search
Підписатися

logo

Велике позбавлення від мотлоху : як позбутися від зайвого і стати щасливішими

04 Травня, 2018, 06:41 12

У кожного є свій ящик з непотребом. Іноді їм може стати ціла комора або весь будинок. Покриваються пилом сувеніри та магнітики, не модний одяг, який чекає своєї долі вже не один сезон, стоптане взуття, стоси старих журналів, які ви навряд чи колись будете читати, зарядки від трьох поколінь смартфонів, якісь інструкції і гарантійні талони на побутову техніку, якої в будинку давно немає, і квитки з пам’ятних виставок та концертів, на яких ви побували, порожні баночки з-під кремів, забуті парфуми, що перестали подобатися, прострочені ліки … Загалом, накопичується все, що може «колись стати в нагоді ».

Все це поступово захаращує життєвий простір, не залишаючи місця для нового і актуального, буквально не даючи дихати на повні груди. І навіть якщо буде необхідність знайти щось потрібне серед мотлоху, це стане непосильним завданням: простіше купити, ніж відшукати.

Пропонуємо прямо зараз, не зволікаючи, в корені змінити ситуацію і тим самим поліпшити якість свого життя. Без перебільшень! Якщо ви очистите свій будинок від зайвого, того, що пережило себе, то дійсно станете вільнішим та щасливішим. Кажуть, це навіть рятує від депресії. Підійдемо до питання з усією відповідальністю і поділимося особистим досвідом.

Граффити-расхламление

Рекомендуємо:

Ніколи не пізно, або Як стати кращим всього за один тиждень: вражаючі навички та вміння

Just do it, або Просто зроби це. Для себе/

Встигнути все: 15 чарівних прийомів тайм-менеджменту

8 звичок, які заважають нам жити краще

Большое расхламление-инструкция

Поштовх до позбавлення від мотлоху. Ловіть хвилю

Поштовхом до позбавлення від мотлоху  послужила книга Барбари Шер «Мріяти не шкідливо».

Барбара Шер-Мечтать не вредно

 

Автор запропонував пограти в детектива: пройтися по дому і на підставі побаченого охарактеризувати людину, що живе в ньому, буквально скласти його портрет. Спробуйте так і ви зі своїм будинком.

І якщо вам ця людина сподобається, можна нічого не міняти. А ось якщо поклади барахла, окинуті свіжим поглядом, видадуть Плюшкіна, а виділяють навіть синдром Плюшкіна, так називають паталогічне накопичення, або просто надто зайнятого homo sapiens, хто вічно відкладає на потім питання наведення порядку (і не тільки), то, звичайно,  прийшла пора діяти . Краще – негайно, поки ентузіазм не згас, щоб, так би мовити, не перегоріти.

Большое расхламление-начало

Народженим в епоху тотального дефіциту, товарів «по талонах» і черг на румунські стінки розлучитися з нажитим майном дуже складно. Навіть якщо воно давно стало мотлохом. Немає звички регулярно позбавлятися від нього, так би мовити, проводити ревізію в своєму будинку. Але і перетворювати житло в склад тимчасового зберігання – теж не варіант. Будемо над цим працювати

Адже купувати щось або отримувати  подарунок приємно, а ось розставання зі своїм частенько асоціюється з втратою. Майбутнє складно передбачити. І ніколи не можна сказати точно, чи стане в нагоді та чи інша річ. Тому ми і зберігаємо про запас, керуючись принципом «щоб було».

Позбавлення від мотлоху в деякому роді є завданням з багатьма невідомими. Так, ми знаємо, що зараз ця річ не потрібна, а як буде завтра – вже не знаємо. Немає гарантії, що не пошкодуємо про своє рішення. І тільки починаєш розглядати кандидата у відро для сміття, як виникає думка його залишити. Знайоме? Нам також.

Расхламление шкафа-советы

Очевидно, що вагання і сумніви роблять процес позбавлення зайвого некомфортним.

І ми радимо братися за очищення простору в гарному настрої: впевнено і рішуче. Словом, потрібно «зловити хвилю». Адже буває ж, викинеш зламану лампу – і пішло-поїхало: розгрібати ящик за ящиком, полицю за полицею, кімнату за кімнатою, позбавляючись від того, що вже не треба. Бадьоро і енергійно, можливо, під улюблену музику, підспівуючи, чого вже там, навіть пританцьовуючи … Так-так, буває. Ось цей настрій і потрібно тримати.

Уборка-с музыкой

Можливо, не варто силувати себе прямо тут і зараз, якщо вам зі скрипом дається розлучення  з речами і хочеться все просто перекласти на інше місце, щоб не заважало, відтермінувавши процес викидання в часі.

Порядок в детской комнате-организация пространства

Визначтеся з межами

Хлам-расхамление

Перш за все, розберіться з межами. Грубо кажучи, визначтеся, де ваші речі, з якими ви можете чинити на свій розсуд, а де – рідних. І ті без їх дозволу чіпати не можна. Не виключено, що для вас ці речі – мотлох, тоді як для близької людини вони є цінністю. Може, з ними пов’язані приємні спогади, надії і плани або це острівець його спокою і впевненості. Загалом, потрібен дбайливий підхід.

Викинути не можна залишити: як зрозуміти, що є непотребом, як почати позбавлятися мотлоху і не здатися на півдорозі

Барахло-хлам

Насамперед варто знайти те, що давно пора викинути. Щоб зрозуміти фронт робіт, пропонуємо сфотографувати кожну кімнату і кожен куточок (можна на смартфон, не критично). Уявіть, що ви демонструєте свій інтер’єр в рубриці «Квартира року» і вам потрібно надіслати зйомку  на проект.

Интерьер-квартира года

Потім подивіться на кадри і оцініть, як ваш будинок виглядає зі сторони. На великому екрані видніше. Упевнені, обов’язково  знайдуться речі, які погано вписуються в інтер’єр, можливо, навіть псують його, лежать не на своєму місці або прийшли в непридатність.

Якщо вам складно розлучитися з будь-якої річчю, але ви розумієте, що вона вам вже не знадобиться, можете просто сфотографувати її, увічнивши на знімку. Це доцільно, наприклад, для сувенірів і колекцій, які ви давно перестали помічати, а місця вони займають не мало.

Крім фотографічного, застосовують хронологічний принцип викидання, тобто позбавляються від усього, чим  не користувалися, скажімо, більше року: банки з залишками крему, напівпорожні флакони з-під парфумів, прострочені ліки (це обов’язково!) І так далі.

Ще один спосіб позбутися від мотлоху – просторово-об’ємний. Для цього потрібно визначитися з об’ємом речей, які ви готові зберігати, які вмістить ваш будинок без шкоди для вашого Я. Відберіть свої найкращі знімки, улюблені книги, пам’ятні малюнки та листівки, якісний одяг і взуття, гарний посуд та постільну білизну, а від решти – позбудьтеся.

І до речі, купити шафу (або будинок) побільше і все вмістити – не варіант: з часом і він стане малий. Важливо навчитися зберігати речі в наявному обсязі.

Магическая уборка-порядок в доме

Щоб позбавлення від мотлоху не було обтяжливим і не здавалося непосильним завданням, можна працювати з невеликими обсягами. Наприклад – прибирати кімнати або окремі зони, регулярно заохочуючи себе за виконану роботу.

Расхламление-метод КонМари

Метод японського консультанта з прибирання Марі Кондо, докладно описаний у книзі «Магічне прибирання», полягає у знищенні хаосу «за категоріями»: «Замість того щоб вирішити, що сьогодні ви будете прибирати якусь конкретну кімнату, задайте мету типу« сьогодні одяг, завтра книги »».

Дивіться на кожну окремо взяту річ і ставте собі запитання: «Відчуваю я радість?» Якщо ні, подякуйте їй, цій речі, і позбудьтеся від неї.

Це простіше, ніж здається. Буває, кинеш погляд на предмет або доторкнешся до нього – і розумієш: моє, не віддам. Інакше кажучи, це той самий підсилювач гарного настрою, те, що вас надихає і мотивує. І перед наведенням ладу добре б з’ясувати для себе, які речі такими є.

Мари Кандо-уборка по категориям

А взагалі, ніяких довгих роздумів про те, чи стане в нагоді «це» в майбутньому, опрацювання можливих сценаріїв розвитку подій. Просто радість від очищення як критерій сортування.

Куда деть хлам-отдать или выбросить

Марі Кандо закликає знайти кожній  речі своє місце: «Існування« безпритульної »речі примножує шанси на те, що ваш простір знову стане захаращеним».

А ось Вернер Тікі Кюстенмахер в книзі «Позбавлення від мотлоху. Прості практики для знаходження гармонії і внутрішнього порядку »рекомендує залишати острівці безладу, стверджуючи, що вони життєво необхідні.

Мовляв, вберігають від перфекціонізму – надмірного прагнення до досконалості.

Як з цим жити. Про перфекціонізм і постійне прагнення до досконалості

До речі, теж дуже хороша книга, рекомендована тим, кому з речами розлучатися не просто важко, а дуже важко, людям, які страждають одвічним «а раптом ще стане в нагоді». Є в ній і практичні завдання, які б мотивували на позбавлення від зайвих речей.

Тим, хто сумнівається також радимо влаштувати для речей своєрідний випробувальний термін, сховавши ті, як варіант, на балкон. Тільки тимчасово! А то доведеться і там проводити позбавлення від мотлоху.

Або проведіть експеримент, кожного дня  позбавляючись від одного непотрібного предмета. Щось типу марафону «100 днів = 100 непотрібних речей».

Якщо рука не піднімається викинути непотріб, його можна трансформувати в цікаві handmade-штучки. Ще й заробити на цьому, продавши їх.

DIY-ідеї для зимових вечорів

Друге життя старого холодильника

Ідеї ​​декору старого холодильника. Як його змінити на краще

Весна в будинку: ідеї для затишку та натхнення

Продумайте систему зберігання

Систематизация-фото

Особливо важливо продумати систему зберігання речей, від яких ви не хочете позбавлятися (пов’язаних з приємними спогадами наприклад).

Порядок в детской-фото

Скористайтеся головним правилом мерчандайзерів, тобто  красивою викладкою товару. Адже хаос створює не тільки кількість речей, але й те, як вони один з одним сусідять.

Хранение вещей-эргономика дома

Наводячи порядок у шафі, одній речі відводите одну вішалку. І ви зможете наочно бачити, що у вас є, не витрачаючи щодня багато часу на пошук чергового наряду.

Идеальный порядок-шкаф

Обмежте надходження нового і підтримуйте чистоту

Чистый дом-фото

За столик неможливо посадити більше людей, ніж це передбачено. І нові відвідувачі іноді змушені чекати, поки місце звільниться. Ну або йти в інший ресторан. Аналогічно і з речами. Важливо обмежити їх надходження: звільнили місце для «новенького» – впустили в будинок.

Передбачає мінімалізм і модний нині стиль вабі-сабі (дослівно перекладається як «скромна простота»). Це тренд 2018 року.

Ну а щоб не витрачати вихідні на прибирання, проводьте щоденну профілактику.

Уборка дома-фото

З чистого аркуша. Системи ефективного і легкого прибирання

Уборка-чистый дом

51669 0 cookie-check Велике позбавлення від мотлоху : як позбутися від зайвого і стати щасливішими

Читайте також:

ТОП найкорисніших продуктів травня
ТОП найкорисніших продуктів травня
02 Травня, 2018, 03:55 924 11
Всім привіт! Травень – теплий, яскравий, ароматний, феєричний і такий рідний місяць. Все більше і більше соковитої зелені, стиглих овочів, таких довгоочікуваних солодких ягід з’являється...
Смотреть результаты
На природу: ідеї смачних закусок для пікніка
На природу: ідеї смачних закусок для пікніка
Травневі свята вже наступного тижня. Напевно ви запланували вилазку на природу. А комусь, можливо, пощастить влаштувати собі весняну міні-відпустку (тут ідеї для подорожей). І пора...
Смотреть результаты
Ідеї ​​смачних вечерь. Азу, Печеня і Рулетики з чорносливом – Блог Comfy!
Ідеї ​​смачних вечерь. Азу, Печеня і Рулетики з чорносливом - Блог Comfy!
М’ясні страви – це не обов’язково складно і довго. З нами це гарантовано просто і смачно! ☺. Кожен з нас не раз ламав голову над...
Смотреть результаты