search
Підписатися

logo

Розбираємося в ступені захисту IP і розшифровуємо властивості гаджетів з маркуванням IP54, IP65, IP67 і IP68

11 Серпня, 2019, 02:52 7

Що значить захист гаджетів ступеня IP67? Чим клас захисту IP67 відрізняється від, наприклад, IP65? Сьогодні Блог Comfy розповість все, що потрібно знати про захист смартфонів, планшетів, розумних годинників та інших подібних гаджетів від пилу, вологи і відверто великої кількості води. Вчимося читати маркування ступенів захисту!

Міцніше міцного: Унікальний телефон від CAT – тепловізор, лазерна рулетка, суперзахист

Смартфон с защитой IP68

Які бувають ступені захисту IP

Багато гаджетів мають той чи інший рівень захисту, про що нас інформує відповідне маркування IP на упаковці або етикетці. Але наявність такої мітки далеко не завжди є гарантією будь-якої особливої ​​невбиваємості пристрою, як частенько, на жаль, вважають багато користувачів при покупці нової техніки. Маркування цього типу можуть позначати різні ступені захисту електронної начинки гаджета – від практично повної невразливості пристрою до його абсолютної беззахисності. Так що ці коди потрібно вміти читати і розуміти, щоб знати, як правильно поводитися з пристроєм і від чого його слід оберігати.

Що таке захист IP? Ступені захисту IP (розшифровується як International Protection Rating) – це класифікація, яка визначає, який рівень безпеки для працездатності пристрою забезпечує його корпус. Параметр визначається фіксованими міжнародними стандартами, тому інформація завжди достовірна.

Погружение смарта в воду

Таке маркування може мати найрізноманітніша електроніка – фітнес-браслети та інші індивідуальні гаджети, джерела освітлення в будинку, елементи електропроводки, побутові прилади і багато іншого. Класифікація IP визначає водонепроникність пристрою, рівень захисту його електронного вмісту від пилу, бруду та механічних пошкоджень через попадання всередину оболонки сторонніх предметів.

Зверніть увагу: Удароміцність електроніки позначається інший маркуванням – IK-кодом.

Як розшифрувати клас захисту IP

Маркування класу захисту для гаджетів крім стандартного літерного позначення «IP» обов’язково включає ще дві цифри – саме вони і повідомляють про те, як і від чого захищено пристрій. Перша цифра визначає ступінь захисту пристрою від «сухих» загроз, наприклад, від пилу, крихт дрібного сміття, частин інших предметів. Друга цифра в маркуванні IP повідомляє про рівень захищеності від попадання всередину корпусу приладу вологи. Також класифікація IP може містити і додаткове буквене маркування, наприклад, мітки A, B, C або D, що інформує вже про рівень захисту людини при дотику до потенційно небезпечних елементів пристрою.

A – захист від торкання небезпечних елементів гаджета великою площею тіла, наприклад, тильною стороною долоні

B – користувач не зможе випадково торкнутися чогось небезпечного в приладі пучкою

C – захист не пропустить проникнення крізь закритий корпус викрутки або іншого інструменту

D – корпус гаджета не має отворів, здатних пропустити тонкий дріт або жилу кабелю

Смартфон в песке

Про захист для ноутів: Що краще для ноутбука – рюкзак або сумка? Вибираємо ідеальний одяг для гаджета!

На деяких спеціалізованих пристроях код IP може містити і другу букву (від H до W). Друга літера вказує, чи можна занурювати працюючий прилад у воду, позначає його приналежність до високовольтної техніки або інші подібні вузькопрофільні параметри.

Защита смартфона от воды

Перша цифра Розшифровка Друга цифра Розшифровка
0 Захист відсутній. 0 Захист відсутній.
1 Є базовий захист найнезахищеніших деталей техніки. Оберігає пристрій від попадання всередину корпусу сторонніх елементів розміром більше 50 мм в діаметрі. 1 Захищає гаджет від попадання всередину корпусу падаючих вертикально крапель води.
2 Не допускає попадання кінчиків пальців (предметів діаметром від 12,5 мм) всередину корпусу. 2 При нахилі гаджета під кутом до 15° падаючі краплі не проникають під оболонку прибору.
3 Корпус не має отворів, крізь які всередину гаджета можуть попасти і пошкодити, порушивши його дієздатність, сторонні предмети діаметром від 2,5 мм. Наприклад, електродріт, кінчик ручки чи олівця. 3 При нахилі гаджета під кутом до 60° вертикально падаючі краплі не просочаться всередину корпусу. Ця ступінь захисту означає, що гаджет не боїться попадання під дощ, але при зливі або буревії особливо не врятує.
4 Не пропустить сторонні предмети товщиною в 1 мм або більше, наприклад, жилу дроту або кінчик саморіза. 4 Захист електроніки від бризок води, що попадає на корпус пристрою з любого напрямку.
5 Запобігає попаданню всередину пристрою пилу, але дуже дрібні  часточки пилу, нездатні нанести шкоди електроніці, все же можуть проникати під оболонку прибору. 5 Захист від струменів води, що тече на корпус гаджета з любого напрямку.
6 Повний пилозахист. 6 Пристрою не страшні сильні потоки води і навіть морські хвилі. Волога,  що все ж потрапила всередину корпуса, не спровокує поломку девайса або погіршення його робочих параметрів.
7 7 Захист від падіння у воду. Прибор збереже дієздатність, навіть ненадовго опинившись у воді. Максимально допустима глибина безпечного занурення складає один метр.
8 8 Пристрій може без втрат перенести досить довге пребування у воді — до 30 хвилин на глибині в межах 1 метра.
9 9 Така електроніка не боїться навіть гарячої води (не більше +80°C) під тиском (80-100 бар).

Смартфон из воды

Керуючись цією таблицею, ти зможеш легко визначити, наскільки гаджет стійкий до різних факторів, і чи підходить він для потрібних тобі завдань. Наприклад, орієнтуючись на ступінь захисту IP, можна швидко з’ясувати, спортивний перед тобою смарт-годинник (навушники, фітнес-браслет і т.д.) або звичайний, призначений для повсякденного носіння без екстремальних умов. Щоб розібратися з цими маркуваннями було ще простіше, наведемо кілька прикладів розшифровки ступенів захисту гаджетів , що часто зустрічаються

  • Що значить ступінь захисту IP54: Гаджет з таким маркуванням не боїться пилу – в процесі експлуатації пристрою під його корпус може проникати лише невелика кількість дрібного пилу, що не вплине на його працездатність. Води прилад все ж боїться, хоча невелика кількість бризок, що летять з різних боків, наприклад, дрібний дощик, він перенесе без втрат. А ось якщо тримати гаджет в руках під час хорошої зливи або, тим більше, впустити його у воду, то поломка буде неминуча.
  • Що значить ступінь захисту IP65: Ні пил, ні найдрібніші смітинки всередину такого приладу не потрапляють взагалі, та й до вологи у вигляді середньої поміркованості струменів води він має непоганий резист. Але якщо гаджет із захистом IP65 повністю занурити у воду, то результат буде плачевним. Пам’ятай: бризкати можна, топити не можна 🙂
  • Що значить ступінь захисту IP67: Рівень пилозахисту у приладів з таким маркуванням аналогічний описаній вище категорії, але ось з водостійкістю тут вже цікавіше. Якщо такий пристрій впустити у воду на глибину до одного метра, але дістати практично відразу, то з ним нічого критичного не станеться. Такі гаджети відмінно підходять для фанатів активного відпочинку – якщо, наприклад, смартфон з цим класом захисту впаде під час риболовлі у воду біля берега, але рибалка швидко зорієнтується і врятує свого кібердруга від утоплення, то відпочинок на природі не буде зіпсований загибеллю телефону і відсутністю мобільного зв’язку 😉
  • Що значить ступінь захисту IP68: Такий гаджет практично нічого не боїться, і його можна навіть до півгодини тримати у воді на пристойній глибині. Ну а пилу техніка з класом захисту IP68 тим більше не боїться.

Смартфон в экстремальных условиях

Рекомендуємо нові смартфони з крутим ступенем захисту: Samsung Galaxy Unpacked 2019: новинки літньої презентації

Не варто недооцінювати маркування ступеня захисту електроніки – це не просто красиві циферки, а лаконічні, але дуже інформативні дані, які можуть бути життєво важливими. Адже якщо справа стосується звичайних гаджетів, наприклад, тих же смартфонів або аудіогарнітур, то порушення передбачених виробником умов експлуатації в 99% випадків приведе лише до поломки девайса і твоєму зіпсованому настрою.

Але ось коли мова йде про більш серйозну техніку, що працює з високою напругою – тих же електрогрілок, комплектуючих для електропроводки, світильників у ванній або на кухні, то це питання вже переходить в площину безпеки здоров’я і навіть життя людини. Тому рекомендуємо завжди звертати увагу на класифікацію IP, слідуючи під час використання будь-яких електроприладів всім заводським інструкціям. І нехай у тебе ніколи нічого не ламається! 😉

А хочеш більше цікавих постів, крутих акцій від Comfy, конкурсів та призів? Тоді тобі в наш Telegram-канал – тут є все, що душа забажає. І навіть трошки більше 🙂

85287 0 cookie-check Розбираємося в ступені захисту IP і розшифровуємо властивості гаджетів з маркуванням IP54, IP65, IP67 і IP68

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.

Читайте також:

Як вибрати мультиварку і яка краще
Як вибрати мультиварку і яка краще
11 Серпня, 2019, 01:42 1916 7
Мультиварка – це незамінний помічник на кухні, адже такий гаджет відчутно спрощує і прискорює процес приготування їжі. Закинути в чашу мультиварки потрібні продукти і спеції,...
Смотреть результаты
8 причин чому комп’ютер не бачить карту пам’яті
8 причин чому комп'ютер не бачить карту пам'яті
В сучасних гаджетах використовуються знімні накопичувачі різного типу. Наприклад, в телефонах, електронних книгах і MP3-плеєрах застосовуються карти microSD. Такі картки самі невеликі за розміром. Їх...
Смотреть результаты
Як прати подушки з різних матеріалів
Як прати подушки з різних матеріалів
Подушки вимагають делікатного догляду.. Це пов’язано не тільки з тим, що це дуже особистий, можна сказати інтимний предмет. Як і вся постільна білизна, подушки забруднюються. ...
Смотреть результаты