search
Підписатися

logo

Як посилити сигнал Wi-Fi роутера. 12 перевірених способів

20 Серпня, 2019, 05:32 8

Давно минули ті часи, коли інтернет був доступний тільки в стаціонарному комп’ютері. Раніше до системного блоку доводилося підключати кабель. Сьогодні цей кабель найчастіше підключається до маршрутизатора, який роздає бездротовий сигнал. Завдяки йому в інтернет можна зайти з будь-якого пристрою: ноутбука, планшета, смартфона. Однак нерідкі такі ситуації, коли сигнал маршрутизатора недостатньо сильний. Зв’язок може обірватися в далеких кімнатах будинку і куточках двору. Якщо пристрій на першому поверсі, його сигнал може бути відсутнім вище. Я думаю, з цією проблемою стикався кожен. Сьогодні я хочу розповісти про шляхи її вирішення. Беріть на замітку мої поради, як посилити сигнал роутера.

 Як посилити сигнал роутера

Підписуйтесь на наш Telegram – канал

Зміст:

 1. Від чого залежить радіус дії Wi-Fi мережі
 2. Налаштування маршрутизатора
 3. Установка додаткових пристроїв
 4. Мінімізуйте кількість пристроїв і перешкод поблизу маршрутизатора
 5. Розвантажте мережу
 6. Зміна розташування маршрутизатора
 7. Саморобна конструкція
 8. Кардинальний спосіб – купити новий маршрутизатор
 9. Захистіть точку доступу

Від чого залежить радіус дії Wi-Fi мережі

На радіус поширення мережі впливає багато чинників:

 • модель пристрою, зокрема, кількість і потужність антен;
 • розташування пристрою в будинку;
 • тип стін в приміщенні;
 • кількість точок підключення по-сусідству;
 • наявність перешкод та ін.

Метод посилення прийому Wi-Fi залежить від кожної конкретної ситуації. У будь-якому випадку при виборі маршрутизатора слід враховувати площу приміщення. Так, для однокімнатної квартири досить недорогій моделі з однією антеною потужністю 3 dBi. Якщо приміщення більше, то слід вибрати маршрутизатор могутніше. Але іноді навіть найпотужніше обладнання видає слабкий сигнал. Тоді можна спробувати його поліпшити.

Швидкість зв’язку можна перевірити за допомогою спеціальних додатків. Деякі з них навіть пропонують шляхи вирішення проблеми низького рівня сигналу.

Посилення прийому Wi-Fi

Налаштування маршрутизатора

Якщо ви підключили маршрутизатор і виявили, що зв’язок з ним слабкий, можна спробувати посилити сигнал роутера в налаштуваннях:

спосіб №1

 • Зміна каналу. Вона необхідна, якщо в радіусі дії вашої точки підключення є ще маршрутизатори. Вони перевантажують канал і зменшують радіус дії вашої мережі. Для зміни каналу заходимо в налаштування маршрутизатора і змінюємо канал. Можна поставити Auto або спробувати поставити інший канал. При цьому ви можете протестувати рівень сигналу на різних каналах, щоб підключити найменш навантажений. Завдання з пошуку розвантаженого каналу можна полегшити, якщо скористатися програмою inSSIDer. Розглянемо на прикладі маршрутизатора TP-Link. Заходимо в “Налаштування” і вибираємо пункт “Бездротовий режим”. Потім вибираємо канал.

 Посилити сигнал роутера

спосіб №2

 • Як встановити 802.11N. Цей спосіб посилення Вай-Фай сигналу підходить для моделей з двома і більше антенами. Зазвичай пристрій працює в режимі b / g / n (може також позначатися 11bgn mixed). Якщо задати режим роботи 802.11N, то покращиться швидкість передачі сигналу і навіть розшириться зона дії точки підключення. Заходимо в налаштування, вибираємо бездротову мережу і шукаємо пункт під назвою Mode (в російськомовному варіанті “Режим бездротової мережі”). Клікаємо по стрілці, в віконці вибираємо пункт N only. При переході на цей режим роботи може виникнути одна проблема – старі пристрої не підтримують його. Тому відразу ж після підключення потрібно протестувати роботу на всіх наявних пристроях.

Посилення Вай-Фай сигналу

спосіб №3

 • Налаштування потужності. В налаштуваннях маршрутизаторів передбачена зміна потужності. Як правило, при установці пристрою задається максимально можлива потужність. Однак не зайвим буде перевірити цей пункт. Раптом під час установки ви не звернули увагу на цей пункт і поставили потужність нижче. Відкриваємо вкладку “Бездротова мережа”. Далі шукаємо пункт “Професійно”. У самому низу буде рядок “Управління потужністю передачі Tx Power. Праворуч від неї розташована шкала, по якій можна оцінити рівень потужності. Якщо вона стоїть не на максимальному рівні, то перейдіть шкалу до показання 100%. У маршрутизаторах TP-Link спочатку потрібно відкрити вкладку Wireless ( “Бездротовий режим”), потім увійти в меню Wireless Advanced ( “Розширені налаштування”) і вибрати пункт Transmit Power. Тут потрібно вибрати High. Цей рядок є не у всіх моделях роутерів.

Посилення Вай-Фай сигналу - 2

спосіб №4

 • Зміна діапазону 2.4 GHz на 5 GHz. Більшість точок підключення працює в діапазоні 2.4 GHz. На цій же частоті працюють няньки, системи відеоспостереження, Bluetooth і ін. Зв’язок при скупченні таких приладів буде поганий. На частоті 5 GHz працює менше приладів. Цей параметр можна змінити в настройках. Якщо такий пункт відсутній, це означає доведеться купити новий маршрутизатор. Більш детально на покупку нового пристрою я зупинюся нижче.

Посилення Вай-Фай сигналу - 3

спосіб №5

 • Оновлення програмного забезпечення. Як і будь-яка інша техніка, маршрутизатори постійно оновлюються. Це стосується не тільки модельного ряду, але і програмного забезпечення. Періодично ПО потрібно оновлювати. Це дозволяє оптимізувати роботу пристрою.

Встановлення додаткових пристроїв

спосіб №6

 • Найефективніший спосіб, за допомогою якого можна поліпшити сигнал Вай-Фай, – це установка репітера. Його також називають ретранслятором або повторювачем сигналу. Репітер буде приймати сигнал від вашого маршрутизатора і передавати його далі. Він встановлюється в місці, де зв’язок майже обривається, але ще є. В якості репітера можна налаштувати другий маршрутизатор. У цього способу є тільки один мінус – фінансові витрати. Вам доведеться витратитися на покупку пристрою – власне репітера або другого маршрутизатора.

Місце установки репітера потрібно вибирати виходячи від планування приміщення. Якщо у вас великий одноповерховий будинок і зв’язок обривається в далеких кімнатах, то репітер потрібно ставити, як я писала вище, – в місці, де зв’язок майже обривається. Для двоповерхових кімнат потрібен інший підхід – на другому поверсі встановлюється маршрутизатор, а на першому репітер.

Поліпшити сигнал Вай-Фай

спосіб №7

 • Ще один метод посилення прийому Wi-Fi – заміна антен на більш потужні і сучасні. Цей метод не можна назвати дуже ефективним рішенням нашої проблеми. Він поліпшить зв’язок незначно. Нові антени не розширять радіус на кілька кімнат. Якщо вирішили скористатися цим способом, то рекомендую вибирати антени з підсилювачем на 8 dBi. Їх ціна порівнянна з покупкою репітера, але зате буде результат.

 Посилення прийому Wi-Fi - 2

Мінімізуйте кількість пристроїв і перешкод поблизу маршрутизатора

спосіб №8

 • Приберіть або зведіть до мінімуму все, що може вплинути на поширення зв’язку. Це дроти, електронні пристрої, бетонні перегородки, металеві двері, утеплювач на стінах, галогенні лампи, дзеркала і багато іншого. Навіть звичайна ялинкова гірлянда може заглушити сигнал.

Розвантажте мережу

спосіб №9

Розвантажити точку доступу. Це допоможе, якщо до маршрутизатора підключено багато пристроїв. Деякі з них можна відключити від інтернету. Інші – підключати в міру необхідності.

В якості точки доступу можна використовувати смартфон і мобільний інтернет. Тоді домашня точка доступу буде працювати краще.

Також можна розставити пріоритети. Наприклад, якщо вдома працює людина, якій необхідний стабільний інтернет. У такому випадку можна скористатися Quality of Service. Дана технологія дозволяє налаштувати черговість отримання потужного зв’язку. Один пристрій буде отримувати найпотужніший сигнал, інші – користуватися інтернетом меншій швидкості.

Посилити прийом сигналу Wi-Fi

Зміна розташування маршрутизатора

спосіб №10

У багатьох випадках, щоб посилити прийом сигналу Wi-Fi, досить переставити його в інше місце. Власники точок підключення роблять одну і ту ж помилку – ставлять маршрутизатор при вході в приміщення або в найвіддаленішу кімнату. Тим самим половина сигналу витрачається даремно. Маршрутизатор роздає зв’язок навколо себе. Таким чином, його слід розмістити якомога ближче до центру приміщення. З цим можуть виникнути деякі труднощі, адже до центру приміщення доведеться тягнути всі дроти. А це не завжди зручно. Проте навіть незначне переміщення маршрутизатора може поліпшити прийом Wi-Fi далеко від нього.

При перевстановленні пристрою пам’ятайте, що стіни – головний ворог бездротової мережі. Зв’язок буде сильніше, якщо поставити прилад в центрі великого приміщення. Ставте пристрій вище. Не розміщуйте його на підлозі.

Посилити прийом сигналу Wi-Fi -2

Саморобна конструкція

спосіб №11

Один з цікавих методів – конструювання саморобних виробів. Як матеріал використовується фольга або жерсть. З них робиться своєрідне вітрило, яке встановлюється позаду антен маршрутизатора. Таке пристосування буде відбивати сигнал і направляти його в певний бік. Воно дозволяє незначно підсилити прийом сигналу Wi-Fi. Мінус цього способу полягає в тому, що саморобна конструкція з фольги або бляшанки виглядає не дуже естетично.

Кардинальний спосіб – купити новий маршрутизатор

спосіб №12

У деяких випадках доцільно купити новий пристрій. Маршрутизатор, як і будь-які інші пристрої, з часом застарівають. Адже інтернет розвивається стрімкими кроками. Провайдери підвищують швидкість і збільшують обсяги переданої інформації. Застарілі моделі можуть не впоратися з таким навантаженням. Також варто купити новий маршрутизатор, щоб перейти в діапазон 5 GHz. Якщо вирішили придбати новий маршрутизатор, не скупіться. Вибирайте новітню потужну модель. Купивши пристрій такого ж рівня потужності, що і у вас вдома, проблему зі швидкістю інтернету ви не вирішите.

 Поліпшити прийом Wi-Fi - 2

Захистіть точку доступу

Під час налаштування маршрутизатора обов’язково поставте пароль. Інакше до вашої точки доступу зможуть підключатися сусіди та перехожі. Це знизить швидкість інтернету. Крім того, ви можете вжити додаткові заходи захисту, наприклад, використовувати протокол мережевого захисту WPA / WPA-2 замість популярного WEP. Заходимо в “Бездротовий режим”. Далі вибираємо “Захист бездротового режиму”.

Поліпшити прийом Wi-Fi - 3

Ще один спосіб захисту прибрати позначку з пункту Enable SSID Broadcast. У TP-Link потрібно зайти в “Бездротовий режим” і прибрати галочку біля пункту “Включити широкомовлення SSID”.

Поліпшити прийом Wi-Fi - 4

Після цього ваша точка доступу буде відсутня в списку можливих підключень.

Читайте блог Comfy, і ви дізнаєтеся багато цікавих Лайфхаків.

85550 0 cookie-check Як посилити сигнал Wi-Fi роутера. 12 перевірених способів

Читайте також:

4 способи, як відновити фотографії на айфоні
4 способи, як відновити фотографії на айфоні
20 Серпня, 2019, 05:26 10633 8
Що дорожче будь-якого гаджета від Apple? Правильно – це інформація на ньому! Питання, звичайно, риторичне, але, якщо поглянути правді в очі, навіть прості сімейні фото,...
Смотреть результаты
9 способів як перевірити ноутбук при покупці?
9 способів як перевірити ноутбук при покупці?
Ще років 10 тому покупка ноутбука була екстраординарною подією через дорожнечу цих пристроїв. Найчастіше користувалися стаціонарними комп’ютерами. Зараз світ стає все більш мобільним, пред’являючи до...
Смотреть результаты
Як навчитися друкувати наосліп. Поради від Comfy
Як навчитися друкувати наосліп. Поради від Comfy
Набір тексту – важлива складова нашого життя. Він необхідний у навчанні, роботі та розвагах. Ми працюємо з електронними документами і спілкуємося в соціальних мережах. Багато...
Смотреть результаты