search
Підписатися

logo

Вчимося малювати олівцем з нуля

20 Серпня, 2019, 01:11 7

Ми всі у дитинстві малювали картинки: на уроках образотворчого мистецтва, крейдою на асфальті, пальцем на склі. Весь світ був для нас полотном, а фантазія не мала меж. Хтось зі знайомих навіть ходив на додаткові заняття і, можливо, домігся високих результатів у творчості. Але для багатьох малювання залишилося шкільним заняттям, яке відійшло на другий план. Знайома історія? Але потім раптом з’являється бажання знову почати творити. Виникає питання: як навчитися малювати олівцем красиві полотна. Якщо ви захотіли повернутися до творчості, будьте готові пройти довгий, але цікавий шлях.

Малювання, як будь-яке уміння, вимагає постійного тренування. Потрібно вдосконалювати вміння. Неможливо стати хорошим художником, просто читаючи статті або книги з порадами. Потрібно розвивати техніку, освоювати нові навички.

Є цілком доступні для огляду тимчасові рамки, за які людина може досягти професійного рівня: від 2 до 10 тисяч годин практики. Все залежить від ваших здібностей, старанності, початкових даних. Щоб почати малювання олівцем з нуля, не потрібно володіти особливим талантом або даром. Необхідно набратися терпінню, методично займатися.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал

Вчимося малювати олівцем з нуля

Зміст:

 1. Знайти мету
 2. Внутрішній блок
 3. Чому олівець
 4. Перш, ніж почати
 5. Прості вправи для новачків
 6. Поради з розвитку техніки
 7. Загальні рекомендації

Знайти мету

Ви повинні розуміти, для чого вчитеся малювати. Хочете створювати ілюстрації, щоб ділитися з друзями, або писати картини для продажу. Зробити подарунок близькій людині або мотивувати своїми успіхами дитини. Варіант може бути будь-який. Головне – ви повинні розуміти, для чого займаєтеся живописом.

Досить простого «хочу». Це найкращий з мотивів. Коли ви палаєте бажанням зануритися у творчість, розвиватися, дізнаватися нове. Не варто гнатися за ілюзорними вершинами, намагатися перевершити великих художників чи знайомих, які добре малюють. Завжди знайдеться людина, яка буде в цій справі краще вас. Якщо порівнювати себе з іншими, руки можуть опуститися. Але коли ви зосереджені на бажанні вчитися, отримуєте від процесу задоволення, то не перестаєте займатися. Адже головний мотив – любов до живопису.

Внутрішній блок

Прагнення слідувати чиїмось прикладом або перевершити когось – небезпечна дорога. Відкиньте бажання здивувати, перевершити або щось довести. Запам’ятайте головне: освоювати техніки малювання олівцем потрібно у своє задоволення, без оглядки на інших творців. У вас свій шлях, унікальний і неповторний.

Інакше ризикуєте скотитися у вир творчого блоку, коли все, за що беретеся, здається невдалим. В результаті – ви нічого не пишете. Адже підсумок апріорі гірше, ніж в інших. Але важливо ставати краще з кожним новим уроком, перевершувати себе вчорашнього. Адже тільки ви – мірило особистого успіху.

Часто новачків переслідує страх чистого аркуша. Коли не знаєш з чого почати. Але як би парадоксально це не звучало, щоб навчитися малювати олівцем, потрібно просто почати малювати. Допоможуть позбутися від блоку прості вправи для тренування техніки.

Малювання олівцем з нуля: Чистий аркуш

Чому олівець

Навчитися малювати можна в будь-якому віці. Зрозумілі, доступні вправи допоможуть освоїти ази живопису школяреві і дорослому. Наберіться терпіння, методично займайтеся. Розучуйте нові методики, не зупиняйтеся на базових техніках. Ідіть далі, постійно розширюйте горизонти знань.

Починати навчання потрібно саме з освоєння олівцевої техніки. Бо навчитися малювати олівцем поетапно набагато простіше, ніж іншими інструментами. Вугілля, кисті –  найскладніші вироби. До того ж, при написанні картин початковий ескіз створюється олівцем. Уже після в хід йдуть інші засоби.

Можна поставити в один ряд з грифелем графічний стилус, за допомогою якого створюються зображення на планшетах. Але у цього інструменту є свої нюанси використання. Все ж краще почати навчання з олівця. Він дає більше свободи творчості, простий в освоєнні. Навчившись малювати картини олівцем на папері, можна переходити до більш технологічних інструментів.

Навчитися малювати олівцем

Перш, ніж почати

Перед тим як почати малювати простим олівцем, потрібно виконати ряд підготовчих заходів:

 1. Вибрати час занять. Бажано займатися щодня, виділяючи на уроки 20-30 хвилин. Якщо малювати кожен день не виходить, збільште час уроків. Наприклад, замість 5-6 занять по 20 хвилин, робіть 3 – по годині. Намагайтеся займатися в один і той же час або знайдіть вільне вікно в розкладі, відведіть його під урок. Поставте нагадування, щоб не пропускати заняття.
 2. Підготувати підручні матеріали. Виберіть зручний альбом для малювання. Не обов’язково купувати дорогий скетчбук. Підійде звичайний блокнот, розлініяний зошит.

Купуйте олівці. Вибирайте інструменти, які зручно лежать у руці. Підберіть кілька примірників різної твердості. Від неї залежить, наскільки яскравими, насиченими будуть лінії. Прості олівці мають спеціальне маркування. Н – твердий грифель, який дає світлі штрихи. У – м’який грифель, для  найтемніших ліній. Усередині цього маркування вироби відрізняються за ступенем твердості.

Уроки малювання простим олівцем: Вибір інструмента

 1. Підібрати відповідну форму навчання. Займайтеся самі, використовуючи навчальні статті, відео з інтернету. Придбайте самовчитель з малювання олівцем з поетапним планом занять. Другий варіант – запишіться на спеціалізовані курси, онлайн-семінари.
 2. Скласти план занять. Це може бути прописана схема з поетапним освоєнням технік. Або тримайте у голові приблизний план уроку. Добре продумати схему занять на найближчий тиждень або місяць. Так ви будете бачити кінцеву мету на певній стадії навчання. Зможете оцінити результати роботи.
 3. Визначити поточний рівень. Намалюйте кілька простих ескізів. Наприклад, будинок, дерево, вазу. Збережіть ці малюнки, а через деякий час зробіть нові, щоб порівняти, як змінилася техніка. Якщо ви старанно займаєтеся, то результат вас приємно здивує.
 4. Спіймати правильний настрій. Перш ніж приступати до вивчення основ малювання олівцем, потрібно створити правильний настрій. Розслабтеся, відпустіть тривоги, забудьте про інші справи. Зосередьтеся на занятті. Увімкніть музику, якщо вона допомагає зловити потрібну хвилю. Отримуйте максимум задоволення від процесу.

Ці нехитрі підготовчі дії багато в чому полегшать процес навчання. Структурують хаотичну творчість і допоможуть крок за кроком наближатися до бажаної мети.

Прості вправи для новачків

Головна помилка початківців художників – вони відразу намагаються створювати складні малюнки. Хочуть дізнатися, як навчитися малювати портрет олівцем з нуля або писати пейзажі. А спробувавши сили без належних навичок, розчаровуються, кидають навчання. Живопис здається їм недосяжною вершиною.

Починати навчання потрібно з азів. Виконувати прості вправи, які допоможуть розвинути навички, натренувати руку. Уже від них переходити до більш складніших технік.

Спочатку це не так цікаво, як працювати над повноцінною картиною. Але варто витратити час, щоб в надалі ваші роботи виходили більш професійними, багатогранними.

 Як навчитися малювати олівцем

Прості вправи – відмінний варіант почати урок, розім’яти руку перед повноцінним малюванням.

 1. Малюйте завитки. Водить олівцем по паперу, виписуйте закарлючки. Розслабте руку, дозвольте грифелю вільно ковзати. Так ви розігріваєте кисть. Звільняються думки, зникає страх чистого аркуша.
 2. З’єднуйте точки. Це проста вправа з малювання олівцем для початківців допоможе навчитися контролювати напрям ліній. Спочатку дуже складно перенести уявну пряму на папір. В голові з’являється ідеальна лінія, а на полотні вона виходить зовсім не такою. Все від того, що ви не вмієте контролювати напрям руху олівця.

Проставте на папері точки, з’єднайте їх плавною лінією. Намагайтеся не переривати її. Так кисть звикає працювати в різних положеннях. Ви відстежуєте стиснення олівця. Плюс розвивається контроль напрямків ліній.

 1. Малюйте прямі і окружності. Це більш просунутий варіант попередньої вправи. Намалювати ідеальну пряму, коло дуже складно. Ведіть лінії під різними кутами, зображайте овали різної величини. Намагайтеся наблизитись до рівних прямих, акуратним колам. Не затискайте кисть, ведіть інструмент плавно. Вправа допомагає розвинути контроль напрямку руху, стиснення олівця. Намагайтеся розслабитися, довести рухи до автоматизму.
 2. Розвивайте штрихування. Це наступний етап покрокового малювання простим олівцем. Він допоможе працювати з тінню малюнка. Швидко покажіть кілька коротких ліній під однаковим кутом. А потім зверху проведіть лінії під іншим. Заповніть замкнутий контур, наприклад, коло або квадрат, штрихуванням. Намагайтеся не виходити за межі об’єкта. Так ви навчитеся робити швидкі контрольовані рухи руками.

Основи малювання олівцем: Штрихування

 1. Малюйте лінії з різним натиском. Проведіть кілька ліній з різним натиском грифеля на папір. Вони необов’язково повинні вийти ідеальними. Головне – вловити різницю: якої товщини, інтенсивності виходять штрихи при різному ступені натискання грифеля. Проведіть одну довгу пряму з різним ступенем натискання, створюючи градієнт. Ця вправа допомагає відчути потрібний ступінь стиснення олівця, натиску на полотно для отримання різних ліній.
 2. Малюйте поверх лінії. Створіть одну лінію зі слабким натиском. Потім поверх неї проведіть ще кілька ліній, повторюючи форму основної. Швидко працюйте розслабленою рукою. Не зосереджуйтесь, дозвольте кисті рухатися вільно. Ця вправа розвиває точність. Ви вчитеся контролювати створення ліній.

Пройшовши ці уроки малювання простим олівцем, ви навчитеся контролювати рух кисті, силу натиску. Зможете створювати більш чіткіші, красиві лінії різного ступеня інтенсивності. Рука розслабляється, рухи стають автоматичними, лінії правильними. Пропадає внутрішній блок, а зображення виходять більш акуратними, технічними.

Тепер пора переходити до більш серйозних вправ.

Поради з розвитку техніки

Після того, як ви гарненько розім’ялися, розслабили руку, потренували рухи і позбулися страху чистого аркуша, приступайте до уроків складніше.

Вправи з розвитку техніки:

 1. Малюйте прості фігури. Вдосконалюйте техніку зображення кіл, квадратів, прямокутників, вивчену на попередньому етапі покрокового малювання олівцем. Доведіть процес до автоматизму.
 2. Навчіться створювати тінь. У цьому допоможе навичка штрихування. Намалюйте коло, надайте йому обсяг, намальовані тіні. Для цього виберіть точку джерела світла. Задайте світлі і темні ділянки предмета, плавно заштриховуйте їх, створюючи градієнт. Міняйте силу тиску грифелі, інтенсивність ліній. Помістіть об’єкт у простір. Наприклад, поставте кулю на стіл. Намалюйте тінь від предмета. Ускладнюйте завдання, розвивайте техніку.
 3. Створюйте перспективу. Це дуже гарна вправа, якщо хочете дізнатися, як намалювати олівцем предмет у просторі, надати йому обсяг. Добре тренувати цю навичку на прикладі куба. Розташовуйте його грані таким чином, щоб вони створювали відчуття простору. Допоможе «точка сходу» – точка, до якої прагнуть грані куба. Їх може бути кілька, тоді малюнок вийде більш об’ємним. Потренуйтеся направляти грані до однієї точки, створюючи перспективу. Вибирайте довільне положення, «обертайте» куб. Добре ілюструє цей спосіб фотографія. Лінії рейок спрямовані до однієї «точки сходу».

Техніка малювання олівцем: Приклад «точки сходу»

 1. Малюйте складні фігури. Зіставте техніку відтворення тіней і перспективи. Наприклад, покажіть яблуко на столі. Виберіть його розташування, освітлення. Малюйте побутові предмети: стільці, окуляри, книги – що душа забажає. Вдосконалюйте форму, деталізацію.
 2. Пробуйте малювати тварин і людей. На цьому етапі ми малюємо простим олівцем більш складніші об’єкти з великою кількістю деталей. Спробуйте відтворити на папері тварину з уяви або змалюйте її з фотографії. Слідкуйте за рухами людей, заносьте ескізи різних положень тіла у блокнот. Пізніше ці замальовки допоможуть створити повноцінні картини. Вивчіть анатомію, щоб розуміти, як працює скелет, м’язи, як влаштовані частини тіла. Спочатку малюйте ескіз простими фігурами, а потім надавайте їм більш реалістичну форму.

 Як намалювати олівцем людей

 1. Переходьте до пейзажів. Створити такий малюнок олівцем для новачків буває складно. Адже пейзаж включає всі напрацьовані навички, являє потужним полотном. Для його створення потрібна певна вправність, техніка. Виконайте швидку замальовку з натури або фотографії, задайте положення основних об’єктів, намітьте перспективу. Доопрацюйте малюнок, роблячи його більш об’ємним, насиченим.

Це не строгий порядок дій. Чергуйте вправи, вибирайте найбільш цікавіші. Головне, щоб вам подобалося малювати.

Якщо зручніше орієнтуватися на зображення, що існує, спробуйте змальовувати готові картини або фотографії. Коли ми вчимося малювати олівцем з нуля, такий метод допомагає помічати цікаві деталі.

Знайдіть свій стиль. Не зациклюйтеся на одному форматі. Можливо, в стилістиці ілюстрацій ви будете почувати себе комфортніше, ніж в реалізмі. Пробуйте різні варіанти, шукайте свій. Не бійтеся експериментувати, додавати незвичайні деталі. Можливо, саме вони стануть вашою візитною карткою.

Малюємо простим олівцем: Пошук стилю

Загальні рекомендації

 • Намагайтеся тримати кисть розслабленою. Не затискайте руку під час малювання. Так лінії будуть більш вільнішими, акуратними.
 • Уявіть, як має виглядати зображення. Намалюйте його в уяві. Потім уявіть його на аркуші паперу. Потім почніть малювати.
 • Носіть з собою похідний блокнот. Робіть замальовки у вільний час. Створюйте невеликі скетчі. Нехай це стане для вас хорошою звичкою.
 • Наберіться терпіння. Навчання, створення повноцінної картини може зайняти багато часу.

Тепер ви знаєте, як правильно малювати олівцем. Ви познайомилися з азами техніки, просунутими методиками. Сподіваємося, наші поради припадуть до речі. Виділіть для уроків зручний час і займайтеся. Чим активніше ви розвиваєте навички, тим швидше побачите позитивні результати занять, швидше освоїте нюанси живопису.

Шукайте свій стиль. Не зупиняйтеся, дізнавайтеся щось нове, вдосконалюйте техніку. Отримуйте задоволення від уроків. Тоді ви створите дивовижні картини з любов’ю. І не порівнюйте себе з іншими художниками. Ви унікальні у своїй творчості. І, можливо, саме її чекає світ.

87155 6 cookie-check Вчимося малювати олівцем з нуля

Читайте також:

Серпень, трохи повільніше! Ти у нас – останній літній.
Серпень, трохи повільніше! Ти у нас – останній літній.
15 Серпня, 2019, 08:44 1043 9
Сьогодні згадуємо, про що ми мріяли в червні і липні, чого хотіли, але не встигли, і стрибаємо в останній вагон втілюємо в життя. Пірнаємо в...
Смотреть результаты
Медовий, яблучний і горіховий: ТОП-3 рецептів на кожний Спас
Медовий, яблучний і горіховий: ТОП-3 рецептів на кожний Спас
Низку серпневих Спасів відкриває Медовий. Він відзначається 14 числа. Потім йдуть Яблучний (19 серпня) і Горіховий Спас (29 серпня). І ми знаємо, як кожен з...
Смотреть результаты
Види млинців і їх рецепти.
Види млинців і їх рецепти.
Млинці вважаються традиційною і всіма улюбленою стравою. Здавалося б, в приготуванні млинців немає нічого складного: рідина (молоко, кефір, кисле молоко), борошно, яйця, цукор, сіль, сода...
Смотреть результаты