search
Підписатися

logo

Як БЕЗПЕЧНО проводити КАРДІО тренування? ✅ ЗСЖ з Денисом Мініним (COMFY)

02 Грудня, 2019, 12:22 10

Сенс кардіотренування – розігнати метаболізм, шляхом прискорення пульсу. Для цього не обов’язково набирати надшвидкість. Сьогодні ми поговоримо про види кардіотренувань, і про те, як їх проводити найефективніше.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал 

Зміст:

  1. Основні принципи кардіотренувань
  2. Що відбувається в організмі під час кардіотренування
  3. Міфи про кардіо тренування

Бігова доріжка це перше що приходить у голову при слові кардіотренування, але це найбільша помилка. Кардіотренування це не тільки бігова доріжка, це може бути і степ-платформа, та легка пробіжка або ходьба, також це може бути й орбітрек.

Основні принципи кардіотренування

Сенс кардіотренування полягає в тому, що ви повинні знати основні три види:

Кардіотренування - не обов'язково на біговій доріжці

  1. Низьке інтенсивне тренування, де ми працюємо на самому мінімальному пульсі. Наприклад, якщо ми на біговій доріжці, то зі швидкістю 5 максимум 7 км в годину, це може бути класична ходьба або трішечки підтюпцем.
  2. Середньо інтенсивне тренування, де працюємо в зоні середнього пульсу, як ніби швидко йдемо, майже біжимо, швидкість приблизно 9-10 км на годину.
  3. Високоінтенсивне тренування це те, де ми біжимо на максимальному пульсі. При цьому швидкість може становити 15 км на годину. Якщо швидкість вище, це вже анаеробне навантаження, та воно вкрай не рекомендоване, оскільки спалює м’язову тканину.

Що відбувається в організмі під час кардіотренування

Спалювання жиру, або окислення якщо правильно сказати відбувається при низькому або середньому інтенсивному тренуванні. Дуже важливо поєднувати пульсову зону та відповідно швидкість тренінгу. Є формула для визначення оптимального пульсу, від 220 віднімаємо ваш вік і від отриманої суми 70% це ваша пульсова зона.

Середньо інтенсивне тренування

Якщо не заглиблюватися в математику, то якщо ви молодий зростаючий організм ваша пульсова зона може бути 140-145 ударів у хвилину, якщо ви літня людина за 50-60 років, тоді ваша зона близько 110 ударів, максимум 125.

Перевагою тренування на орбітрек полягає в компенсації навантаження на ноги або на руки. Навантаження може бути максимально на руки, та вийде кардіотренування за рахунок рук. Або можна використовувати руки тільки для балансу при цьому максимально навантажуючи ноги.

Кардіотренування за рахунок рук

У будь-якому випадку при тренуваннях як на орбітрек або біговій доріжці, варто використовувати електронні гаджети у вигляді браслетів, щоб контролювати пульс. Адже стежачи за частотою серцевих скорочень, ви з легкістю зможете контролювати своє тренування при цьому, не шкодячи здоров’ю.

Міфи про кардіотренування

Існує безліч стереотипів і міфів про кардіотренування, які абсолютно не відповідають дійсності. До головних відноситься те, що багато хто вважає, що до кардіотренування відносяться тільки заняття на біговій доріжці або просто пробіжка у парку, насправді вашому організму абсолютно все одно, що саме ви робите головне частота серцевих скорочень.

 Віджиматися і присідати - безпечне кардіотренування

Ви можете розмірено присідати чи віджиматися, задіявши якомога більше м’язів, при цьому, не навантажуючи організм вагами, головне утримувати пульс у районі 140 ударів у хвилину. Адже найголовніше в кардіотренуванні – це прокачування серця.

66986 0 cookie-check Як БЕЗПЕЧНО проводити КАРДІО тренування? ✅ ЗСЖ з Денисом Мініним (COMFY)

Читайте також: