однак в пральні вам доведеться підписати розписку про те, що ви знайомі з усіма ризиками. Через вплив хімічних засобів подушка може зменшитися в розмірах. Крім того, її можуть не до кінця досушити, через що утворяться грудки пуху та з’явиться неприємний запах. Напевно з нею доведеться розлучитися. Я пропоную зекономити і випрати подушки самостійно.

Як випрати подушку - 2

Перед пранням подушки потрібно відбити. Якщо цього не зробити, то пил, який скупчився в напірниках, перетвориться в сірі розводи.

Як прати пір’яні подушки

Подушки з пухом є практично в кожному будинку. Їх головний плюс – природна терморегуляція. Такі подушки легкі, теплі, м’які, комфортні і довговічні.

Перед пранням необхідно з’ясувати, яким пухом набитий напірник. Контакт з водою витримають тільки наповнювачі з пуха водоплавних птахів – лебедя, гусака і качки. А ось прання подушок з курячим пухом під забороною. Курячі пір’я розкладаються під впливом вологи. Продукти їх розкладання можуть нашкодити здоров’ю людини.

Подушки з курячим пухом варто здати в спеціальну пральню або майстерню. Там для чищення пір’я використовують інтенсивний потік повітря. А для усунення шкідливих мікроорганізмів в пральнях застосовуються ультрафіолетові лампи.

Прання подушок

Існує кілька способів прання:

 • Вручну. Цей спосіб підійде тим, кому можна піднімати тяжкості. Сам напірник з пухом важить близько 5 кг. Додаємо воду, яку він в себе вбере, – вийде 10 кг, не менше.
 • Чистка пуху. Вам буде потрібно розпороти напірник. Не найзручніший варіант.
 • Найпростіший спосіб – прання подушки в пральній машині. Потрібно відправити подушку до барабану пральної машини та увімкнути делікатний режим.
 • Прання пуху в пральній машинці. Нам знадобиться спеціальний чохол. Його можна купити в будь-якому господарському магазині.

Нижче я докладно зупинюся на кожному способі.

Прання подушок - 2

Вручну

Попередньо купуємо гель для вовняного одягу або спеціальний засіб для пуху. Також підійде рідке мило і шампунь. Усі ці миючі засоби вбивають мікробів і не залишають розводів. Наші бабусі додавали в мильну воду трохи нашатирного спирту. Мікроорганізми перед ним беззахисні. Можна скористатися безфосфатним пральним порошком. Фосфати, які містяться в багатьох порошках, неможливо змити з пуху.

Набираємо у ванну стільки води, щоб вона повністю покривала подушку. Розчиняємо в ній гель, занурюємо подушку і добре премо. Спускаємо воду і залишаємо подушку на деякий час. Нехай з неї стече вода. Набираємо в ванну чисту теплу воду і полоскаємо подушку хоча б чотири рази, щоб як слід вимити піну. Просушуємо подушку на балконі.

Розчиняємо в ній гель, занурюємо подушку і добре премо. Спускаємо воду і залишаємо подушку на деякий час. Нехай з неї стече вода. Набираємо в ванну чисту теплу воду та полощимо подушку хоча б чотири рази, щоб як слід вимити піну. Просушуємо подушку на балконі.

Як бачите, прання подушки вручну – не найпростіший варіант. Ви не зможете видалити з напірника різне сміття, що накопичилося за роки його використання. Пір’я можуть збитися в грудку і погано висушитися.

Чистка пір’я без напірника

Нам знадобиться розпороти напірник.

 Прання подушок - 3

Набираємо у ванну гарячу воду і додаємо в неї миючий засіб. Вспінюємо воду і поступово висипаємо в неї пір’я. Не варто робити це різко, так як пух розлетиться по всій ванній кімнаті. Ми залишаємо пір’я у воді на 5 годин. Потім друшляком або ситом виловлюємо трохи пір’я і добре промиваємо його в чистій воді. Далі нам знадобляться мішечки з марлі. Замість них можна використовувати мішки для прання. Наповнюємо мішечки пухом, відправляємо їх в барабан пральної машини і вмикаємо режим віджимання. При цьому в відсік для прального порошку можна залити бальзам після прання. Він зробить пух легше.

Пір’я треба сушити на відрізі тканини під прямими сонячними променями. Викладаємо пух тонким шаром, кілька разів на день перевертаємо його і розділяємо грудочки. Коли пух просохне, його потрібно повернути в напірник. Його потрібно попередньо випрати. Але краще купити або пошити новий напірник.

 Прання подушок - 4

У пральній машині

Попередньо потрібно підготуватися – купити або пошити захисний чохол. В іншому випадку подушка може порватися всередині пральної машини і безнадійно її зіпсувати. Пух осяде у фільтрі і заб’є зливний шланг.

Нам потрібно вибрати один з наступних режимів:

 • “Делікатний режим”;
 • “Вручну”;
 • “Режим для лебединого пуху”.

Також слід задати не більше 400 обертів віджимання. А краще зовсім його вимкнути.

У барабан разом з подушкою можна покласти тенісні кульки. Вони будуть збивати пух, завдяки чому він не зіб’ється в грудки. Додаємо миючий засіб і вмикаємо пральну машинку. Від кондиціонера краще відмовитися, так як він пригнічує перо. Після прання подушку можна просушити гарячим паром. Цей режим є в багатьох пральних машинах. Щоб подушка була пишною, між циклами сушіння її потрібно діставати з машинки і збивати.

Прання подушок - 5

Перемо вміст подушки по частинах в пральній машинці

Один з найбільш трудомістких процесів прання подушок. Це пов’язано з тим, що попередньо потрібно підготуватися – зшити кілька мішечків з марлі. Заповнюємо їх пухом наполовину та відправляємо до пральної машини. Наливаємо в відсік для прального порошку гель і вмикаємо делікатний режим. Після прання і просушування в пральній машинці вивішуємо мішечки на балкон і даємо їм обсохнути. Періодично мішечки потрібно струшувати, щоб пух добре просушити і не утворилися грудочки. Пух можна просушити на відрізі тканини під прямими сонячними променями. Сухе пір’я зашиваємо в напірник.

Прання подушок - 6

Догляд за подушками з бамбуковим наповнювачем

Подушки с бамбуком можна прати в пральній машині. Єдина проблема – напірник з бамбуком може не влізти в барабан. Нам потрібно вибрати делікатний режим при температурі води не більше 45 градусів з мінімальною кількістю обертів. Віджимати в пральній машинці не потрібно.

Якщо подушка не помістилася в барабан пральної машинки, її можна випрати в ванні по аналогії з пір’яним напірником.

Подушки з бамбуковим наповнювачем володіють оздоровчими властивостями. У зв’язку з цим їх не можна здавати в хімчистку. Через вплив хімічних речовин бамбук може втратити всі свої корисні властивості.

Подушки з наповнювачами з бамбука потрібно сушити в горизонтальному положенні. Постеліть покривало недалеко від батареї або на балконі. Або скористайтеся спеціальною стійкою. Покладіть випрану подушку та періодично перевертайте її, щоб вона просушилася рівномірно. Неприпустимо сушити її у вертикальному положенні, підчепивши прищіпками на мотузці для білизни. Бамбукові волокна зіб’ються в грудки.

Як прати подушку

Як прати подушки з синтетичними наповнювачами

Подушки з синтепоном і холлофайбером витримають випробування пральною машиною. Для синтепону вибираємо режим з температурою води до 40 градусів. Холлофайбер не зіпсується навіть при температурі 80 градусів. Обидва матеріали дуже швидко сохнуть і не втрачають форму. Також можна почистити їх вручну. При цьому наповнювач з напірника діставати не треба.

Як прати подушку - 2

84996 0 cookie-check Як прати подушки з різних матеріалів

Читайте також:

Як зробити сумку холодильник своїми руками
Як зробити сумку холодильник своїми руками
07 Серпня, 2019, 05:16 1732 11
Вирушаючи в жарку погоду на прогулянку, пляж, корисно мати під рукою холодні напої, продукти. Але в звичайній сумці вони швидко нагріваються, вже не так приємні...
Смотреть результаты
10 порад як вибрати кросівки для бігу
10 порад як вибрати кросівки для бігу
Отже, ви вирішили, що заняття бігом стали невід’ємною частиною вашого життя, і навіть виходили на пробіжки вранці два тижні. Запаслися зручним одягом, і вже дивитесь...
Смотреть результаты
Як користуватися духовкою? Режими і Лайфхаки
Як користуватися духовкою? Режими і Лайфхаки
Духова шафа є в будь-якій кухні. Але не кожна господиня нею користується. Для початківців кухарів вона може здатися чимось страшним і незрозумілим. Однак коли знайомишся...
Смотреть результаты