search
Підписатися

logo

Як навчитися друкувати наосліп. Поради від Comfy

19 Серпня, 2019, 05:29 8

Набір тексту – важлива складова нашого життя. Він необхідний у навчанні, роботі та розвагах. Ми працюємо з електронними документами і спілкуємося в соціальних мережах. Багато хто з нас використовують для набору тексту два, максимум чотири пальці. Зазвичай в хід йдуть вказівні і середні пальці. Це уповільнює роботу і наше життя в цілому. До того ж це шкідливо для здоров’я. Чим повільніше ви набираєте текст, тим більше часу проводите за комп’ютером. Як наслідок, втомлюються очі, псується зір і болить спина від тривалого сидіння на стільці. Я пропоную подбати про своє здоров’я і розповім вам, як навчитися друкувати наосліп. Суть методу полягає в тому, щоб використовувати всі 10 пальців і не дивитися при цьому на клавіатуру.

Як навчитися друкувати наосліп

Підписуйтесь на наш Telegram – канал

Зміст:

 1. Рада №1: в процесі навчання не натискайте на клавіші вказівним і середнім пальцями
 2. Рада №2: тримайте руки на клавіатурі правильно
 3. Рада №3: ​​не дивіться на клавіатуру
 4. Рада №4: більше практикуйтеся і не здавайтеся
 5. Рада №5: запам’ятайте гарячі комбінації клавіш
 6. Програми для навчання друкування на клавіатурі
 7. Як підсумок

Рада №1: в процесі навчання не натискайте на клавіші вказівним і середнім пальцями

Це найефективніший спосіб навчитися друкувати наосліп. Просто забороніть собі натискати на клавіші тими пальцями, які зазвичай використовуєте для друку. Через деякий час ви самі не помітите, як використовуєте для набору тексту всі 10 пальців! Переваги цього способу:

 • немає необхідності заучувати розташування і поєднання клавіш;
 • не потрібно вчитися набирати складні непотрібні фрази, які пропонують надрукувати різноманітні онлайн-сервіси (про них ми ще поговоримо);
 • відсутня потреба витрачати дорогоцінний час на вправи, ви освоїте навик безпосередньо під час роботи;
 • не потрібно заучувати схеми натискань на клавіші певними пальцями.

На освоєння сліпого друку цим методом вам знадобиться від кількох днів до кількох місяців. Це залежить від того, як багато ви працюєте з текстом.

Ви запам’ятайте розташування клавіш і схем друкування на рівні моторики. Вам не доведеться нервувати і витрачати вільний час на навчання.

 Сліпий друк

Рада №2: тримайте руки на клавіатурі правильно

Якщо ви уважно подивитеся на клавіатуру, то помітите, що на клавішах F і J є невеликі виступи. Вони зроблені не просто так. Ці виступи призначені для того, щоб той хто друкує міг без зусиль відшукати потрібні літери. По виступах на двох клавішах ви легко зрозумієте в розташуванні всіх інших букв. Крім того, по виступах ви зможете правильно розмістити руки на клавіатурі:

 • літери F і J – вказівні пальці;
 • літери D і K – середні пальці;
 • літери S і L – безіменні пальці;
 • літери A і; /: – мізинці.

 Сліпий друк - 2

Існує інша схема розміщення пальців. Ліва рука розташовується над літерами S, D, F і V і права – над N, J, K і L. Положення кистей на клавіатурі буде більш природним. Однак у такої схеми розміщення є один мінус – велике навантаження припаде на мізинці.

Сліпий друк - 3

Кожен палець відповідає за свою цифру: мізинець лівої руки – за 1 і 2, безіменний – за 3, середній – за 4, вказівний – за 5 і 6. Своя зона відповідальності є і у пальців лівої руки: у мізинця – це “+” і “-“, у безіменного – 9, у середнього – 8, у вказівного – 7.

При роботі за клавіатурою зап’ястя повинні бути нерухомими. Рухаються тільки пальці. Ліва рука відповідає за сліпий друк зліва, а права рука – справа. На кнопки потрібно натискати без зусиль. Дотримуйтесь ритму. Натискайте уривчасто, як це робили свого часу друкарки.

Рада №3: ​​не дивіться на клавіатуру

Намагайтеся якомога менше дивитися на клавіатуру. А краще взагалі на неї не дивіться! Не відривайте погляду від монітора. Незабаром ви помітите, що пальці запам’ятали розташування клавіш.

Не дивіться на клавіатуру, навіть якщо це уповільнює вашу роботу. З кожним днем ​​вам буде легше набирати текст,  не дивлячись на позначення клавіш. При цьому підвищиться швидкість сліпого друку. Але не підвищуйте швидкість роботи занадто різко. Це призведе до помилок в тексті. Швидкість потрібно збільшувати поступово. Це вийде само собою.

Навчитися друкувати наосліп

Рада №4: більше практикуйтеся і не здавайтеся

Набирайте текст 10 пальцями не дивлячись, на клавіатуру кожен раз, як сідаєте за комп’ютер, а не тільки в процесі навчання. Без практики нічого не вийде. Використовуйте десятипальцевий набір під час навчання, роботи і спілкування з друзями в соціальних мережах. Без постійної практики не вийде навчитися друкувати наосліп.

Не здавайтесь! Будь-який процес навчання довгий і складний. Але результати обов’язково вас порадують. Не кидайте розпочату на півдорозі, навіть якщо зіткнулися з труднощами. Через кілька тижнів після навчання ви здивуєтеся, що набираєте текст дуже швидко і не дивитеся при цьому на клавіатуру. Вам буде здаватися, що ви все життя так працювали за комп’ютером.

Навчитися друкувати наосліп - 2

Рада №5: запам’ятайте гарячі комбінації клавіш

В операційній системі Windows передбачено безліч гарячих сполучень клавіш. Звичайно, все запам’ятовувати не потрібно. Всі поєднання вам і не знадобляться. Але найбільш затребувані вивчити варто. Вони суттєво полегшать і прискорять роботу за комп’ютером. У багатьох поєднаннях потрібно натиснути кнопку Ctrl.

Отже, розглянемо Ctrl +:

 • A – виділити весь документ;
 • F – знайти слово;
 • C – копіювати;
 • V – вставити;
 • X – вирізати;
 • S – зберегти;
 • Z – скасувати;
 • → / ← – перейти до наступного слова;
 • Shift + → / ← – виділити наступне слово (якщо потрібно виділити одну букву, скористайтеся цим поєднанням без Ctrl).

Щоб швидко перейти до початку рядка, потрібно натиснути клавішу Home, в кінець рядка – End. Щоб піднятися вгору документа, потрібно натиснути Page Up, щоб спуститися – Page Down.

Як бачите, основних сполучень не так вже й багато. Запам’ятати їх буде легко. Сполучення зроблять роботу з документами набагато простіше і швидше.

 Програми для навчання друкування на клавіатурі

Програми для навчання друкування на клавіатурі

Існує безліч онлайн-сервісів, які дозволяють освоїти швидкий набір тексту. Необов’язково перетворювати навчання в нудний процес. Є сервіси, які роблять його цікавим і навіть веселим. До таких належать:

 • TypeRacer “Сервіс нагадує онлайн-гонки. Тільки учасники гри змагаються в швидкості набору тексту. На головній сторінці сайту розміщена таблиця рекордсменів. Вона мотивує побити новий рекорд. Плюс – змагальний момент. Мінус сервісу полягає в відсутності російськомовного інтерфейсу. Ви зможете навчитися друкувати наосліп тільки латиницею. Таким чином, сервіс TypeRacer – хороший спосіб закріпити свої знання англійської мови.

 Програми для навчання друкування на клавіатурі - 2

 • Touch Typing Study“Це багатомовний сервіс для навчання набору тексту. З його допомогою можна освоїти навіть арабську при наявності цієї розкладки на клавіатурі. Весь процес навчання розділений на уроки. Кожен наступний урок складніше попереднього. Так, на першому занятті пропонується набрати символи без всякого сенсу. Це необхідно для того, щоб ви акцентували увагу не на словах, а на розташуванні букв. Уже через кілька занять ви будете набирати цілі тексти.

Програми для навчання друкування на клавіатурі - 3

 • Стаміна“Мабуть найпопулярніша програма для навчання друкування на клавіатурі в СНД. Її можна встановити на ПК абсолютно безкоштовно. Декілька кумедних моментів роблять навчання за допомогою Стаміни досить кумедним. Перевірте самі.

Програми для навчання друкування на клавіатурі - 4

 • Sense-Lang “Сервіс складається з циклу занять. На кожному наступному уроці завдання ускладнюється. Наприклад, на першому занятті вам потрібно набирати літери без будь-якого сенсу, потім ви будете писати слова і перейдете до текстів. на сайті ви також знайдете керівництво, підручники, ігри. ви зможете навчитися друкувати наосліп російською, англійською, іспанською, португальською, італійською та ін. Sense -Lang може стати хорошим помічником під час навчання іноземної мови.

Програми для навчання друкування на клавіатурі - 5

Як підсумок

Тепер ви знаєте, як навчитися швидко друкувати. Ви можете освоїти цю навичку самостійно або за допомогою спеціальних програм. У будь-якому випадку набір тексту 10 пальцями без підглядання на клавіатуру стане для вас природним. Головне, не здавайтеся і вірте в свої сили. Тоді у вас все вийде!

Читайте блог Comfy, і ви дізнаєтеся багато цікавих Лайфхаків.

85349 1 cookie-check Як навчитися друкувати наосліп. Поради від Comfy

Читайте також:

Який бойлер краще? Три рейтингу бойлерів 2019 від Блогу Comfy
Який бойлер краще? Три рейтингу бойлерів 2019 від Блогу Comfy
15 Серпня, 2019, 05:27 2612 10
Кожен раз, коли планово або позапланово відключають гарячу воду, ми говоримо собі, що ось вже тепер точно прийшов час купити бойлер. І кожен раз забуваємо...
Смотреть результаты
Як вибрати якісний термос? 5 порад щодо вибору
Як вибрати якісний термос? 5 порад щодо вибору
Незамінний помічник вдома, у офісі, на природі – якісний термос. З його допомогою легко заварити вдома трав’яний чай, зробити самостійно пряжене молоко, натуральний йогурт. В...
Смотреть результаты
Як навчитися швидкочитанню
Як навчитися швидкочитанню
Кілька років тому світ книголюбів струсонув бум швидкочитання. Підбиралися методики, описувалися дослідження західних фахівців в цій області. Все для того, що з’ясувати, як навчитися швидко...
Смотреть результаты