search
Підписатися

logo

Як працює робот-пилосос?

10 Листопада, 2020, 04:41 0

Ми з вами живемо в часи розумних технологій. Це незаперечний факт, адже ніщо не розвивається в нашому світі так швидко, як нові розумні гаджети. Але не стоять на місці розробники і виробники сучасної побутової техніки. Їхні думки та ідеї приводять нас поступово до того, що побутова техніка і електронні технології неухильно інтегруються один з одним.

Як вибрати? Робот-пылосос – выбираємо хорошу модель для легкого прибирання!

На основі такої еволюції сучасної техніки, з’явилася можливість організувати розумні будинки з автономною побутовою технікою, здатною орієнтуватися в своїй роботі без нашого втручання. Так, наприклад, з’явилися роботи-пилососи, які можуть пилососити замість нас. Вони досить автономні і цілком здатні працювати, поки ми відпочиваємо. Напевно ви не раз чули про таке диво, як робот-пилосос. А, можливо, у вас вже є один такий?

Цікаво, а як же він працює?

Як включити робот-пилосос?

Купивши робот і вперше діставши його з коробки, можна опинитися в подиві. Ми тримаємо в руках велику круглу шайбу, яку в магазині нам представили пилососом. Але як бути далі, як змусити робот-пилосос працювати?

Пульт дистанционного управления

Для початку слід детально ознайомитися з інструкцією і встановити на пилосос всі знімні елементи. Як правило це маленькі щітки, які обертаються під час роботи і підгортають сміття в бік пилососа. Далі необхідно підключити док-стацію в розетку і встановити в доступному для пилососа місці.

Док-станція – це саме те місце, де пилосос буде перебувати під час, коли він не пилососить. Також док-станція є тим місцем, де пилосос буде підзаряджатися.

Управление со смартфона

Після цього кладемо пилосос на підлогу і включаємо його. Зробити це можна кількома способами. Найбільш простим спочатку може здатися включення пилососа кнопкою на корпусі пристрою. У цьому випадку робот-пилосос почне прибирання приміщення відразу ж в стандартному режимі. Іншим способом є включення робота-пилососа за допомогою пульта управління. Це також не складно.

Рекомендуємо модель: Rowenta RR7455WH  – робот-пилосос з сухим і вологим прибиранням

Третій варіант – включити робот-пилосос за допомогою програми на смартфоні. Багато моделей (не всі) мають можливість синхронізуватися зі смартфоном, що значно розширює наші можливості управління самим пилососом.

Як робот-пилосос орієнтується в просторі?

Включивши пилосос одним з трьох способів, ми відразу ж побачимо, як він починає загадковим чином переміщатися в просторі нашої квартири. У деяких випадках робот-пилосос може навіть злегка врізатися в меблі і стіни, що спочатку викликає тривогу. Але вже дуже скоро він припиняє це робити і відмінно маневрує між кріслами, ліжками і тумбами.

Робот-пылесос за уборкой

Але як же це вдається неживому приладу? Як робот-пилосос орієнтується в кімнаті? Насправді все дуже просто. Робот-пилосос оснащений набором датчиків, які здатні розпізнавати і запам’ятовувати обстановку кімнати. У самій кімнаті, спочатку, пилосос орієнтується по стелі і визначає розмір і межі цієї кімнати.

Робот-пылесос на ступеньке

Надалі робот, пилососячи, подорожує по приміщенню і запам’ятовує розташування меблів в ній. Якщо ми знову відкриємо додаток в смартфоні, то схематично побачимо, як нашу кімнату запам’ятав пилосос.

До слова, робот-пилосос буде переміщатися по квартирі, поки не наткнеться на перешкоду у вигляді закритих дверей або високої сходинки. Але також його можна обмежити додатково.

Цікава тема: Огляд 5 найкращих моделей роботів-пилососів

Залежно від моделі пилососа в комплекті може бути присутня спеціальна стрічка, яку можна поклеїти на підлогу, створюючи віртуальну стіну. Так, робот-пилосос буде розуміти, що за стрічку їхати не потрібно.

В інших моделях обмежити переміщення пилососа можна безпосередньо в додатку, вказавши ділянки квартири, куди пилососу їхати не потрібно.

Де найкраще розташувати док-станцію?

Як ми вже сказали, док-станція – це місце, де робот-пилосос заряджається і просто знаходиться в той час, коли не потрібно пилососити. Відповідно, необхідно розташувати її таким чином, щоб робот-пилосос мав вільний доступ до неї і міг підключитися до неї безперешкодно.

Робот-пылесос на док-станции

Коли ж роботу може знадобитися доступ до док-станції?

Як тільки прибирання завершено, робот-пилосос негайно відправляється на док-станцію і переходить в режим спокою.

Якщо під час прибирання робот-пилосос розрядився до критичного мінімуму, він тут же відправляється на док-станцію для підзарядки, а потім продовжить прибирання з місця, де перервав її.

Якщо ми вимикаємо робот-пилосос посеред процесу прибирання, він не відключиться відразу і не залишиться на місці, а відправиться на док-станцію.

Рекомендуємо модель:  Xiaomi RoboRock S6   – робот-пилосос з ємним акумулятором

Розташувати док-станцію найкраще так, щоб вона не заважала проходу, не з’являлося ризику наступити на неї або спотикнутися. Однак до неї повинен бути відкритий доступ, не варто ховати док-станцію в шафі.

Чи може робот-пилосос мити підлогу?

Одним лише сухим прибиранням постійно обходитися не вийде. Регулярно необхідно проводити ще і вологе прибирання. Не варто дивуватися, але окремі моделі роботів-пилососів здатні і на це. Провести генеральне прибирання в такому випадку роботу, швидше за все, не вдасться, але протерти підлогу вологою ганчіркою він зможе.

Резервуар для воды

Принцип роботи при вологому прибиранні досить простий. На корпус встановлюється резервуар з водою або миючим розчином, на нього за допомогою липучок приклеюється ганчірка, яка йде в комплекті. Переміщаючись по кімнаті, пилосос втягує велике сміття і пил, а слідом протирає підлогу вологою ганчіркою.

Робот-пылесос моет пол

Якщо використовувати робот-пилосос для вологого прибирання, то частково втрачається його автономність і незалежність від нас. Справа в тому, що нам вручну необхідно залити воду в резервуар, встановити ганчірку. У процесі прибирання може знадобитися замінити або сполоснути брудну ганчірку, додати води в резервуар.

Як управляти роботом-пилососом?

Ми вже трохи торкнулися теми управління роботом, коли розбиралися в питанні включення пилососа. Але зараз в управлінні роботом-пилососом необхідно розібратися детальніше.

Приложение на смартфоне

Як і у випадку з включенням робота, є три основні способи керувати ним. У кожному є свої переваги і незручності.

  1. Управління на корпусі пилососа – такий спосіб досить обмежує можливості управління пилососом і зручний лише тоді, коли нам потрібно просто включити або вимкнути пилосос.
  2. Управління за допомогою пульта – пульт дозволяє нам управляти роботом-пилососом дистанційно. У деяких моделях пилососів пульт можна використовувати в ролі указки, щоб направити пилосос в потрібне місце для прибирання конкретної області. Також пультом можна керувати переміщенням пилососа.
  3. Управління за допомогою смартфона – завдяки встановленню фірмового додатка на смартфон у нас з’явиться найбільш широкий асортимент можливостей. Можна буде складати розклад роботи пилососа, щоб він починав прибирання в певний час сам. Можна змінити порядок прибирання і пересування пилососа по кімнатах. Також можна буде обмежувати доступ пилососа в певні кімнати.

Наскільки робот-пилосос автономний?

Під час своєї роботи, робот-пилосос живиться від вбудованого акумулятора. У зв’язку з цим може виникнути питання, наскільки довго може працювати пилосос без підзарядки?

Робот-пылесос в комнате

Тривалість роботи робота-пилососа може сильно відрізнятися в залежності від моделі та виробника. У деяких пристроях це всього лише годину, а в інших час автономності обчислюється як півтори години або навіть більше двох годин.

Ориентир в квартире

Але не варто переживати, що робот-пилосос розрядиться під час прибирання і не зможе його завершити. Насправді в більшості сучасних моделей встановлено акумулятор, який буде здатний забезпечити зарядом робот-пилосос на весь цикл прибирання. Але навіть якщо робот розрядиться під час прибирання, він відправиться на док-станцію, зарядиться і продовжить з того місця, де зупинився.

Рекомендуємо модель: Samsung VR05R5050WK/EV  – доступний пилосос від відомого виробника

Таким чином, розуміємо, що робот може абсолютно автономно вирішувати питання прибирання квартири абсолютно непомітно для нас. Так, наприклад, ми можемо поставити в розкладі прибирання пилососа на той час, коли ми перебуваємо на роботі. Повернувшись додому, в квартирі буде прибрано, залишиться лише витягти контейнер для збору пилу з пилососа і очистити його.

Висновок

Популярність роботів-пилососів сьогодні стала дуже високою. Цьому сприяють відразу кілька факторів. Один з найбільш вагомих серед них полягає у високій автономності робота-пилососа, що дозволяє основне прибирання перекласти на цей чудо-пристрій.

Незважаючи на всю, здавалося б, складність в експлуатації, на практиці виявляється все гранично просто. Найбільш легко управляти роботом-пилососом за допомогою смартфона, але варто мати на увазі, що дана можливість реалізована не в 100% моделей.

Робот-пылесос с пультом

Догляд за роботом потрібен мінімальний. На зарядку він відправляється сам, необхідно лише забезпечити вільний доступ до док-станції, вона повинна бути постійно підключена до мережі.

Від нас вимагається лише регулярно чистити колбу для сміття, періодично міняти фільтр (такий же, як і в звичайних пилососах), а також змінювати воду і прати ганчірку, якщо проводиться вологе прибирання.

Підписуйтесь на Telegram-канал Comfy, заглядайте сюди частіше, і вас чекає багато корисних статей і просто цікавих публікацій від Блогу Comfy! Тут не нудно! 🙂

108669 0 cookie-check Як працює робот-пилосос?

Читайте також:

Огляд 4К телевізора KIVI 43U710KB — круто та за доступною ціною!
Огляд 4К телевізора KIVI 43U710KB — круто та за доступною ціною!
10 Листопада, 2020, 01:08 928
Велика діагональ, красива картинка, відмінний звук та цілком доступна ціна — звучить цікаво? Чудово, адже все це про новеньку модель 4К телевізора від бренду KIVI....
Смотреть результаты
Очищувач повітря: який вибрати
Очищувач повітря: який вибрати
Чисте повітря – це про екологію будинку і турботу про здоров’я. Дані ВООЗ лякають: 9 з 10 чоловік сьогодні дихають брудним повітрям. У приміщенні воно...
Смотреть результаты
7 ідей крутих подарунків для справжніх фанатів готування – підказуємо, що можна подарувати!
7 ідей крутих подарунків для справжніх фанатів готування - підказуємо, що можна подарувати!
Не знаєш, що подарувати людині, яка любить готувати? У редакції Блогу Comfy є відмінна шпаргалка якраз на такий випадок, так що розслабся – ми підкинемо...
Смотреть результаты